اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار تغذیه سوییچینگ ( متقارن 65 ) برای Ir2110

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار تغذیه سوییچینگ ( متقارن 65 ) برای Ir2110

سلام رفقا
    یه ساب 500 وات 4 اهم دارم خاک میخوره
    تصمیم گرفتم با Ir2110 راش بندارم

یه تغذیه 12 به 65 متقارن لازم دارم که باید دست کم 1200 وات باشه.
    مداری دارید یا سایتی هست که همچین چیزی توش پیدا میشه لطفا راهنمایی کنید خیلی ممنون

انجمن رو گشتم همچین چیزی چیدا نکردم.

پاسخ : درخواست مدار تغذیه سوییچینگ ( متقارن 65 ) برای Ir2110

دوست عزیز 2110 درایور ماسفته , و به تنهایی کاری نمیکنه! مثله اینه بگین من یه دگمه دارم چه کتی بدوزم واسش؟
    توی همین قسمت منابع تغذیه تاپیک ساخت منبع دوبل با ولتاژ 12 ولت هست سرچ انجمن درست کار نمیکنه بگردین پیداش میکنید
    موفق باشید

دیدگاه

غیر اون امپ و 2110 ک یکم مبهمه واسم
      واسه 500 وات امپلی فایر شما فقط 400 وات باید توان سویچینگتون باشه
      1200 وات یکم غیر عادیه

دیدگاه

واسه 500 وات صدا سویچینگت باید 600 وات باشه حد اقل
        با 2110 اصلا کار نکن ایسی خیلی مزخرفیه تو ایرانم اصلش گیر نمیاد اسیت میکنه با sg3525 بساز تو انجمن هم هست چندتایی
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
        مخترع برتر شمال غرب سال 96
        مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N نمایش پست ها
          غیر اون امپ و 2110 ک یکم مبهمه واسم
          واسه 500 وات امپلی فایر شما فقط 400 وات باید توان سویچینگتون باشه
          1200 وات یکم غیر عادیه
          برعکس گفتی دوست من. به فرض شما امپ سوییچینگ با راندمان 90% هم داشته باشی که حداکثر توانش 500 وات باشه توی تئوری 550 وات باید تغذیتون باشه که میگیریم 600 وات
          دیگه امپ کلاس AB که پایین تر و باید 60% گرفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi_7 نمایش پست ها
            برعکس گفتی دوست من. به فرض شما امپ سوییچینگ با راندمان 90% هم داشته باشی که حداکثر توانش 500 وات باشه توی تئوری 550 وات باید تغذیتون باشه که میگیریم 600 وات
            دیگه امپ کلاس AB که پایین تر و باید 60% گرفت
            این حرف شما توی تئوری درسته ولی تو عمل
            تغذیه باید 0/8 توان امپ باشه و با ی بانک خازنی خوب
            اشتباه نکن ک شما داری از توان صوتی حرف میزنی
            به فرض مثال ی امپ مونو 100 وات بیشتر از 80 وات توان مصرف نمیکنه
            اینو تجربه ساخت 40 50 تا امپلی فایری ک هم برا خونه وهم برا ماشین ساختم ((عکس همش توی تاپیک عکس ها هست ))میگه
            ولی اون عدد 1200 وات کلا ی چیز عجیبی بود!!!

دیدگاه

سلام

در مورد توان صوتی بستگی داره برای چی بخواهیم استفاده کنیم,اگه برای تقویت موج سینوسی باشه توان منبع تغذیه باید دوبرابر توان امپ باشه چون موج سینوسی زمان شارژ شدن به بانک خازنی رو نمیده.

مثلا اگه یه امپ 400 وات داشه باشیم و یه تغذیه 400 وات امپ هنگام تقویت موج سینوسی تمام توان رو میکشه و دیگه توانی برای شارژ بانک خازنی باقی نمیمونه و خود بانک خازی به یه مصرف کننده تبدیل میشه.

