اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[انتقال تجربه] مبدل های DC to DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[انتقال تجربه] مبدل های DC to DC

با سلام
    در بسیاری از طراحی ها نیاز به یک تغذیه منفی (VCC- ) داریم. در اینگونه موارد یا باید از تغذیه ترانسی دوبل استفاده کنیم و یا از مبدل های DC to DC ، نمونه های این مبدل ها در بازار موجود است که اغلب قیمت های بالایی دارند.
    از این مدارهای تغذیه می توان برای تغذیه منفی مورد نیاز پ امپ های دو تغذیه استفاده کرد.
    لازم بذکر است مبدل هایی که در این پست معرفی میشوند همگی ولتاژ ورودی DC مثبت میگیرند و DC منفی تولید میکنند و برای جریان دهی در رنج چند صد میلی آمپر مناسب می باشند.

7660:
    قیمت: ارزان
    مدار جانبی : بسیار کم ( دو عدد خازن)
    معایب: حداکثر ولتاژ ورودی 10 ولت است( پارت نامبرهای موجود در بازار ایران) و حداکثر ولتاژ منفی خروجی نیز 10 ولت است.
    عملکرد: این آی سی معادل ولتاژ مثبت ورودی را به منفی تبدیل میکند. مناسب برای مدارهایی با تغذیه باطری. رنج دمایی کارکرد 0 تا 70 درجه می باشد.

MC34063:
    قیمت: ارزان
    مدار جانبی : نسبتا زیاد
    معایب: جریان مصرفی زیاد -برای مدارهایی با تغذیه باطری مناسب نیست
    عملکرد: این آی سی بر خلاف 7660 به ازای ورودی های مختلف می تواند خروجی های گوناگون تولید نماید . به عنوان مثال +5v را به 12- ولت تبدیل میکند.

LT1054:
    قیمت: گران
    مدار جانبی : بسیار کم ( دو عدد خازن)
    این آی سی تا ورودی 15 ولت را به 15- ولت تبدیل میکند.
    عملکرد: این آی سی معادل ولتاژ مثبت ورودی را به منفی تبدیل میکند. مناسب برای مدارهایی با تغذیه باطری . این آی سی کاملا مشابه 7660 می باشد و پایه ها و عملکرد آنها کاملا مشابه است. از دیگر مزایای این آی سی نسبت به 7660 رنج دمایی 5- درجه تا 85 درجه آن است.
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

پاسخ : [انتقال تجربه] مبدل های DC to DC

7660 & lt1054

mC34063
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X