اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای تبدیل پاور کامیپورتر به منبع تغذیه متغیر با نمایشگر LCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای تبدیل پاور کامیپورتر به منبع تغذیه متغیر با نمایشگر LCD

من رو پاور خودم ال سی دی برای نمایش ولتاژ و امپر گذاشتم شدید نویز داره و کلا اشتباه نشون میده به خاطر نویز مدار
    مثلا میدیدی 0.2 امپر رو 1.8 نشون میداد و کلا متغیر شد, در بهترین حالت تونستم در امپرمتر به نوسان 0.03 امپر و در ولتاژ اختلاف 0.4 ولت برسم ولی گفتم در بهترین حالت!و بعد از مدتی باز مشکل ایجاد میشد و دیگه کلا از رو پاور بازشون کردم البته شاید پاور من این همه نویز داره
    از طرفی هم نمیتونید تغذیه مدار ولتمتر وامپر متر رو از خوده پاور تامین کنی!

اینا تجارب من بود که تصمیم گرفتم از پاور در حد پاور انتظار داشته باشم حتی نتونم یه امپرمتر روش ببندم
    موفق باشی
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

اقا ارمین . مقداری تلاش میکردید به جواب خوبی میرسیدید. من که خیلی خوب با یک مگا8 ولتاژ و جریان رو اندازه گرفتم
      پاور خودش خروجی 5 ولت تثبیت شده و یه 9 ولت تقریبا تثبیت شده داره. میتونیم از اونا استفاده بکنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
        اقا ارمین . مقداری تلاش میکردید به جواب خوبی میرسیدید. من که خیلی خوب با یک مگا8 ولتاژ و جریان رو اندازه گرفتم
        پاور خودش خروجی 5 ولت تثبیت شده و یه 9 ولت تقریبا تثبیت شده داره. میتونیم از اونا استفاده بکنیم.
        سلام.
        یعنی شما تونستید که پاور کامپیوتر رو تبدیل به یک منبع تغذیه با ولتاژ متغیر بکنید؟ چه تغییراتی در مدار دادید؟ احیاناً شما دچار مشکل وزوز کردن مدار نشدید؟چطور این موضوع رو برطرف کردید؟

دیدگاه

احتمالا اون 9ولت برای همه پاورها نیست چون پاور من یه 5ولت و یه 16ولت داره و من از اونا استفاده کردم.
          تمام خازن های خروجی و سلفها وهمچنین دیودهای یکسوکننده حذف شد خروجی جدید از 12 ترانس گرفته شد و خازن جدید براش 35ولت 2200 میکروفاراد گذاشتم دوتا سلف هم برای خروجی جدید گذاشتم فیدبک به خروجی جدید وصل شد (بایک پتانسیومتر 100کیلواهم)- آی سی کنترل کننده ی ولتاژ ها رو برای 3.3 و 5 و 12 داره که با تقسیم ولتاژ از همون 5و16 ثابت پاور به آی سی متصل شد تا خطا نگیره در نتیجه پاور شروع به کار کرد ولتاژ خروجی هم با پتانسیومتر 100کیلو بین 5تا 35ولت متغیره - مدل پاور هم گرین 400واته (با آی سی DR2003)

دیدگاه

پاور من کنترولرش 494 بود. 7500 هم مث همونه فقط نمیدونم رو چه حسابی اسمش فرق میکنه.
            بله کاملا پایدارش کردم. کلا وزوز از دو حالت در منابع سوییچینگ پیش میاد. تاخیر بالا از کنترولر تا فیدبک برگشتی. و ورود فرکانس بالا به مسیر فیدبک.
            یه نکته رو اول کاری بگم: کلا منابع کنترول عرض پالس در بار خیلی کم دچار عارضه BURST میشن. یعنی چند پالس (با عرض کم ) خازنهای خروجی رو تا حدی شارژ میکنه باعث خاموش شدن سوییچها میشه و بعد از خالی شدن خازنها دوباره یه تعداد قطار پالس میاد و این قضیه تکرار میشه. این گاها به عنوان یک تکنیک مورد استفاده قرار میگیره. ولی اینجا جاش نیست در هر حال در بار خیییلی کم مثلا 1 ولت 200 میلی امپر مقدار خیلی کمی وزوز داریم. ولی وقتی بار بگیریم کنترولر به خوبی عرض پالس رو کنترول میکنه.
            چند نکته رو باید رعایت بکنید. اگر از چند طبقه LC در خروجی استفاده میکنید فیدبک رو از طبقه اول بگیرید. دو طبقه بعد برای صاف شدن خروجی بمونه بسه. (پیشنهاد من اینه ه از چند طبقه استفاده بکنید.)
            ارور امپلیفایر رو خشک و خالی استفاده نکنید. یک انتگرال گیر روش پیاده بکنید.(یک خازن و مقاومت سری از خروجی ارور امپلیفایر به ورودی نفی به منظور حذف فرکانس بالا از مسیر فیدبک.)
            مدار پروتکشن معمولا خروجیش به پایه دد تایم کنترول میشه. اونو کلا قطعش بکنید.

