اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یکسو سازی سه فاز برای سوییچینگ igbt

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : یکسو سازی سه فاز

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
    اقا اروین اگه تمام موج یکسو شده باشه اختلاف فاز میشه 60 درجه. شما همینو به صورت شیش فاز برو.
    گفتم که به احتمال بالا اون خازن اصلا صافی تغذیه نبوده.
    ای بابا منم منظورم تو بود انقدر عجله کردم که شد میثم! منظورم مهدی بود

دیدگاه

:nice:fg بله ممنون از شما دوستان کمک خیلی بزرگی بهم کردین..پس نتیجه گرفتیم که اون خازن نویز گیره و فیلتر خازنی نبوده...منم هرچقدر حساب کردم به مقدار بزرگی رسیدم. :agree:
      حالا سوال اینه که آیا وجود اون خازن الزامیه ؟یعنی برای سوییچینگ igbt بین igbt و پل دیود چیزی لازم هست که باشه؟مثلا یه چیزی مثل فیلتر هارمونیک؟!
      سوال بعدیم اینه که برای تهیه کلید اتوماتیک و کنتاکتور این مدار دوستان برند خاصی را امتحان کردن که جوابگو باشه و قیمت بالایی هم نداشته باشه..اونجوری که من قیمت دارم مدل اشنایدر یا تله مکانیک 160 آمپر قیمت بالای 700 تومن داره...آیا کنتاکتور یا کلید ls کره اون کیفیت مطلوب را داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط neda_003
        :nice:fg بله ممنون از شما دوستان کمک خیلی بزرگی بهم کردین..پس نتیجه گرفتیم که اون خازن نویز گیره و فیلتر خازنی نبوده...منم هرچقدر حساب کردم به مقدار بزرگی رسیدم. :agree:
        حالا سوال اینه که آیا وجود اون خازن الزامیه ؟یعنی برای سوییچینگ igbt بین igbt و پل دیود چیزی لازم هست که باشه؟مثلا یه چیزی مثل فیلتر هارمونیک؟!
        سوال بعدیم اینه که برای تهیه کلید اتوماتیک و کنتاکتور این مدار دوستان برند خاصی را امتحان کردن که جوابگو باشه و قیمت بالایی هم نداشته باشه..اونجوری که من قیمت دارم مدل اشنایدر یا تله مکانیک 160 آمپر قیمت بالای 700 تومن داره...آیا کنتاکتور یا کلید ls کره اون کیفیت مطلوب را داره؟
        والا برای اینجور سویچ زنهای قوی میاد از Active PFC استفاده میکنن اینی که شما میگید Passive PFC هم بهش میگن که خیلی برای اینکار مناسب نیست 150A . چیزی که میخاین بسازین یه دستگاه صنعتی هستش و گرون. فکر کنم باید هزینه کنید راه دیگه ای نیست. اگر من بودم به یه سیستم میکانیکی مبتنی بر آرمیچر و تیغه متحرک مسی ابداع میکردم که با چپ کرد راستگرد کردن آرمیچر برق قطع و وصل بشه .

دیدگاه

پاسخ : یکسو سازی سه فاز برای سوییچینگ igbt

نوشته اصلی توسط neda_003
          بله کاملا لازمه. فرکانس جریانکشی طبق گفته خودتون 15 کیلوهرتزه. این جریانای لحظه ای از خازن کشیده میشه. اون دیودها با اون فرکانس نمیتونن جریان رو قطع و وصل کنن. مجموعه سلف رو خازن تقریبا کار emi رو انجام میدن و البته جریانهای لحظه ای رو به جریانی صاف تبدیل میکنن.

