اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل DC to DC بوست 3 تا 4 ولت (باتری لیتیومی) به 5 ولت ثابت با خروجی 2 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مبدل DC to DC بوست 3 تا 4 ولت (باتری لیتیومی) به 5 ولت ثابت با خروجی 2 آمپر

نوشته اصلی توسط sot-27
    این کیف سولار نظامی رو من ساختم .... باید سویئچین بزاری براش ولتاژ در حدود 8 ولت اوپن سرکت و جریان 2 امپر و یه ماژول 5-8 به 5 ولت 2 امپر نیاز داری .
    سلول هم هر مدلی که خواستی بگو برات رو پی سی بی بزنم بفرستم واتی 4500 ت
    کیف سولار برا من در اومد پارچش 80 تومن سولارش حدود 90 تومن سوئیچینگش 20 تومن .
    رو هوا زدنش
    تو کارخونه هر نوع پنلی بخوای برات میزنم .
    با فریم بی فریم
    سلول و ریبون هم خام میتونم بهت بدم ...
    برا پارچشم پنلاتو ببری جایی که لباس نظامی میدوزن برات کیفی میزنه ...
    سلام دوست عزیز (اسمتونم به من نگفتید )
    اینها که نوشتید من نمیدونم چیه (ریبون- سلول خام...) :mrgreen: , ولی این جور که من متوجه شدم
    شما در این زمینه حرفه ای هستید..... به نظر من شما میتونید به تعداد زیاد از این کیفها درست کنید
    فکر کنم خیلی از دوستان هم بخواهند از این کیفپولها داشت باشند.... به نظرم با جناب بلورچیان صحبت کنید و
    در فروشگاه سایت عرضه کنید , من یکی که خریدارم , به این صورت که میفرمایید تولیدش خیلی سخت تر از
    این که من فکر میکنم باشه , در مورد چیپ هم من خریدارم , فکر کنم دوستان هم بخواهند , آن را هم اگر وارد
    کنید یا به وسیله سایت سفارش دهید و به من و دوستان که تعداد 1 تا 10... عدد نیاز دارند بفروشید...
    راهنمایی ساخت و PCB.... هم که شما اگر زحمتش را بکشید که فکر کنم استقبال زیادی بشود....
    آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

پاسخ : مبدل DC to DC بوست 3 تا 4 ولت (باتری لیتیومی) به 5 ولت ثابت با خروجی 2 آمپر

من که ماژول پاوربانک باشه خریدارم البته جمع و جور و تا 2A جریان بده نپوکه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        من که ماژول پاوربانک باشه خریدارم البته جمع و جور و تا 2A جریان بده نپوکه
        من هم هستم
        کیف سولار هم 150 تا 200 اگر در بیاد , به نظر من ارزش داره (البته 2 آمپری باید خروجی بده
        کمتر از این مقدار به نظرم کاربردی نداره و بیشتر از یک اسباب بازی نمیتوان روی آن حساب کرد

پ.ن: دوست عزیز دیگر به نظرم نیازی به سوئیچینگ 5-8 ولت به 5 ولت نیست , همان سلول خورشیدی 5.5
        ولت کافیست با یک دیود سری شده در مدار که با افت ولتاژ در دیود , حدود 5 ولت خروجی داریم و یک باتری
        لیتیومی 3.7 ولت یا 3 عدد باتری 1.2 ولت قلمی را شارژ کند (در حقیقت باتری بکاب) بعد در شب یا هر وقت روز
        که میخواهیم با باتری بکاب و ماژول سوئیچینگ 3-5 ولت به 5 ولت و با کمک باتری بکاب , موبایل یا هر وسیله که
        دوست داریم را شارژ کنیم......

