اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاور بانک (شارژر همراه ) برای mp3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاور بانک (شارژر همراه ) برای mp3

نوشته اصلی توسط 11101010000
    :mrgreen:
    که وقتی شارز mp3 ام 100 در 100 شد جریان قطع بشه بیشتر از این تو باتری mp3 نره و باتری باد کنه (اما فک کنم تو خود mp3 قطع کننده باشه چون وقتی به pcوصلش میکنم تا شارژ شه این احتمالو میدم که pc جریان usb رو قطع نمیکنه)

اینا بسه دیگه؟
    چیز دیگه ای نمیخواد؟

من همش میترسم یه بلایی سر mp3 ام بیاد
    الان این ماژوله 2000 امپر به mp3 ام بده که mp3ام میسوزه!! باید امپر شارژرش 500mA باشه. مگه نه؟

من شارزر این لیتیوم یونه رو ندارم بهتر نیست از این یکی بگیرم(((eshop.eca.ir/باتری-ها/3774-باتری-لیتیوم-یون-37v-سایز-14500-همسایز-باتری-قلمی.html )))که هم اندازه باتری قلمیه؟اخه شارژر قلمی هارو دارم
    نه خود mp3 پلیرت قطع میکنه نگران نباش
    اره اونا خوبن فقط یه دونه هم مولتی متر بهش اصافه کن 9500 چون خیلی به دردت میخوره چون باید کلی کلنجار بری تا ولتاژ درستو بگیری

اتفاقا منم همهش میترسیدم یه بلایی سر گوشیم بیاد :mrgreen:
    اوکی اگه شارژر قلمی هارو داری باطری رو هم قلمی بگیر هیچ فرقی نمیکنه تنها تفاوتی که دارن ظرفیتشونه باطری های بزرگ مثل مخزن های بزرگترن
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
      نه خود mp3 پلیرت قطع میکنه نگران نباش
      اره اونا خوبن فقط یه دونه هم مولتی متر بهش اصافه کن 9500 چون خیلی به دردت میخوره چون باید کلی کلنجار بری تا ولتاژ درستو بگیری

اتفاقا منم همهش میترسیدم یه بلایی سر گوشیم بیاد :mrgreen:
      اوکی اگه شارژر قلمی هارو داری باطری رو هم قلمی بگیر هیچ فرقی نمیکنه تنها تفاوتی که دارن ظرفیتشونه باطری های بزرگ مثل مخزن های بزرگترن
      سلام
      ببخشید وسط حرفتون میپرم
      خوب این جریانش بالا نیست؟
      مگه نباید 500 میل بهش جریان بدیم؟
      این جریانش بیشتر از اینه پس در نتیجه بعد چند بار شارژ باتری خراب میشه که

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad safarnejad
        سلام
        ببخشید وسط حرفتون میپرم
        خوب این جریانش بالا نیست؟
        مگه نباید 500 میل بهش جریان بدیم؟
        این جریانش بیشتر از اینه پس در نتیجه بعد چند بار شارژ باتری خراب میشه که
        این سوال شما و دوستمون به خاطر اینه که مفهوم جریان رو متوجه نشدید
        وقتی میگیم 3 امپر یعنی قابلیت دادن جریان تا 3 امپر رو داره حالا مصرف کننده میتونه 1 امپر بکشه میتونه 3 امپر بکشه میتونه 100 میلی امپر بکشه, اینکه میگن فلان ایسی 3 امپره یا فلان اداپتور 1 امپر به این معنی نیست که همیشه 1 امپر یا 3 امپر میده ! به این معنیه که این اداپتور میتونه تا جریان 1 امپر رو بده و ظرفیتش اینقدره حالا مصرف کننده میتونه هر چقدر خواست بکشه

ولتاژ = فشار آب
        جریان = دبی اب
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

ممنون
          ولی من منظورم اینه که ما فرض کنیم باتری مون یک امپر ساعت جریان میده
          ما نباید بزاریم که با یک امپر شارژ بشه
          چون زمانی که باتری خالیه حداکثر جریان منبع رو میگیره تا شارژ بشه
          ما باید نزاریم این اتفاق بیفته
          ما باید بیشتر از 500 میلی برای گوشی های قوی بیشتر از یک امپر باشه باعث خرابی باتری در چند سری شارژ میشه
          شما فک کنید یه led رو میخواهید روشن کنید برای اون مقاومت نزاری میسوزه دیگه چون حداکثر جریان رو میکشه ولی با مقاومت اونو کنترل میکنیم اینم مثل همین
          با تشکر

