اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه کامل شده] منبع تغذیه ای برای امپلی فایر 350W SMPS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه ای برای امپلی فایر 350W SMPS

نوشته اصلی توسط emparator
    ماسفتاهمون بودن؟طراحی مدارایرادی که نداره؟
    ماسفتا نه سوختن یه بار نمیدونم چرا فک کنم پیچ گوشتی زیر برد بود و اتصال کرد بعد من ماسفتارو عوض کردم و این اوضاع پیش اومد!

اقا یه لطفی کن اگه میشه مدارو یه چک بکن و با ورژن اولیه مقایسهش بکن 5 دقیقه طول میکشه ولی کمک بزرگی میکنی و اگه جز خودم یک نفر دیگه هم برد ر. برسی کنه و تایید کنه خیالم بیشتر راحت میشه
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

آقامداراروچک کردم ظاهراکه موردی نیست.ببنم ماسفتادرجاسوختندیاازشون بارم کشیدی؟
      سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

آقامداراروچک کردم ظاهراکه موردی نیست.ببنم ماسفتادرجاسوختندیاازشون بارم کشیدی؟
        3 ثانیه 10 امپر کشیدم دیدم هیتسینگ شدید داغه ولی نسوختن
        پتاسیومتر در کمترین حالت یا بیشترین حالت منظور پتاسیومترو تا ته پیچونده بودم و اخرش بود چون وقتی مثلا رو وسط بود در بی براه جریان میکشید و فویز میپرید و مجبور شدم تا بپیچونم پتاسیومترو
        خلاصه با پتاسیومتر تا ته باز (یا بسته ) تونستم مدارو پایدار کنم که فیوزش نپره و ازش بار بکشم بعد در حالت بی باری اومد پتاسیومترو زیاد کنم ببینم آخه چرا اینطوری میشه همینطور که میپیچوندم ماسفتاو سوت میزدن و همینطور که میپیچیدم یه هو ماسفتا جرقه زدن و فیوز پرید با اهم متر گرفتم دیدم ماسفتا پر پر شدن
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

سلام
          ارمین جان مولتی ترن 100 کیلوی مدار وقتی روی وسط باشه (2 طرف 50 کیلو) مدار با فرکانس حدود 50 کیلوهرتز نوسان میکنه. این مولتی ترن برای تریم دقیق فرکانسه که به این صورت هست که سیم فرکانس متر رو نزدیک مدار میگیرن و تنظیم میکنن (طبق ویدئویی که از این شماتیک توی یوتیوب دیدم) بزار روی حالت وسط باشه با اون کاری نداشته باش

تجربیات خودم از این مدار:
          مدار خودم (PCB طراحی شده حودم که توی فایل دانلود موجوده رو ساختم و مشکلی نداره و کار میکنه. اما خیلی وقت سر یه قطعه مشکل داشتم که نمیفهمیدم از کدوم قطعه هست. مدار کار میکرد اون اوایل اما برای یک لحظه که اتصال کوتاهش کردم دیگه کار نمیکرد. تمام قطعات رو تست کرده بودم اما برای مدتی رهاش کردم تا ایده حل مشکلش به ذهنم برسه (همیشه بهم ثابت شده وقتی مداری میسازم و کار نمیکنه برای مدتی بزارمش کنار و فقط به تمام احتمالاتش فکر کنم نه این که دست به هویه بشم همه قطعاتو دربیارم) اولین کاری که کردم مدار تست ir2153 رو روی برد برد بستم. این مدار :

