اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دو منبع موازی مختلف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دو منبع موازی مختلف

سلام به همه دوستان
    من یه مشکل تو حل این مسئله دارم که دو منبع تغذیه DC مختلف یکی 200 ولت 1میلی آمپر و دیگری 0.7 ولت 30 آمپر باشند و به صورت موازی بسته شود و اگر برای اینکه یکی مصرف کننده دیگری نباشد یه دیود با منبع 200 ولت سری کنم ولتاژ کل مدار که ولتمتر و جریان کل مدار که آمپرمتر نشان میدهد چه مقداری خواهد بود؟ :angry:

پاسخ : دو منبع موازی مختلف

دقیق متوجه نشدم
    اگه میتونی شماتیک بزار
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
    ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

|-------------|ا----------|
      | |
      |---دیود-----|ا----------|
      | |
      (A) |
      | |
      |----------- (V)---------|
      البته ببخشید هرچی تلاش کردم نتونستم عکس اضافه کنم یه تصویر تماما شماتیک گذاشتم :redface:! که جای دیود را با عبارت دیود و A آمپرمتر و V ولتمتره. منبع بالایی 200 ولت 1 میلی آمپر و منبع پایینی 0.7 ولت 30 آمپر. در این حالت A و V چه مقداری را نشان میدهند؟

دیدگاه

دیود که خودش افت ولتاژ ایجاد میآ‌کنه(حدود 0.7 ولت) پس به نظر نمیرسه منبع پایینی کاری انجام بده

دیدگاه

با دیود نمیه همیشه یکیشون هیچکاری نمیکنه

دیدگاه

ممنون از راهنماییتان
            اگر جای منبع بالا و پایین و عوض کنم و یا ولتاژ منبع را 1.2 ولت کنم نتیجه عوض میشه؟
            من میخوام از این دو منبع ماکزیمم مقدار جریان و ولتاژو بیرون بکشم چون همینطور که میبینید یکی ولتاژ خوبی میده یکی جریان بالایی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esan16736
              ممنون از راهنماییتان
              اگر جای منبع بالا و پایین و عوض کنم و یا ولتاژ منبع را 1.2 ولت کنم نتیجه عوض میشه؟
              من میخوام از این دو منبع ماکزیمم مقدار جریان و ولتاژو بیرون بکشم چون همینطور که میبینید یکی ولتاژ خوبی میده یکی جریان بالایی.
              فکر نکنم فرقی کنه...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                فکر نکنم فرقی کنه...
                منم فکر نکنم کلا کاری انجام بده
                تا وقتی بار رو مدار نیست ولتاژت 200 ولته وقتی بار اومد میشه 0.7 که من مصرف کننده ای نمیشناسم با این مشخصات :NO:
                مگه اینکه بخوای برای نقطه جوش استفاده کنی که اونم باز ولتاژ حداقل باید 3 ولت باشه نه 0.7 ولت
                زکات علم نشر آن است
                بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

ممنون از راهنماییتان
                  بالاخره باید راهی باشه تا بتونم از این دو منبع به صورت بهینه و حداکثر استفاده را از ولتاژ و جریانش بکنم؟ یعنی در یه ترکیب مداری قرار بدم تا خروجی حداکثری از این دو بگیرم؟؟؟؟؟!!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esan16736
                    ممنون از راهنماییتان
                    بالاخره باید راهی باشه تا بتونم از این دو منبع به صورت بهینه و حداکثر استفاده را از ولتاژ و جریانش بکنم؟ یعنی در یه ترکیب مداری قرار بدم تا خروجی حداکثری از این دو بگیرم؟؟؟؟؟!!!!!!!
                    بزار اینجوری بگم:
                    تو 2 تا منبع با ولتاژ های متفات جریان از مداری کشیده میشه که ولتاژ بالاتری داشته باشه
                    تو منابع شما میشه همون 200 ولت
                    این جریان کشی تا زمانی ادامه داره که شما از منبع تا همون حد نامی جریان بکشید. وقتی بیشتر جریان کشیده میشه افت ولتاژ بوجود میاد. یعنی هر چی بیشتر جریان بکشی از منبع همونقدر بیشتر افت ولتاژ خواهی داشت. البته تا زمانی که بیشتر از جریان نامی منبع جریان نکشی افت ولتاژ نباید داشته باشی
                    حالا اگه شما ی بار بزاری تو خروجی چون خیلی که جریان مدار شما (ال ای دی 30 میلی امپر جریان میکشه ) هر باری تو خروجی بزاری فورا منبع 200 ولتی افت ولتاژ پیدا میکنه.
                    این افت ولتاژ تا زمونی ادامه داره که ولتاژ به ولتاژ منبع با ولتاژ پایین تر برسه
                    حالا شما اگه باز جریان بیش از حد از منبع دوم بکشی منبع دوم هم دچار افت ولتاژ میشه و این چرخه تا منبع n ام ادامه پیدا میکنه
                    برای همین عملا منبع 200 ولتی شما بجز برای موارد خاص (مثل شارژ خازن برای ایجاد جرقه یا ...) کاربرد دیگه ای نداره
                    منبع 0.7 ولت هم میتونید استفاده کنید البته اگه وسیله ای پیدا بشه که با این ولتاژ کار کنه :NO:
                    تنها چیزی که برای نبع شما به ذهن من میرسه جوش نقطه ای هست که اونم چون توان منبع کمه فکر نکنم درست جواب بده . البته برای ورق های نازک جوابگو خواهد بود
                    زکات علم نشر آن است
                    بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

اگه امپدانس شما (مقاومت سیم + امپدانس بار) کم تر از 0.023 اهم باشه جریان 30آ‌ آمپری از مدار کشیده میشه (تحت ولتاژ 0.7 ، به شرطی که مشکل دیود رو حل کرده باشید.)
                      برای امپدانس 1K اهم 200 میلی آمپر جریان تحت ولتاژ 200 ولت کشیده میشه.
                      به زبون ساده منبع 0.7 ولتی زمانی وارد کار میشه که مقاومت شما بسیار کم باشه و در این حالت منبع 200 ولتی تقریبا با منبع 0.7 ولتی هم ولتاژ میشه.

البته بنده نمیآ‌تونم متوجه بشم که چرا باید از این دو منبع به صورت موازی استفاده کنید؟

دیدگاه

گفتم لزوما موازی بستن برام مهم نیست. مهم حداکثر توانه که میخوام در خروجی حاصل از این دو منبع بگیرم یا با کمک یه مدار الکتریکی بتونم بهره ورداری حداکثری از این دو منبع داشته باشم. در اینجا هدفم ماکسیمم ولتاژ و جریانه حالا به هر وسیله ای.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X