اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تایپیک جامع آموزش پیچیدن ترانس های هسته فریت به صورت کامل از مبتدی تا حرفه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تایپیک جامع آموزش پیچیدن ترانس های هسته فریت به صورت کامل از مبتدی تا حرفه ای

سلام دوستان
    هدف از ایجاد این پست جمع کردن مقاله ها به صورت کامل میباشد از دوستانی که در این زمینه تخصص دارند عاجزانه تقاضای کمک دارم
    از خودم شروع کنم که من تقریبا هیچی راجع به نحوه پیچیدن اینجور ترانس ها ندارم
    من میخوام یه اینورتر درست کنم در حد 150w و میخوام ترانس اون از نوع فریت باشه
    فقط میدونم باید با ولتاژ 12v کار کنه! یعنی 12 رو به 220 تبدیل کنه
    برای اینکه تو خروجی 150وات بگیرم باید چه جریانی در اولیه و ثانویه باشه؟برای توان 100وات چطور؟؟؟
    و مهمتر از اون نحوه انتخاب هسته و نحوه پیچیدن این نوع ترانس؟؟

تشکر میکنم از دوستانی که منو راهنمایی میکنند........

پاسخ : تایپیک جامع آموزش پیچیدن ترانس های هسته فریت به صورت کامل از مبتدی تا حرفه ای

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80278.0

دیدگاه

پاسخ : تایپیک جامع آموزش پیچیدن ترانس های هسته فریت به صورت کامل از مبتدی تا حرفه ای

من که نفهمیدم چه ربطی به مشکل من داشت
      من مدار زیر رو میخوام درست کنم

http://upcity.ir/images2/45080197066044873591.jpg

دیدگاه

مداری که شما گزاشتی خیلی ابتدایی میاد از کجا آوردینش؟

برای 150W و بازده 85% شما باید 150/0.85=176W از ورودی بگیرید که اگر ولتاژ 12 باشه 176/12=14.6A

دیدگاه

ممنون از همکاریتون
          خوب پس یعنی با باتری ماشین جواب میده دیگه؟؟
          مدارم ابتدایی هست ولی خوب منم فقط 100 تا 150 وات میخوام؟؟
          حالا چرا بازده 85 درصد؟؟؟ طبق چه حسابی اینو میگید؟؟
          با ترانس معمولی هم میتونم (هسته اهن)اینو درست کنم؟؟باید چه ترانسی بزارم؟؟

بی زحمت یه نگاه به اینجا بندازین یعنی این مدار ساده میتونه 500وات خروجی بده؟؟

http://circuit-diagram.hqew.net/Inverter-from-12V-230V-IRF3205_12087.html

تشکر........

دیدگاه

سلام
            واقعا این مدار اینقدر توان داره؟؟
            ممنون میشم اگر پیچیدن این ترانس های هسته فریت رو بزارین

دیدگاه

اون لینک اول فرکانسشو ببینی نوشته 50 هرتز پس کلا ترانسش باید با هسته مسی باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shork

ترانس مسی دیگه چیه؟؟ هسته اهن منظورتونه؟؟
                باید چند امپر باشه؟کلا چی باید باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shork
                  ممنون میشم اگر بیشتر کمکم کنید
                  من چه کار باید بکنم؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط j.mohammadi
                    ممنون از همکاریتون
                    خوب پس یعنی با باتری ماشین جواب میده دیگه؟؟
                    مدارم ابتدایی هست ولی خوب منم فقط 100 تا 150 وات میخوام؟؟
                    حالا چرا بازده 85 درصد؟؟؟ طبق چه حسابی اینو میگید؟؟
                    باید جواب بده ولی خیلی زمان زیادی نمیتونی ازش استفاده کنی.

من بر اساس سویچینگ گفتم....

دیدگاه

من چه جور ترانسی بزارم از این مدار جواب میگیرم در حد 100 تا 150 وات؟؟؟
                      منظورم اینه که اولیه ثانویش چه جریانی باید داشته باشه؟؟؟

دیدگاه

با عرض سلام
                        متاسفانه در اینترنت مقاله و آموزش خواصی راجب نحوه پیچیدن فریت حلقوی مخصوصا مصارف های ولتاژ و نحوه پیچیدن اولیه و ثانویه و مدل های پیچیدن فریت گرد نیست
                        من کلیپ روسی در یوتوب دیدم که با 4عدد باطری شارژی قلمی معمولی به سلف 2عددIRFZ44 و خازن50نانو و یک هسته فریت حلقوی که اولیه با سه سر و ثانویه هم فکنم سه سر "وسطی منفی دوتا کناری ها مثبت " سیبم پیچی شده بود و بوسیله 2-3تا خازن و دیود فکنم مدار افزاینده مارکس چنان قدرتی در خروجی دو خازن تخلیه میشد که یه معنای واقعی که بخواید متوجه بشید GER میداد آدم کف میکرد

هیچ کس بصورت درست و دقیق نحوه پیچیدن فریت گرد برای مصارفارHVرو توضیح نداده
                        اگر کسی دانش پیچیدن فریت گرد برای مصارف ولتاژ بالا یا دست کم ولتاژ نسبتا بالا رو داره بسم الله..
                        تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X