اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه با ورودی 100 تا 240 ولت AC و خروجی ثابت 5 ولت DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه با ورودی 100 تا 240 ولت AC و خروجی ثابت 5 ولت DC

سلام عرض می کنم خدمت همه بچه ها
    من دنبال یه منبع تغذیه می گردم که ورودی AC بین 100 ولت تا 240 ولت رو به خروجی ثابت 5 ولت DC تبدیل بکنه.
    از دوستان کسی می تونه کمک کنه؟ :nice:
    عمر گران میگذرد خواهی نخواهی سعی بر آن کن نرود رو به تباهی
    مطلب دل را طلب از سوی خدا کن زآنکه بود رحمت او لا یتناهی

پاسخ : منبع تغذیه با ورودی 100 تا 240 ولت AC و خروجی ثابت 5 ولت DC

اگه جریانی در حدود 0.5 آمپر براتون کافیه میتونین از شارژر های موبایل استفاده کنین البته نه از نوع بی پدر و مادرش .از نوعی استفاده کنین که برای تثبیت ولتاژش با استفاده از یه اپتو کوپلر و یه آی سی مثل tl431 نمونه ولتاژ از خروجی می گیره.

دیدگاه

ممنون از جوابت
      جریانی که من میخوام حدود 50 میلی آمپر و حتی کمتره.
      میدونم که باید از شارژر موبایل استفاده کنم و حتی یه دونه شارژر موبایل هم تو راه دادم ولی مشکل اینه که در واقع ورودی من بین 40 ولت تا 400 ولته. :angry:
      من میخواستم یه طرح از شارژر موبایل به دست بیارم و بعدا با یه تغییراتی محدوده ورودی اون رو افزایش بدم و به خواسته خودم برسم.
      عمر گران میگذرد خواهی نخواهی سعی بر آن کن نرود رو به تباهی
      مطلب دل را طلب از سوی خدا کن زآنکه بود رحمت او لا یتناهی

دیدگاه

اگه جریان مصرفی تون ایقدر پایینه شاید بشه یه کلکی زد از dc to dc converter های موچود در بازار استفاده کنین مدل های با توان حدو 2 وات یا حتی کمتر هم تو بازار وجود داره که برای کار برد های مخابراتی از اونا استفاده میشه که رنج ورودی بین 36 الی 72 ولت دارند با توجه به جریان مورد نیاز شما جریان ورودی مدار زیر 10 میلی آمپر خواهد بود که به راحتی و تلفات نسبتا کمی میتونین ولتاژ ورودی رو پس از یکسو کردن و یک رگولاسیون اولیه مثلا با ترانزیستور و زنر به حدود 36 ال 72 ولت رسونده و به dc to dc converter بدین و از خروچی اون 5 ولت رو بگیرین

دیدگاه

سلام
          مدار منبع تغذیه 5 ولت با این مشخصات باید به صورت سویچینگ طراحی شود. ما این نمونه طراحی ودر پروژه استفاده می کنیم.ali_pzeshki

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X