اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترکیدن ترانس سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ترکیدن ترانس سوئیچینگ

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
    ای بابا امان از دست این کیبورد...
    خب ولتاژ دی سی مینیمم 261 ولت و هانری 4.9 میلی هانری...شما میگین این درست نیست
    oo: oo: oo:
    پستهارو یه بار با دقت بخون .... من کی و کجا گفتم هانری اشتباه است ؟ از نظر محاسبه هانری درسته و مشکلی نداره اما این ظاهر قضیه است و پارامترهای دیگه ای هم دخیله ..... اما موضوعی که وجود داره مسئله ی اشباع هسته است .
    یونیورسال بودن فلایبک سلیقه ای نیست که شما بگی من نمی خوام ... دلیل داره .... فلایبک یک توپولوژی چار فرانسه است .یعنی هسته هایی ارزان قیمت با متریال معمولی .... پس شما انتظار نداشته باش هسته ای با این سایز و این متریال و با این تعداد دور در 0.55 آمپر پیک که در 220 ولت AC ایجاد می شه به اشباع نره .... حالا بازم بگو هانری درسته شما میگین درست نیست ....
    تو فلایبک هسته عملکرد ترنسمیژن یا ترانسی نداره و عملکردش دقیقا سلفیه ..... این یعنی در نیم پریود اول از هر سیکل ،شار ثانویه ، شار اولیه رو خنثی نمی کنه و هسته به راحتی با افزایش مقدار کمی از دیوتی سایکل به اشباع می ره .... (با افزایش فی یا آمپر دور ، مقدار اندکی از جریان مغناطیس کننده به راحتی می تونه هسته رو به اشباع ببره )

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
    اقای بنیامین پور. دعواش نکنین.
    لطف کنید محاسبات رو برای ورودی مینیمم 190 ولت (همون 268 ولت دی سی) محاسبه بکنید.حرف اقای دلشاد منور اینه که محاسبات برای این ولتاژ چطوره!!. میخواد با محاسبات خودش مقایسه بکنه و ایرادشو بفهمه. ولی متاسفانه سو تفاهمی شده.
    نه آقای وزیری سوء تفاهم نیست .... سوء مطالعه است . فعلا دعوایی در کار نیست فقط بعضی موقع ها یخورده صدای نوشته هامون بلند می شه :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین بنیامین پور
      شما Vor رو 200 ولت گرفتی ... نسبت دور درسته اما هانری و تعداد دور اولیه اشتباه است .
      دور اولیه رو 38 دور و ثانویه و اگزیلاری رو 2 دور بپیچ .
      ترانس رو با رعایت شئونات و موازین اسلامی بپیچ .
      بین هر بازو هم حدودا 1 میلیمتر گپ بگذار .
      اون نوشته های بالایی رو کی تایپ کرده؟؟؟
      دور اولیه 38 دور با سیم 0.25 میلیمتر ( که من محاسبه میکنم سیم 0.18 میلیمتر نیازه.....جریان پیک اولیه تقسیم بر 5 میاد مساحت...بعدش قطرش میاد 0.18 میلیمتر)
      اگزیلاری 2 دور با سیم 0.25 میلیمتر
      ثانویه 2 دور .( که جریان ثانویه که 5 آمپره تقسیم بر 5 میشه 1 میلیمتر مربع.این 1 میلیمتر مربع رو به گفته شما به 5 قسمت تقسیم میکنم که لیتز بشن.واسه هر سیم قطرش میاد 0.25 . )
      اگه زحمتی نشه یه نگاه کوچیکی بندازین و ببینین درسته یا نه؟
      تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
        اون نوشته های بالایی رو کی تایپ کرده؟؟؟
        دور اولیه 38 دور با سیم 0.25 میلیمتر ( که من محاسبه میکنم سیم 0.18 میلیمتر نیازه.....جریان پیک اولیه تقسیم بر 5 میاد مساحت...بعدش قطرش میاد 0.18 میلیمتر)
        اگزیلاری 2 دور با سیم 0.25 میلیمتر
        ثانویه 2 دور .( که جریان ثانویه که 5 آمپره تقسیم بر 5 میشه 1 میلیمتر مربع.این 1 میلیمتر مربع رو به گفته شما به 5 قسمت تقسیم میکنم که لیتز بشن.واسه هر سیم قطرش میاد 0.25 . )
        اگه زحمتی نشه یه نگاه کوچیکی بندازین و ببینین درسته یا نه؟
        متاسفانه شما بیشتر از اینکه قصد یادگیری داشته باشی می خوای کل کل کنی .... درست چیزی که من هیچ وقتی براش ندارم ....
        چطوری که شما غاز به این کوچیکی رو می بینی اما باز به این بزرگی رو نمی بینی ؟؟؟؟
        من این همه توضیح دادمو روضه خوندم ..... اما باز شما از من میای نقل قول می کنی که مثلا مچ منو بگیری ..... واقعا چرا ؟؟؟؟
        چطور پستهای بعدی منو نقل قول نکردی ؟؟؟؟
        تو پستی که نقل قول کردی جاش نبود که بیام کامل توضیح بدم که "اگرچه هانری از نظر محاسباتی درسته اما از خیلی جهات نمی تونید از این مقدار هانری با این سایز و متریال هسته استفاده کرد "..... به همین دلیل هم گفتم اشتباه است که بعد به مرور توضیح بدم ....
        اون زمانی که پیشوایان دینی می گفتند " از لبه ی شکسته ی کوزه آب نخورید چون در اونجا شیاطین جمع شدند جاش نبود که بگن امت اینجا پر از باکتری و میکروبه ..... " چون هنوز سطح فهم شون به درک کردن میکروب نرسیده بود .....
        به هر حال فقط می خواستم کمکتون کنم وگرنه اینجا به کسی پول نمی دهند جز هزینه ی اینترنت ....