http://cld.persiangig.com/download/w...circuit.jpg/dl

چند تا ای سی که داشتم رو امتحان کردم و سالم هاش رو جدا کردم. مدار خیلی سادس مبدل 12 به 220 ولت 50 هرتز هست. توی این مدار همه شرایط احتمالی که ممکنه اتفاق بیوفته رو ازمایش کردم مثل قطع کردن اتصالات و تست ماسفت های مختلف و تست تاثیر ولتاژ تغذیه رو ای سی و غیره... بعد قطعات قسمت محافظ اتصال کوتاه رو PCB رو کامل دراوردم و ای سی رو توی مدار گذاشتم . از قبل ماسفت های irf740 رو امتحان کرده بودم روی مدار تست و جواب میداد. گذاشتم توی PCB و مدار رو روشن کردم... باز مدار نوسان نمیکرد و توی خروجی ولتاژ نداشتم. ولتاژ روی گیت هار. چک کردم یکی 0.3 ولت یکی دیگه 6.5 ولت بود و این یعنی اشتباهی هست. ماسفت هارو از pcb دراوردم و پایه های ماسفت pcb به ماسفت های مدار تست روی برد برد وصل کردم. نوسان داشتم! پس حتما ماسفت های IRF740 مشکل داشتن با این که تست با مولتی متر خبر از این نمیداد اصلا. این دفعه IRFP460 گذاشتم و مدار رو روشن کردم. روشن شد هر طرف دقیقا ولتاژ یکسانی داشتم (35 ولت) قسمت دوبل 12 ولتم هم درست بود غیر از این که 7912 ندارم الان بزارم توی مدار تا -12 هم بگیرم. خلاصه این ماجرا این بود وقتی یک مداری کار نمیکنه و همه قطعات رو تست میکنید و از pcb هم مطمعنید برگردید به نقطه شروع. قدم قدم تست بگیرید و قطعات رو جداگونه امتحان کنید. ماسفت های من توی تست نشون نمیدادن حالت نیم سوخته دارن فقط توی تست جداگونه میشد فهمید. برای همین من شکی به ماسفت ها نداشتم

حرارت قطعات مختلف مدار برای من تو حالت بی باری اینجوری بود: ماسفت های که به هیت سینک کوچیک منبع تغذیه کامپیوتر بسته بودم کمی گرم میشه بعد از چند دقیقه بی باری (حدود 40 درجه) ; 13007 حدود 50 درجه میشه ; مقاومت های 3 وات 56 کیلو و 100 کیلو داغ میشن اما نه در حد سوختن و تغییر رنگشون ; هسته ترانس مقداری گرم میشه (40 درجه) و طبیعیه. اما به خاطر جنس چینی هسته و مرغوب نبودن بعضی هسته ها شاید هسته داغ بشه که در این صورت از مقدار خازن سری با هسته کم کنید تا از اشباع هسته جلوگیری بشه (مثلا به جای 5 تا 470 نانو 3 تا 470 بزارید)

ارمین جان اگه میگی وقتی 10 امپر کشیدی هیت سینک خیلی داغ شده (350 وات گرفتی دیگه؟) طبیعیه عزیز من! خود سوییچینگ پاور کامپیوتر وقتی کار میکنه فکر کنم حدود 150 وات میانگین توان میده. خروجی هوای فن گرمه گرمه شما در همون حال پاور رو باز کنی به هیت سینک ها دست بزنی دستت میسوزه. این اتلافه توانه و وجود داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
            سلام
            ارمین جان مولتی ترن 100 کیلوی مدار وقتی روی وسط باشه (2 طرف 50 کیلو) مدار با فرکانس حدود 50 کیلوهرتز نوسان میکنه. این مولتی ترن برای تریم دقیق فرکانسه که به این صورت هست که سیم فرکانس متر رو نزدیک مدار میگیرن و تنظیم میکنن (طبق ویدئویی که از این شماتیک توی یوتیوب دیدم) بزار روی حالت وسط باشه با اون کاری نداشته باش

تجربیات خودم از این مدار:
            مدار خودم (PCB طراحی شده حودم که توی فایل دانلود موجوده رو ساختم و مشکلی نداره و کار میکنه. اما خیلی وقت سر یه قطعه مشکل داشتم که نمیفهمیدم از کدوم قطعه هست. مدار کار میکرد اون اوایل اما برای یک لحظه که اتصال کوتاهش کردم دیگه کار نمیکرد. تمام قطعات رو تست کرده بودم اما برای مدتی رهاش کردم تا ایده حل مشکلش به ذهنم برسه (همیشه بهم ثابت شده وقتی مداری میسازم و کار نمیکنه برای مدتی بزارمش کنار و فقط به تمام احتمالاتش فکر کنم نه این که دست به هویه بشم همه قطعاتو دربیارم) اولین کاری که کردم مدار تست ir2153 رو روی برد برد بستم. این مدار :