دیدگاه

بله کاملا لازمه. فرکانس جریانکشی طبق گفته خودتون 15 کیلوهرتزه. این جریانای لحظه ای از خازن کشیده میشه. اون دیودها با اون فرکانس نمیتونن جریان رو قطع و وصل کنن. مجموعه سلف رو خازن تقریبا کار emi رو انجام میدن و البته جریانهای لحظه ای رو به جریانی صاف تبدیل میکنن.
            پس من باید راجع به emi خیلی بیشتر مطالعه کنم تا بتونم مدار سلفی خازنی طراحی کنم که جوابگو باشه...ممنون از راهنمایی شما..آیا منبع خاصی برای مطالعه روی emi سراغ دارین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              والا برای اینجور سویچ زنهای قوی میاد از Active PFC استفاده میکنن اینی که شما میگید Passive PFC هم بهش میگن که خیلی برای اینکار مناسب نیست 150A . چیزی که میخاین بسازین یه دستگاه صنعتی هستش و گرون. فکر کنم باید هزینه کنید راه دیگه ای نیست. اگر من بودم به یه سیستم میکانیکی مبتنی بر آرمیچر و تیغه متحرک مسی ابداع میکردم که با چپ کرد راستگرد کردن آرمیچر برق قطع و وصل بشه .
              دوست عزیز اگه من مثل شما مبتکر بودم که الان وضعم این نبود! :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط neda_003
                دوست عزیز اگه من مثل شما مبتکر بودم که الان وضعم این نبود! :cry:
                من مبتکرم ولی وضعی ندارم و اگر چیزی هم دارم از الکترونیک نیست

دیدگاه

حالا واقعا میخواید بسازید؟؟ اگه این پروژه دانشجوییه باید به عقل اون استاد شک کرد. اگه هم صنعتیه!!! فکر نمیکنم بتونید زیر 1 سال با اطلاعاتی که دارید جمع و جورش بکنید. هزینه اجرای ای پروژه بالای دو ملیون بشه فکر کنم. فقط یه تومن کنتاکتور لازم دارید. قیمت دیودهاتونم فکر کنم بره بالای دونه ای سی چهل تومن.

در بخش منابع تغذیه یه تاپیک استارت خورده بع اسم طراحی منابع فلایبک از صفر. ت پست دوم یا سوم اقای b2 زحمت کشیدم و کامل در مورد محاسبات emi توضیح دادن. ولی مطالعه شما باید بیشتر از اون باشه. به دو دلیل. توان شما خیلی بالاس و باید نکات خاصی رو رعایت بکنید که تو طرحای معمولی نیازی به رعایتشون نیست. و دلیل دوم اینکه اون فیلتر صرفا emi نیست. در اصل emi قبل از پل دیود قرار داده میشه. ولی اینجا بعد از پل قرار داده شده. یعنی کار دیگه ای هم داره و اونم اینه که جریانهای 15 کیلوهرتز از دیود کشیده نشه و جریانی که از دیود گرفته میشه صاف باشه. شما باید به این موضوع هم توجه بنید تو طرحتون. شاید یکی از دلایل بزرگ بودن خازن x همین باشه.

دیدگاه

[quote author=Mahdi_Vaziri link=topic=79331.msg480025#msg480025 date=1373396742]
                    حالا واقعا میخواید بسازید؟؟ اگه این پروژه دانشجوییه باید به عقل اون استاد شک کرد. اگه هم صنعتیه!!! فکر نمیکنم بتونید زیر 1 سال با اطلاعاتی که دارید جمع و جورش بکنید. هزینه اجرای ای پروژه بالای دو ملیون بشه فکر کنم. فقط یه تومن کنتاکتور لازم دارید. قیمت دیودهاتونم فکر کنم بره بالای دونه ای سی چهل تومن.

در بخش منابع تغذیه یه تاپیک استارت خورده بع اسم طراحی منابع فلایبک از صفر. ت پست دوم یا سوم اقای b2 زحمت کشیدم و کامل در مورد محاسبات emi توضیح دادن. ولی مطالعه شما باید بیشتر از اون باشه. به دو دلیل. توان شما خیلی بالاس و باید نکات خاصی رو رعایت بکنید که تو طرحای معمولی نیازی به رعایتشون نیست. و دلیل دوم اینکه اون فیلتر صرفا emi نیست. در اصل emi قبل از پل دیود قرار داده میشه. ولی اینجا بعد از پل قرار داده شده. یعنی کار دیگه ای هم داره و اونم اینه که جریانهای 15 کیلوهرتز از دیود کشیده نشه و جریانی که از دیود گرفته میشه صاف باشه. شما باید به این موضوع هم توجه بنید تو طرحتون. شاید یکی از دلایل بزرگ بودن خازن x همین باشه.
                    [/quote
                    هه.این یه پروژه گروهیه که خودمون انتخاب کردیم!برای آینده شغلیمون خیلی ایده اله..
                    هزینشم که تقسیم میشه که فکر میکنم حدود 7 8 تومن بشه :redface: پروژه خوب پیش میره در حال حاضر مشکل فقط این خازن بود که من نمیدونستم اصلا چیکاره بود اینجا که با کمک شما یه چیزایی فهمیدم.حالا مشکل بعدی تهیه این خازنه که فکر میکنم خیلی سخت باشه!

