اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ترانس سیمپیچی شده برای فلایبک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل با آندوکتانس بالای ترانس سیمپیچی شده برای فلایبک

حرف تو دهن من میزاری؟ طرح خوب اوردیزاین نیاز نداره. اوردیزاین فقط واسه اموزش و یادگیریه که هزینه های اموزش رو کم کنه.
    450 ولتاژش خیلی کمه و مردی کرده تو فلایبک اینطوری داره است کار میکنه. کلمپر و اینچیزا چی میزاری؟؟
    فرکانستو با اسکوپ دیدی؟ گیت چطوریه؟ اگه اسکوپ دم دست داری دقیق ببین فرکانس چقدره. این uc ها تو تنظیم فرکانس به صرات خاصی مستقیم نیستنا.
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
      حرف تو دهن من میزاری؟ طرح خوب اوردیزاین نیاز نداره. اوردیزاین فقط واسه اموزش و یادگیریه که هزینه های اموزش رو کم کنه.
      450 ولتاژش خیلی کمه و مردی کرده تو فلایبک اینطوری داره است کار میکنه. کلمپر و اینچیزا چی میزاری؟؟
      فرکانستو با اسکوپ دیدی؟ گیت چطوریه؟ اگه اسکوپ دم دست داری دقیق ببین فرکانس چقدره. این uc ها تو تنظیم فرکانس به صرات خاصی مستقیم نیستنا.
      خیلی ممنون :biggrin:شرمنده X_X شوخی کردم میخواستم توان بالاتر استفاده بکنم :mrgreen: دوسر اولیه ba159 سری شده با خازن 47 نانو 1200 ولت پولی استر که خازن با یه مقاومت 22 کیلو موازی شده(تا 8 کیلو هم کمش کردم تاثیری تو داغ شدن ماسفت نداشت). دو سر سوییچ هم خازن 220 پیکو 2 کیلو ولت سری شده با ba159 دو سر ba159هم مقاومت 2کیلو هست.
      فرکانسو راستش نه فردا احتمالا ببرمش رو اسکوپ. ماسفت هم سعی میکنم عوض کنم باید برم بازار ببینم چی گیرم میاد(البته تو شهر ما تنوع معنی نداره)
      لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

47 نانو؟؟؟ خیلی زیاده. 10 نانو بزار اگر فکر میکنی ترانست رو خیلی بد پیچیدی. ولی اگر تمیز میپیچی باز هم میتونی کمترش بکنی. کلمپر یه دنه بزاری رو ترانس کافیه هااا!!

K.Show

دیدگاه

47 نانو؟؟؟ خیلی زیاده. 10 نانو بزار اگر فکر میکنی ترانست رو خیلی بد پیچیدی. ولی اگر تمیز میپیچی باز هم میتونی کمترش بکنی.
          ببخشید 4.7 نانو :mrgreen: اشتباه نوشته بودم :mrgreen: ترانس رو ترو تمیز پیچیدم. همچنین ساندویچ گرفتمش :mrgreen: راستی فکر کنم گرم شدن ترانس رو هم با ایجاد فاصله هوایی رو سنتر هسته بشه کمتر کرد چون تو یکی از پست هاتون خوندم میگفتید 3 چهار درصد ر راندمان تاثیر میذاره(البته در مورد بوست بود). مدارو میبرم زیر اسکوپ بعد کلمپر هارو هم اگه لازم شد دستکاری میکنم
          کلمپر یه دنه بزاری رو ترانس کافیه هااا!!
          چشم سعی میکنم از اون یکی کلمپر دل بکنم.

دیدگاه

بهتره گپ وسط باشه. تو توانهای بالا و گپ های بزرگ تاثیر زیادی میزاره (همون سه چهار درصد) 70 وات اصلا به حساب نمیاد.

K.Show

دیدگاه

سلام محسن جان
              میشه مدار مورد استفاده ات رو هم بزاری برادر با مقادیر باشه که چه بهتر :redface:
              ممنون