http://cld.persiangig.com/download/w...circuit.jpg/dl

چند تا ای سی که داشتم رو امتحان کردم و سالم هاش رو جدا کردم. مدار خیلی سادس مبدل 12 به 220 ولت 50 هرتز هست. توی این مدار همه شرایط احتمالی که ممکنه اتفاق بیوفته رو ازمایش کردم مثل قطع کردن اتصالات و تست ماسفت های مختلف و تست تاثیر ولتاژ تغذیه رو ای سی و غیره... بعد قطعات قسمت محافظ اتصال کوتاه رو PCB رو کامل دراوردم و ای سی رو توی مدار گذاشتم . از قبل ماسفت های irf740 رو امتحان کرده بودم روی مدار تست و جواب میداد. گذاشتم توی PCB و مدار رو روشن کردم... باز مدار نوسان نمیکرد و توی خروجی ولتاژ نداشتم. ولتاژ روی گیت هار. چک کردم یکی 0.3 ولت یکی دیگه 6.5 ولت بود و این یعنی اشتباهی هست. ماسفت هارو از pcb دراوردم و پایه های ماسفت pcb به ماسفت های مدار تست روی برد برد وصل کردم. نوسان داشتم! پس حتما ماسفت های IRF740 مشکل داشتن با این که تست با مولتی متر خبر از این نمیداد اصلا. این دفعه IRFP460 گذاشتم و مدار رو روشن کردم. روشن شد هر طرف دقیقا ولتاژ یکسانی داشتم (35 ولت) قسمت دوبل 12 ولتم هم درست بود غیر از این که 7912 ندارم الان بزارم توی مدار تا -12 هم بگیرم. خلاصه این ماجرا این بود وقتی یک مداری کار نمیکنه و همه قطعات رو تست میکنید و از pcb هم مطمعنید برگردید به نقطه شروع. قدم قدم تست بگیرید و قطعات رو جداگونه امتحان کنید. ماسفت های من توی تست نشون نمیدادن حالت نیم سوخته دارن فقط توی تست جداگونه میشد فهمید. برای همین من شکی به ماسفت ها نداشتم

حرارت قطعات مختلف مدار برای من تو حالت بی باری اینجوری بود: ماسفت های که به هیت سینک کوچیک منبع تغذیه کامپیوتر بسته بودم کمی گرم میشه بعد از چند دقیقه بی باری (حدود 40 درجه) ; 13007 حدود 50 درجه میشه ; مقاومت های 3 وات 56 کیلو و 100 کیلو داغ میشن اما نه در حد سوختن و تغییر رنگشون ; هسته ترانس مقداری گرم میشه (40 درجه) و طبیعیه. اما به خاطر جنس چینی هسته و مرغوب نبودن بعضی هسته ها شاید هسته داغ بشه که در این صورت از مقدار خازن سری با هسته کم کنید تا از اشباع هسته جلوگیری بشه (مثلا به جای 5 تا 470 نانو 3 تا 470 بزارید)

ارمین جان اگه میگی وقتی 10 امپر کشیدی هیت سینک خیلی داغ شده (350 وات گرفتی دیگه؟) طبیعیه عزیز من! خود سوییچینگ پاور کامپیوتر وقتی کار میکنه فکر کنم حدود 150 وات میانگین توان میده. خروجی هوای فن گرمه گرمه شما در همون حال پاور رو باز کنی به هیت سینک ها دست بزنی دستت میسوزه. این اتلافه توانه و وجود داره

این مدار داره دیوونهم میکنه نمیدونم دردش چیه!! آخه چیز خاصی هم نداره کلا چندتا خازن 1 ایسی و 2 تا ماسفته دیگه قطعه دیگه ای نداره که ادم شک کنه بهش!
            الان منم دقیقا خروجیم 0 هست هر کار میکنم ولتاژ نمیاد مشکل چیه نمیدونم!!!
            امروز مدارو بردم پیش دوستم که اسکوپ داره ماسفتارو دراوردم کلا فقط ایسی رو مدار موند بعد خروجی ایسی که میره به گیت رو با اسکوپ گرفتم یکی از پای ها قشنگ پالس میداد یکی یه موجای عجغ وجغ میداد هی تغییر میکرد اصلا معلوم نبود چیه!! خلاصه گفنم اها مشکل از ایسیه رفتم یه ایسی دیگه خریدم اوردم انداختم رو مدارد دیدم اه بازم همون شکل موجارو دارم!!! یکی از گیتا قشنگ بین 0 و 14 ولت پالس داره ولی اونیکی پالسش باز عجغ وجغه!!! ایا این ایسی باید اینطوری کار کنه؟! یه نگاهی به شکل موجا بنداز! کلا پایه 5 درست پالس مسزد ولی پایه 7 موجاش یه لحظه مثل شکل میشد یه لحظه عوض میشد و... ایا پالس های دو طرف باید مثل هم باشه؟ من فک کنم پالسای پایه 7 باید شبیه پایه 5 باشه ولی اینطور نیست