دیدگاه

متاسفانه شما بیشتر از اینکه قصد یادگیری داشته باشی می خوای کل کل کنی .... درست چیزی که من هیچ وقتی براش ندارم ....
          من این همه توضیح دادمو روضه خوندم ..... اما باز شما از من میای نقل قول می کنی که مثلا مچ منو بگیری ..... واقعا چرا ؟؟؟؟
          تو پستی که نقل قول کردی جاش نبود که بیام کامل توضیح بدم که "اگرچه هانری از نظر محاسباتی درسته اما از خیلی جهات نمی تونید از این مقدار هانری با این سایز و متریال هسته استفاده کرد "..... به همین دلیل هم گفتم اشتباه است که بعد به مرور توضیح بدم ....
          اون زمانی که پیشوایان دینی می گفتند " از لبه ی شکسته ی کوزه آب نخورید چون در اونجا شیاطین جمع شدند جاش نبود که بگن امت اینجا پر از باکتری و میکروبه ..... " چون هنوز سطح فهم شون به درک کردن میکروب نرسیده بود .....
          به هر حال فقط می خواستم کمکتون کنم وگرنه اینجا به کسی پول نمی دهند جز هزینه ی اینترنت ....
          سلام
          من هم با حرف های شما موافقم"......چند باری هم به این تاپیک نگاهی انداختم....
          جناب دلشاد کمی تازه وارد هستند و خیلی از پارامتر های دخیل در طراحی نا گاه هستند"...اگر کمی مطالعه و برسی داشته باشند چم و خم کار به دستشون میاد....متاسفانه کمی عجول هم هستند و پست ها را با دقت نمیخوانند"
          از جناب بنیامین پور هم خواهش میکنم کمی حوصله کنند و به دل نگیرن" تا کدورتی پیش نیاد :redface:
          انجمن برای رفع مشکلات و کسب علم هستش نه.....
          امیدوارم برای جسارتی که کردم ببخشید :redface:
          موفق باشید