دیدگاه

ممنون
            ولی من منظورم اینه که ما فرض کنیم باتری مون یک امپر ساعت جریان میده
            ما نباید بزاریم که با یک امپر شارژ بشه
            چون زمانی که باتری خالیه حداکثر جریان منبع رو میگیره تا شارژ بشه
            ما باید نزاریم این اتفاق بیفته
            ما باید بیشتر از 500 میلی برای گوشی های قوی بیشتر از یک امپر باشه باعث خرابی باتری در چند سری شارژ میشه
            شما فک کنید یه led رو میخواهید روشن کنید برای اون مقاومت نزاری میسوزه دیگه چون حداکثر جریان رو میکشه ولی با مقاومت اونو کنترل میکنیم اینم مثل همین
            با تشکر
            حرف شما درسته ولی تمام گوشی ها mp3 پلیر ها و... که دارای باطری قابل شارژ هستن داخلشون مدار شارژر دارن و خودشون پروسه شارژو انجام میدن و فقط نیاز به یک ولتاژ ورودی دارن که توسط پورت usb 5 ولت بهشون داده میشه و شارژ باطری تماما بر عهده خود دستگاه هست برا همین نیازی به محدود کردن جریان نیست با منبع 5 ولت 10 امپر هم به راحتی میشه پاور بانک ساخت و هیچ صدمه ای به مدار و باطری و... نمیرسه

دیدگاه

حرف شما درسته ولی تمام گوشی ها mp3 پلیر ها و... که دارای باطری قابل شارژ هستن داخلشون مدار شارژر دارن و خودشون پروسه شارژو انجام میدن و فقط نیاز به یک ولتاژ ورودی دارن که توسط پورت usb 5 ولت بهشون داده میشه و شارژ باطری تماما بر عهده خود دستگاه هست برا همین نیازی به محدود کردن جریان نیست با منبع 5 ولت 10 امپر هم به راحتی میشه پاور بانک ساخت و هیچ صدمه ای به مدار و باطری و... نمیرسه
              ممنون
              پس با این حساب خیلی راحت میشه درستش کرد
              حتی میشه با موازی کردن چند باتری دیگه ظرفیت باتری ها افزایش داد تا مثلا بشه دو بار شارژ کرد گوشی رو
              ما میتونیم از این شارژر هم برای شارژ باتری لیتیومی استفاده کنیم
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=100571.0
              با تشکر

دیدگاه

ممنون
                پس با این حساب خیلی راحت میشه درستش کرد
                حتی میشه با موازی کردن چند باتری دیگه ظرفیت باتری ها افزایش داد تا مثلا بشه دو بار شارژ کرد گوشی رو
                ما میتونیم از این شارژر هم برای شارژ باتری لیتیومی استفاده کنیم
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=100571.0
                با تشکر
                اره دقیقا ,اتفاقا یکی از دلایلی که گفتم 3 یا 4 تا باطری موازی کنید همین بود

اگه باطری رو میخواید خارج از گوشی یا پلیر شارژ کنید اره این ایسی خیلی مفیده البته یه ماژول برا شارژ باطری های li-ion تو فروشگاه هست اونم ایسی خوبیه

دیدگاه

با شارژر این قلمی معمولی ها میشه li ion ها رو هم شارژر کرد؟
                  من کار الکترونیکی نمیکنم که بخوام مولتی متر بخرم یا یزی مثه این . راه دیگه ای ندارم؟؟؟؟
                  فرق موازی با سری بستن باتری چیه؟
                  موازی بستن یعنی چجوری؟
                  [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
                  منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
                  خیلی حال داد
                  ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

دیدگاه

من کار الکترونیکی نمیکنم که بخوام مولتی متر بخرم یا یزی مثه این . راه دیگه ای ندارم؟؟؟؟
                    موازی بستن یعنی چجوری؟
                    اگه شارژرتون 3.7 ولت هست میشه ولی اگه برای باطری های قلمی قابل شارژ هست (که فک میکنم باشه) نه این باطری هارو با اون شارژر نمیتونید شارژ کنید!!
                    بهترین کار خرید همون باطری های سایز بزرگه + شارژرشون که 6 تومنه

دیدگاه

اگه شارژرتون 3.7 ولت هست میشه ولی اگه برای باطری های قلمی قابل شارژ هست (که فک میکنم باشه) نه این باطری هارو با اون شارژر نمیتونید شارژ کنید!!
                      با تشکر
                      یه سوال دیگه توی این شارژز نوشته شده برای باتری های 1 امپری
                      حالا ما بیایم 3 تا باتری رو سری کنیم ولتاژ بشه 11.1 بعد بیاییم یه چن تا باتری رو هم موازی ببندیم با این ها که بشه ولتاژ 11 و جریان مثلا 10 امپر
                      چطوری باید با این شارژر این باتری ها رو شارژر کنیم
                      منظورم اینه شارژ میشه یا نه
                      به نظرم شارژ میشه ولی مثلا اگه تو هر ساعت 1 آمپر شارژ کنه میشه 10 ساعت درسته؟
                      اینم لینک شارژر
                      http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98/3462-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-usb-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85%DB%8C-1a.html