اون مدار تستر ترانس هم باید بپیچم؟

آخه اگه تو بی باره 40 درجه بشه تحت بار که میسوزه!و برای خنک کردنش باید یهه هیتسینگ بزرگ بست بهش چون قرار نیست فن ببندم به مدار!! تو مدار قبلی من از همین هیتسینگی که تو عکس برا ماسفتا گذاشتم استفاده کرده بودم تو بی باری سرده سرد بود و تحت بار ولرم میشد

هر یک خونه 5 ولته
            پایه 5

پایه 7

دیدگاه

دقیقا منم همون زمان که تو تاپیک قبلی بودیم و مدارم کار نمیکرد همین قضیه بود. اگه یادت باشه انقدر از دست این مدار عصبانی بودم که میخواستم بکوبونمش به دیوار :angry:
              منم بعد اتصال کوتاه پایه 5 نوسان میکرد اما پایه 7 نه. همونطور که گفتم مدار تست رو بستم (ترانس دوبل 12 ولت میخواد) و ای سی های سالم رو جدا کردم. بعد اومدم ای سی رو تو مدار گذاشتم و ماسفت هارو در اوردم و irfp460 از بیرون PCB بهش وصل کردم دیود 4007 که بین پایه 1 و 8 هست و خازن 100 میکرو بین پایه 8 و 6 رو هم در اوردم. مدار رو روشن کردم نوسان نداشتم باز... همون ولتاژ هارو روی گیت داشتم. خازن و دیود نو گذاشتم و مدار کار کرد! با ماسفت درست باید این 2 قطعه باشن تا شروع به نوسان بکنه مدار
              در مورد حرارت مدار که واسه من اینجوریه :| حالا نمیدونم این رنج استاندارده یا نه! جناب منتظری نظر بدن بهتره
              اما نمیشه برای این مدار با این هیت سینک های کوچیک تحت بار فن نزاری. غیر منطقیه ارمین جان! بالاخره تلفاتی داری توی توان های بالا و باید از مدار دفع بشه. راندمان 100 درصد که نداریم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                دقیقا منم همون زمان که تو تاپیک قبلی بودیم و مدارم کار نمیکرد همین قضیه بود. اگه یادت باشه انقدر از دست این مدار عصبانی بودم که میخواستم بکوبونمش به دیوار :angry:
                منم بعد اتصال کوتاه پایه 5 نوسان میکرد اما پایه 7 نه. همونطور که گفتم مدار تست رو بستم (ترانس دوبل 12 ولت میخواد) و ای سی های سالم رو جدا کردم. بعد اومدم ای سی رو تو مدار گذاشتم و ماسفت هارو در اوردم و irfp460 از بیرون PCB بهش وصل کردم دیود 4007 که بین پایه 1 و 8 هست و خازن 100 میکرو بین پایه 8 و 6 رو هم در اوردم. مدار رو روشن کردم نوسان نداشتم باز... همون ولتاژ هارو روی گیت داشتم. خازن و دیود نو گذاشتم و مدار کار کرد! با ماسفت درست باید این 2 قطعه باشن تا شروع به نوسان بکنه مدار
                در مورد حرارت مدار که واسه من اینجوریه :| حالا نمیدونم این رنج استاندارده یا نه! جناب منتظری نظر بدن بهتره
                اما نمیشه برای این مدار با این هیت سینک های کوچیک تحت بار فن نزاری. غیر منطقیه ارمین جان! بالاخره تلفاتی داری توی توان های بالا و باید از مدار دفع بشه. راندمان 100 درصد که نداریم!
                اره یادم اومد تو خیلی اعصابت خراب بود دقیقا این جملهت که گفتی میخوای مدارو بکوبونی تو دیوار یادمه مهدی من الان دقیقا حس تورو دارم میخوام مدارو بکوبونم تو دیواااااااار :biggrin: :biggrin:
                به فکرم انداختی قطعات مرتبط با ایسی رو کلا عوض کنم! همهش دوسه تا دیود و خازنه فردا همهشو عوض میکنم مرگ یه بار شیون یه بار! ولی اول میرم سراغ اون دیود و خازنی که گفتی, راستی تو طرح اولیه اون خازنه 10uf گذاشته ولی تو 100uf فرقی دارن؟
                یکی هم برا اون مدار تستر باید ترانسشو بپیچم؟

