اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گیت درایور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : گیت درایور

مثلا وقتی که هارمونیک اول و پرتوان ترین هارمونیک فرکانسش پایین باشه مثل اینورتر های dc-ac. کدوم ترانس میتونه تو یک هرتز کار بکنه؟ تا حالا اینورتری دیدی که با ترانس پالس کار بکنه؟ گفتم تو همون پستی که نقل کردی. برای سیگنالهای متقارن ترانس خوبه. مثلا راه اندازی یه نیم پل اچ. یه پالس به بالا یه پالس به پایین. وقتی هم نامتقارن باشه و فرکانس بالا باشه مثل فوروارد باز یه کارایی میشه کرد. البته به شرطی که دیوتی سایکل هیچوقت صفر و صد نشه و یه چیزی بینش باشه. در باقی موارد دیگه نمیشه از ترانس استفاده کرد و باید درایور یا اپتو استفاده رد
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

به به سلام گیت درایور
      در مورد گیت درایور یه سوال داشتم مخصوصا از جناب وزیری
      برای درایو یک مبدل باک تا چه دیوتی سایکلی میشه از ترانس پالس استفاده کرد ؟؟؟ محدودیت ها و مزایاش چی هست ؟
      ممنون

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری نمایش پست ها
        به به سلام گیت درایور
        در مورد گیت درایور یه سوال داشتم مخصوصا از جناب وزیری
        برای درایو یک مبدل باک تا چه دیوتی سایکلی میشه از ترانس پالس استفاده کرد ؟؟؟ محدودیت ها و مزایاش چی هست ؟
        ممنون
        .
        محسن با ترانس پالس دیوتی نزدیک صد گرفته بود!!!
        خیلی کار جالبی کرده بود!
        ................Fx7SAM................

دیدگاه

با ترانس یا درایور؟ اگر بتونی تغذیه گیت درایور رو بالا نگه داری میتونی تا صد بری بالا. خود باک محدودیتی نداره. ولی با ترانس پالس معمولا دیوتی سایکل رو از ده تا نود خارج نمیکنن. میشه بالاتر و پایینتر هم بد. ولی هیچوقت نمیشه به صفر و صد رسید. شاید خیلی سخت و خطرناک بشه حتی به 99 هم رسوندش ولی صد نمیشه.
          حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
          به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6 نمایش پست ها
            Ir2113 درایور ماسفت و آی.جی.بی.تی

یکی از ساده ترین کار ها برای درایو گیت ماسفت و آی.جی.بی.تی استفاده از آی سی های درایور مانند IR2113 میباشد ...
            تقریبا تمامی ir2113 های موجود در ایران های کوپی هستند و قیمتی حدود 3500 تا 4500 دارند ، اما تا توان 2500 وات را به راحتی میتوانند پاسخ گو باشند ...
            دانلود و مشاهده دیتاشیت : IR2113

یک نمونه مدار استفاده شده برای این ای سی در تغذیه هف بریج :

* برای حفاظت درایور در مواقع سوختن سوییچ از دیود زنر در پایه های گیت ، امیتر استفاده شود.
            * برای تغدیه درایور علاوه بر خازن های خروجی رگلاتور تغذیه از خازن 10 میکرو فاراد MKT هم استفاده شود.

این مطلب تکمیل خواهد شد.

سلام ، من قبلا از مداری مشابه با همین IR2113 برای کلیدزنی هف بریج استفاده کردم.(مدار پیشنهاد شده در دیتاشیت خودش) . یه سوال برام پیش اومده ، الان تو این ساختار ها پایه ی سورس ماسفت بالایی به پایه ی درین متصل است و خروجی خیلی خوبی هم تولید می شه.
            حالا اگه ما مدارمون طوری باشه که پایه ی سورس ماسفت بالایی به پایه ی سورس ماسفت پایینی متصل بهشه و هیچ کدوم از پایه های ماسفت های بالا و پایین به زمین مدار متصل نباشن ، باز هم میشه از این مدار استفاده کرد ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hesam.gorgani نمایش پست ها
              سلام ، من قبلا از مداری مشابه با همین IR2113 برای کلیدزنی هف بریج استفاده کردم.(مدار پیشنهاد شده در دیتاشیت خودش) . یه سوال برام پیش اومده ، الان تو این ساختار ها پایه ی سورس ماسفت بالایی به پایه ی درین متصل است و خروجی خیلی خوبی هم تولید می شه.
              حالا اگه ما مدارمون طوری باشه که پایه ی سورس ماسفت بالایی به پایه ی سورس ماسفت پایینی متصل بهشه و هیچ کدوم از پایه های ماسفت های بالا و پایین به زمین مدار متصل نباشن ، باز هم میشه از این مدار استفاده کرد ؟؟؟
              سلام ،
              اگه شما این کار رو انجام بدید ، هردو ماسفت شما در لو ساید قرار میگیرند که درایور اونا کار سختی نیست و براحتی با یک توتم پل صورت میگیره ،
              اما اگر مصر به استفاده از 2113 هستید ؛ میتونید دیود و خازن بوت استرپ را کاملا حذف کرده و پایه ی VB رو به تغذیه 15 ولت بزنید و پایه VS رو به سورس ماسفت بزنید ، مدارتون راه افتاد ، ولی فقط خرج اضافه کردید چون با دو جفت BD140 , 139 هم میشه اینکار رو انجام داد
              به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ
              طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
              ---------------------BMCELEC@-------------------
              ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
              ---------------www.bmc-elec.com--------------
              ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
                سلام ،
                اگه شما این کار رو انجام بدید ، هردو ماسفت شما در لو ساید قرار میگیرند که درایور اونا کار سختی نیست و براحتی با یک توتم پل صورت میگیره ،
                اما اگر مصر به استفاده از 2113 هستید ؛ میتونید دیود و خازن بوت استرپ را کاملا حذف کرده و پایه ی VB رو به تغذیه 15 ولت بزنید و پایه VS رو به سورس ماسفت بزنید ، مدارتون راه افتاد ، ولی فقط خرج اضافه کردید چون با دو جفت BD140 , 139 هم میشه اینکار رو انجام داد
                سلام ، خیلی ممنون بابت راهنمایینون.
                اگه از توتم پل استفاده کنم ، فرکانس های بالای 20 کیلوهرتز رو هم جواب می ده ؟

