اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه HV

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغذیه HV

آره قبلا دیدمش ولی همونطور که گفتم کمتر میشه از بحثایی که تو فروم نوشته یه چکیده ی کامل برداشت. تازه اون تاپیک 33 صفحه هست :surprised:.
    خیلی خوبه حالا من اگه بخوام 5000 ولت با جریان 20 میلی آمپر بسازم باید توان 100وات در ورودی داشته باشم. حالا از اونجا ولتاژ هم 12 ولت هست جریان حدود 8.33 آمپر :surprised: در میاد. خوب خیلی زیاده. زیاد نیست!!؟؟؟؟
    خوب حالا با این اوضاع ترانسش چه شکلی در میاد؟ من از محاسبه ترانس اونم فریت چیزی نمیدونم :cry2:
    مرسی که کمک می کنید

دیدگاه

این 8.33 آمپر جریان متوسط ورودیه. جریان پیک چهار برابر اینه. یعنی 33 آمپر!
      اگه بازده رو هم توی محاسبات بیاری حدود 50 آمپر میشه.
      نمی تونم کتاب محاسبه ترانس بنویسم اما توی همون تاپیک روششو گفتم.
      بهر حال پیچیدن ترانس 50 آمپر با ایزولاسیون مناسب کار چندان ساده ای نیست و ممکنه خیلی زود بی خیال بشی و بری یه کویل ماشن بخری.
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

وااااااااااییییییییی مهندس تورو خدا نا امیدمون نکن :cry:
        آخه پس چه طوری اون HV چینیا با این اندازه کوچیک دو سه هزار ولت تولید میکنن!!!؟؟؟؟ ترانسشون خیلی هم کوچیکه اندازه چوک تو لامپای کم مصرف :angry:
        همه ی تاپیکای مربوط به HV کسایی نوشتن و توش بحث کردن که خودشون یه چیزایی از توپولوژی های مدارات تولید اینجور ولتاژا میدونن و اکثرشونم محاسبه ترانسو اینا رو میدون فقط رو نتایج بث میکنن. آخه من از اینا چی دستگیرم میشه :cry2: تازه لینک کتابایی هم که گذاشتن مال چند سال پیشه که خراب شده!!!!
        من نمیخوام تو مدارم از کوئل استفاده کنم. پیچیدن ترانسایی هم که تو HV دیدم چندان سخت هم به نظر نمیرسه. 50 آآآآآآمپرررررررررررر!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        چنتا سوال دیگه داشتم ممنون میشم اینا رو جواب بدین و دیگه بیشتر از این وقتتونو نمیگیرم:
        1- تو مدارات 2 برابر کننده ی دیودی چه بلایی سر جریان میاد؟ اونم مثلا نصف میشه!؟؟!
        2- تو لامپای نئون که توشون جیوه میریزن که رنگشون آبی بشه، جریان مدار باعث این میشه یا ولتاژ؟!؟ چون من یه ترانس با دور ثانویه زیاد بستم که لامپ مورد نظر رو روشن میکنه اما قشنگ نمیتونه آبی بشه. حالا مشکل از ولتاژ کمه یا جریان کم؟
        3- اگه کتابی چیزی در ورد محاسبه ترانسای هسته فریت دارید ممنون میشم لینکشو بدید.