پ.ن2: دوست عزیز اگر زحمتی نیست میتونید یک عکس از کیف سولاری که ساختید را در این جا قرار دهید؟
        با تشکر

-------------------------------------------اضافه شد-------------------------------------------

آروین جان این ماژول آماده 3 آمپریش هست , البته باید سفارش بدید براتون وارد کنن
        اگر دوستان بخوان از طریق سایت وارد کنیم و از فروشگاه همگی خرید کنیم....
        یک بررسی کن ببین کیفیتش خوب هست یا خیر

http://www.amazon.com/DROK-Converter-Voltage-Regulator-Supply/dp/B00C92Y1G6
        مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
        _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sot-27
          این کیف سولار نظامی رو من ساختم .... باید سویئچین بزاری براش ولتاژ در حدود 8 ولت اوپن سرکت و جریان 2 امپر و یه ماژول 5-8 به 5 ولت 2 امپر نیاز داری .
          سلول هم هر مدلی که خواستی بگو برات رو پی سی بی بزنم بفرستم واتی 4500 ت
          کیف سولار برا من در اومد پارچش 80 تومن سولارش حدود 90 تومن سوئیچینگش 20 تومن .
          رو هوا زدنش
          تو کارخونه هر نوع پنلی بخوای برات میزنم .
          با فریم بی فریم
          سلول و ریبون هم خام میتونم بهت بدم ...
          برا پارچشم پنلاتو ببری جایی که لباس نظامی میدوزن برات کیفی میزنه ...
          دوست عزیز قیمت سلول هم بدون فریم و قاب همون 4500 هست؟
          سلول فلکسیبل هم میزنید؟
          شما سلول ها رو روی پی سی بی میزنید ؟ یا از این انواعی که نمیدونم چی هستند ولی ضخامت خیلی کمتری دارند هم میزنید؟
          کیفیت سلول هاتون در چه حدیه؟سلول و ریبون خام چی هستند و قیمتشون چنده؟

دیدگاه

خواهش میکنم دست به دست هم بدیم اینو به یه جایی برسونیم،دست رو موضوع خیلی جالب و خوبی گذاشتین :nice: :agree: :job: :applause:
            ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sina1359
              -------------------------------------------اضافه شد-------------------------------------------

آروین جان این ماژول آماده 3 آمپریش هست , البته باید سفارش بدید براتون وارد کنن
              اگر دوستان بخوان از طریق سایت وارد کنیم و از فروشگاه همگی خرید کنیم....
              یک بررسی کن ببین کیفیتش خوب هست یا خیر

http://www.amazon.com/DROK-Converter-Voltage-Regulator-Supply/dp/B00C92Y1G6
              این بدرد ما نمیخوره ما ماکزیمم 2 آمپر میخایم و تا جایی که ممکنه کوچیک باشه. این ولتاژ ورودیشم بالاس 3.5 باید با 3 خوب کارکنه حتی 2.5