برای این باید دوبرابر بگیریم (در این مثالی که زدم 800 وات)که وقتی قسمت بالایی موج سینوسی داره تقویت میشه امپ 400 وات میگیره و اون 400 وات باقی مونده برای شارژ بانک خازنی رو ریل دیگه تغذیه امپ استفاده بشه و بلعکس.

اما در عمل ما تو موسیقی موج سینوسی مداوم نداریم(بجز بعضی اهنگهای تست ساب و هیپ هاپ و رپ و...) و از طرفی بطور مداوم هم از تمام توان امپ هم استفاده نمیکنیم بنابراین برای استفاده معمول از امپ لازم نیست توان منبع تغذیه دو برابر توان امپ باشه.

از نظر من ما از بانک خازنی باید به عنوان مکمل استفاده کنیم یعنی ترانس تا حد زیادی توان امپ رو تامین کنه و در مواقعی مثل مثلا بیس کوبشی سنگین یا مثلا ویبره که داریم بانک خازن به کمک ترانس بیاد و توان رو تامین کنه.پس بنظر من توان ترانس باید از توان امپ بیشتر باشه حالا چقدر بیشتر باشه رو دقیق نمیدونم.

اما در مورد ماشین چون ممکن افت ولتاژ در برق ماشین داشته باشه یا... و بالاخره هر امپ و سوئیچینگی یه بازدهی داره که به 100 نمیرسه,بنظر من توان سوئیچینگ باید 1.5 تا 2 برابر توان امپ باشه.
              جدیدترین ویرایش توسط Amir_h_; ۲۳:۰۸ ۱۳۹۵/۰۴/۱۵.

دیدگاه

اینو تجربه ساخت 40 50 تا امپلی فایری ک هم برا خونه وهم برا ماشین ساختم ((عکس همش توی تاپیک عکس ها هست ))میگه
                من باهاتون مخالفم اگه نظر بقیه دوستان رو هم بخونید متوجه میشید ک اون 40 50 تا امپم با نگرش اشتباه ساختید وای ب حال تغیه هاشون و صد البته صاحباشون!!

باند 100 واتی رو فول ولوم رو با مولتی متر ولتاژ و جریان دو سر باندو اندازه بگیرید تو فرمول بندازید میبینید ک 100 وات داره توان مصرف میشه نه 80 وات!
                اگه به همه امپلی فایر های شرکتی هم توجه کنید تغذیه همیشه 20% بیشتر از قدرت امپ در نظر گرفتهع میشه
                عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
                  من باهاتون مخالفم اگه نظر بقیه دوستان رو هم بخونید متوجه میشید ک اون 40 50 تا امپم با نگرش اشتباه ساختید وای ب حال تغیه هاشون و صد البته صاحباشون!!

باند 100 واتی رو فول ولوم رو با مولتی متر ولتاژ و جریان دو سر باندو اندازه بگیرید تو فرمول بندازید میبینید ک 100 وات داره توان مصرف میشه نه 80 وات!
                  اگه به همه امپلی فایر های شرکتی هم توجه کنید تغذیه همیشه 20% بیشتر از قدرت امپ در نظر گرفتهع میشه
                  صاحب هاشون خودم هستم و شما نگران صاحب هاشون نباش من هیچ وقت از علایقم کاسبی نمیکنم !!!
                  این رو میتونید از اساتیدی مثل بهنام محمدی و حافظ نوحی سوال کنید ک فکر نکنم توی ایران کسی باشه اندازه این 2 نفر امپ ساخته باشن یا تقویت کرده باشن یا تعمییر
                  دلیل علمیشو نمیدونم ولی میپرسم بهتون میگم

دیدگاه

اقا من نظرارو خوندم به نظر بنده حقیر بهتره توان سوییچینگ روبیشتر درنظر بگیریم
                    شما اگه امپتون 500 وات باشه باید تغزیش 500 به بالا باشه

