اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودتون رو در انجمن منابع تغذیه این جا بیان کنین.

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودتون رو در انجمن منابع تغذیه این جا بیان کنین.

سلام دوستان.
    وقتی اداپتور سویچینگ لپتاپم رو بهش وصل میکنم تمام بدنه قسمتهای فلزی لپتاپم برقدار میشه.اداپتورشم خیلی داغ میکنه.
    حدس خودم اون 2 تا خازنی هست که به ارت وصل میشن.
    میخوام بدونم این برق مشکلی واسه لپتاپ ایجاد نمیکنه ؟؟؟

ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
      سلام دوستان.
      وقتی اداپتور سویچینگ لپتاپم رو بهش وصل میکنم تمام بدنه قسمتهای فلزی لپتاپم برقدار میشه.اداپتورشم خیلی داغ میکنه.
      حدس خودم اون 2 تا خازنی هست که به ارت وصل میشن.
      میخوام بدونم این برق مشکلی واسه لپتاپ ایجاد نمیکنه ؟؟؟

این مشکل در موردش بحث زیاد شده اما برای پاور کامپیوتر که میگن کیس برق داره....
      این مشکل رو یکی از دوستان با وصل کردن یه تیکه سیم از بدنه پاور به ارت (لوله آب یا...) حل کرد
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

اره اما بحث ها به نتیجه نرسید.
        لپتاپ متحرکه.تو اتاقم هم لوله اب نیست.اگه هم باشه از این پلاستیکی ها هست.
        ورودی و خروجی سویچینگ از هم ایزوله نیست ؟؟؟

ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
          اره اما بحث ها به نتیجه نرسید.
          لپتاپ متحرکه.تو اتاقم هم لوله اب نیست.اگه هم باشه از این پلاستیکی ها هست.
          ورودی و خروجی سویچینگ از هم ایزوله نیست ؟؟؟

ایزوله هست اما زمین خروجی توسط دوتا خازن در حد چند نانو با برق ارتباط داره ...
          فک کنم تراکی که پایه ی مشترک خازنا رو به بدنه اتصال میده قطع کنی خوب بشه.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

باسلام خدمت دوستان
            من قصد تهیه یک عدد شارژر با کیفیت USBرا دارم. شنیدم برقی که از USBکامپیوتر به وسیله وصل می شود مطمئن تر است چون مادربرد ولتاژ و امپر ورودی به وسیله اتصالی کنترل می کند ولی به نظر شارژر USBکه قصد تهیه ان را دارم این ویژگی را ندارد.البته نمی دانم شارژرهای برق USBموجود در بازار ،کیفیت لازم در این مورد را چقدر دارند و حساسیت من در این مورد چقدر با اهمیت هست ولی اگر شارژرUSB باکیفیت بالا،با این قابلیت وجود دارد،لطفا ان را معرفی کنید.
            خیلی ممنون و سپاسگزار.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirrrrrr
              باسلام خدمت دوستان
              من قصد تهیه یک عدد شارژر با کیفیت USBرا دارم. شنیدم برقی که از USBکامپیوتر به وسیله وصل می شود مطمئن تر است چون مادربرد ولتاژ و امپر ورودی به وسیله اتصالی کنترل می کند ولی به نظر شارژر USBکه قصد تهیه ان را دارم این ویژگی را ندارد.البته نمی دانم شارژرهای برق USBموجود در بازار ،کیفیت لازم در این مورد را چقدر دارند و حساسیت من در این مورد چقدر با اهمیت هست ولی اگر شارژرUSB باکیفیت بالا،با این قابلیت وجود دارد،لطفا ان را معرفی کنید.
              خیلی ممنون و سپاسگزار.
              سلام
              جریان شارژ باتری هرچه کمتر باشه عمر باتری بیشتر میشه ولی زمان شارژ بالا میره جریان جروجی usb کامپیوتر حداکثر 500ma هستش.
              اگر شما آداپتور 5V پیداکنی که از آی سی درش استفاده شده باشه همه نیاز های شما را براورده میکنه.
              شما باید یه آدابتور(شارژر) موبایل ارجینال با خروجی usb پیدا کنی یا یه آدابتور برداری خروجی رو خودت usb بذاری.
              برای فهمیدن باکیفیت بودن یه آدابتور چنتا نکته میگم:
              ۱.وزنش نسبت به بقیه سنگین تره.
              ۲.درش از پیچ های مخصوص به جای ساده استفاده شده.
              ۳.کیفیت چاپ حروف روش بالاست و بدون تیزی و لبه های تیز هستش.
              ۴.در مدارش از قطعات smd و آی سی استفاده شده.
              ۵.خروجیش بیش از 5.3V نباشه.
              ۶.زود داغ نمیکنه.
              ۷.براحتی حداقل توان 2w رو بدون داغ کردن زیاد میده.
              ۸.به ازای هر 0.1V ولتاژ خروجی بیشتر از 5v مقاومت 1R در خروجی آدابتور قرار بده.
              مدل خاصی نمیشناسم.
              امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
              از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