دیدگاه

دوستان یه سوالی برام پیش اومده
                این ایسی LTC خیلی ایسی خوبیه ولی برای شارژ باتریه ینی باید باتری مستقیم بهش وصل شه
                تا جاییکه من میدونم اصل مدار شارژ گوشی داخلشه و شارژر در حکم یک منبع ولتاژه و باید بهش 5 ولت وصل شه
                با این اوصاف آیا استفاده از این ایسی در پاور بانک کاردرستیه ایا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                  دوستان یه سوالی برام پیش اومده
                  این ایسی LTC خیلی ایسی خوبیه ولی برای شارژ باتریه ینی باید باتری مستقیم بهش وصل شه
                  تا جاییکه من میدونم اصل مدار شارژ گوشی داخلشه و شارژر در حکم یک منبع ولتاژه و باید بهش 5 ولت وصل شه
                  با این اوصاف آیا استفاده از این ایسی در پاور بانک کاردرستیه ایا؟
                  متوجه مشکل نشدم! این که همیشه تو مداره مشکله؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    متوجه مشکل نشدم! این که همیشه تو مداره مشکله؟
                    نه،ببینید این ایسی برای اینه که مستقیم به باتری وصل شه و خودش مدارات قطع کننده جریان و محدود کننده جریان و... رو داره و قاعدتا ولتاژ خروجیش نهایتا همون 4.2 ولته،درسته؟
                    خب حالا تا اونجاییکه میدونم گوشی تلفن همراه برای شارژ به یک چیزی شبیه به یک منبع ولتاژ نیاز داره که 5 ولت بهش بده و مدارات قطع و محدود کننده جریان را در خودش(خود موبایل)داراست،یعنی مثل این میمونه که یک مداری مثل همون ایسی ما توی گوشی هست
                    در نهایت با این اوصاف ،فکر میکنم وصل کردن موبایل بجای باتری به خروجی این ایسی کار درستی نباشه :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                      نه،ببینید این ایسی برای اینه که مستقیم به باتری وصل شه و خودش مدارات قطع کننده جریان و محدود کننده جریان و... رو داره و قاعدتا ولتاژ خروجیش نهایتا همون 4.2 ولته،درسته؟
                      خب حالا تا اونجاییکه میدونم گوشی تلفن همراه برای شارژ به یک چیزی شبیه به یک منبع ولتاژ نیاز داره که 5 ولت بهش بده و مدارات قطع و محدود کننده جریان را در خودش(خود موبایل)داراست،یعنی مثل این میمونه که یک مداری مثل همون ایسی ما توی گوشی هست
                      در نهایت با این اوصاف ،فکر میکنم وصل کردن موبایل بجای باتری به خروجی این ایسی کار درستی نباشه :sad:
                      ببینید دوست عزیز , برای شارژ باتری لیتیومی به یک چیپ همانند چیپ مقاله زیر نیاز است که در برد اصلی گوشی موجود است

http://s3.picofile.com/file/8219976226/Charger_li_po_Li_Ion_Battery_MCP73831_.pdf.html

پس فقط شما باید یک ولتاژ ثابت 5 ولت حدود 1 تا 2 آمپر به آن بدهید تا گوشی شارژ شود
                      در داخل پاور بانک باتری بکابی وجود داره که خودش هم یک باتری لیتیومیه و مثلا باید یا باسلور خورشیدی شارژ
                      بشه و یا با USB کامپیوتر و یا آداپتور... که نیاز به یک ماژول شارژ لیتیومی داره , این مرحله اول است
                      خوب حالا باتری بکاب داخل پاور بانک شارژ شده , خوب ولتاژ باتری بکاب از پر تا خالیش بین 4.2 تا 3.2 است
                      اما با این ولتاژ ها موبایلتان یا ام پی تری پلیرتان... شارژ نمیشه , پس مدار دوم میاد که یک بوست DC To DC هست و ولتاژ
                      باتری بکاب را در بازه 4.2 - 3.2 ولت به 5 ولت ثابت تبدیل میکنه تا گوشی همان 5 ولت ثابت را دریافت کند
                      خوب البته باید خروجی 5 ولت ثابتمون حدود 2 آمپری داشته باشد ..... خلاسه در حقیقت پاور بانک یک UPS کوچیک است...
                      متوجه شدید دوست عزیز ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                        از دو مدار باید استفاده بشه که سینا جان کامل توضیح دادن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sina1359
                          ببینید دوست عزیز , برای شارژ باتری لیتیومی به یک چیپ همانند چیپ مقاله زیر نیاز است که در برد اصلی گوشی موجود است

http://s3.picofile.com/file/8219976226/Charger_li_po_Li_Ion_Battery_MCP73831_.pdf.html