والا مدار قبلی من دیودا فقط داغ میکردن ماسفتا یخه یخ بودن تحت بار جزوی شاید بشه کاری کرد که ماسفتا تلفاتشون کم شه
                آخه برا امپلی فایر میخوام و تو خونه تو سکوت فقط باید صدای موزیک بیاد صدای فن میره رو اعصاب! اگه ببینم نمیشه با اون هیتسینگ مهارشون کرد هیتسینگو بزرگتر ور میدارم

راستی مدار تست ایسی ترانسوو باید بپیچم؟ چطوری با اون مدار ایسی رو تست میکنی؟

دیدگاه

اره این مدار خیلی رو نِرو میره در کل برام تجربه شد که تا میشه سراغ 2153 نرم و برای کار های دیگه با TL494 و 3525 و امثالهم با ماسفت درایور جدا مثل ir2110 استفاده کنم. مطمئن تر از 2153 هست و قابل انعطاف پذیر تره
                  برای این مدار هم کلا قسمت ای سی رو عوض کن راحت تره. برای اون مدار تست هم گفتم یه ترانس 220 به 12 ولت دوبل 2 امپر(3سر که دوسر کناری میشه 24 ولت) کافیه. ترانس دوبل 12 نداری مگه؟ مدار تست رو که طبق شماتیک ببندی همه چی درست باشه توی اولیه ترانس حدودا 220 ولت AC با توان پایین داری
                  راستی کدوم مدار قبلی رو میگی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                    اره این مدار خیلی رو نِرو میره در کل برام تجربه شد که تا میشه سراغ 2153 نرم و برای کار های دیگه با TL494 و 3525 و امثالهم با ماسفت درایور جدا مثل ir2110 استفاده کنم. مطمئن تر از 2153 هست و قابل انعطاف پذیر تره
                    برای این مدار هم کلا قسمت ای سی رو عوض کن راحت تره. برای اون مدار تست هم گفتم یه ترانس 220 به 12 ولت دوبل 2 امپر(3سر که دوسر کناری میشه 24 ولت) کافیه. ترانس دوبل 12 نداری مگه؟ مدار تست رو که طبق شماتیک ببندی همه چی درست باشه توی اولیه ترانس حدودا 220 ولت AC با توان پایین داری
                    راستی کدوم مدار قبلی رو میگی؟
                    مدار خوبیه ها ولی راه اندازیش خیلی خیلی به قول تو رو نروه :biggrin:
                    اره اتفاقا دیشب داشتم فکر میکردم که چرا مدارو با 3525 راه ننداختم!
                    اقا دمت گرم اون خازن و دیودو عوض کردم مدار مثل بچه ادم کار کرد!! آخه نمیدونم دردش چیه هم خازن سالم بود هم دیود ولی مدار ادا میداد! بازم دستت درد نکنه نمیگفتی من حالا حالا ها باید با این مدار کلنجار میرفتم! :nerd:

اها پس اون ترانس خروجی 220 به دوبل 12 هست! من فک کردم برا تغذیه مدار میگی :mrgreen: اوکی حله مرسی
                    اگه تو این مدار تست ایسی خراب باشه ماسفتارو میسوزونه؟