موازی بستن یعنی چجوری؟
                      شما که نمیخوای مولتی متر بگیری این ماژول رو خریداری کنید
                      http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/2348-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%B1.html
                      ولی نسبت به قیمتش مولتی متر بهتره
                      اتصال سری : به اتصالی میگن که مثبت به منفی بسته میشه و در این صورت ولتاژ مد نظره جریان فرقی نمیکنه
                      اتصال موازی : به اتصالی میگن که منفی به منفی و مثبت به مثبت که در اینصورت ولتاژ تغیر نمیکنه و جریانه که تغیر میکنه

دیدگاه

اگه بخوام از باتری شارژی aaa یا aa استفاده کنم چی ؟
                        اصلا" فکر کنم با همین ماژوله که باید بخرم بشه این باتری گنده ها رو شارژ کرد! فقط یه usb نری میخواد که از vin ماژول به pc وصل کنم و vout رو به باتری ها!!(فقط نمیدونم چه ولتاز و امپری واسه شارژشون نیازه) (امپره usb pc حد اکثر تا 500میلی امپر میشه)
                        [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
                        خیلی حال داد

دیدگاه

با تشکر
                          یه سوال دیگه توی این شارژز نوشته شده برای باتری های 1 امپری
                          حالا ما بیایم 3 تا باتری رو سری کنیم ولتاژ بشه 11.1 بعد بیاییم یه چن تا باتری رو هم موازی ببندیم با این ها که بشه ولتاژ 11 و جریان مثلا 10 امپر
                          چطوری باید با این شارژر این باتری ها رو شارژر کنیم
                          منظورم اینه شارژ میشه یا نه
                          به نظرم شارژ میشه ولی مثلا اگه تو هر ساعت 1 آمپر شارژ کنه میشه 10 ساعت درسته؟
                          اینم لینک شارژر
                          http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98/3462-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-usb-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85%DB%8C-1a.html
                          این شارژر که لینک کردین برا باطری تک سل هست و شما نمیتونید 3 تا باطری رو سری کنید! برای شارژ همچین باطری هایی نیاز به مدار بالانسر دارید که تک تک ولتاژ سل هارو میسنجه و وقتی شارژ شدن ولتاژ رو قطع میکنه

دیدگاه

اگه بخوام از باتری شارژی aaa یا aa استفاده کنم چی ؟
                            اصلا" فکر کنم با همین ماژوله که باید بخرم بشه این باتری گنده ها رو شارژ کرد! فقط یه usb نری میخواد که از vin ماژول به pc وصل کنم و vout رو به باتری ها!!(فقط نمیدونم چه ولتاز و امپری واسه شارژشون نیازه) (امپره usb pc حد اکثر تا 500میلی امپر میشه)
                            سایز مهم نیست ولتاژ مهمه شما با شارژر باطری های 1.5 ولتی نمیتونی باطری 3.7 ولتی رو شارژ کنی
                            نه عزیز پروسه شارژ به همین راحتی نیست برای شارژ مستقیم باطری نیاز به محدود کننده جریان و محدود کننده ولتاژ و قطع کن هست که اون ماژول فقط محدود کننده ولتاژ هست
                            شارژرشون 6 تومنه پیشنهاد میکنم یکی بخرین و باهاش راحت شارژ کنید

دیدگاه

اکی
                              ساختم خبرتون میکنم :wow:

اضافه شده در تاریخ :
                              سایز مهم نیست ولتاژ مهمه شما با شارژر باطری های 1.5 ولتی نمیتونی باطری 3.7 ولتی رو شارژ کنی
                              نه عزیز پروسه شارژ به همین راحتی نیست برای شارژ مستقیم باطری نیاز به محدود کننده جریان و محدود کننده ولتاژ و قطع کن هست که اون ماژول فقط محدود کننده ولتاژ هست
                              شارژرشون 6 تومنه پیشنهاد میکنم یکی بخرین و باهاش راحت شارژ کنید
                              اکی
                              ساختم خبرتون میکنم :wow:
                              خیلی حال داد

دیدگاه

Input: DC 3V to 40V (input voltage must be higher than the output voltage to 1.5v above can not boost)
                                Output: DC 1.5V to 35V voltage continuously adjustable, high-efficiency maximum output current of 3A.
                                Features: All SANYO solid capacitors, the 36u thickening circuit boards, high-Q inductance with output value of high-power LED indicator
                                اینا یعنی چی؟؟؟؟

میشه با این 4 تا باتری 3.7 و اون ماژوله برق شهری dc برا اداپتور گوشی تهیه کرد؟

در ضمن مولتی متر(((((((( http://eshop.eca.ir/%D8%AA%D8%AC%D9%...C-DT-830D.html))))))))) موندگاری داره؟
                                اینا بهتر نیست؟:

http://eshop.eca.ir/%D8%AA%D8%AC%D9%...-dt-9205a.html

http://eshop.eca.ir/%D8%AA%D8%AC%D9%...ST-VC830L.html

http://eshop.eca.ir/%D8%AA%D8%AC%D9%...%8C-A830L.html

قیمتای این سایته از بازار گرونتره نه؟
                                خیلی حال داد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X