اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ ورودی در&#

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ ورو

نوشته اصلی توسط redown
    سلام
    میخواستم بدونم استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ برای تغذیه درسته یا غلط و آیا برای جریان دهی یا جریان دهی لحظه ای مشکل ایجاد میکنه؟ چون بعضی جاها دیدم که بعضیا این کارو ایراد گرفتن ولی نمیدونم چرا.
    (من با رگولاتورای adj مشکل دارم میخوام یه از یه رگولاتور 5 ولت و یه دیود استفاده کنم چون فکر میکنم از نظر بالا نرفتن ولتاژ مطمئن تره.)
    باسلام
    پیشنهاداستفاده از زنر دیود است به این مدار عملی که توسط مولتی سیم اجراشده است توجه فرماییددرتغییرات ولتاژ ورودی از 10 تا 25 ولت،در ولتاژخروجی حدود 0.03 ولت تغییرات ایجادشده است

محمدرضامکوندی
    WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
    MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

پاسخ : استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ ورودی در&#

سلام مقاومت با خروجی دیودها و منفی موازی میشه درسته؟یا دو تا دیود با هم سری میشن و با مقاومت موازی میشن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2
        سلام مقاومت با خروجی دیودها و منفی موازی میشه درسته؟یا دو تا دیود با هم سری میشن و با مقاومت موازی میشن؟
        بله یه سرش به منفی یه سرش به خروجی دیودها و به عبارتی با بار موازی میشه.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : استفاده از دیود برای کم کردن ولت&#157

نوشته اصلی توسط نو رسیده
          نه دوست عزیز، مشکلی پیش نمیاد. دیود ها عموما سریع هستند. مثلا همین 4148 که آقای ریاحی گفتن از نوع fast هست. من هم تومدار میکرویی و هم تو مدار fpga استفاده کردم و مشکلی نداشت. پیشنهاد میکنم دو تا سری ببندید.
          فقط نکته ای که باید رعایت کنید اینه که یه بار مقاومتی چند ده کیلویی هم براش بذارید تا دیود ها همیشه روشن باشند.
          ببخشید اگه دیودها قراره همیشه روشن باشند پس چه دلیلی داره که از نوع فست انتخاب بشن تا مجبور باشم دو تا پشت سر هم بذارم؟ مگه فست رو به خاطر سرعت روشن شدنشون استفاده نمیکنن؟
          و یه سوال دیگه اینکه آیا 47 کیلو واسه روشن شدنش مناسبه آخه کمتر از 90 میکروآمپر میکشه.
          یه مساله دیگه که وجود داره اینه که با تغییر بار میزان ولتاژی که می افته دو سر دیود تغییر میکنه. هر چی مقاومت کم تر میشه ولتاژ بیشتری می افته روش و تو حالت مدارباز (یا حتی با مقاومت های چند ده کیلویی) یه مقداری ولتاژ بالاست این بالا بودن ولتاژ در ابتدای کار یه وقت باعث سوختن بار نمیشه؟

دیدگاه

بله. اگه مقاومت بذارین دیود ها روشن میمونن. ولی چون توی مدارهای دیجیتالی معمولا جریانهای لحظه ای زیاد وجود داره برای رعایت احتیاط معمولا دیود فست میذاریم.

مطابق منحنی، دیودی که روشن باشه باید 0.7 ولت روش افتاده باشه. باید مقدار مقاومت ثابت طوری محاسبه بشه که روی دیود این ولتاژ افت کنه. در اینصورت تغییرات ولتاژ دیود به جریان بار قابل صرفنظر خواهد بود. اگه مقاومت 1 کیلو هم بذارین جریان ثابت میشه حدود 3.5 میلی آمپر.
            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

پاسخ : استفاده از دیود برای کم کردن ولتاژ ورو

نوشته اصلی توسط نو رسیده
              بله. اگه مقاومت بذارین دیود ها روشن میمونن. ولی چون توی مدارهای دیجیتالی معمولا جریانهای لحظه ای زیاد وجود داره برای رعایت احتیاط معمولا دیود فست میذاریم.

مطابق منحنی، دیودی که روشن باشه باید 0.7 ولت روش افتاده باشه. باید مقدار مقاومت ثابت طوری محاسبه بشه که روی دیود این ولتاژ افت کنه. در اینصورت تغییرات ولتاژ دیود به جریان بار قابل صرفنظر خواهد بود. اگه مقاومت 1 کیلو هم بذارین جریان ثابت میشه حدود 3.5 میلی آمپر.
              برای دیودهای فست چقدر افت داریم؟ فکر میکنم کمتر از 0.7 باشه تا جایی که یادم میاد یه جایی خونده بودم که حدودا سه چهار دهم ولته درسته؟ به شک انداختید منو. من از SS3M میخوام استفاده کنم. اگه 0.7 باشه که یه دونه کافیه.

دیدگاه

افت هر دیود توی دیتا شیتش نوشته. افت دیود های فست از سه چهار دهم ولت هست تا 0.7 مثل همین 4148.

به هر حال روشش اینه که دیود رو روشن بذارین و افتش رو از ورودی کم کنین تا خروجی بدست بیاد.
                کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X