اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه ای برای آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه ای برای آمپلی فایر

نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
    سلام
    میبخشید یه کم دیر شد.....

فقط خودتون تغییرات لازم رو روی مدار انجام بدید... ما که از این 2153 راضی نبودیم... ولی این tl494 مثل هولو کار میکنه.... :agree:
    اگه سوالی بود در خدمتیم..... :nerd:
    والا پریروز بهنام یه مدار سویچینگ با sg3525 گذاشت ولتاژ قابل تغییر از دوبل 15 تا 150 ولت اگه بخوام این مدارکه یا 2153 هست رو تغییر بدم میرم همون مال بهنامو میسازم بزرگترین حسنشم اینه که ترانس پیچیدن نمیخواد و دوتا ترانس پاور میندازی روش و خیلی هم خوب کار میکنه
    الان این مدارو نزدیک 30 تومن خرجش کردم باید کار کنه
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
      خدارو شکر
      یه عکس از مداز نهایی بزار ببینیم(زیر و رو )
      مولتی ترن رو تنظیم کردی؟(فرکانس هم روی ولتاژ تاثیر داره(فکر کنم))
      عایق زیاد هم تاثیر بدی رو القا میزاره
      برا تست میشه از ترانس پاور استفاده کرد اما باید چهار تا از پایه هاشو دو تا دوتا به هم وصل کنی که در نهایت 50 ولت بهت میده
      ترانس پاور باید اینطوری باشه:
      ماسفتا داغ کردند؟چقدر؟ظرف چند ثانیه؟تا چه حد؟
      2153 DIP بود یا SMD
      ثانویه چند دور زدی؟
      آقا راهی هم هست از ترانس پاور 45 ولت تک بگیرم؟بدون اینکه پایه هارو به هم وصل کنم و ... ؟
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

نمیدونم والا
        یه راه میدونم (شاید عمل نکنه):
        اول بدون سری کردن ترانس رو وصل کن بعد تک تک ولتاژ ها رو اندازه بگیر بعد هر جور خواستی اونارو سری کن تا به ولتاژ مورد نظرت برسی
        اشکال نداره همون 0.55 یا 0.65 بزار
        لامپ هم که اول یه لحظه روشن میشد بخاطر شارژ شدن خازن ها هست (اینراش کارنت)
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

الان اینکه لامپ کلا یه کم روشنه مشکل یعنی هست؟
          الان با ترانس پاور تست میکنم تا شب خبر میدم

دیدگاه

فیلمو ببینید با ترانس پاور
            من که ار ولتاژا سر درنیاوردم
            http://www.mediafire.com/download/5rt00ycdf3c1d0q/VID_20140527_000528.mp4

زود جواب بدید بیدارم

دیدگاه

از چیش سر در نیاوردی؟
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

از چیش سر در نیاوردی؟
                یعنی نمیدونم الان این ولتاژا درسته یا نه؟ نفهمیدم مدار سالمه مشکل از ترانسه یا مدار مشکل داره
                فیلمو دیدی؟مشکلی نداره مدار؟یعنی مشکل از ترانسم بوده؟
                پایه راست 57 ولت متناوب میده و تحت بار 10 اهمی به 29 ولت افت میکنه

دیدگاه

اولیه ترانس رو تو مدار لحیم کن
                  ثانویه اون رو با FR305(دیود 3 امپر فست) و یه خازن 1000 میکرو دی سی کن ببین 50 ولت میده یا نه اگه داد که هیچ نداد هم زیاد به مدار شک نکن به این ترانسای چینی نمیشه مطمئن بود
                  من باشم ترانس اصلی مدار رو میبندم تا مطمئن بشم اگر هم موردی داشت لامپ جلوشو میگیره.
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

اولیه ترانس رو تو مدار لحیم کن
                    ثانویه اون رو با FR305(دیود 3 امپر فست) و یه خازن 1000 میکرو دی سی کن ببین 50 ولت میده یا نه اگه داد که هیچ نداد هم زیاد به مدار شک نکن به این ترانسای چینی نمیشه مطمئن بود
                    من باشم ترانس اصلی مدار رو میبندم تا مطمئن بشم اگر هم موردی داشت لامپ جلوشو میگیره.
                    اولیه رو لحیم کرده بودم
                    فقط نمیدونم چرا این همه افت ولتاژ داره!!از 59 بیوفته رو 29!!
                    خلاصه من نفهمیدم الان دقیقا مشکل چیه
                    فردا میرم سیم 0.55 میخررم ثانویه رو دوباره میبندم ببینم چی میشه

