اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قرار دادن هولتون av400 در ماشین!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قرار دادن هولتون av400 در ماشین!

دوستان قراره av400 رو روی ماشینم ببندم اما یه تغذیه 625 ولت امپر میخاد نمیتونم جورش کنم :nice:

حالا بگذریم این جا ماژول هایی هست که 12 ولت رو به 35 ولت تبدیل میکنن تا 3 امپر هم جریان میدن
    قراره 16 تا از اینا رو سری موازی کنم تا دوبل 70 ولت 12 امپر بدست بیاد ... نگران بودجه نباشید خدا کریمه :biggrin:
    برا موازی کردن ماژول ها خروجی اون هارو با دوتا دیود سری میکنم( یه دیود برا مثبت و یکی برا منفی) و به خازن صافی مشترک میدم

شدنی هست یا نه؟؟؟؟ :biggrin:

پاسخ : قرار دادن هولتون av400 در ماشین!

این av400 چیه ؟ منبع تغذیه 625 ولتی یه آمپر برای چی می خواد؟
    راستش این چیزی که گفتی شدنیه اما اما:
    شاید باید چند میلیون تومن پول بدی.
    2- مقاومت 2 سر ورودیت اینقدر کم میشه که شبیه اتصال کوتاه میشه.

باید ولتاژ رو با سوئیچینگ بالا ببری. یعنی ac با فرکانس 8 کیلو هرتزش کنی. بعد یه ترانس سوئیچینگ 12 به 625 برات بگی بسازن که آمادش گیر نمیاد. بعد خروجی رو dc کنی :wow:
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
      این av400 چیه ؟ منبع تغذیه 625 ولتی یه آمپر برای چی می خواد؟
      راستش این چیزی که گفتی شدنیه اما اما:
      شاید باید چند میلیون تومن پول بدی.
      2- مقاومت 2 سر ورودیت اینقدر کم میشه که شبیه اتصال کوتاه میشه.

باید ولتاژ رو با سوئیچینگ بالا ببری. یعنی ac با فرکانس 8 کیلو هرتزش کنی. بعد یه ترانس سوئیچینگ 12 به 625 برات بگی بسازن که آمادش گیر نمیاد. بعد خروجی رو dc کنی :wow:
      دوست من منظورم از 625 ولت امپر بود که همون توان موثره نه 625 ولت !!!
      نه 300 تا 400 بیشتر در نمیاد

در اصل خواستم چند تا از این ماژول هارو سری موازی کنم تا این توان رو بدست بیارم
      http://eshop.eca.ir/2818-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-150w.html

دیدگاه

عزیز وقتی این همه راه حل خوب هست چرا راه حل های پاره سنگی رو انتخاب میکنی؟!!!! :-))
        اولا بگو این امپ غول رو برا چی میخوای استفاده کنی؟ساب؟
        دوما ما مدار سویچینگ خیلی تو انجمن داریم که تا 600 وات راحت میدن و خرجشونم زیر 50 تومنه چرا یکیشونو نمیسازی؟! 16 تا ماژول!!! اوووووووووه
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
        مخترع برتر شمال غرب سال 96
        مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

اره تو ماشین به ساب میخام وصلش کنم موجش تا 1 کیلو متری غوغا به پا کنه!
          اخه من زیاد که نه اصلا تو ساخت سویچینگ تجربه ندارم بیشتر مشکلم تو پیدا کردن هسته و پیچیدن ترانس بوده
          خب این همه مدار کو نشونم بده ! بانک ملی اینقد پول داره توش که میشه باهاش میلیون ها نفرو خوشبخت کرد اما میتونی برشون داری ؟ :biggrin:
          یکی نشونم بده دارم از زندگی نا امید میشم :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_06
            اره تو ماشین به ساب میخام وصلش کنم موجش تا 1 کیلو متری غوغا به پا کنه!
            اخه من زیاد که نه اصلا تو ساخت سویچینگ تجربه ندارم بیشتر مشکلم تو پیدا کردن هسته و پیچیدن ترانس بوده
            خب این همه مدار کو نشونم بده ! بانک ملی اینقد پول داره توش که میشه باهاش میلیون ها نفرو خوشبخت کرد اما میتونی برشون داری ؟ :biggrin:
            یکی نشونم بده دارم از زندگی نا امید میشم :angry:
            مدار زیاده یه دونه تو گوگل سرچ کنی سویچینگ ماشین eca همه رو میاره!

