اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریپل زیاد در خروجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ریپل زیاد در خروجی

سلام
    خازن های متعددی رو تست کردم و اخرین خازنی هم که تست کردم از منبع مین ویل باز کردم 3 تا 470 میکرو فاراد
    به همون روش اسیلوسکوپی مقدار مقاومت درونی هر خازن 55 میلی اهم بود
    ولی با این اوصاف ریپل 500 میلی ولتی تقریبا به 380 میلی ولت رسید
    و خیلی چشم گیر نبود
    این در صورتی هست که خازن 1000 میکرو فاراد من در حدود 90 میلی اهم بود
    90 میلی اهم ضربدر 5 آمپر میشه 450 میلی ولت که روی اسکوپ هم این ریپل دیده میشه
    اما 3 تا 55 میلی اهمی نتیجه شون میشه 18 میلی اهم
    18 میلی اهم ضربدر 5 آمپر میشه 90 میلی ولت
    پس باز مشکل کجاست ؟؟؟؟؟!!!!!!!!
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

ریپل مورد قبول چقدر میباشد؟
      در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ریپل زیاد در خروجی

نوشته اصلی توسط عباس جبراییلی
        ریپل مورد قبول چقدر میباشد؟
        سلام
        100 میلی ولت
        البته اون ریپل ورودی که صد هرتز بود دیگه وجود نداره
        فقط همین هست که داره اذیت میکنه
        من قبلا 7.5 ولت 15 آمپر درست کردم ولی این 24 ولته نمی دونم چرا ان قدر اذیتم می کنه
        اون جا با وجود 15 آمپر بودنش 500 میلی ولت ریپل داشتم
        این جا که دیگه هیچی دیگه
        در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

سلام
          این عکس قسمت خروجی به همراه بار هستش
          اون خازن ها که رو هوا هستند
          همون هایی هستند که از منبع مین ویل باز کردم
          چون جا نبود یه مقدار پایه اضافه کردم البته باید بگم پایه ای که استفاده کردم خیلی جنس خوبی داره و مقاومتش بسیار پایین است منظورم اینه که به پایه هایی که من اضافه کردم شک نکنید
          دیود خروجی هم BYV32E هست همون جایی که هیت سینک هست
          سلفم هم در حدود 100 میکرو هانری هست البته از قطعات موجود استفاده کردم و یه چیزی سر هم بندی کردم برای سلف

دیدگاه

به طوری سنتی و تجربی در منابع تغذیه DC به ازای هر یک آمپر جریان کشی در خروجی ، خازنی به اندازه حداقل 1000 میکروفاراد به خروجی تغذیه اضافه می شود
            پس برای جریان کشی 5 آمپر باید حداقل 5000 میکرو فاراد خازن گذاشته شود که با موازی کردن 5 عدد خازن 1000 میکرو عملاً ESR خازن معادل هم کم می شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aie_saber
              به طوری سنتی و تجربی در منابع تغذیه DC به ازای هر یک آمپر جریان کشی در خروجی ، خازنی به اندازه حداقل 1000 میکروفاراد به خروجی تغذیه اضافه می شود
              پس برای جریان کشی 5 آمپر باید حداقل 5000 میکرو فاراد خازن گذاشته شود که با موازی کردن 5 عدد خازن 1000 میکرو عملاً ESR خازن معادل هم کم می شود
              دوست عزیز من 3 عدد خازن 470 میکرو فاراد رو از منبع 24 ولت 5 آمپر مین ویل باز کردم
              می بینید که مشخصات خروجی این منبع با منبع من یکی هست
              اگه حرف شما درست باشه باید در این منبع مین ویل هم 5000 میکرو فاراد خازن در خروجی باشه که این طور نیست

به احتمال زیاد یه جای دیگه در طراحی مشکل داره
              مثلا حتی من مسیر زمین رو با سیم ضخیم کردم ولی مشکل حل نشد
              گفتم شاید از مقاومت زمین مدار باشه که این طور نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seyed saeed
                دوست عزیز من 3 عدد خازن 470 میکرو فاراد رو از منبع 24 ولت 5 آمپر مین ویل باز کردم
                می بینید که مشخصات خروجی این منبع با منبع من یکی هست
                اگه حرف شما درست باشه باید در این منبع مین ویل هم 5000 میکرو فاراد خازن در خروجی باشه که این طور نیست
                بنده خودم یک تغذیه 24V5A ریل خور MEANWELL در اختیار دارم که خروجی آن 3 عدد خازن 1500 میکروفاراد 35 ولت 105 درجه است یعنی جمعاً 4700 میکرو فاراد

دیدگاه

بنده خودم یک تغذیه 24V5A ریل خور MEANWELL در اختیار دارم که خروجی آن 3 عدد خازن 1500 میکروفاراد 35 ولت 105 درجه است یعنی جمعاً 4700 میکرو فاراد
                  دیگه واقعا نمی دونم
                  اگه بخواد این طوری باشه کلا منابعی که میسازیم میشه تجربی
                  و هیچ منطقی پشتش نیست و هیچ رابطه ای وجود نداره
                  پس فرکانس در معیار شما کجاست ؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
                    شکل زرد کاتد دیود هست
                    و آبی هم ریپل هست
                    همین طور که می بینید در زمانی که ولتاژ کاتد به صفر میرسه ریپلمون هم خیلی سریع میاد پایین
                    و زمانی که کاتد نسبت به زمین مدتی صفر هست
                    انگار خازن داره شارژ میشه !!!!!!!!