داداش دمت گرم مرسی

دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان به خصوص استاد بزرگوار دایی عزیز
          الان یه مساله ای که هست اینه که پایدار کردن منبع تغذیه فلای بک در توان بالای 100 وات مخصوصا ولتاژ بالا خیلی مشکل هستش و معمولا به صرفه نیست که با فلای بک کار بشه مخصوصا اگه خروجی منبع رو بخواهیم برای کاربرد های حساس و دقیق ولتاژی استفاده کنیم . اما خب الان اینطوری برداشت میشه خب میریم سراغ پوش پول یا هاف بریج که بتونیم توان بالاتری بدست بیاریم ولی خب بازم یه نکته ای که هست و اونم این که در خروجی این دو نوع توپولوژی که گفتم باید از سلف توی خروجی استفاده کنیم. و این کار رو برای منابع ولتاژ بالا خیلی سخت میکنه و اصولا کسی نمیاد یه منبع ولتاژ بالا رو با توان زیاد رو با پوش پول یا هاف بریج ببنده! چون اگه بخواد یه کار درست حسابی بکنه به نظر من وقت تلف کردنه. حالا تا نظر دایی جان چی باشه؟ من بعضی جاها دیدم و از اساتید مجرب تو این زمینه شنیدم که معمولا از توپولوژی LLC برای تولید ولتاژ بالا و توان بالا استفاده میشه ولی همونطور که میدونید کار کردن با توپولوژی LLC خیلی مشکل هستش ولی خب شدنیه.

ممنون
          "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
          در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

آقای tictactoe ممنون که جواب دادید. شما کتابی در مورد این توپولوژی هایی که اسمشون رو بردید دارید؟ اگه دارید ممنون میشم پلود کنید.
            یه سوال هم داشتم: از این قرقره ها که توشون لایه لایه شده و نیازی به عایق کاری نداره توی بازار هست؟ کجا می تونم به صورت اینترنتی بخرم؟

دیدگاه

سلام علیکم
              منم خیلی دلم میخواد یه منبع HV بسازم با همین LLC . اولش رفتم سراغ هاف بریج ولی دیدم وقت تلف کردنه. البته تا اونجایی که من فهمیدم . ولی شاید یکی از دوستان بیاد بگه میشه با هاف بریج هم یه منبع HV درست کرد .
              یه کتاب داشتم در مورد طراحی ترانس و سلف . خیلی کتاب کاملی هستش . براتون پ کردم. امیدوارم به دردتون بخوره.
              http://www.4shared.com/file/GAwIQIRF/Transformer_and_Inductor_Desig.html

الان دارم رو یه منبع hv کار میکنم که با توان 50 وات فلای بک . ولی با ورودی برق شهر و متغیر . دایی بیشتر در جریانه که یکی از مشکلاتی که قبلا داشتیم در مورد جریان زیاد در اولیه بود ولی ایشالا که اینطوری حل بشه. فکر کنم یه 3 هفته ای طول بکشه . ایشالا مدارشو اینجا هم میزارم. بعد اگه کسی پایه بود بریم سراغ LLC . چون یه استادی گفتند که خوراک HV توان بالاست.
              ممنون
              "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي

دیدگاه

سلام دوباره
                اون قرقره های لایه لایه دار رو تو فروشگاه عرفان زیر زمین امجد دیدم. ولی دیدم بعضی ها هم این قرقره ها رو خودشون می سازند. چون از اون قرقره ها فقط یکی دو مدل تو بازار وجود داره. نمیدونم فروش اینترنتی هم دارند یا نه؟
                شما از هسته UU هم میتونین استفاده کنید. یعنی اولیه رو یک طرف بپیچید و ثانویه رو طرف دیگر. خب توی همون بخش از فروم که دایی جان هم گفتند فکر کنم در مورد نحوه بستن ترانس ولتاژ بالا و قوانین مربوطه صحبت شده باشه.

دیدگاه

اینم یک کتاب خیلی خوب در مورد سوییچینگ. خیلی از مسایل رو به طور کاربردی مطرح کرده
                  http://www.4shared.com/file/TvGG1cBI/Switchmode_Power_Supply_Handbo.html

دیدگاه

داداش دمت گرم خیلی ممنون. کار من هم با حدود ۵۰ وات راه میفته خلاصه به هر نتیجه ای که رسیدید ما رو هم بیخبر نزارید. اگه بازم مشکلی پیش اومد همیجا میگم. مرسی

دیدگاه

سلام بر مهندسین
                      سری به این صفحه بزنین
                      http://www.chirio.com/geiger_arduino.htm
                      دوست دارم بروم ، سر به سرم نگذاريد

گريه ام را به حساب سفرم نگذاريد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X