دیدگاه

هه. )) تشریف میبرید فروشگاه wima پاساژ امجد و خازن x خریداری میکنید. برای طراحی کامل هم به خازن y نیاز دارید هم x. ]ردوشو اون داره. چون توانتون بالاس سعی کنید خازنهای مارک خوب مثل همون wima بخرید. جنس خازنها 4 mkp و یا mkf باشن. البته فروشنده بیشتز از mkp رو متوجه نمیشه و تلاش برای توجیهش برای جنس خازن بیفایدس )))
                      برای اشنا شدن با انواع خازنها و کاربردشون این اپلیکیشن نوت رو یه نیگتهی بنداز
                      http://mkbup.vvs.ir/do.php?downf=13722771621.pdf

دیدگاه

هه. )) تشریف میبرید فروشگاه wima پاساژ امجد و خازن x خریداری میکنید. برای طراحی کامل هم به خازن y نیاز دارید هم x. ]ردوشو اون داره. چون توانتون بالاس سعی کنید خازنهای مارک خوب مثل همون wima بخرید. جنس خازنها 4 mkp و یا mkf باشن. البته فروشنده بیشتز از mkp رو متوجه نمیشه و تلاش برای توجیهش برای جنس خازن بیفایدس )))
                        برای اشنا شدن با انواع خازنها و کاربردشون این اپلیکیشن نوت رو یه نیگتهی بنداز
                        http://mkbup.vvs.ir/do.php?downf=13722771621.pdf
                        خیلی از شما ممنونم دوست عزیز...فکر نمیکردم امجد خازن قدرت هم داشته باشه :applause:
                        توی این pdf که برام فرستادین فکر می کنم مدل gto جدود 60 میکرو فاراد 1500 ولت برای کار من عالی باشه.... خیلی از شما ممنونم..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط neda_003
                          خیلی از شما ممنونم دوست عزیز...فکر نمیکردم امجد خازن قدرت هم داشته باشه :applause:
                          توی این pdf که برام فرستادین فکر می کنم مدل gto جدود 60 میکرو فاراد 1500 ولت برای کار من عالی باشه.... خیلی از شما ممنونم..
                          میتونم بپرسم اون خازن 60 میکرو برای کدوم قسمت اینورتر استفاده میشه؟چون کاربردش برای خاموش کردن gto هاست .
                          من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                            میتونم بپرسم اون خازن 60 میکرو برای کدوم قسمت اینورتر استفاده میشه؟چون کاربردش برای خاموش کردن gto هاست .
                            سلام اونجوری که من حساب کردم اون خازن با یه سلفی که باهاش سری می کنیم نقش یجور فیلتر هارمونیک رو ایفا می کنه که جلوی عبور هارمونی از قسمت سوییچینگ به پل دیود و کلید ها و نهایتا شبکه رو میگیره.. :biggrin:البته این نظر منه ها....

دیدگاه

سلام
                              لطفا کمی در مورد اینورتر مورد نظر توضیح میدین.عایا! منظور اینورتر درایور موتور سه فازه؟
                              من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                                سلام
                                لطفا کمی در مورد اینورتر مورد نظر توضیح میدین.عایا! منظور اینورتر درایور موتور سه فازه؟
                                .سلام.مداری که راجع بهش صحبت کردیم مدار یکسوسازی برق سه فاز برای تغذیه igbt بود و اون خازن و سلف هم نقش فیلتر emi رو ایفا میکنه برای جلوگیری از عبور هارمونی...کلا این مدار برای بخش قدرت کوره القایی با فرکانس 16 کیلوهرتز و 100 کیلو وات طراحی میشه..مرسی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X