دیدگاه

شما از چه فرمولی برای محاسبه خازن خروجی استفاده می کنید و اینکه مقدار مجاز رپیل خروجی را چقدر در نظر می گیرید ؟
                      فرکانس PWM تان ظاهراً 56 کیلو هرتز است

دیدگاه

خازن های متعددی رو تست کردم و اخرین خازنی هم که تست کردم از منبع مین ویل باز کردم 3 تا 470 میکرو فاراد
                        به همون روش اسیلوسکوپی مقدار مقاومت درونی هر خازن 55 میلی اهم بود
                        ولی با این اوصاف ریپل 500 میلی ولتی تقریبا به 380 میلی ولت رسید
                        و خیلی چشم گیر نبود
                        این در صورتی هست که خازن 1000 میکرو فاراد من در حدود 90 میلی اهم بود
                        90 میلی اهم ضربدر 5 آمپر میشه 450 میلی ولت که روی اسکوپ هم این ریپل دیده میشه
                        اما 3 تا 55 میلی اهمی نتیجه شون میشه 18 میلی اهم
                        18 میلی اهم ضربدر 5 آمپر میشه 90 میلی ولت
                        پس باز مشکل کجاست ؟؟؟؟؟!!!!!!!!
                        مشکل انجاست که یکی اینکه روش اندازه گیری شما دقیق نیست و دوم اینکه شما یک طبقه فیلتر گذاشته اید و با یک طبقه فیلتر نمیتوان به ریپل کمتر از اینها دست یافت.معمولا خازنهای الکترولیت دارای فرکانس قطع 2500 هرتز هستند.و این نشان میدهد که اندازه گیری شما تا حدودی درست نیست.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ریپل زیاد در خروجی

نوشته اصلی توسط عباس جبراییلی
                          مشکل انجاست که یکی اینکه روش اندازه گیری شما دقیق نیست و دوم اینکه شما یک طبقه فیلتر گذاشته اید و با یک طبقه فیلتر نمیتوان به ریپل کمتر از اینها دست یافت.معمولا خازنهای الکترولیت دارای فرکانس قطع 2500 هرتز هستند.و این نشان میدهد که اندازه گیری شما تا حدودی درست نیست.
                          سلام
                          چرا روش اندازه گیری اشتباه است ؟؟
                          لطفا راهنمایی کنید
                          من دقیقا دو سر بار رو به صورتی که سیم زمین اسکوپ رو دور خودش چرخونده بودم اندازه گیری کردم تا نویز روی پروب به حداقل برسه
                          مرحله دوم فیلتر رو چه طور طراحی می کنند ؟؟
                          حالا با این اوصاف اون منبعی که من ازش خازن هارو باز کردم همین قدر ریپل داره؟؟ به روش فوروارد تک ترانزیستوره ساخته شده
                          مال منم که هاف بریج هست
                          درباره شکل موج اخری که گذاشتم نظرتون چیه ؟؟؟

دیدگاه

شما از چه فرمولی برای محاسبه خازن خروجی استفاده می کنید و اینکه مقدار مجاز رپیل خروجی را چقدر در نظر می گیرید ؟
                            فرکانس PWM تان ظاهراً 56 کیلو هرتز است
                            سلام
                            بله فرکانس تقریبا 56 کیلو هست و زمانی که یک سو میشه به 112 کیلو میرسه
                            مقدار مجاز: من قبلا 100 میلی ولت در نظر داشتم و چون حواسم نبود با فرکانس 56 کیلو محاسبه کردم بعد دیدم که بعد از دیود فرکانسمون میشه دو برابر پس ریپلمون هم نصف میشه یعنی 50 میلی ولت
                            فرمول: C ضرب در تغییرات ولتاژ تقسیم بر تغییرات زمان = جریان

دیدگاه

ببینید پیچاندن زمین اسکوپ بدور پروب درست نمیباشد روش بهتر این است که سیم زمین پروب باید تا حد ممکن کوتاه باشد و یک خازن در حد 100 نانو و یا کمتر بین پدوب و زمین ان لحیم شود شکل ان در اینترنت موجود است.. همچنین منبع شما باید دارای بدنه و طراحی مدار چاپی درست باشد و خازنهای مناسب در قسمتهای لازم زده شده باشد.مثل خازن بین بدنه و دو سر فیلتر ورودی برق شهر و یا خازن بین بدنه و سرهای خروجی.و تحت این شرایط اندازه گیری با اسکوپ خیلی بهتر خواهد بود.و علاوه بر اینها نحوه پیچیدن ترانس و مقادیر اسنابرها ونوع دیودهای خروجی تاثیر بسیار زیادی در کاهش نویز و یا همان اسپایکها و نه ریپل خواهد داشت.

دیدگاه

ببینید پیچاندن زمین اسکوپ بدور پروب درست نمیباشد روش بهتر این است که سیم زمین پروب باید تا حد ممکن کوتاه باشد و یک خازن در حد 100 نانو و یا کمتر بین پدوب و زمین ان لحیم شود شکل ان در اینترنت موجود است.. همچنین منبع شما باید دارای بدنه و طراحی مدار چاپی درست باشد و خازنهای مناسب در قسمتهای لازم زده شده باشد.مثل خازن بین بدنه و دو سر فیلتر ورودی برق شهر و یا خازن بین بدنه و سرهای خروجی.و تحت این شرایط اندازه گیری با اسکوپ خیلی بهتر خواهد بود.و علاوه بر اینها نحوه پیچیدن ترانس و مقادیر اسنابرها ونوع دیودهای خروجی تاثیر بسیار زیادی در کاهش نویز و یا همان اسپایکها و نه ریپل خواهد داشت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X