اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار مبدل 220 ولت ac به 50 تا 100 ولت dc یک امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار مبدل 220 ولت ac به 50 تا 100 ولت dc یک امپر

نوشته اصلی توسط Nima200
    اقا حرف های این اقا سعیدو جدی بگیر ها ایشون در این زمینه تجربیات خوبی دارن،یه سر به سایتشون بزنی متوجه حرفام میشین،البته اگه مثه من دلتون برای ترافیکتون میسوزه ندیده قبول کنین چون تو سایتشون یه عکسهایی گذاشتن آآآآآآآآآآآآه :mrgreen:
    هر کدوم حول و حوش یه مگی هست
    فقط اقا سعید هر تعدادی که نمیشه سری کرد،بالاخره هر منبع جریانی یه محدودیت ولتاژ داره دیگه؟
    نیما جان بیشتر از این شرمندم نکن! :redface: :redface:
    در مورد جمله ی آخرتون، منظورم این بود که تو رنجی که درایور میتونه ساپورت کنه ( برای مثال 40 تا 100 ولت ) میشه هر تعدادی که میخوایم رو کم و زیاد کنیم. :-bd

نوشته اصلی توسط electroniciha
    سلام
    ال ای دی های من قرار هست سری باشن پس جریان مدار برابر با جریان یک ال ای دی خواهد بود :arrow:
    پس برای من مهم ولتاژ مدار هست که بتونم تو رنجی که بخواهم ثابتش کنم :redface:
    این که مدار حالتی باشه که هرچقدر ال ای دی امپر بکشه مدار بهش بده از نظر من اشتباه چون با گرم شدن ال ای دی ،ال ای دی جریان بیشتری از مدار میگیره پس تا جایی پیش میره که بسوزه
    بنده الان مداری که بستم تونستم توسط یک پتانسیومتر ولتاژ رو تغییر بدم
    جریانشم بسته به ترانزیستور تغییر میکنه
    دوست عزیز منظور از منبع جریان یعنی اینکه اگه یه منبع جریانی 1 آمپر باشه بکشیشم بیشتر از 1 آمپر تو خروجی نمیده! نمیدونم چقدر با ساختار منابع سوئیچینگ آشنا هیستید ولی میخوام در مورد فیدبکشون یه مطلب کوچولویی براتون عرض کنم. اگه دقت کرده باشین تو اکثر منابع تغذیه سوئیچینگ ( اکثرا فلایبک و فوروارد ) تو خروجی یه آیسی tl431 گذاشتن که این آیسی ولتاژ خروجی رو فیکس و ثابت نگه میداره و نمیزاره که ولتاژ کم و زیاد بشه. داخل این آیسی یه اپ-آمپ هست که صفر و قطب بلوک قدرت رو جبران میکنه و به آیسی سوئیچینگ انتقال میده و مدار به پایداری میرسه. ولی تو منابع جریان از یه اپ-آمپ دیگه برای ثابت نگه داشتن جریان استفاده میکنند ولی با این تفاوت که گین کنترل کننده اپ-آمپ جریان خیلی بیشتر از گین کنترل کننده اپ-آمپ ولتاژه که این کار باعث میشه فیدبک جریان بر فیدبک ولتاژ غلبه کنه و ولتاژ رو بکشه پایین درحالی که جریان ثابته!!!
    با یه مثال میخوام حرف رو تموم کنم. یه درایور داریم در بازه ولتاژ 40 تا 100 ولت و با جریان ثابت 1 آمپر. شما 10 عدد LED رو با هم سری میکنید و میزنید به دوسره خروجی. میبینید که ولتاژ مثلا شده 98 ولت ولی جریان فیکس 1آمپره. یکی از LED ها رو بر میدارید و میمونه 9 تا وقتی به دو سرشون میزنید میبینید که ولتاژ شده 88 ولت ولی باز جریان ثابته!!! در واقع شما با برداشتن یه LED مقاومت بارتون رو کاهش دادین و طبیعتا با کاهش بار باید جریانتون هم زیاد بشه ولی درایور این اجازه رو نمیده و بجای افزایش جریان ولتاژ رو کاهش میده تا جریان همیشه ثابت بمونه.

دیدگاه

در مورد جمله ی آخرتون، منظورم این بود که تو رنجی که درایور میتونه ساپورت کنه ( برای مثال 40 تا 100 ولت ) میشه هر تعدادی که میخوایم رو کم و زیاد کنیم. :-bd

