اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن دو عدد lm2575 زیر بار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن دو عدد lm2575 زیر بار

دو تا lm2575 رو همین الان سوزوندم :rolleyes:

همینجوری خوب بودن زیر بار که گزاشتمشون در ارز یک ثانیه ولتاژ ورودی به خروجی برابر شد و برسیش کردم دیدم سوخته،کسی نظری داره؟ رگولاتورهام 5 ولت بودن

پاسخ : سوختن دو عدد lm2575 زیر بار

سلام
    من قبلا باlm317دقیقا همین مشکلو داشتم
    5 تا داشتم هر 5 تا رو زدم زیر بار سوختن :angry:
    دوباره رفتم خریدم دیدم دیگه مشکلی نداره و دیگه نمیسوزه!
    فهمیدم که قبلیا تقلبی بودن :NO:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AmirHossein98
      سلام
      من قبلا باlm317دقیقا همین مشکلو داشتم
      5 تا داشتم هر 5 تا رو زدم زیر بار سوختن :angry:
      دوباره رفتم خریدم دیدم دیگه مشکلی نداره و دیگه نمیسوزه!
      فهمیدم که قبلیا تقلبی بودن :NO:
      بلهدبنده هم رفتم یکی دیگه خریدم از جای دیگه هر کاریش میکنم نمیسوزه! دماشم تا 130 بردم بالا ولی اخ نگفت

دیدگاه

LM317 شدیدا جنس کم کیفیتش تو چین و ایران پرشده !
        حتی ما هم یکی دوباری سرمون کلاه رفته و از این موارد بدون دانش قبلی تو فروشگاه فروختیم که بعدا متوجه داستان شدیم.
        تفاوت قیمت خوب و بدش یکم زیاد هست و آدم رو گول میزنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
          LM317 شدیدا جنس کم کیفیتش تو چین و ایران پرشده !
          حتی ما هم یکی دوباری سرمون کلاه رفته و از این موارد بدون دانش قبلی تو فروشگاه فروختیم که بعدا متوجه داستان شدیم.
          تفاوت قیمت خوب و بدش یکم زیاد هست و آدم رو گول میزنه
          درمورد. Lm2575 چطور خیلی داغ میشه و رفتارش شبیه رگولاتور خطیه

دیدگاه

والا دقیق نمیدنم ولی آنچنان رضایتی از این رگلاتور نیست ! شاید به خاطر کیفیت کم این قطعات در ایران هست چون ماهم این رو از وارد کننده های ایران میگیریم خودمون سفارش تعداد بالا براش نداریم .

دیدگاه

اخخخ
              که از کیفیت قطعات نگید که دلمون خونه :sad: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
              طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
              امروز رو کامل زندگی کن...
              (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

منم امروز یه 2576hvt*سوزوندم. و خازن خروجیش ترکید
                جدا از اختلاف قیمتی که جنس اصلیش و تقلبی توی سایت ها با هم دارند، خود 25755 نسبت به 2576 جریان به مراتب کمتری تولید می کنه؟(1 در مقابل 3) اونم در صورتی که سلف جریان بده.
                اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

2576 زود داغ میشه ومیسوزه
                  عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                  مخترع برتر شمال غرب سال 96
                  مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

خوب اشکال من اینجا بود که برای دیود به جای mbr360 از 1n5822 استفاده می کردم. در حالیکه ولتاژ معکوس باید حداقل 60 ولت باشه در حالیکه برای 5822 ولتاژ 40ولته.
                    البته لازم به ذکر است که ولتاژ ورودی 55 ولت است و از lm2576hvt استفاده می کنم.
                    به دلیل نبود امکانات اومدم و به جای mbr360 از دوتا 5822 به صورت سری استفاده کردم و مدار کار کرد.
                    مدار رو تو تست گذاشتم. و سه روز کار کرد و یه مودم رو باهاش روشن کردم. اما بعد از سه روز با یه خاموش و روشن کردن مدار، خاموش شد و رگولاتور سوخت. یه مدار دیگه ساختم و دقیقا بعد از سه روز موقع خاموش کردن، مدار سوخت. این رو بگم که رگولاتور hvt و سلف با توجه به های ولتاژ بودنش، حین کار خیلی داغ می کرد و فکر کنم بد نبود یه هیت سینک برای رگولاتور گذاشت. البته برای سلف نمی دونم می شه هیت سینک ذاشت یا نه؟؟
                    به غیر از خود رگولاتور دیود های شاتکی هشتاد ولتی(2تا 40ولت) و خازن خروجی 100 ولتی!!! و سلف هم سوختند.
                    جالب اینه که مدار موقع خاموش شدن می سوزه. و دیود شاتکی محافظ هم بعد از سوختن، اتصال کوتاه می شه. این می تونه به معنای ولتاژ معکوس بالای سلف باشه
                    به نظرتون اگه مدار رو اینجوری طراحی کنم و مدار قبل از خاموش شدن غیر فعال بشه مشکل حل می شه؟
                    اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirkhan_0o0 نمایش پست ها
                      خوب اشکال من اینجا بود که برای دیود به جای mbr360 از 1n5822 استفاده می کردم. در حالیکه ولتاژ معکوس باید حداقل 60 ولت باشه در حالیکه برای 5822 ولتاژ 40ولته.
                      البته لازم به ذکر است که ولتاژ ورودی 55 ولت است و از lm2576hvt استفاده می کنم.
                      به دلیل نبود امکانات اومدم و به جای mbr360 از دوتا 5822 به صورت سری استفاده کردم و مدار کار کرد.
                      مدار رو تو تست گذاشتم. و سه روز کار کرد و یه مودم رو باهاش روشن کردم. اما بعد از سه روز با یه خاموش و روشن کردن مدار، خاموش شد و رگولاتور سوخت. یه مدار دیگه ساختم و دقیقا بعد از سه روز موقع خاموش کردن، مدار سوخت. این رو بگم که رگولاتور hvt و سلف با توجه به های ولتاژ بودنش، حین کار خیلی داغ می کرد و فکر کنم بد نبود یه هیت سینک برای رگولاتور گذاشت. البته برای سلف نمی دونم می شه هیت سینک ذاشت یا نه؟؟
                      به غیر از خود رگولاتور دیود های شاتکی هشتاد ولتی(2تا 40ولت) و خازن خروجی 100 ولتی!!! و سلف هم سوختند.
                      جالب اینه که مدار موقع خاموش شدن می سوزه. و دیود شاتکی محافظ هم بعد از سوختن، اتصال کوتاه می شه. این می تونه به معنای ولتاژ معکوس بالای سلف باشه
                      به نظرتون اگه مدار رو اینجوری طراحی کنم و مدار قبل از خاموش شدن غیر فعال بشه مشکل حل می شه؟
                      همشون سوختن؟!!!!!!!
                      حتی خازن؟؟؟حتی سلف؟؟؟؟؟؟؟!!!!
                      برای سلف که نمیشه هیت سینک گذاشت
                      اما اینو به شخصه دیدم که این ایسی ها توی دیوتی سایکل کم اصلا خوب کار نمیکنن و قطعات خیلی داغ میکنن
                      و فکر میکنم با تغییر مقادیر سلف و خازن و موازی کردن چند خازن کوچک بجای یک خازن بزرگ مشکل حل شه
                      شما میخاین 55 ولت رو تبدیل کنید به چه ولتاژِی؟با چه جریانی؟
                      ................Fx7SAM................

