اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار کنترل جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار کنترل جریان

میبخشین میپرم وسط :mrgreen:
    جناب اراسته،اون لینک رو بالاخره تونستید باز کنید؟
    میبخشین ،ما داریم درس پس میدیم؛ولی جناب اراسته حتما میدونید که وقتی روی 5 ولت و 1.5 امپر تنظیم کنید،اگر مصرف کنندتون بیشتر از 1.5 امپر طلب کنه،باید ولتاژ کم شه تا جاییکه با توجه به ولتاژ جدید مصرف کننده از 1.5 امپر بیشتر طلب نکنه
    در این مدار هم همینطوره و وقتی این اتفاق میفته اون الیدی روشن میشه
    در مورد 2576 هم اقا ارمین یه پیشنهاد بهم داده بود،میگفت با مقایسه کننده مدار ی بسازم که وقتی جریان از حد تنظیم شده بیشتر شد بیاد رگولاتور رو خاموش کنه که چون هی روشن خاموش میشه برایند همون میشه
    البته امتحان نکردم و فکر هم میکنم راه بهتری هم باشه
    راستی اقای B2 ینی از این به بعد تو ایام غیر تعطیل هم میاید و مارویاری میکنید؟ :wow:
    چه خووووووووووووووب :applause:
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

استی D2 فکر کنم منظورتون D9 هستش.
      بله اشتباه تایپی بوده
      بینید من نمی خوام از اپ امپ به عنوان رگلاتور ولتاژ استفاده کنم. به فرض می خوام یه LM2576 رو که تا 3 امپر میده بزارم و یه مدار هم برای کنترل جریانش قرار بدم.
      حالا این مدار کنترل جریان چطور در مسیر قرار بگیره که رو ولتاژ تاثیر نداشته باشه ؟
      درباره تاثیر جریان روی ولتاژ اقا نیما درست میگه.در مدار بالا اگه جریان بار از مقدار ست پوینت که با ولوم جریان تنظیم شده بیشتر بشه ولتاژ خروجی میاد پایین تا جریان روی ست پوینت باقی بمونه ولی اگه این برای شما مطلوب نیست میتونید طوری مدار رو بچینید ک در صورت اضافه جریان کلا مدار قطع بشه.میتونید بدون اپ امپ هم درست کنید ولی اپ امپ دقیق تر و حساس تره.میتونید سر راه خروجی LM2576 یه شنت بزارید و ولتاژ دو سرش رو بدید به یه اپ امپ یا حتی بیس امیتر یه ترانزیستور تا به محض افزایش ولتاژ از یه حدی که تنظیم کردید فرمان شات دان به ایسی بده.

دیدگاه

این مدار واقعا کار میکنه ؟ یعنی اگه بسازیم به مشکل نخوریم؟
        -یه سوال چجوری میشه ازش جریان های کمتر 2 میلی آمپر رو بدون موازی کردن مقاومت از این مدار گرفت؟
        ماهیان از آشوب دریا به خدا شکایت بردند،دریا آرام شد و همه ماهیان صید تور صیادان شدند.

دیدگاه

دوست عزیز شما میتونید از ماژول lm2596 استفاده کنید و تا جریان های 10 آمپر و 15 آمپر هم پشتیبانی می کنه و قابلیت تنظیم جریان و ولتاژ رو داره
          و دارای مدارات داخلی حفاظت از اتصال کوتاه هست و اگر اتصال کوتاه رخ بده یه چراغ قرمز روشن میشه

دیدگاه

ببخشید دوست عزیز من وقتی رو لینک میزنم یه صفحه دیگه از سایت رو باز میکنه ک داخلش نیس...باید چیکار کنم؟؟

دیدگاه

با سلام به دوستان گرامی
              من هم دارم رو مدار کنترل جریان کار می کنم و علاقه مندم که راهها و مدارات مختلف و نحوه عملی به کار گیری اونها رو بررسی و بهترینشون رو انتخاب کنم
              من هم برای یک منبع تغذیه 50 یا 100 ولت 10 آمپر می خوام
              برای این منظور یک فایل هم می ذارم دوستان گرامی لطفا نظرشون رو ارایه بدید
              درضمن دوستان لطفاکه می ذارند در سایت قرار بدند اکثر لینکها در پستهای قبلی دیگه وجود ندارند

دیدگاه

یلام روی لینک میزنم میره صفحه اول سایت.
                چطوری میره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X