اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ترانسها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ترانسها

سلام ب دوستان گرامی .موضوعی را میخواهم مطرح کنم ک عزیزان توجه بیشتری ب این مسئله بنمایند.من چند ترانس حلقوی و یک ترانس EIاز دو محل در تهران ک اگر اسم ببرم خیلیها میشناسند ترانسهایی خریداری کردم ک متاسفانه ب هیچ وجه مشخصات قید شده برای انها با حقیقت مطابقت ندارد .ترانس حلقوی 35035 ک میبایست 350 وات بدهد حتی 100وات هم توان ندارد .در ازمایشی ک کردم وقتی جریان ب 1.3 امپر رسید ولتاز 10 ولت افت کرد درصورتی ک میبایست تا 5 امپر بدون افت ولتاز باشد.نمیدانم تا کی باید شاهد چنین خیانتهایی باشیم.

پاسخ : مشکل ترانسها

خوب افت میکنه دیگه از ابر رسانا نپیچیدنش ک دوست عزیر
    بزا با مثال توضیح بدم , ترانس 12 ولت 10 امپر در بی باری بعد از یکسو شدن 18 ولت دی سی میده و وقتی ازش 10 امپر بکشی میاد رو 12
    یا مثلا ترانس 24 ولت 5 امپر بعد از یکسو شدن 30 ولت دی سی میده و وقتی ازش 5 امپر بکشی میاد رو 24 دی سی
    مگر اینکه منبع تعذیه بسازید ک فیبدک داشته باشه و لتاژ خروجی رو تحت جریانای مختلف رو ولتاژ ثابتی نگه داره

شما همین تستو با ترانستون انجام بدین اگه خروجی رو 35 دی سی بود یهنی ترانس درست کار میکنه ولی اگه کمتر بود ترانسو ببرید پس بدید
    جدیدترین ویرایش توسط armin_gera; ۲۰:۵۰ ۱۳۹۵/۰۶/۰۸.
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

به نظرم اگه در فرکانس کاری نامی و توان کمتر از مقدار نامی، هسته داغ بشه حتما هسته تقلبیه ولی اگه خود هسته داغ نشه ممکنه ایراد از جای دیگه یا فیدبک مدار یا ممکنه قطر سیم پیچ کم باشه.
      دیودهای یکسوساز فست هم در جریان بالا افت ولتاژ دارند.از دیودهای شاتکی با ولتاژ فوروارد کمتر استفاده کنید.
      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori نمایش پست ها
        به نظرم اگه در فرکانس کاری نامی و توان کمتر از مقدار نامی، هسته داغ بشه حتما هسته تقلبیه ولی اگه خود هسته داغ نشه ممکنه ایراد از جای دیگه یا فیدبک مدار یا ممکنه قطر سیم پیچ کم باشه.
        دیودهای یکسوساز فست هم در جریان بالا افت ولتاژ دارند.از دیودهای شاتکی با ولتاژ فوروارد کمتر استفاده کنید.
        همه ی هسته ها ب علت تلفات فوکو و هسترزیس داغ میشن گرم شدن هسته دلیل بر غیر اصل بودنش نیست
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
          همه ی هسته ها ب علت تلفات فوکو و هسترزیس داغ میشن گرم شدن هسته دلیل بر غیر اصل بودنش نیست
          بله.اما این گرم شدن در حد نرمالش طبیعیه نه داغ شدن .
          تلفات هیسترزیس و فوکو از ناخالصیهای هسته ناشی میشه که در فرکانس و توان اسمی هسته نباید به اشباع بره که باعث میشه هسته شدیدا داغ بشه .

دیدگاه

سلام خسته نباشید
            من یه ترانس 12 ولت دوبل 1 آمپر دارم
            میخواستم بدو نم میشه مداری قابل اطمینان ساخت که تو ورودی مدار سه سیم ترانس باشه و دوتا خروجی داشته باشه یکی 12 ولت مستقیم 30 میلی آمپر و اونطرف هم یه 9 یا 12 ولت 300 میلی آمپر dc داشته باشم
            کسی میتونه چنین مداری ارایه بده؟ممنون میشم

دیدگاه

بله.اما این گرم شدن در حد نرمالش طبیعیه نه داغ شدن .
              تلفات هیسترزیس و فوکو از ناخالصیهای هسته ناشی میشه که در فرکانس و توان اسمی هسته نباید به اشباع بره که باعث میشه هسته شدیدا داغ بشه .
              ب اشباع نره هم باز اون تلفات رو داریم من ترانس ژاپنی سونی دارم تو بی باری اینقدر داغ میشه ک دستو میسوزونه تستش کردم مشکل سیمپیچی نداشته وقتی همچین ترانسی داغ میشه دیگه از بقیه ترانسا انتظار داغ نشدن نمیشه داشت

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط alak3422 نمایش پست ها
              سلام خسته نباشید
              من یه ترانس 12 ولت دوبل 1 آمپر دارم
              میخواستم بدو نم میشه مداری قابل اطمینان ساخت که تو ورودی مدار سه سیم ترانس باشه و دوتا خروجی داشته باشه یکی 12 ولت مستقیم 30 میلی آمپر و اونطرف هم یه 9 یا 12 ولت 300 میلی آمپر dc داشته باشم
              کسی میتونه چنین مداری ارایه بده؟ممنون میشم
              اولا سوالتون ربطی ب تاپیک نداره
              دوما اصلا متوجه منظورتون نشدم ئاشحتر توضیح بدید

دیدگاه

سلام.
                اون افت ولتاژی که میفرمایید طبیعیه.