دیدگاه

لعنت خدا بر من!!
                        نه فقط سلف سوخته و رگولاتور ..
                        خازن و دیود سالمند!! داشتم اشتباه بچگانه ای می کردم. بدجور قاط زدم!!
                        من می خوام با استفاده از برق 55 ولت، مودم 9 تا 12 ولت رو روشن کنم و مودم داره 300 میلی نهایتا جریان می کشه.

دیدگاه

اونوقت چطوری سلف سوخته؟ینی لاک سیم هاش پاک شدن؟اگه پاک شدن حتما هسته داغ کرده؛چون با این جریان سیم که داغ نمیکنه
                          قبلا هم این مشکلو دیده بودم،یه مدت کل پاور های 24 ولت ده امپر شهرمون این مشکلو داشتن
                          ایراد نمیدونم از طراحی بود،از جنس اشغال هسته بود،نمیدونم از چی بود
                          ولی در جریان خیلی کم؛حدود 4 امپر،هسته به قدری داغ میکرد که سیم هاش ذوب میشدن و میچکیدن
                          راستی با توجه به ولتاژ کم خروجیتون نیازی به خازن صد ولتی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200 نمایش پست ها
                            اونوقت چطوری سلف سوخته؟ینی لاک سیم هاش پاک شدن؟اگه پاک شدن حتما هسته داغ کرده؛چون با این جریان سیم که داغ نمیکنه
                            قبلا هم این مشکلو دیده بودم،یه مدت کل پاور های 24 ولت ده امپر شهرمون این مشکلو داشتن
                            ایراد نمیدونم از طراحی بود،از جنس اشغال هسته بود،نمیدونم از چی بود
                            ولی در جریان خیلی کم؛حدود 4 امپر،هسته به قدری داغ میکرد که سیم هاش ذوب میشدن و میچکیدن
                            راستی با توجه به ولتاژ کم خروجیتون نیازی به خازن صد ولتی هست؟
                            سلف سیاه شده یه بخشی از سیمش
                            اما خازن رو اشتباها زیاد گذاشتم که خوب ضرری نداره. دیر متوجه شدم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اون مداره که cut-out رو توی enable رگولاتور فعال می کنه به درد نمی خوره؟
                            چون مدارهای من موق خامو شدن می سوزند گفتم شید زودتر مدار دیزیبل شه
                            راستی از 2576 خسته شدم
                            مدار ارزون قیمتی برای تبدیل 55 به 9یا 12 نیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirkhan_0o0 نمایش پست ها
                              سلف سیاه شده یه بخشی از سیمش
                              اما خازن رو اشتباها زیاد گذاشتم که خوب ضرری نداره. دیر متوجه شدم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اون مداره که cut-out رو توی enable رگولاتور فعال می کنه به درد نمی خوره؟
                              چون مدارهای من موق خامو شدن می سوزند گفتم شید زودتر مدار دیزیبل شه
                              راستی از 2576 خسته شدم
                              مدار ارزون قیمتی برای تبدیل 55 به 9یا 12 نیست؟
                              در مورد اون مدار نمیدونم به درد میخوره یا نه؛ولی فک نکنم
                              راحتترین مدار اینه که یه 7824 بزارین،بعد یه 7812 و بعدش هم یک 7809
                              اما مدار به سرراستی 2576،نه من که نمیشناسم؛ولی خب میشه طراحی کرد،با 494 خیلی راحته،اما قطعه بیشتر میخاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X