دیدگاه

با مولتی متر نمیشه مقدار دقیق رو فهمید. فرکانس بالاست مولتی متر هرچی حال کرد میگه
                      برا من میگفت 1800 ولت :smile:
                      تو ساخت منابع تغذیه سوئیچینگ داشتن اسکوپ جزو واجباته که من ندارم
                      ولی دانشگاه و هنرستان و رو ساختن برای همین کارا. خراب هم کردی فدای سرت به استاد میگی گروه قبلی خرابش کرد :biggrin:
                      موقعی که داشتم مدارم رو تو دانشگاه تست میکردم استاد دو متر از من فاصله گرفته بود داشت نگاه میکرد :biggrin:. خدایا.... چی بگم آخه :smile:
                      the life is a game
                      if you want to win
                      so just play and go to next level

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saman.flyer
                        با مولتی متر نمیشه مقدار دقیق رو فهمید. فرکانس بالاست مولتی متر هرچی حال کرد میگه
                        برا من میگفت 1800 ولت :smile:
                        تو ساخت منابع تغذیه سوئیچینگ داشتن اسکوپ جزو واجباته که من ندارم
                        ولی دانشگاه و هنرستان و رو ساختن برای همین کارا. خراب هم کردی فدای سرت به استاد میگی گروه قبلی خرابش کرد :biggrin:
                        موقعی که داشتم مدارم رو تو دانشگاه تست میکردم استاد دو متر از من فاصله گرفته بود داشت نگاه میکرد :biggrin:. خدایا.... چی بگم آخه :smile:
                        والا تو دانشگاه زیاد نمیزارن کار کنم با وسایل آخه من دانشجوی مکانیکم و میگن این تجحیزات برا برقیاست :| اصلا نمیفهمم این حرفشون یعنی چی!! همه از کلاسا در میرن میخوان زود کلاس تموم شه یکیم که مثل من پیدا میشه علاقه مند میگن آیا دانشجوی برقی؟! فردا میرم دانشگاه با اسکوپ میگیرم بینم جریان چیه چرا این پسر ما کار نمیکنه :nerd:
                        ایا ممکنه مشکل از قسمت اولیه و سویچ ها و... باشه؟
                        اقا من امروز اوردم ترانس پاور رو اینجوری به برد زدم و از پایه های راستی که بیشترین ولتاژ میداد تست گرفتم
                        زیر بار 10 اهمی از 26 ولت میوفتاد رو 13 ولت و لامپم روشن میشد

دیدگاه

مشکلی نیست برادر منم الکترونیکم ولی بعد از الکترونیک به مکانیک علاقه دارم.یه زمانی میخواستم تو هنرستان پالس جت درست کنم اهدا کنم به کارگاه مکانیک انقدر زدن تو ذوق ما انقدر گفتن نمیشه دیگه بیخیالش شدم . حالا خوبه نگفتم موتور توریینی میخوام بسازم . ما مشغول سر کله زدن با اساتید سر ساده ترین چیز اثبات شده هستیم یارو سیزده سالشه تو آمریکا راکتور هسته ای میسازه
                          بیخیال از بحث خارج نشیم
                          یه سوال بار اهمی 10 اهم از چی استفاده میکنی
                          از المنت, لامپ های موازی,لامپ پروژکتور چی؟
                          لامپ ورودی حالت عادی روشن میشه یا بار رو وصل میکنی روشن میشه
                          اگر بار رو وصل میکنی لامپ روشن بشه کاملا عادیه و یعنی مدار مثل ساعت داره کار میکنه
                          ولی حالا درباره افت ولتاژ که فکر کنم رفته رو اعصابت :smile:
                          اگر آزمایشها تستهات با مدار تموم شد دیگه نیازی به لامپ نداری
                          موقعی که بار اهمی به مدار وصل میکنی سر همون لامپ کلی ولتاژ افت میکنه که نمیزاره مدار به ماکزیمم حالت خودش نزدیک بشه
                          حالا اگر خروجی رو اتصال کوتاه کنی لامپ کاملا روشن میشه که علتش هم همینه. دیگه فیوز ها رو وصل کن تا وظیفشون رو انجام بدن
                          یه پیشنهاد برادرانه, ترانس آماده پاور کامپیوتر رو ولش کن ترانس رو خودت بپیچی خیلی بهتره
                          the life is a game
                          if you want to win
                          so just play and go to next level