دیدگاه

http://uupload.ir/files/glxn_new_bitmap_image_(3).bmp
                      حالا شما میخوای قبول کن میخوای نکن
                      نظر هرکس واسه خودش محترم هست
                      ولی مشکلی نداره تغذیه قوی تر باشه ولی هزینه بیهوده هست
                      من خودم با tda 7294 امپ واسه ماشین ساختم
                      کلا مدار 14 امپر میکشه رو 12 ولت ک میشه 170 وات
                      ولی خروجی مدار 2 تا 80 وات هست اینو میتونی دلیلشو بگی؟؟؟
                      راندمان خود سویچینگ و راندمان 7294 ها هم هست!!!
                      جدیدترین ویرایش توسط AMIR_N; ۰۲:۳۱ ۱۳۹۵/۰۴/۱۶. دلیل: لینک عکس سوم اشتباه بود

دیدگاه

خوب شاید من دارم اشتباه میکنم
                        اگه یه اهنگ بیس ویبره کشیده دار داشته باشیم داخل بیس ولتاژ خالی نمیشه؟
                        برا کوب جواب میده اما برا ویبره بعید میدونم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راسی داداش من توی tda7294 موندم اگه میشه یه سر به تایپیک بزن

دیدگاه

بحث نداره ک دوستان یه مثاله اثبات شده هست از هرکی میخواین بپرسین بپرسین بهترین کار برسی امپای شرکتی هست که اگه برسی کنید متوجه میشید ک تغذیه 20% قوی تر هست
                          حافظ و بهنامو منم میشناسم اگه حرفشون براتون حجته میتونید ازشون سوال کنید

دیدگاه

جالبه!
                            نظریه ها و قوانین جدیدی داره تعریف میشه که لابد ماله الکترونیک نوین و اساتید نوینه!
                            حالا اشکالی نداره دوست عزیز شما توان پایین تری بزارین برای یه مصرف کننده لحظه ای و غیر خطی! نمیدونم چی بگم!

دیدگاه

پاسخ : درخواست مدار تغذیه سوییچینگ ( متقارن 65 ) برای آمپیلی ساب

دوستان بزرگترین محدودیت منابع تغذیه توی تواندهی حرارتشونه. تغذیه های سیستمهای صوتی چون*معمولا به طور یکنواخت ازشون توان*گرفته نمیشه گاها تو توان پایینتر ساخته میشن. توی منابعی که برای با نوسان دریافت توان بالا معمولا ما به پیک توان نگاه نمیکنیم* برای طراحی منبع انتگرال توان توی یه بازه زمانی چند ثانیه ای رو لحاظ میکنیم. یه اسپیکر هشتصد ولت پیک توانی که میتونه بده هشتصد واته. انتگرال توان توی یه بازه زمانی مثلا دو*ثانیه ای تو*پخش*موسیقی ممکنه از ششصد وات هم*کمتر باشه.
                              منابع خودرو*هم*روشون*نوشته مثلا هشتصد وات. اون هشتصد واتی که به قول شما بیست درصد بیشتر نوشته شده با در نظر گرفتن کاربری خودرویی*و*صوتی منبع تغذیه ست. به اون*منبع بار*مقاومتی*وصل*بکنید به احتمال زیاد حداکثر بعد از یک ساعت یه سوییچش اشک یه سوییچش خون میشه.
                              البته نکات دیگه ای تو طراحی این منابع هم لحاظ میشه. میشه گفت نیمی از منبع تغذیه هشتصد وات طراحی میشه و*نیم دیگه ش ششصد وات. (آین دو عدد مثال هستن) قطعات منتقل کننده و ذخیره ساز مثل ترانس و*خازنها روی توان ششصد و قطعات نیمه هادی ریل پاور برای هشتصد وات. و البته هر طراحی نظر خودش رو داره. مورد اخر ذکر شده نظر شخصی با اتکا به تجربه شخصی خودمه.

Sent from my D6633 using Tapatalk
                              حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                              به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X