دوستان سلام.
                من یه مداری دارم با 2 آمپر جریان مصرفی. میخوام براش یه باتری و یه سوئیچینگ بخرم،آ‌ اما نمیدونم 12 ولت بگیرم یا 6 ولت، واسم تفاوتی نداره. میشه یه راهنمایی راجب ولتاژ و جریان سوئیچینگ و باتری بفرمائید که چقدر باشن؟
                البته میخوام با سوئیچینگ هم مدارمو سرویس بدم و هم باتریمو شارژ کنم، وقتایی که برق میره هم با رله باتری رو به سیستم وصل کنم. برای همین باید یه مدار شارژ باتری هم داشته باشم که نمیدونم از کجا مدارش رو میشه پیدا کرد؟
                ضمنا چطور میتونم واسش یه تاخیر وصل هم بذارم که وقتی برق اومد بلافاصله نره رو سوئیچینگ و چند ثانیه ای هنوز رو باتری بمونه (تاخیر در وصل 5-6 ثانیه ای 6 یا 12 ولت میخوام).
                ممنون میشم اگه یه راهنمایی بفرمائید.
                ممنون
                تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nematollahian
                  من یه مداری دارم با 2 آمپر جریان مصرفی. میخوام براش یه باتری و یه سوئیچینگ بخرم،آ‌ اما نمیدونم 12 ولت بگیرم یا 6 ولت، واسم تفاوتی نداره. میشه یه راهنمایی راجب ولتاژ و جریان سوئیچینگ و باتری بفرمائید که چقدر باشن؟
                  البته میخوام با سوئیچینگ هم مدارمو سرویس بدم و هم باتریمو شارژ کنم، وقتایی که برق میره هم با رله باتری رو به سیستم وصل کنم. برای همین باید یه مدار شارژ باتری هم داشته باشم که نمیدونم از کجا مدارش رو میشه پیدا کرد؟
                  ضمنا چطور میتونم واسش یه تاخیر وصل هم بذارم که وقتی برق اومد بلافاصله نره رو سوئیچینگ و چند ثانیه ای هنوز رو باتری بمونه (تاخیر در وصل 5-6 ثانیه ای 6 یا 12 ولت میخوام).
                  باتری 12V.
                  تاخیر برای چیه؟
                  امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                  از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nematollahian
                    دوستان سلام.
                    ممنون میشم اگه یه راهنمایی بفرمائید.
                    ممنون
                    باتری 12 ولت بگیر . چون اگه 6 ولت هم خاستی میتونی ازش بگیری. اگه صرفه اقتصادی برات مهمه 6 ولت بگیر که باتریت هم ارزونتر بیافته و هم کوچیک تر...
                    مدار شارژر که زیاد تو نت هست . باید بسته به نوع باتریت شارژر براش انتخاب کنی.
                    میتونی با 555 براش تایمر بسازی تا تاخیر داشته باشه.
                    یا حتی میتونی با یه مدار ساده ترانزیستوری و خازن و مقومت تاخیر رو درست کنی.
                    الکترونیک قدرت
                    الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

سلام دوستان.
                      یک منبع سویچینگ 57 ولت 30 امپر دارم که نمیدونم ماله چی بوده.
                      خروجیش فقط یک + و - داره.
                      1=میتونم اینو متقارن کنم ؟؟؟
                      2=اگه متقارن بشه میشه دوبل 30 ولت ؟؟؟
                      تشکر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
                        سلام دوستان.
                        یک منبع سویچینگ 57 ولت 30 امپر دارم که نمیدونم ماله چی بوده.
                        خروجیش فقط یک + و - داره.
                        1=میتونم اینو متقارن کنم ؟؟؟
                        2=اگه متقارن بشه میشه دوبل 30 ولت ؟؟؟
                        تشکر.
                        میتونی اما چیز جالبی در نمیاد .
                        باعث میشه خیلی محدودیت برات پیش بیاد.
                        یه کار دیگه میتونی:
                        از ترانس نیم سیکل بگیری
                        الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