این یکی
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=53982.0

این دومی که مال خودمه
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=90951.msg566111#msg566111

این سومی
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94009.0

همه رو با یه سرچ ساده میاره
            پیشنهاد من سومی هست هم قدرتش بالاست تا 600 وات راحت میده (البته باید هسته رو خودت بپیچی که راحته) ساختش راحته هستهش همه جا گیر میاد من خودمم ساختمش

برای ماشین کلاس ab اونم در این توان مناسب نیست! چرا چون برای 400 وات خروجی شما باید نزدیک 700 وات ورودی بدی و این اصلا بصرفه نیست! درضمن تو مشاین اینقدر صدا ها متفرقه مثل صدای موتور صدای دست انداز و... داریم که شما نتونی کیفیت این امپو بشنوی و همچنینم که برا ساب میخوای تو صدای بم که اصلا فرق کیفیت رو احساس نمیکین

اصولیش اینه که از امپ کلاس d که بازده بالای 80% داره اسفاده کنی اینطوری برای 400 وات صدا باید فوقش 500 وات بدی هم برا برق ماشینت خوبه هم هزینه تغذیهت میاد پایین
            امپ کلاس d + سویچینگ تو تاپیکم هست پیشنهاد میکنم حتما تاپیکمو بخونی دقیقا منم میخواستم یه امپ برا ساب 500rms م بسازم
            همون لینک دومی که گذاشتم از اون امپ استفاده کنی irs900D که تا 900 ار ام اس میتونه بهت قدرت بده و کلاس D هم هست و اطلافش کمه بازدهش زیاده کیفیتشم بچه ها تایید کردن برای محدود کردن توان هم تغذیه 500 واتی بهش بدی فوقش 400 وات بهت توان میده بیشتر نمیده پس نیاز نیست از 900 وات بودنش بترسی

سابت چیه؟ اونچوری گه میگی تا 1 کیلومتری غوغا کنه حتما یا پایونره یا گرند یا ساند

در باره اون پولا هم , خیلی ها برداشتن و...
            عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

اقا دستت درد نکنه بابت مدار ولی من این جا مشکل دارم این امپ تغذیش دوبل 70 ولت 12 امپر هست یعنی 6 امپر بالا 6 تا پایین اینطور نیست ؟

دیدگاه

اقا یکی نیست یه سوال ساده رو جواب بده ! لیسانسو واس چی گرفتین پس

دیدگاه

دوبل 70 12 امپر یعنی از هر ریل 12 امپر میخواد

برای این توان هم میتونی همون مداری که گذاشتم رو تقویت کنی و ازش دوبل 70 12 امپر بگیری

دیدگاه

با توجه به اینکه این توان خیلی هزینه برداره نمیشه امپلی فایر رو تغییر داد مثلا بجای 4 طبقه ماسفت 2 طبقه بزاریم اینطور فک کنم جریان مصرفیش نصف شه

اینطوری راحت تر میشه روی تغذیه کار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_06
                      با توجه به اینکه این توان خیلی هزینه برداره نمیشه امپلی فایر رو تغییر داد مثلا بجای 4 طبقه ماسفت 2 طبقه بزاریم اینطور فک کنم جریان مصرفیش نصف شه

اینطوری راحت تر میشه روی تغذیه کار کنم
                      دوتا راه داری یا مدارای اماده تو انجمنو میسازی که حدود یک ماه ساختش طول میکشه یا خودت میشینی تغییرشون میدی که کمش 6 ماه علافی
                      من راه حلارو میگم انتخاب آخر با خودته ببین صلاحت چیه چیزاییم که میگم از رو تجربهست
                      بهتریم کار ساخت اون کلاس d و وسویچینگی که گفتم هست حالا خود دانی

دیدگاه

پوش پول !!!!

سلام دوستان یکی از دوستان گفت که از پوش پول میتونی برای تبدیل تک به دویل استفاده کنی مثلا با tip41 و 42 نظرتون چیه دوستان ایا باید مقاومتی چیزی به مدار پوش پول اضافه کنم یا همین جوری ببندم... ظلفات چطوره :cry2:

دیدگاه

پوش پول هم نوعی سویچینگ هست و مدارای خاص خودشو داره نمیدونم دانش الکترونیکتون چقدر هست اگه زیاده راحت میتونید پوش پول بسازید و طراحی کنید ولی شخصا نیم پل رو ترجیح میدم

دیدگاه

اینو دیگه اونقدرا هم خنگ نیستم اسپیکر های زیادی هم دیدم که تغذیشون تکه ولی امپشون ab با دوتا ترانزیستور جداشون کرده با 180 درجه اختلاف فاز

حالا یه سوال دوتا باتری رو سری کنی جریان هاشون نصف میشه خاستم ببینم در مورد منبع تغذیه همین رو صدف میکنه؟ مثلا دوتا 35 ولت سه امپر رو سری کنی جریان 1.5 امپره یا 3 امپر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X