دیدگاه

بار اهمی آرمین مقاومت 10 اهم 5 وات آجری هست
                            آخه برادر من چرا مدار رو اینطوری بستی ؟(اصلا گراند رو اشتباه گرفتی)(اصلا گراند نداره که اومدی گراند گرفتی)
                            گفتم طبق شکل ببند تا مطمئن شی مشکل از کجاست.
                            بهترین راه هم اینه که ترانسه خوده مدار رو بزاری.
                            الکترونیک قدرت
                            الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saman.flyer
                              مشکلی نیست برادر منم الکترونیکم ولی بعد از الکترونیک به مکانیک علاقه دارم.یه زمانی میخواستم تو هنرستان پالس جت درست کنم اهدا کنم به کارگاه مکانیک انقدر زدن تو ذوق ما انقدر گفتن نمیشه دیگه بیخیالش شدم . حالا خوبه نگفتم موتور توریینی میخوام بسازم . ما مشغول سر کله زدن با اساتید سر ساده ترین چیز اثبات شده هستیم یارو سیزده سالشه تو آمریکا راکتور هسته ای میسازه
                              بیخیال از بحث خارج نشیم
                              یه سوال بار اهمی 10 اهم از چی استفاده میکنی
                              از المنت, لامپ های موازی,لامپ پروژکتور چی؟
                              لامپ ورودی حالت عادی روشن میشه یا بار رو وصل میکنی روشن میشه
                              اگر بار رو وصل میکنی لامپ روشن بشه کاملا عادیه و یعنی مدار مثل ساعت داره کار میکنه
                              ولی حالا درباره افت ولتاژ که فکر کنم رفته رو اعصابت :smile:
                              اگر آزمایشها تستهات با مدار تموم شد دیگه نیازی به لامپ نداری
                              موقعی که بار اهمی به مدار وصل میکنی سر همون لامپ کلی ولتاژ افت میکنه که نمیزاره مدار به ماکزیمم حالت خودش نزدیک بشه
                              حالا اگر خروجی رو اتصال کوتاه کنی لامپ کاملا روشن میشه که علتش هم همینه. دیگه فیوز ها رو وصل کن تا وظیفشون رو انجام بدن
                              یه پیشنهاد برادرانه, ترانس آماده پاور کامپیوتر رو ولش کن ترانس رو خودت بپیچی خیلی بهتره
                              آخ آخ نگو که داغ دلم تازه میشه من بعد از کلی سر و کله زدن با استادا کلا به این نتیجه رسیدم که 80% استاد دانشگاها ذره ای سواد ندارن و کلا بحث باهاشون اشتباهه باید ولشون کنی من که شخصا سر همین قضیه دور استادارو خط کشیدم حیف اون همه طرح که من داشتم

لامپ ورودی در حالت عادی که باری رو مدار نیست خیلی خیلی کم قرمز میشه خیلی کم
                              اره الان افت ولتاژ رفته رو اعصابم انگار مدار نمیتونه بارو تامین کنه چون با ترانس خودمم ولتاژ میومد رو 15 با این ترانس پاور هم میاد رو 15!
                              مقاومتم از این اجریاس 5 وات 10 اهم
                              ترانس پاورو فقط برا تست استفاده کردم که عملکرد مدارو ببینم امروز که بسته بود نتونستم سیم بخرم فردا ترانسو میپیچم تست میکنم

دیدگاه

بار اهمی آرمین مقاومت 10 اهم 5 وات آجری هست
                                آخه برادر من چرا مدار رو اینطوری بستی ؟(اصلا گراند رو اشتباه گرفتی)(اصلا گراند نداره که اومدی گراند گرفتی)
                                گفتم طبق شکل ببند تا مطمئن شی مشکل از کجاست.
                                بهترین راه هم اینه که ترانسه خوده مدار رو بزاری.
                                نه تو خود پاور این دوتا پین مستقیم میره به سیم گراند و میره به مادربرد چند تا خازن و... فقط بهش وصله کلا سیم مشترک همه ی خروجیاست رو برد پاور هم سیمای گراند از این پین گرفته شدن
                                کاری نداره که الان طبق شکل میبندم نتیجه رو تا شب میزارم
                                امروز بازار بسته بود نتونستم سیم بخرم فردا میخرم ترانس خودمو میزارم

آقا یه چیزی ترانس من اون سیم وسط که گرانده رو نداره oo: oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X