من ترانس سونی و سامسونگ از سیستم صوتی های خودشون باز کردم، نزدیک 5 کیلوگرم وزن دارن، روی آمپلی فایر 200 وات و ساب ووفر که وصل بشن، ولوم تا نصف که نرسیده نزدیک 6 ولت رو هر سر افت ولتاژ دارم. 1/5 آمپر هم از هر سر میکشه.
                خازن های روی هر ریل هم 30 هزار میکرو فاراده.
                از ترانس بازاری نمیشه انتظار داشت افت نکنه وقتی ترانس اورجینال اینه.
                زیر بار هم به قدری گرم میشن که سیم های داخل جعبه نرم میشن بخاطر حرارت تولیدی ترانس ها.
                افت ولتاژ Dc مهم نیست، مهم اینه که از ولتاژ ac ترانست ولتاژت پایین تر نیاد.
                ممنونم

دیدگاه

جناب armin_gera گرامی
                  اینجا فعلا بحث سر هسته فریته نه هسته آهنی.ترانس سویچینگ با ترانس معمولی داستانش یکم فرق داره.

دیدگاه

جناب armin_gera گرامی
                    اینجا فعلا بحث سر هسته فریته نه هسته آهنی.ترانس سویچینگ با ترانس معمولی داستانش یکم فرق داره.
                    دوست عزیزشما بهتره قبل از اینکه پست بدید با دقت تاپیکو بخونید , بحث سر هسته فریت و سویچینگ نیست استارتر تاپیک ترانس کاهنده 220 ب 35 خریدن ن سویچنگ و هسته فریت و...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
                      دوست عزیزشما بهتره قبل از اینکه پست بدید با دقت تاپیکو بخونید , بحث سر هسته فریت و سویچینگ نیست استارتر تاپیک ترانس کاهنده 220 ب 35 خریدن ن سویچنگ و هسته فریت و...
                      عه...
                      آره راست میگی دوست عزیز .عذر میخوام
                      تو محاسبات ترانسهای معمولی یه ضریبی هست(اگه اشتباه نکنم درصد افت ولتاژ بود ) که گاهی اون را واسه ارزانتر شدن (سیم و هسته کمتر) کمتر در نظر میگیرند و نتیجش افت ولتاژ ترانس در بار نامی بیشتر از حد معمول میشه و تلفاتش هم زیادتر.

دیدگاه

سلامی دوباره خدمت عزیزان.ممنون از پاسخهای شما .اگر بنا باشد ترانسی ک برفرض مثال 5امپر در ولتاز70 بدهد مثلا 2امپر بده و10 ولت هم ولتازش افت کنه واین کاملا طبیعی باشه واصولی بنظرتان این عقلانی ومنطقی است پول وهزینه ترانس 350 واتی را بدهید و100وات توان بگیرید و بعد بگید مشکلی نیست این طبیعیه.اگر قراره ترانسی 5امپر روی 70 ولت بده نباید کوچکترین افت توانی پیش بیاید وگر نه از هسته یا سیم کم گذاشته شده.

دیدگاه

ببین دوست عزیز
                          ترانسها و کلا همه ماشینهای الکتریکی دو نوع دایم کار و موقتی هستند.حالا کاری به مورد شما ندارم ولی برای یک ماشین دایم کار باید ضرایب اطمینان را بالاتر گرفت ولی واسه ماشین کار موقت برای صرفه جویی میان ضریب اطمینان را کمتر میگیرند.خب واسه این ترانسها هم همینجور میشه دیگه.حالا اگه ترانس شما مثلا باید حد اقل 8 ساعت مداوم کار کنه بایدنزدیک به دایم کار براش در نظر گرفته بشه ولی بعضی تولید کننده ها کم میگذارند.اگه مثلا واسه نیم ساعت کار مدرم باشه خب از فرمول کار موقت استفاده بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زمانی نمایش پست ها
                            سلامی دوباره خدمت عزیزان.ممنون از پاسخهای شما .اگر بنا باشد ترانسی ک برفرض مثال 5امپر در ولتاز70 بدهد مثلا 2امپر بده و10 ولت هم ولتازش افت کنه واین کاملا طبیعی باشه واصولی بنظرتان این عقلانی ومنطقی است پول وهزینه ترانس 350 واتی را بدهید و100وات توان بگیرید و بعد بگید مشکلی نیست این طبیعیه.اگر قراره ترانسی 5امپر روی 70 ولت بده نباید کوچکترین افت توانی پیش بیاید وگر نه از هسته یا سیم کم گذاشته شده.
                            100 وات توان نمیگیری ک شما همون مقدار واتی ک سفارش دادی توان میگیری تو پستای قبلی هم گفتم ترانستو با روشی ک گفتم تست کن اگه اونجوری ک گفتم جواب نداد یعنی ترانست مشکل داره
                            اون افت ولتاژ ب خاطر مقاومت سیمه چون ما هیچ سیمی نداریم ک مقاومتش صفر باشه واسه همین ی مقدار تلفات همیشه رو سیمپیچ داریم اینکه ترانس افت میده چیز عادی هست ولی افتش از اون چیزی ک گفتم نباید بیشتر شه یعنی ترانس 35 5 امپر باید در حالت دی سی و قتی ازش 5 امپر میکشی ولتاژش کمتر از 35 دی سی نشه

دیدگاه

سلام.
                              من یه مدار منبع متغیر 0-30 ولت ۳ امپر ساختم یه ترانس معمولی 24 ولت 3 امپر خریدم حالا وقتی تقریباً 2 امپر ازش می کشم ولتاژ تا 17 ولت میره و مدار رگولاتور *قاطی مینکه چی کار کنم ولتاژ ترانس کم نشه یا جبرانش کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X