پاسخ : سوالات کوتاه خودتون رو در انجمن منابع

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
                          میتونی اما چیز جالبی در نمیاد .
                          باعث میشه خیلی محدودیت برات پیش بیاد.
                          یه کار دیگه میتونی:
                          از ترانس نیم سیکل بگیری
                          خودمم تو همین فکر بودم اما ولتاژ نصف میشه.باید به کل همه چیش تغییر کنه.ایسیش هم UC3875 هست.هستش هم etd49 هست.
                          درباره ی شیفت فاز هم چیز زیادی نمیدونم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
                            خودمم تو همین فکر بودم اما ولتاژ نصف میشه.باید به کل همه چیش تغییر کنه.ایسیش هم UC3875 هست.هستش هم etd49 هست.
                            درباره ی شیفت فاز هم چیز زیادی نمیدونم.
                            سلام به نظر من خروجی منبع 57 ولتتون رو با استفاده از 2 ماسفت p کانال و 2 ماسفت n کانال به این صورت که میگم به دو خازن که از ناحیه + و - به هم سری شده هستند بدید. + منبع رو به سورس دو عدد ماسفت p بدید فرض کنیم ماسفت شماره 1 و 2 - منبع رو به سورس دو عدد ماسفت n بدید فرض کنیم ماسفت شماره 3 و 4.
                            [hr]
                            درین ماسفت1 رو به + یکی از خازن ها و درین ماسفت 2 رو به منفی مشترک خازن ها بدید. درین ماسفت 3 رو سر مشترک خازن ها و دین ماسفت 4 رو به منفی اون یکی خازن بدید. حالا ماسفت 1 و 3 رو درایو کنید. بعدش ماسفت 2 و 4 رو و همین روند ادامه داشته باشه ... . به این ترتیب ولتاژ متقارن +- 57 ولت دارید سر مثبت یکی از خازنها میشه +57 و سر منفی اون یکی خازن میشه -57 ولت و مشترک خازن ها هم به عنوان صفر
                            بهتره فرکانس سوییچ ماسفت هارو حدودچند کیلو هرتز بگیرید و 50 درصد زمان سوییچ به ماسفت 3 و 1 و 50 درصد زمان سوییچ به 2و 4 اختصاص داده بشه
                            اگه متوجه نشدید تا مدارشو بکشم. ببخشید سرتون رو درد آوردم
                            لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                              بهتره فرکانس سوییچ ماسفت هارو حدودچند کیلو هرتز بگیرید و 50 درصد زمان سوییچ به ماسفت 3 و 1 و 50 درصد زمان سوییچ به 2و 4 اختصاص داده بشه
                              اگه متوجه نشدید تا مدارشو بکشم. ببخشید سرتون رو درد آوردم
                              سلا دوست عزیز تشکر بابت راهنمایی.
                              1=فرکانس 20 کیلو مثلا ؟
                              2=به هر جفت سویچ 10 کیلو میرسه.درسته ؟
                              3=توان نصف میشه.درسته ؟
                              4=مدار میشه مثل این ؟
                              http://cld.persiangig.com/preview/u2...J/Untitled.jpg

تشکر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
                                سلا دوست عزیز تشکر بابت راهنمایی.
                                1=فرکانس 20 کیلو مثلا ؟
                                2=به هر جفت سویچ 10 کیلو میرسه.درسته ؟
                                3=توان نصف میشه.درسته ؟
                                4=مدار میشه مثل این ؟
                                http://cld.persiangig.com/preview/u2...J/Untitled.jpg

تشکر.
                                سلام خواهش میکنم.1- فرکانس آره خوبه 2- نه فرکانس هر دو همون 20 کیلو هستش ولی اختلاف فاز سوییچ برای هر یک از دسته ها باید 180 درجه باشه. هر دسته از ماسفت ها بهتره با دیوتی سایکل 40 درصد کار کنند تا یه زمان خاموشی بین قطع از دسته اول به دسته دوم وجود داشته باشه تا ماسفت ها اتصالی نکنند و نسوزند.یعنی در واقع 20 درصد به خاموشی اختصاص پیدا میکنه. رو درین یا سورس هر یک از ماسفت ها هم بهتره یه مقاومت اهم پایین متوالی کنیم تا موقع سوییچ که خازن ها مثل مقاومت صفر اهم رفتار میکنند ماسفت ها نسوزند. خودم سعی میکنم یه مدار طراحی کنم ببینم چی میشه. :-? 3- نه توان نصف نمیشه 4-آره همینه
                                لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X