اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

TL494 جواب نمیده که نمیده !!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : TL494 جواب نمیده که نمیده !!

چه طوری با اسیلوسکوپ بفهمم مقدار خازن های MKP که با کویل موازی کردم رو کم کنم یا زیاد ؟ امروز تست کردم یه سیم پیچ با ال ای دی گذاشته بودم توو کویل .4 میکرو فاراد با کویل موازی شده بود 1 میکرو که میزاشتم نورش بیشتر میشد اما 2 میکرو که میزاشتم نورش کم میشد! با این روش میشه حدودی بدست آورد؟
    مقدار اندوکتانس کویل رو ندارم تا از فرمول فرکانس زرونانس برم

دیدگاه

سلام دوست من. :nerd:

1-ولتاژ 26 ولت پیک تو پیک درسته.اگه دقت کرده باشی، ولتاژ قابل تحمل گیت سورس +/- 20 ولت هست که میشه 40 ولت پیک تو پیک.

2-ظرفیت خازن ها که مشخصه، مدار تانک رو با یه مقاومت کم اهم(مثلا330) سری کن و بده به فانکشن با خروجی سینوسی.حالا ولتاژ دو سر مدار تانک رو با اسکوپ ببین.
      فرکانس رو اونقدر تغییر بده تا حداکثر ولتاژ رو داشته باشی(تو حالت LC موازی منظورم هست) خب حالا فرکانس که مشخصه، ظرفیت خازن هم داری،فرمول فرکانس رزونانس هم هست، چی میمونه؟ ظرفیت سلف! و یه محاسبه ی فسقلی!

3-سلامتی خودت! سرم شلوغ بود وقت نمیشد جواب ایمیل رو بدم.... :redface:

دیدگاه

به سلام :wow: ....ارادت ویژه
        خوبی داش شاهرخ؟
        آقا شما نبودی باور کن حالا حالا ها کارم به جایی نمیرسید. :rolleyes:
        واقعا ممنونم که بیداری!!! :wow:
        درست فهمیدم ؟میگی که خازن ها رو با کویل موازی کنم (همینطوری که هست)و بعد با یه مقاومت سری کنم بعد وصل کنم به فانکشن ژنراتور؟

یه سوال دیگه
        در کل شکل خروجی دو سره کویل باید توو بهترین حالت سینوسی باشه ؟

دیدگاه

سلام
          به نظر میاد rise time و fall time ورودی ترانس پالستون زیاده
          اگه از 6203 استفاده کردین این مقدار تقریبا باید 150 نانو ثانیه باشه من همین الان برای خودم رو با اسکوپ دیدم تقریبا 150 نانو بود
          در ضمن شما اگه طبق مداری که گذاشتین ترانستون رو تحریک می کنید وتغذیه تون 15 ولت هست و ثانویه و اولیه تون یک به یک هست این 26 ولت غیر طبیعیه هست

شما گیتتون رو نسبت به زمین می بینید یا نسبت به سورس ؟؟؟؟
          اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
          پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
          در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

سلام آقا سعید
            در رابطه با Rise time و Fall time
            من همین مدار رو دقیقا بستم .چی کار کنم تا 150 نانو بشه؟
            من گیت رو طبق مدار به سورس اتصاال میدم

ببخشید اسم انگلیسی این نوع سویچینگ چیه؟
            همشون با هم یکم تفاوت دارن!
            ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 4tan
              سلام آقا سعید
              در رابطه با Rise time و Fall time
              من همین مدار رو دقیقا بستم .چی کار کنم تا 150 نانو بشه؟
              من گیت رو طبق مدار به سورس اتصاال میدم

ببخشید اسم انگلیسی این نوع سویچینگ چیه؟
              همشون با هم یکم تفاوت دارن!
              ممنون
              سلام
              اسمش half bridge هست
              در ضمن خروجی شما مگه جریان زیادی نمی کشه ؟؟
              اگه جریان زیادی می کشه اون خازن c12 و c7 مقدارشون خیلی کمه
              شما یک ازمایش انجام بده به جای c1 مقدار 47 میکرو بذار یا اصلا نذارش چون اونجا اتفاق خاصی نمی افته مقدار دی سیش خیلی کمه
              شما نگفتین که ترانس پالستون یک به یک هست یا نه ؟
              کلا چند به چنده؟
              راستی باید یا اولیه ترانس اصلیتون هم به خازن سری کنید
              در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