دوست عزیز منظور از منبع جریان یعنی اینکه اگه یه منبع جریانی 1 آمپر باشه بکشیشم بیشتر از 1 آمپر تو خروجی نمیده! نمیدونم چقدر با ساختار منابع سوئیچینگ آشنا هیستید ولی میخوام در مورد فیدبکشون یه مطلب کوچولویی براتون عرض کنم. اگه دقت کرده باشین تو اکثر منابع تغذیه سوئیچینگ ( اکثرا فلایبک و فوروارد ) تو خروجی یه آیسی tl431 گذاشتن که این آیسی ولتاژ خروجی رو فیکس و ثابت نگه میداره و نمیزاره که ولتاژ کم و زیاد بشه. داخل این آیسی یه اپ-آمپ هست که صفر و قطب بلوک قدرت رو جبران میکنه و به آیسی سوئیچینگ انتقال میده و مدار به پایداری میرسه. ولی تو منابع جریان از یه اپ-آمپ دیگه برای ثابت نگه داشتن جریان استفاده میکنند ولی با این تفاوت که گین کنترل کننده اپ-آمپ جریان خیلی بیشتر از گین کنترل کننده اپ-آمپ ولتاژه که این کار باعث میشه فیدبک جریان بر فیدبک ولتاژ غلبه کنه و ولتاژ رو بکشه پایین درحالی که جریان ثابته!!!
      با یه مثال میخوام حرف رو تموم کنم. یه درایور داریم در بازه ولتاژ 40 تا 100 ولت و با جریان ثابت 1 آمپر. شما 10 عدد LED رو با هم سری میکنید و میزنید به دوسره خروجی. میبینید که ولتاژ مثلا شده 98 ولت ولی جریان فیکس 1آمپره. یکی از LED ها رو بر میدارید و میمونه 9 تا وقتی به دو سرشون میزنید میبینید که ولتاژ شده 88 ولت ولی باز جریان ثابته!!! در واقع شما با برداشتن یه LED مقاومت بارتون رو کاهش دادین و طبیعتا با کاهش بار باید جریانتون هم زیاد بشه ولی درایور این اجازه رو نمیده و بجای افزایش جریان ولتاژ رو کاهش میده تا جریان همیشه ثابت بمونه.
      همینه :wow:،خودشه :nice:
      ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SA3ID
        نیما جان بیشتر از این شرمندم نکن! :redface: :redface:

حرفتون درسته
        ایا مداری دارین که من بتونم درست کنم
        یا اینکه داهنمایی بکنین که باید چیکار کنم
        http://colddrink.ir/wp-content/uploads/2015/06/COLD.gif

دیدگاه

درضمن ایا در این نوع مدار امکانش هست که من بتونم نور ال ای دی ها را کم و زیاد کنم

دیدگاه

ببینید سه تا راه دارین
            اولین و شیکترین راه اینه که برید درایور الیدی بخرین که شاید بعضی هاشون کنترل نور هم داشته باشن،من که ندیدم
            دومین راه اینه که یه درایور بسازین حالا یا مدارشو پیدا کنین یا طراحی
            سومین راه و به نظر من باحالترین،استفاده از یه مقاومت سری با الیدیه و وصل کردنشون به یه اداپتور مناسب
            دوست من چند سالی هست که چند صد تا الیدی از بیس،سی وات گرفته تا صدوات رو همینطوری راه میندازه،حتی تو بعضی پروژکتورها هم همین کارو میکنن،منم تو چند ده هزار الیدی تابلوییکه تاحالا زدم همین کارو کردم
            فقط باید مقاومت طوری انتخاب شه که اولا زیادی توان روش نیفته که خراب شه،ثانیا در بدترین حالت و بیشترین دما و پس از مدتی کارکردن الیدی،جریان از حداکثر جریان مجاز الیدی کمتر باشه،اینطوری سالیان سال در کنار هم زندگی خواهید کرد
            حالا اگر اداپتورتون متغیر باشه،نورش هم تنظیم میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
              ببینید سه تا راه دارین
              اولین و شیکترین راه اینه که برید درایور الیدی بخرین که شاید بعضی هاشون کنترل نور هم داشته باشن،من که ندیدم
              دومین راه اینه که یه درایور بسازین حالا یا مدارشو پیدا کنین یا طراحی
              سومین راه و به نظر من باحالترین،استفاده از یه مقاومت سری با الیدیه و وصل کردنشون به یه اداپتور مناسب
              دوست من چند سالی هست که چند صد تا الیدی از بیس،سی وات گرفته تا صدوات رو همینطوری راه میندازه،حتی تو بعضی پروژکتورها هم همین کارو میکنن،منم تو چند ده هزار الیدی تابلوییکه تاحالا زدم همین کارو کردم
              فقط باید مقاومت طوری انتخاب شه که اولا زیادی توان روش نیفته که خراب شه،ثانیا در بدترین حالت و بیشترین دما و پس از مدتی کارکردن الیدی،جریان از حداکثر جریان مجاز الیدی کمتر باشه،اینطوری سالیان سال در کنار هم زندگی خواهید کرد
              حالا اگر اداپتورتون متغیر باشه،نورش هم تنظیم میشه
              من واسه درایور اماده که پرسیدم گفت درایور 5 تا ال ای دی 10 وات رو داره ولی من 9 تا ال ای دی دارم : :sad: :angry: :cry2:
              الانم دنبال اینم که اگه اقایی کنین واسم یه مداری یا حداقل یه راهنمایی بکنین تا بتونم درایورش رو درست کنم :redface: :redface: :redface:

دیدگاه

من همون روش مقاومتو بلدم
                تا حالا نه درایور ساختم نه استفاده کردم نه نقششو دیدم نه.....
                مگه آقا سعید یه حالی بهمون بده
                راستی ینی درایور برای 5تا الیدی سری؟!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X