اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه متغیر 0-30V با محدود کننده جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه متغیر 0-30V با محدود کننده جریان

سلام
    ضمن عرض معذرت بابت سوالاتی که شاید طی این مدت و بیش از یک سال و یا شاید بیش از دو سال پرسیده شده و من یا متوجه نشدم و یا فرصت پاسخگویشون رو نداشتم باید بگم بله،این مدار مشکلاتی داره،چرا که اولین مداری بوده که طراحی کردم
    البته طراحی مدار این چنینی کار سخت و عجیبی نیست و خیلی ها از پس اون بر میان کمااینکه من خودم هم از چند نفر از دوستان همین سایت یاد گرفتم

با توجه به طولانی بودن لینک بالا فرصت نکردم بخونمش
    اما با مرور سریعی که از روش داشتم کلیتش رو فکر میکنم متوجه شدم که در مورد طرز کار مدار و آپ امپ ها و نحوه تصحیح خطا توضیح داده

ببینید اون یه تغذیه خطیه و با این مدار که سوئیچینگه تفاوت نسبتا زیادی داره
    همچنین این مدار هم دارای آپ امپ و سازوکار تصحیح خطا هست که بعلت چند مشکل و از همه مهمتر عدم جبرانسازی مناسب تحت بار تلاشش رو برای تصحیح خطا میکنه ولی نمیتونه بطور کامل مشکل رو حل کنه.

خیلی وقت هست که قصد داشتم مدار بهتری رو ارائه بدم تا دوستان استفاده کنن ولی فرصتش پیش نیومده
    اخیرا با توجه به اینکه چند نفر دیگه هم همچین مداری ازم خواستن تقریبا همچین مداری رو طراحی کردم و انشاالله امیدوارم تا قبل از عید بتونم مدار رو سر هم کنم و تست های نهایی رو روش انجام بدم و بذارم تو سایت
    امیدوارم بدقول نشم......
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

با سلام ممنون از توجهتان
      من می خوام یک منبع تغذیه ببندم و اگر ۱۰۰ ولت ۲۰ آمپر رو هم ساپورت کنه عالیه
      اگر شما مدار اصلاح شدنتون رو قرار بدید فکر می کنید در کل اون منبعی که در لینک قرار دادم و ادعا می کنند که ولتاژ میخکوب شده و با تغییر جریان تغییری نمی کنه بهتر و دقیقتر هست یا مداری که می خواهید قرار بدید هم از نظر اتلاف توان و داغ شدن و هم از نظر دقت که خیلی مهمه
      البته می دونم که مدارات خطی اتلافشون خیلی بالاتره و خیلی داغ می کنند ولی نظر شما چیه
      مدار شما می تونه تا ۱۰۰ولت و ۲۰ آمپر رو ساپورت کنه؟
      ممنون
      جدیدترین ویرایش توسط Hamid-nice; ۱۱:۴۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamid-nice نمایش پست ها
        با سلام خدمت دوستان بزرگوار
        من هم در پی ساخت یک منبع تغذیه با دامنه ولتاژ زیاد و البته دقت زیاد هستم
        تو اینترنت هم خیلی مدار وجود داره ولی هنوز نتونستم بینشون انتخاب کنم
        دیدم تو این تاپیک جناب سی علی گرامی این مدار رو ارائه دادند
        ولی دوستانی که مدار رو بستند در بعضی پستها از عدن دقت کافی گزارش داده اند
        جناب سید علی شما گفتید خودتون مدار رو بسته اید ولی از دقت اون در عمل اگر ممکنه بفرمایید

در ضمن این مدار رو شما خودتون طراحی کرده اید یا از جایی ایده گرفته اید
        من دقیقا مدار کاملا شبیه این رو در یک سایت دیگه دیدم که فقط یک بازر بهش اضافه کردهاند و ظاهرا اینطور برمیاد که ادعای مالکیت هم کرده اند
        تاپیک زیر رو ملاحظه بفرمایید