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
                سلام محسن جان
                میشه مدار مورد استفاده ات رو هم بزاری برادر با مقادیر باشه که چه بهتر :redface:
                ممنون
                سلام آقا ناصر چشم :mrgreen: آقا خروجی مدار اوکی هست ولی هنوز این مشکل داغ کردن ماسفت و هسته و ترانس گریبانگیر ما هست :cry: اوسیلوسکوپ هم امروز استفاده کردم خراب بود نشد موج هارو بذارم :cry: نمیدون دیگه چیکار کنم. حدس خودم اینه که هسته EI باید از وسطش تراشیده بشه oo: فرکانس رو بالا پایین کردم فرقی نداشت . جالبه مدار باز هم خوب کار میکرد ولی ماسفت همچنان بخاری میشد :cry: اصلا اسکوپم جور نیست انگار دارم تو تاریکی میرم :cry:
                ممنون
                __________________________________________________ ________________________________________________
                از این مدار استفاده کردم(مقادیر 3842 رو از سایت 320 ولت استفاده کردم ولی یه سری تغییرات مثل مقاومت سنس / خازن ها /کلمپر ها و ... توش به وجود آوردم). اول برا اوسیلاتور آی سی مقاومت 10 کیلو و خازن هم از 2.2 نانو تا 5 نانو میذاشتم و تو خارج از این رنج مدار درست کار نمیکرد. اومدم یه پتانسیومتر 20 کیلو هم موازی کردم با 10کیلو و خازن رو هم 10 نانو گذاشتم که بتونم با پتانسیومتر فرکانسو تغییر بدم. البته نمیدونم فرکانس چنده ولی همینجوری تغییر میدم ببینم چی میشه :mrgreen: فعلا تا اسکوپ گیر نیارم هیج کاری نمیشه کرد : 3844 و 3845 هم گیرم نیومد :cry: هنوز ماسفت شدیدا داغ و هسته هم اگه کمی کار کنه+ سمپیچاش به شدت داغ میکنه :surprised: راستی یه نکته جالب مقاومت های صفر اهمی که تو مسیر مثبت به ترانس گذاشته بودم دود میکردند oo: با سیم وصلشون کردم
                این مدار(البته ببخشید خیلی زشت کشیدمش :mrgreen
                http://www.xum.ir/images/2014/11/02/DSC_001068335.jpg
                اینم عکس تغذیه
                http://www.xum.ir/images/2014/11/02/DSC_0007633fe.jpg
                http://www.xum.ir/images/2014/11/02/DSC_000917519.jpg

دیدگاه

خیلی ممنون محسن جان خیلی هم عالی
                  فقط فلای بک تا جایی که من میدونم نسبت به PCB خیلی حساسه جواب گرفتن ازش رو برد سوراخ دار شاهکار حساب میشه :mrgreen:

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
                    خیلی ممنون محسن جان خیلی هم عالی
                    فقط فلای بک تا جایی که من میدونم نسبت به PCB خیلی حساسه جواب گرفتن ازش رو برد سوراخ دار شاهکار حساب میشه :mrgreen:
                    رو برد سوراخ دار حساسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                    منو باش که اول ها رو برد برد کار میکردم :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                    ولی از شوخی گذشته چرا روی برد سوراخدار جواب نمیده؟؟؟؟؟ باید pcb بکشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
                      رو برد سوراخ دار حساسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                      منو باش که اول ها رو برد برد کار میکردم :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                      ولی از شوخی گذشته چرا روی برد سوراخدار جواب نمیده؟؟؟؟؟ باید pcb بکشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                      بله برد برد که دیگه اصلا خوب کار نمی کنه
                      خود مدار چاپی هم حساسه اگر منظم نباشه ممکنه کار نکنه

sigpic

دیدگاه

[move] :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: [/move]
                        سلام :biggrin: :biggrin: :biggrin: بلاخره مدارو ریدیفش کردم :mrgreen:
                        هسته رو بالاخره از وسط تراشیدم و گپ دارش کردم :mrgreen:(خیلی باکلاس شد )
                        ماکزیمم دیوتی سایکل یو سی 3842 رو محدود کردم :mrgreen: :mrgreen: تا آسیب های مادی ناشی از قطع یا اشکال فیدبک و ... کمتر بشه :mrgreen:
                        مشکل داغ شدن سوییچ و ترانس حل شد :biggrin: :biggrin: کلی ذوق کردم :mrgreen:(احتمال بسیار قوی مشکل از وسط نبودن گپ بوده) الان همه چیز مرتبه فقط ماسفت IRF840 که گذاشته بودم رو توان خروجی ماکزیمم بعد از حدود 20 ثانیه سوخت که فکر کنم طبیعی باشه(این شیشمین 840 بود که سوختم) :mrgreen: البته داغ هم میکرد ولی خیلی خیلی کمتر از قبل :mrgreen:حالا میخوام یه ماسفت درست حسابی واسش بگیرم که ماسفت مد نظرم 10n60 که 600 ولت 10 آمپره و تو شهرمون هم پیدا میشه. پیشنهاد بهتری ندارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                          حالا میخوام یه ماسفت درست حسابی واسش بگیرم که ماسفت مد نظرم 10n60 که 600 ولت 10 آمپره و تو شهرمون هم پیدا میشه. پیشنهاد بهتری ندارید؟
                          ماسفت STW18NK80Z
                          800 ولت
                          17 آمپر
                          مقاومت روشنی 0.3 اهم
                          قیمت کمتر از 5000 تومان من خریدم 4000 از پایا(تهران)

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X