مدار اولیه رو میگم تو مدار اولیه اون خازن 10u هست تو مدار تو 100u شده احتمال میدم گرمای هیتسینگ در حالت بی باری به خاطر این خازنه من جای 100u الان 33u گذاشتم دمای هیتسینگ پایین تره در حالت بیباری یخه! تحت بار هم ولرم شد در حدی که من اومدم تحت 13 امپر مدارو تست کنم ببینم هیت سینگا چقدر داغ میکنن یعنی 435 وات خروجی :mrgreen: :mrgreen: ماسفتا پوکیدن :mrgreen: ولی بعد از 5 ثانیه 430 وات کشیدن ماسفتا ولرم بودن زیاد گرم نشدن بر خلاف دفعه قبل که وقتی 3 ثانیه 10 امپر کشیدم هیتسینگ دستو میسوزوند
                    خیر سرم میخواستم فیلم بگیرم از تست حالا خودت ببین

http://www.aparat.com/v/ry3KL

دیدگاه

ای بابامنم گفتم مشکلت حل شده بزارفیلمشم ببینم که آخرسردیدم %-(
                      نتونستی مشکلشوپیداکنی؟

دیدگاه

ای بابامنم گفتم مشکلت حل شده بزارفیلمشم ببینم که آخرسردیدم %-(
                        نتونستی مشکلشوپیداکنی؟
                        مشکل حل شد مشکل همون دیود و خازنی بود که مهدی گفت , اونارو عوض کردم مدار کار کرد
                        اینکه ماسفتا سوختن نمیدونم برا چی بود شاید 440 وات زیاد بود براشون شاید جنسشون خوب نبود شاید دلیل از مداره!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
                          مدار خوبیه ها ولی راه اندازیش خیلی خیلی به قول تو رو نروه :biggrin:
                          اره اتفاقا دیشب داشتم فکر میکردم که چرا مدارو با 3525 راه ننداختم!
                          اقا دمت گرم اون خازن و دیودو عوض کردم مدار مثل بچه ادم کار کرد!! آخه نمیدونم دردش چیه هم خازن سالم بود هم دیود ولی مدار ادا میداد! بازم دستت درد نکنه نمیگفتی من حالا حالا ها باید با این مدار کلنجار میرفتم! :nerd:

اها پس اون ترانس خروجی 220 به دوبل 12 هست! من فک کردم برا تغذیه مدار میگی :mrgreen: اوکی حله مرسی
                          اگه تو این مدار تست ایسی خراب باشه ماسفتارو میسوزونه؟

مدار اولیه رو میگم تو مدار اولیه اون خازن 10u هست تو مدار تو 100u شده احتمال میدم گرمای هیتسینگ در حالت بی باری به خاطر این خازنه من جای 100u الان 33u گذاشتم دمای هیتسینگ پایین تره در حالت بیباری یخه! تحت بار هم ولرم شد در حدی که من اومدم تحت 13 امپر مدارو تست کنم ببینم هیت سینگا چقدر داغ میکنن یعنی 435 وات خروجی :mrgreen: :mrgreen: ماسفتا پوکیدن :mrgreen: ولی بعد از 5 ثانیه 430 وات کشیدن ماسفتا ولرم بودن زیاد گرم نشدن بر خلاف دفعه قبل که وقتی 3 ثانیه 10 امپر کشیدم هیتسینگ دستو میسوزوند
                          خیر سرم میخواستم فیلم بگیرم از تست حالا خودت ببین

http://www.aparat.com/v/ry3KL
                          به به به کـــــــــــلی خوشحال شدم داداش :applause:
                          دقیقا وقتی بعد این همه مکافات سر این به خودم گفتم واقعا اگه با 3525 کار کرده بودم سیستمی که برای این میخواستم درست کنم تموم شده بود!
                          و دقـــــــیقا من از همین مدار حرصم گرفت که اشکال از قطعاتی بوده که ظاهرا سالم هستن ولی گول میزنن! مثل همین خازن و ماسفت
                          تو مدار تست اگه ای سی خراب باشه یا اصلا نوسان نمیکنه ولتاژی نداری تو خروجی یا گیت ماسفت هارو میبنده ماسفت همش روشنه و تغذیه رو اتصال کوتاه میکنه. چون با ولتاژ پایین تست میشه خطری نداره و اتصال کوتاه شد تغذیه رو سریع قطع کنی ماسفت هم نمیسوزه.