در این تاپیک ادعا شده که کوچکترین تغییری در ولتاژ در اثر تغییر جریان بوجود نمیاد
        لطفا بررسی بفرمایید که آیا اینها یکی هستند یا اگر نه شاید راهکاری برای بهبود دقت این مدار هم حاصل شود
        ممنونم
        دوست بزرگوار خیلی عذر میخوام ولی واقعا این دیگه چه فازی هست؟؟
        با چه استدلال و منطقی تونستید یک منبع تغذیه خطی رو با یک منبع سوییچینگ دقیقا کپی و یکی فرض نمایید
        حتی یک بی سواد هم از نقشه و در صورت بیسوادی مطلق لااقل از تصویر و شمایل برد و خازنهای مدار متوجه تغییر اساسی و فاحش این دو مدار با هم میگردد
        حال اینکه شما این طراحی رو چطور دقیقا کپی با لینک مورد اشاره تصور نمودید و میگی فقط یک بازر اضافه دارد !!!
        الله اعلم
        اگر هم کاملا مبتدی و تازه کار و صفر کیلومتر میبودید شایسته بود از استارتر محترم خواهش مینمودید تا برسی نمایند و بیهوده باعث اتلاف وقت دیگر خوانندگان نمیشدید
        تا الکی وقت قابل توجهی صرف نگردد
        واقعاً که.....

دیدگاه

دوست عزیز شما اگر اینقدر باسواد هستید و تو یک*نگاه متوجه می شید پس چرا گلایه از هدر رفتن این همه وقت می کنید تو یک نگاه متوجه شوید دیگه و پست بی هوده نزنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
            سلام
            ضمن عرض معذرت بابت سوالاتی که شاید طی این مدت و بیش از یک سال و یا شاید بیش از دو سال پرسیده شده و من یا متوجه نشدم و یا فرصت پاسخگویشون رو نداشتم باید بگم بله،این مدار مشکلاتی داره،چرا که اولین مداری بوده که طراحی کردم
            البته طراحی مدار این چنینی کار سخت و عجیبی نیست و خیلی ها از پس اون بر میان کمااینکه من خودم هم از چند نفر از دوستان همین سایت یاد گرفتم

با توجه به طولانی بودن لینک بالا فرصت نکردم بخونمش
            اما با مرور سریعی که از روش داشتم کلیتش رو فکر میکنم متوجه شدم که در مورد طرز کار مدار و آپ امپ ها و نحوه تصحیح خطا توضیح داده

ببینید اون یه تغذیه خطیه و با این مدار که سوئیچینگه تفاوت نسبتا زیادی داره
            همچنین این مدار هم دارای آپ امپ و سازوکار تصحیح خطا هست که بعلت چند مشکل و از همه مهمتر عدم جبرانسازی مناسب تحت بار تلاشش رو برای تصحیح خطا میکنه ولی نمیتونه بطور کامل مشکل رو حل کنه.

خیلی وقت هست که قصد داشتم مدار بهتری رو ارائه بدم تا دوستان استفاده کنن ولی فرصتش پیش نیومده
            اخیرا با توجه به اینکه چند نفر دیگه هم همچین مداری ازم خواستن تقریبا همچین مداری رو طراحی کردم و انشاالله امیدوارم تا قبل از عید بتونم مدار رو سر هم کنم و تست های نهایی رو روش انجام بدم و بذارم تو سایت
            امیدوارم بدقول نشم......
            با سلام خدمت شما میخواستم بگم اگر فرصتش رو دارید اطلاعات مداری که گفته بودید یا اصلاح شده همان مدار اول تاپیک رو برامون قرار بدید با تشکر

دیدگاه

سلام خسته نباشید مقدار RV1/2وp1/2 چقدر باید باشد؟

دیدگاه

سلام متشکرم از سایت خوبتون

دیدگاه

ممنون

دیدگاه

سلام خدمت استاد گرامی وقت بخیر
                    من این مدار رو با اجازتون ساختم و نزدیک یکی دو ولت افت ولتاژ داره البطه مهم نیست و من رو برد سوراخ دار سوار کردم چون تازه کار الکترونیکو شروع کردم
                    سوالم اینه شما فرمودید اپتو کوپلر 6n137 استفاده بشه ممنون میشم اگر لطف کنید و نقشه مدار قرار گیریشو بزارین برام من خیلی سرچ کردم ولی چون زیاد با الکترونیک اشنا نیستم محاسبه مقاومت و یسری مساعل دیگرو بلد نیستم و نمیدونم کجا قرار میگیره این قطعه ممنون میشم راهنپایی بفرمایین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X