اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف ریپل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : حذف ریپل

من این منبع تغذیه را برای یک فرستنده fm می خواستم ولی دیدم از گیرنده صدای نویز میاد و حدس زدم باید خروجی منبع ریپل داشته باشه برای همین هر کاری کردم درست نشد.در اسیلوسکپ به صورت چشمی دیدم که مقدار ریپل 2میلی ولت است البته از زمین دستگاه استفاده کردم ولی بعدا که منفی پراب را وصل کردم اصلا ریپلی را نشان نمیداد و من هم دلیلش را نفهمیدم بهر حال از دیتاشیت LM317 مداری را پیدا کردم که کارش خفیف کردن ریپل بود و با مونتاژ مدار مشکل حل شد البته با اسیلوسکپ تستش نکردم .با اضافه کردن خازن 2200 میکرو در خروجی مدار LM317 صدای کاملا صافی را در گیرنده دارم

دیدگاه

دوستان نظری ندارید[move][/move]

دیدگاه

سلام
        اگه LM317 تثبیت کننده ولتاژ هست،باید خازن بزرگ رو قبلش و یه خازن کوچک در خروجی قرار بدید که بصورت صافی عمل کنند.
        قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

در مدار یک خازن 1میکرو و10میکرو و4700 میکرو استفاده شده است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni
            مسخره میکنی؟
            ما نخاستیم که ضربه فنی کنیم یه چیزایی میدونستم دیدم حرف شما مطابق اون نیست از این جهت گفتم بیام نقایص خودم یا شما رو برطرف کنم
            9 ولت ترانس بعد از یکسو شدن میشه 9ضربدر رادیکال دو که برابر است با 12.7279 ولت یعنی RMS ولتاژ ورودی میشه 12.7 که3.7 ولت از خروجی بیشتره پس برای رگلاتور کافیه . شما تشخیص بدین درسته یا اشتباه؟ :nerd: هر چی باشه شما کارشناسی دارین و ما هم دوم دبیرستانیم
            نه عزیز، مسخره نمی کنم.بلکه کاملا جدی نوشتم.
            شما با یه تحلیل نادرست رو خیلی مطمئن و با لحن تند نوشتی. ما معمولا یه نظر درست و تست شده رو هم با احتیاط و حفظ احترام طرف مقابل مینویسیم. چون الکترونیک پر از ریزه کاریهاییه که ممکنه ما توی تحلیلمون بعضی از اونا رو ندیده باشیم و نباید نظر قطعی بدیم. امضای یکی از دوستان بود که جاهلان مطمئن و عاقلان پر از شک و تردیدند.
            بگذریم! به هرحال شما جوونی و هنوز خیلی وقت داری چیز یاد بگیری. توصیه میکنم حتما درس این رشته رو بخونی چون این رشته پر از اصطلاحات و مفاهیم و نکاته و همشون هم به هم مربوطن. کسی پیشرفت میکنه که اولا اونا رو و ثانیا ارتباطاتشونو خوب بفهمه. بنا براین بدون تحصیلات نمیشه تو این کار استارت زد. البته این یاد گیری هیچوقت تمومی نداره آدم باید همیشه پدیت باشه.
            و اما اون خروجی 9 ولت ترانس رو که شما در رادیکال 2 ضرب کردی میشه پیک ولتاژ و نه RMS اون. همین! ولی فقط چند میلی ثانیه توی هر 0.01 ثانیه به این ولتاژ میرسه و خیلی سریع افت میکنه تا صفر.
            برای این ولتاژ متغیر، یه سطح موثر DC تعریف میشه که به اون RMS میگن که از لحاظ انتگرال سطح زیر منحنی ولتاژ-زمان با اون برابره.
            این در صورتیه که ما هنوز از رگولاتورمون جریان نکشیده باشیم.
            در اصل باید ولتاژ RMS ورودی رگولاتور، « در شرایط زیر بار » حداقل 2 ولت از ولتاژ خروجی بیشتر باشه.
            توی ولتاژ های متغیر با هر شکل موج منظم یا نامنظم، اونیکه کار انجام میده و تحلیل بر اساسش انجام میشه معادل RMSآ‌ اوناست.
            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

ممنون
              حالا گرفتم
              منو از تو اشتباه آوردی بیرون.
              اگه لحنم تند بود معذرت میخوام.
              به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ
              طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
              ---------------------BMCELEC@-------------------
              ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
              ---------------www.bmc-elec.com--------------
              ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط davood davoodi
                من این منبع تغذیه را برای یک فرستنده fm می خواستم ولی دیدم از گیرنده صدای نویز میاد و حدس زدم باید خروجی منبع ریپل داشته باشه برای همین هر کاری کردم درست نشد.در اسیلوسکپ به صورت چشمی دیدم که مقدار ریپل 2میلی ولت است البته از زمین دستگاه استفاده کردم ولی بعدا که منفی پراب را وصل کردم اصلا ریپلی را نشان نمیداد و من هم دلیلش را نفهمیدم بهر حال از دیتاشیت LM317 مداری را پیدا کردم که کارش خفیف کردن ریپل بود و با مونتاژ مدار مشکل حل شد البته با اسیلوسکپ تستش نکردم .با اضافه کردن خازن 2200 میکرو در خروجی مدار LM317 صدای کاملا صافی را در گیرنده دارم
                دوست عزیز می شه شما این کارو با یه خازن پلی یستر 1میکرو هم تست کنی ببینی جوابش چطوریه؟؟؟
                فکر کنم خوب در بیاره خروجیتون رو
                به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X