اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی گرفتن ماکسیمم آمپر از خروجی 3.3v پاور کامپیوتر؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چگونگی گرفتن ماکسیمم آمپر از خروجی 3.3v پاور کامپیوتر؟

نوشته اصلی توسط Rectifier►
    شما بجای اینکه از 3.3 ولت منبع تغدیه استفاده کنی از 5 ولتش استفاده کن. فقط جهت احتیاط یه مقاومت چند اهمی هم یا ال ای دی ها سری کن تا نسوزن. مقدار مقاومت هم بسته به تعداد ای ای دی ها است.
    این کا رو هم کردم ولی بازم اون مقدار آمپر رو نمیکشه.
    یه مشکلی که هست اینه که همه روابط وقتی برای یک ال ای دی تکی مدار میبندم درسته. وقتی چند تاش با هم موازی میشه ناجور میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arman_varposhti
      یه مشکلی که هست اینه که همه روابط وقتی برای یک ال ای دی تکی مدار میبندم درسته. وقتی چند تاش با هم موازی میشه ناجور میشه
      بجای اینکه یه مقاومت بزاری برای کل مدار، برای هر ال ای دی یه مقاومت بزار.
      ویا اینکه با اضافه کردن هر ال ای دی مقاومت هم کمتر کن. چون جریان تقسیم میشه :angry: :angry: :angry:
      (درسته مکانیک میخونی ولی اینم اونقدرا سخت نیست و مربوط به دبیرستان میشه) :angry:
      Weakness of attitude becomes weakness of character
      Albert Einstein

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rectifier►
        بجای اینکه یه مقاومت بزاری برای کل مدار، برای هر ال ای دی یه مقاومت بزار.
        ویا اینکه با اضافه کردن هر ال ای دی مقاومت هم کمتر کن. چون جریان تقسیم میشه :angry: :angry: :angry:
        (درسته مکانیک میخونی ولی اینم اونقدرا سخت نیست و مربوط به دبیرستان میشه) :angry:
        حرص نخور مهندس

بابا جون من خودم بیشتر از شما عصبانیم . دو هفتس دارم بهش ور میرم. ببینید لطفا یه کم با دقت مطالب زیر رو بخونید :angry:
        ببینید دوتا شارژر موبایل 4.5 ولتی رو بصورت موازی استفاده کردم . 1.5 آمپر جریان کشید(همون مدار).ضمنا ولتاژ دو سرش هم هنگام کشیدن بار رسید به 3.5 یعنی دقیقا همون چیزی که باید باشه. بیشتر هم نکشید چون آمپر خروجی هر شارژر 600 700 میلی آمپر بیشتر نبود(چیزی که روش نوشته بود). پس مدار ایرادی نداره. تازه اینم بگم که هر شارژر رو که قطع میکردم نور کم میشد و آمپر مدار هم تقریبا نصف میشد. پس از هر شارژر حد اکثر آمپر ممکن رو کشیده
        اما خروجی 5 ولت پاور رو همین کار رو باهاش کردم اولا که ولتاژ افت نکرد و هنگام بار کشیدن ولتاژ همون 5 5.2 بود. ثانیا آمپر مدار 500 میلی آمپر بیشتر نبود. نور ال ای دی ها هم کم بود مسلماً.
        در ضمن وقتی که پاور رو با یه مقاومت 5 اهمی تست کردم و ازش جریان کشیدم تا حدود 4 5 آمپر جریان میداد همون خروجی 5 ولت

حالا یکی بگه علت این تناقضات چیه؟ :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arman_varposhti
          به نظرم مشکل شما اینه که ال ای دی ها رو با هم موازی می کنین
          به دلیل اختلافات جزیی بهتره این کار رو نکنین
          اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
          پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
          در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

ببین این شارژر هایی که شما دارید وقتی ازش جریان میکشی افت دارن.بعضی از شارژر ها یا منابع سویچینگ هم هستند وقتی ازشون جریان میکشی افت ندارن و مثل رگولاتور عمل میکنند. من خودم یه شارژر سامسونگ دارم که تو حالت بی باری 5.07 ولته و وقتی یه ال ایدی رو موازی با مقاومت باهاش روشن میکنم(جریان 330 میلی آمپر و ولتاژ3.1 ولت دوسر ال ای دی) ولتاژش از 5.07 میرسه به5.11. یکی دیگه دارم که 6.56 ولته و وقتی همین کار رو روش تکرار میکنم(البته بدون مقاومت) ولتاژش به 4.3 میزسه. هیچ تناقضی هم نیست بسته به نوع منبع تغذیت داره
            لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

تازه این به نفعته که پاورت افت نداره چون هر کدوم از ال ای دی هات رو که برداری نور بقیشون تغییر نمیکنه. شوما بیا برای هر ال ای دیت یه مقاومت 6 یا 5 اهم بزار وصل کن به 5 ولت پاور(سیم قرمز و سیاه) . امکان نداره جواب نده :angry:
              برای اندازه گیری جریان هم از سیم مولتی متر استفاده نکن چون کمی کمتر نشون میده. بیا ولتاژ دو سر مقاومت رو بگیر تقسیم بر مقاومت کن تا آمپر بهت بده
              و در آخر هم عرض کنیم که اگه مشکل حل نشد پاورت قاطی داره یا ال ای دی :angry:
              لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X