به جای +110 یه واریاک وصل کردم (خروجی واریا هم دو تا خازن الکترولیت 400 ولت 270 میکروفاراد موازی کردم
                ترانس پالسم یک به یکه برای اولیه و جفت ثانویه ها 20 دور سیم پیچیدم
                با ترانس اصلی چه خازنی سری کنم؟Mkp? چند میکرو فاراد و چه ولتاژی؟
                الان دارم میرم آزمایشگاه تا کاری که گفتین رو انجام بدم
                خازن c1 رو برمیدارم ببینم درست میشه یا نه
                کاره دیگه ای هست که بنظرتون لازم باشه انجام بدم؟
                ممنون
                راستی بانک خازنی برای واریاک چه قدر بزارم؟ نباید الکترولیت بزارم درسته؟MKP یا پلی استر بزارم؟چند میکرو؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.G.K
                  به جای +110 یه واریاک وصل کردم (خروجی واریا هم دو تا خازن الکترولیت 400 ولت 270 میکروفاراد موازی کردم
                  ترانس پالسم یک به یکه برای اولیه و جفت ثانویه ها 20 دور سیم پیچیدم
                  با ترانس اصلی چه خازنی سری کنم؟Mkp? چند میکرو فاراد و چه ولتاژی؟
                  الان دارم میرم آزمایشگاه تا کاری که گفتین رو انجام بدم
                  خازن c1 رو برمیدارم ببینم درست میشه یا نه
                  کاره دیگه ای هست که بنظرتون لازم باشه انجام بدم؟
                  ممنون
                  راستی بانک خازنی برای واریاک چه قدر بزارم؟ نباید الکترولیت بزارم درسته؟MKP یا پلی استر بزارم؟چند میکرو؟
                  اگه در نهایت مثلا یه چیزی حدود 4 امپر از ورودیت می کشی باید خازن های c12 و c7 رو در حدود 2200 میکرو 200 ولت بزاری و اون خازن های 270 میکرو رو بردار لازم نیست برای همین جریانی که گفتم یه خازن پلی استر 3.3 میکرو 250 ولتی با ترانس اصلیت سری کن در ضمن با هر کدوم از خازن های 2200 یه مقاومت 100 کیلو 3 وات موازی کن

دیدگاه

اندوکتانس سلف رو وقتی میخام بدست بیارم داخلش قطعه کارم رو بزارم دیگه؟
                    آخه مثلا برای من فرکانس کورم 65 کیلو هرتزه بعد الان اندوکتانس کویلم شده 0.1UH یعنی کل زندگیمو باید بفورشم خازن بگیرم تا رزونانس کنه که!!
                    اما اگه با هسته در نظر بگیرم تقسیم بر هزار میشه آره؟(تقریبا)
                    ممنون

دیدگاه

اگه تو مدارتون ترانس با هسته ی فریت دارین(که حتما هم دارین) فرکانس رزونانس رو باید از دید اولیه ی ترانس فریت بدست بیارین.یا اینکه از همون قانون معروف انتقال امپدانس استفاده کنین. (N1/N2) به توان 2 ضرب در ظرفیت work coil+ظرفیت سیم پیچ اولیه= ظرفیت سلفی کل.
                      (امیدوارم اشتباه نگفته باشم.استاد جبرئیلیHelp me! )
                      البته همون تست با اسیلوسکوپ از اولیه ترانس راحت تره.
                      برای اینکه مدارت دائم تو رزونانس بمونه هم پیشنهاد میکنم از مدارات PLL استفاده کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.G.K
                        چه طوری با اسیلوسکوپ بفهمم مقدار خازن های MKP که با کویل موازی کردم رو کم کنم یا زیاد ؟ امروز تست کردم یه سیم پیچ با ال ای دی گذاشته بودم توو کویل .4 میکرو فاراد با کویل موازی شده بود 1 میکرو که میزاشتم نورش بیشتر میشد اما 2 میکرو که میزاشتم نورش کم میشد! با این روش میشه حدودی بدست آورد؟
                        مقدار اندوکتانس کویل رو ندارم تا از فرمول فرکانس زرونانس برم
                        سلام اگه می تونی کویلت رو جدا کن با یه خازن مثلا 470 نانو موازی کن بعد این مجموعه رو با یک مقاومت مثلا 10 کیلو سری کن
                        بعد کل مجموعه رو به سیگنال ژنراتور وصل کن بعد دو سر مجموعه سلف و خازنت رو با اسکوپ ببین
                        تو هر فرکانسی که بیش ترین دامنه روی مجموعه خازن و سلفت افتاد فرکانس تشدیدشونه
                        حالا فرکانس و خازن مشخصه , می تونی مقدار سلفت رو به دست بیاری
                        البته من نمی دونم چرا باید یک خازن mkp باهاش موازی کرد ولی این طوری می تونی مقدار اندوکتانس کویلت رو به دست بیاری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X