این فیلم تستم که فوق الـــــــعاده بود =)) خیلی باحال بود reaction خودت وقتی ماسفت ترکید
                          خب داداش من 13 امپر با این ماسفتای فسقلی و این خازنا؟! نمیشه خب! اگه این توان رو میخوای حتما باید ماسفت قوی تر مثل IRFP460 بزاری. نکته دیگه این که خازن های صافی و مقسم ولتاژ بالا برای این توان کمه مقدارشون ریپل زیادی ایجاد میشه و به ماسفت و ترانس هم فشار میاد به احتمال زیاد. از همین شماتیک تا 1 کیلووات توان گرفتن توی انجمن smps.com که من عضوم توش. فقط همونطور که گفتم بعضی قطعات باید بهینه شه برای این توان

درباره این خازنه اگه اینجوریه که خیلی خوبه من مقدارشو عوض میکنم مدار منم خنک تر بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                            به به به کـــــــــــلی خوشحال شدم داداش :applause:
                            دقیقا وقتی بعد این همه مکافات سر این به خودم گفتم واقعا اگه با 3525 کار کرده بودم سیستمی که برای این میخواستم درست کنم تموم شده بود!
                            و دقـــــــیقا من از همین مدار حرصم گرفت که اشکال از قطعاتی بوده که ظاهرا سالم هستن ولی گول میزنن! مثل همین خازن و ماسفت
                            تو مدار تست اگه ای سی خراب باشه یا اصلا نوسان نمیکنه ولتاژی نداری تو خروجی یا گیت ماسفت هارو میبنده ماسفت همش روشنه و تغذیه رو اتصال کوتاه میکنه. چون با ولتاژ پایین تست میشه خطری نداره و اتصال کوتاه شد تغذیه رو سریع قطع کنی ماسفت هم نمیسوزه.

این فیلم تستم که فوق الـــــــعاده بود =)) خیلی باحال بود reaction خودت وقتی ماسفت ترکید
                            خب داداش من 13 امپر با این ماسفتای فسقلی و این خازنا؟! نمیشه خب! اگه این توان رو میخوای حتما باید ماسفت قوی تر مثل IRFP460 بزاری. نکته دیگه این که خازن های صافی و مقسم ولتاژ بالا برای این توان کمه مقدارشون ریپل زیادی ایجاد میشه و به ماسفت و ترانس هم فشار میاد به احتمال زیاد. از همین شماتیک تا 1 کیلووات توان گرفتن توی انجمن smps.com که من عضوم توش. فقط همونطور که گفتم بعضی قطعات باید بهینه شه برای این توان

درباره این خازنه اگه اینجوریه که خیلی خوبه من مقدارشو عوض میکنم مدار منم خنک تر بشه
                            اره والا اگه رو 3525 کار کرده بودم الان هلو داده بود
                            اره منم از این حرصم میگیره آخه مگه دیودم نیم سوز میشه؟! با اهم متر درست نشون میده ولی تو مدار کار نمیکنه! :angry: :angry:

اوکی پس مدار تستو فردا میسازمش

هاها :-)) =)) =)) اره یه لحظه خودم شوکه شدم :-)) :-))
                            بابا خازنا 8 امپرن 440 وات میشه 4 امپر براشون! دیگه زیر نصف جریان نامیشونم دووم نیارن باید درشو تخته کرد!! ولی ماسفتارو اینبار قوی میزارم

کدوم خازنای صافی و مقسم ولتاژ؟!

جدی تا 1 کیلو گرفتن؟! دمشون گرم ! منم اونجا عضوم اگه لینک تاپیک 1 کیلویی رو داری بده
                            برای توان بالا جز ماسفتا چه قطعاتی باید تقویت شه؟

اره مقدارشو کم کن تست کن ببین فرقی میکنه یا نه

دیدگاه

آقاپس من پی سی بی رومیزنم فقط اون آیسیه اینجاگیرنیومدبه اضافه اون دیودا میگم ازتبریزبخرن بفرستن.
                              فقط می خوام هسته بزرگ بزارم ماسفتارو460بزارم؟

دیدگاه

با سلام:
                                فرکانس سوئچینگ باید متناسب با ظرفیت سلفی اولیه ترانس باشه (باید ببینید اولیه ترانس روی چه فرکانسی امپدانس بالاداره )
                                و
                                برای خنک کار کردن ماسفت ها باید اطمینان پیدا کنید که هنگام روشن شدن به اشباع کامل برسن

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X