دیدگاه

سلام دوستان. بنده یه داکت فن خریدم به همراه درایور و اسپید کنترل. داکت فن رو در محیطی نصب کردم که تحت فشار قرار بگیره. ولی به چند ثانیه نرسید که درایورش سوخت. الان وقتی درایور رو وصل میکنم فقط موتور رو یه تکون میده و موتور به طور کامل نمیچرخه. دوستان کسی روش ساخت یه درایور قوی رو داره به من بده؟ درایور خودش به گفته فروشنده 30 آمپر بوده

دیدگاه

سلام ، خیلی ممنون بابت راهنمایینون.
                    اگه از توتم پل استفاده کنم ، فرکانس های بالای 20 کیلوهرتز رو هم جواب می ده ؟
                    بله ، حتی بیشتر ،
                    بنده تا 100 کیلو تست کردم با اسکوپ.
                    الکترونیک قدرت
                    الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
                      بله ، حتی بیشتر ،
                      بنده تا 100 کیلو تست کردم با اسکوپ.
                      چه خوب.
                      لطفا شماتیک توتم پلی که استفاده کردین و تا 100 کیلو ازش جواب گرفتین و قرار میدین ؟

دیدگاه

چه خوب.
                        لطفا شماتیک توتم پلی که استفاده کردین و تا 100 کیلو ازش جواب گرفتین و قرار میدین ؟
                        بله حتما .
                        بفرما :
                        الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

دوباره سلام مهندس.
                          من همین مدار رو برای درایور IGBT استفاده کردم و از تغذیه ی ایزوله هم استفاده کردم ، به جای GND هم 5- ولت رو قرار دادم.
                          هدف من کلیدزنی 2 عدد IGBT با امیتر مشترک و کلکتر جدا بود. از طرفی امیتر IGBT ها نیز به زمین مدار متصل نبودند.
                          موقع تست ، IGBT ها به صورت جدا از هم عملکرد درستی از خودشون نشون میدن ولی وقتی از IGBTها به صورت همزمان استفاده می کنم ، عملکرد درستی ندارند ، یعنی درواقع یکی از IGBT ها کلیدزنی انجام نمیده .
                          به نظر شما مشکل از کجاست ؟

دیدگاه

دوباره سلام مهندس.
                            من همین مدار رو برای درایور IGBT استفاده کردم و از تغذیه ی ایزوله هم استفاده کردم ، به جای GND هم 5- ولت رو قرار دادم.
                            هدف من کلیدزنی 2 عدد IGBT با امیتر مشترک و کلکتر جدا بود. از طرفی امیتر IGBT ها نیز به زمین مدار متصل نبودند.
                            موقع تست ، IGBT ها به صورت جدا از هم عملکرد درستی از خودشون نشون میدن ولی وقتی از IGBTها به صورت همزمان استفاده می کنم ، عملکرد درستی ندارند ، یعنی درواقع یکی از IGBT ها کلیدزنی انجام نمیده .
                            به نظر شما مشکل از کجاست ؟
                            برنامه نویسیم مشکل داشت ، با همیم روش جواب گرفتم و کار کرد ، ممنون مهندس.

دیدگاه

سلام دوستان من نمیدونم چرا هر چی میپرسم هیچکی جواب نمیده
                              لطفا میشه بهم چنتا گیت درایور ایزوله(اپتوکوپلر گیت درایور) مانند HCPL3120 بهم معرفی کنین که در ایران موجود باشه؟

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
                                سلام دوستان من نمیدونم چرا هر چی میپرسم هیچکی جواب نمیده
                                لطفا میشه بهم چنتا گیت درایور ایزوله(اپتوکوپلر گیت درایور) مانند HCPL3120 بهم معرفی کنین که در ایران موجود باشه؟
                                سلام. از این آی سی ها در دنیا زیاد هست ولی در ایران خیلی کم !!!!
                                بهترین کار اینه از درایور و یک اپتو کوپلر استفاده کنید.
                                مثلا IR2121 به همراه یک اپتو سریع

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X