اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در انتخاب دستگاه اینورتر جوش IGBT یا MOSFET

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : کمک در انتخاب دستگاه اینورتر جوش IGBT یا MOSFET

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
    سلام
    fgh60n60smd جز، بهترین ایجیبیتی های فرکانس بالا و تلفات پایین هست که قیمت مناسبی هم داره. چه دلیلی داره که بخواهید با نمونه دیگه ای جایگزین کنید؟
    سلام دوست عزیز قصد تعویض ندارم ولی میخوام بدونم در جایگزینی یک IGBT با یک نمونه دارای توان بیشتر غیر از Ic/ Vce/ fr چه نکات کلیدی مهمی باید در نظر گرفته شود؟؟؟

اضافه شده در تاریخ :
    نوشته اصلی توسط Ghasede del
    برای اینورتر جوش که در رده فرکانسی 18 تا 35 کیلو هرتز کار میکنند میتوان از IGBT های ماجول استفاده کرد که هر آنچه که شما از توان و جریان نیاز داشته باشید
    رو فراهم میکنه...........IGBT FGH60N60 بهترین مزیتش کار در فرکانس بالاتر هست که در اینورترهای جوش موجود استفاده نشده.............
    این به نظر طراح بر میگرده که از چه نوع درایوری استفاده بکنه...........ترانس پالس مزیت هایی داره که به وفور استفاده میشه..........
    1......نیاز به تغذیه منفی نداره......
    2.......ایزولاسیون کاملآ ایجاد میشه....
    3.......ارزانی و سادگی ساخت....
    4......عدم پیچیدگی و ساده شدن مونتاژ با یک ترانس پالس همه سویچ های فول بریدج درایور میشه اما استفاده از اپتو کوپلر حجم کار رو افزایش میده.....
    سلام دوست عزیز البته من یک نمونه دستگاه اینورتر 200 آمپری دیدم که اندازه یک کیف پول دستی بود وبه کمر بسته میشد که حدود 3 سال پیش حدود 1200 ملیون در بازار ابزار به فروش می رسید آن موقع درک تکنولوژی به کاررفته در آن خیلی مشکل بود ولی امروز با رمز کشایی از این قطعات وفرکانس کاریشون این مدارات چیز دور از دسترس وقریبی نیستند ممنون میشم اگه اطلاعاتی در رابطه با پیچیدن ترانس پالس IGBT ویا نحوه محاسبه آن وپارامترهای مهم در درایو کردن دارید قرار دهید باتشکر فراوان
    یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک در انتخاب دستگاه اینورتر جوش IGBT یا MOSFET

نوشته اصلی توسط SSTK
      سلام دوست عزیز قصد تعویض ندارم ولی میخوام بدونم در جایگزینی یک IGBT با یک نمونه دارای توان بیشتر غیر از Ic/ Vce/ fr چه نکات کلیدی مهمی باید در نظر گرفته شود؟؟؟
      سلام
      در مقایسه باتوان بیشتر توجه به مقاومت دمایی لازمه.
      زمانیکه از یک ایجیبیتی برای فرکانسهای بالا استفاده میشه توجه به منحنی امپدانس دمایی مهمه وهرچه شیب این منحنی بیشتر باشه بهتره.
      البته توجه به Eoff ایجیبیتی هم لازمه.(در جریانهای برابر).
      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

پاسخ : کمک در انتخاب دستگاه اینورتر جوش IGBT یا MOSFET

سلام. دوست عزیز
        من اینقدر تخصصی نمیتونم به سوال شما پاسخ بدم ولی توی سایتی به نام ابزار مارکت راجب به اینورترها مطالبی رو خوندم و مدل های مختلفی موجود بود که شاید بتونید مورد مد نظرتون رو توش پیدا بکنید. امیدوارم که کمکتون کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X