دیدگاه

سلام
            من قصد هیچ گونه بی احترامی و کل کل رو هم ندارم...مثل شما اینجا اومدم از اطلاعات دوستان استفاده کنم...زیاد هم نادانم..نخیر صحبت از مچ گرفتن نیست....من از هرکس که چیزی یاد بگیرم تا آخر عمرم مدیونش میشم...چون واقعا اون کسی که اطلاعاتش رو میگه داره تجربه چند ساله خودش رو به راحتی در اختیار ما میذاره...
            والا خودتون هم از اول دیدین هر کاری کردین چشم گفتم...حتی نپرسیدم فلان مقاومت رو چرا گذاشتیم...چون میدونستم یه صلاحی دونستین...
            باز منو ببخشین اگه بی احترامی یا گستاخی به شما کردم منو به چشم یه شاگرد کوچک نادان ببینین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arvin Partovi Azar
              سلام
              من هم با حرف های شما موافقم"......چند باری هم به این تاپیک نگاهی انداختم....
              جناب دلشاد کمی تازه وارد هستند و خیلی از پارامتر های دخیل در طراحی نا گاه هستند"...اگر کمی مطالعه و برسی داشته باشند چم و خم کار به دستشون میاد....متاسفانه کمی عجول هم هستند و پست ها را با دقت نمیخوانند"
              از جناب بنیامین پور هم خواهش میکنم کمی حوصله کنند و به دل نگیرن" تا کدورتی پیش نیاد :redface:
              انجمن برای رفع مشکلات و کسب علم هستش نه.....
              امیدوارم برای جسارتی که کردم ببخشید :redface:
              موفق باشید
              ممنون آقای پرتوی دقیقا راستشو گفتین...ممنون

دیدگاه

آقای بنیامین پور اگه ناراحت شدین و نمیخاین کمکم کنین بگین من این تاپیک رو ببندم

دیدگاه

سلام
                  این بحث از ادامه این تاپیک مربوط به سوالات اقای دلشاد منوره:
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=92438.150
                  دیود فست از نوع tvs مثل p6ke400 که اگر دوتاباهم سری بشن 800 ولت میشه.یا نمونه های مشابه که با هم سری بشن و 800ولتو بسازن.
                  برای بدست اوردن مقدار خازن اسنابر از فرمول C*V=I*t که Iجریان پیک سوییچ و t زمان fall time سوییچ و V ولتاژ تغذیه است.
                  مقدار مقاومت باید بحدی باشه که در مینیمم دیوتی سایکل بتونه خازن رو دشارژ کنه.
                  دیود هم اگر اولترا فست باشه بهتره.
                  من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                    سلام
                    این بحث از ادامه این تاپیک مربوط به سوالات اقای دلشاد منوره:
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=92438.150
                    دیود فست از نوع tvs مثل p6ke400 که اگر دوتاباهم سری بشن 800 ولت میشه.یا نمونه های مشابه که با هم سری بشن و 800ولتو بسازن.
                    برای بدست اوردن مقدار خازن اسنابر از فرمول C*V=I*t که Iجریان پیک سوییچ و t زمان fall time سوییچ و V ولتاژ تغذیه است.
                    مقدار مقاومت باید بحدی باشه که در مینیمم دیوتی سایکل بتونه خازن رو دشارژ کنه.
                    دیود هم اگر اولترا فست باشه بهتره.
                    در مینیمم دیوتی سایکل؟؟؟؟ بتونه خازت رو شارز کنه؟؟؟ یعنی مقدارش چند؟؟
                    چند ولت چند آمپر؟؟؟؟؟؟؟؟ فست هم میتونه باشه؟

دیدگاه

سلام
                      در مینیمم دیوتی سایکل(کمترین زمانی که سوییچ روشنه) خازن باید دشارژ بشه (توسط مقاومت)تا لحظه خاموش شدن سوییچ درست عمل کنه.
                      ولتاژ دیود اندازه ولتاژ سوییچ جریانش از نصف سوییچ هم کمتر.فست هم مشکلی نداره.
                      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X