پس فقط شما باید یک ولتاژ ثابت 5 ولت حدود 1 تا 2 آمپر به آن بدهید تا گوشی شارژ شود
                          در داخل پاور بانک باتری بکابی وجود داره که خودش هم یک باتری لیتیومیه و مثلا باید یا باسلور خورشیدی شارژ
                          بشه و یا با USB کامپیوتر و یا آداپتور... که نیاز به یک ماژول شارژ لیتیومی داره , این مرحله اول است
                          خوب حالا باتری بکاب داخل پاور بانک شارژ شده , خوب ولتاژ باتری بکاب از پر تا خالیش بین 4.2 تا 3.2 است
                          اما با این ولتاژ ها موبایلتان یا ام پی تری پلیرتان... شارژ نمیشه , پس مدار دوم میاد که یک بوست DC To DC هست و ولتاژ
                          باتری بکاب را در بازه 4.2 - 3.2 ولت به 5 ولت ثابت تبدیل میکنه تا گوشی همان 5 ولت ثابت را دریافت کند
                          خوب البته باید خروجی 5 ولت ثابتمون حدود 2 آمپری داشته باشد ..... خلاسه در حقیقت پاور بانک یک UPS کوچیک است...
                          متوجه شدید دوست عزیز ؟
                          ممنون
                          بله درسته،من نمیدونم چرا بعضی مواقع خنگ میشم! تقصیر منه که فکر نکرده و به مدار دقت نکرده سوال میپرسم
                          تشکر و معذرت :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                            ممنون
                            بله درسته،من نمیدونم چرا بعضی مواقع خنگ میشم! تقصیر منه که فکر نکرده و به مدار دقت نکرده سوال میپرسم
                            تشکر و معذرت :cry:
                            خواهش میکنم ....
                            البته شما میتوانید از دو باتری لیتیومی و یا 6 عدد باتری قلمی نیکل کادمیوم
                            که سری شده باشند استفاده کنید که فقط به یک رگولاتور کاهنده ولتاژ سوئیچینگ
                            5 ولتی نیاز دارید , ولتاژ دو باتری لیتیومی سری شده بین 6.4 تا 8.4 است و 6 باتری
                            قلمی بین 7.2 تا 9 ولت است که بایک مدار سوئیچینگ DC to DC به راحتی میتوان
                            خروجی 5 ولت ثابت داشت و به دنگو فنگ مدار قبل هم نیازی نیست (برای پاور بانک)
                            اما در مدل سلول خورشیدی , خوب هزینه تا حدی افزایش پیدا میکنه....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sina1359

البته شما میتوانید از دو باتری لیتیومی و یا 6 عدد باتری قلمی نیکل کادمیوم
                              که سری شده باشند استفاده کنید که فقط به یک رگولاتور کاهنده ولتاژ سوئیچینگ
                              5 ولتی نیاز دارید , ولتاژ دو باتری لیتیومی سری شده بین 6.4 تا 8.4 است و 6 باتری
                              قلمی بین 7.2 تا 9 ولت است که بایک مدار سوئیچینگ DC to DC به راحتی میتوان
                              خروجی 5 ولت ثابت داشت و به دنگو فنگ مدار قبل هم نیازی نیست (برای پاور بانک)
                              اما در مدل سلول خورشیدی , خوب هزینه تا حدی افزایش پیدا میکنه....
                              بله درسته ولی در هر صورت به دو مدار نیاز است و به نظر من فرقی نمیکند کاهنده یا افزاینده

یک سوالی مدت هاست ذهن منو مشغول کرده:
                              اگر دو باتری لیتیومی رو سری کنیم و از کاهنده برای رسید به 5 ولت استفاده کنیم،بیشتر از ظرفیت باتری ها استفاده میشود(با یک بار شارژ مدت بیشتری میتوان ازپاوربانک استفاده کرد) ؟
                              یا اینکه دو باتری را موازی کنیم و از افزاینده استفاده کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                                بله درسته ولی در هر صورت به دو مدار نیاز است و به نظر من فرقی نمیکند کاهنده یا افزاینده

یک سوالی مدت هاست ذهن منو مشغول کرده:
                                اگر دو باتری لیتیومی رو سری کنیم و از کاهنده برای رسید به 5 ولت استفاده کنیم،بیشتر از ظرفیت باتری ها استفاده میشود(با یک بار شارژ مدت بیشتری میتوان ازپاوربانک استفاده کرد) ؟
                                یا اینکه دو باتری را موازی کنیم و از افزاینده استفاده کنیم؟
                                فرقی نمیکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X