بله اون 9 ولت در پاور های مختلف ولتاژشم مختلفه. من 8 دیدم 12 هم دیدم ولی چیزی که تبدیل کردم 9 بود. من هم مثل شما کلا طبقه خروجی رو حذف کردم و دیودهای خروجی رو به صورت پل بستم. پاور من گرین 330 بود. ولتاژ خروجی از صفر تا سی و دو سه ولت میرفت ولی رو 30 بستمش.

دیدگاه

مدار پروتکشن معمولا خروجیش به پایه دد تایم کنترول میشه. اونو کلا قطعش بکنید.
              یعنی میشه بدون دردسر پروتکشن رو از کار انداخت؟؟ اگه یکم توضیح بدید ممنون میشم

دیدگاه

پروتکشن به دو پایه میتونه بره. یکی فیدبکه یکی هم دد تایم. چند موردی که من بررسی کردن رفته بودن به پایه دد تایم. مسیر خروجی مدار پروتکشن به پایه دد تایم رو کلا از پشت برد قطع بکنید. چند تا مقامت و خازن هم به این پایه متصله اونا نباید قطع بشن. اونا واسه سافت استارت پاور هستن.

دیدگاه

اخه سرم خیلی شلوغ بود نمیخواستم با مگا کار کنم و روش وقت بزارم و از این ولتمنرای اماده مهران کیت گرفتم که شدید نوسان داشت
                  مشکل نویز پاورمم که یه طرف کلا بدنشو دست میزدی انگار برق میگرفتت جیز جیز میکرد
                  اگه پی سی بی و شکاتیک و کلا جزییات اون مداری که با مگا کار کردی دم دسته اگه شد بزار برام
                  عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                  مخترع برتر شمال غرب سال 96
                  مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

برای آی سی پاور من با پایه های زیر dead time control کدوم پایه است ؟؟ اصلا داریم؟؟

دیدگاه

اقا ارمین پی سی بی کجا بود. من تیراز زیر سه چهار تا رو رو فیبر سوراخدار میزنم )
                      شماتیک نداره که یه تقسیم مقاومتی با یه خازن به یه انالوگ. یه مقاومت کم اهم رو هم با یه تقویت کننده به یه انالوگ دیگه )

اقای دایی اس تی کا ) این کنترولر شما نوبره )) مخصوص پاور کامپیوتر بوده فک کنم کنترولرش. اگه از کنترولر های رایج استفاده کرده بود به راحتی میشد فهمید چی به چیه. من از این کنترولر شما دیتاشیت هم پیدا نکردم

دیدگاه

امیدوارم در نهایت ازین بحث های خوب و آموزنده یک مدار استاندارد و مهندسی شده و پایدار بیرون بیاد
                        مدت زمانی که صرف ایجاد تاپیک و منتظر پاسخ هستید را صرف سرچ کنید...

دیدگاه

اقا ارمین پی سی بی کجا بود. من تیراز زیر سه چهار تا رو رو فیبر سوراخدار میزنم )
                          شماتیک نداره که یه تقسیم مقاومتی با یه خازن به یه انالوگ. یه مقاومت کم اهم رو هم با یه تقویت کننده به یه انالوگ دیگه )

اقای دایی اس تی کا ) این کنترولر شما نوبره )) مخصوص پاور کامپیوتر بوده فک کنم کنترولرش. اگه از کنترولر های رایج استفاده کرده بود به راحتی میشد فهمید چی به چیه. من از این کنترولر شما دیتاشیت هم پیدا نکردم
                          درسته دوست عزیز اینا مخصوص پاور زدند و روی ورژنهای قدیم پاورهای گرین نصب شده(پاورهای پرقدرتی هستندا) دیتاشیت هم به زبان ژاپنی هست که به درد نمیخوره منم فقط فهمیدم اون پایه های 3.3 و 12 و 5 - زمانی که از ولتاژ گفته شده چندولت بالا یا پایین بره پاور خاموش میشه به خاطر همین مجبور شدم با تقسیم ولتاژ اونارو یکسره کنم تا با تغییر خروجی از 5تا35 آی سی شات دان نکنه
                          احتمالا این ددتایم نداره به جاش مستقیم خروجی هارو کنترل میکنه-

دیدگاه

حتی یه پیشنهادم کسی نداره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط NimaAryamehr
                              حتی یه پیشنهادم کسی نداره؟
                              راجع به؟

دیدگاه

ساخت یه منبع تغذیه ی رومیزی توسط پاور

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X