اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک برای تبدیل ولتاژ 12 ولت به 3 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درخواست کمک برای تبدیل ولتاژ 12 ولت به 3 ولت

درود
    با توجه به اختلاف ولتاژ 9=3-12 ولتی ورودی و خروجی و جریان 4 آمپری 36=4*9 وات اتلاف انرژی است که روی ولتاژ رگولاتور اعمال میگردد یعنی در جا رگولاتور خواهد سوخت . چند راهکار وجود دارد :
    1- استفاده از چند رگولاتور بصورت سری و کاهش مرحله ای ولتاژ مثلا ابتدا کاهش به 9 سپس به 6 و دست آخر به 3 ولت . البته رگولاتور های سری 78xx برای اینکار مناسب نیستند چون نمیتوانند جریان لازم را تامین کنند باید از رگولاتور های سری LM350 با حداکثر 3 آمپرخروجی استفاده کنید.
    2- استفاده از رگولاتور سویچینگ M2576 از نوع Adjustable با حداکثر 3 آمپر خروجی .
    نقشه مدارات مربوطه هم در نت به وفور موجود است و هم در دیتا شیت این رگولاتورها . درهر دو حالت رگولاتورها میبایست روی هیت سینک مناسب نصب گردند تا حرارت آنها در حد مجاز کنترل گردد و گرنه خواهند سوخت و در هردو حالت جریان ماکزیمم به 3 آمپر محدود خواهد بود و نه بیشتر .
    جدیدترین ویرایش توسط nimdar; ۱۶:۴۴ ۱۴۰۰/۱۱/۱۳.

دیدگاه

سلام دوستان بنده میخوام از برق ۱۲ موتورسیکلت برای روشن نگه داشتن دماسنج استفاده کنم که دو باطری lr44 میخوره جمعا حدود ۳ ولت ۱۵۰ میلی آمپر رگلاتور یا کیت مناسب برای این کار سراغ دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ijnmko نمایش پست ها
        سلام دوستان بنده میخوام از برق ۱۲ موتورسیکلت برای روشن نگه داشتن دماسنج استفاده کنم که دو باطری lr44 میخوره جمعا حدود ۳ ولت ۱۵۰ میلی آمپر رگلاتور یا کیت مناسب برای این کار سراغ دارید؟
        رگلاتور 7803 پکیج to-220 با هیت سینگ پروانه ای

دیدگاه

ممنون
          به نظر از ( ماژول مبدل DC-DC LM2596) میتونم استفاده کنم ،مشکل هیتسینک و گرما برطرف میشه؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ممنون
          به نظر از ( ماژول مبدل DC-DC LM2596) میتونم استفاده کنم ،مشکل هیتسینک و گرما برطرف میشه؟

دیدگاه

سلام
            دقیقا من همونم که دنبال جواب سوالم، و ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X