اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ ابر خازن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : شارژ ابر خازن

نوشته اصلی توسط malekhosseini نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    سلام خدمت شما کاربر عزیز

نوشته اصلی توسط malekhosseini نمایش پست ها
    در پایان نامه دکتری فیزیک من بر روی ابرخازنها کار کرده ام و خوشحال میشوم بخشی از مطالعاتم را در اختیار دوستان قرار دهم.
    ممنون بابت به اشتراک گذاری دانشتون
    اگر هم توضیحات و مطالب بیشتری دارید خوشحال میشیم در اختیار ما قرار بدید
    ممنون.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام واقعا عالی بود و البته مختصر و مفید

دیدگاه

با سلام و درود به همه دوستان و اساتید گرامی
        مطالب خیلی خیلی خوب و کاملی را از این تاپیک
        یاد گرفتم .... از همه دوستان تشکر میکنم....
        آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
        مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
        _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان .در رابطه با ابرخازنها یه مشکلی دارم میخواستم بدونم کسی میتونه کمک کنه
          در میکروکنترلر ولتاژ تغذیه را مستقیما از دو سر ابر خازن 0.22f گرفتیم.یعنی زمانیکه تغذیه اصلی وصل است هم این خازن از طریق یک مقاومت 50 اهمی در حال شارژ شدن است و هم میکرو را تغذیه میکنه.اما به محضی که تغذیه اصلی را قطع میکنیم .ابر خازن نیز سریع تخلیه میشه و عملا میکرو خاموش میشه .دلیلش چیه.نکنه باید تو مسیر خازن تا میکرو هم یک مقاومت سری کنیم
          اما جالب این هستش که همون مدار بالا وقتی خازن شارژ شده و بیرون میایریم و به یه بار مستقلی میدیم خازن به این سرعت تخلیه نمیشود
          دلیل استفاده از ابر خازن نیز به این دلیل بوده ، زمانیکه تغذیه میرو قطع میشود در حد چند ثانیه فرصت داشته باشیم تا بتوانیم دیتایی را توی حافظه E2prom خود میکرو ذخیره کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
            با عرض سلام خدمت دوستان .در رابطه با ابرخازنها یه مشکلی دارم میخواستم بدونم کسی میتونه کمک کنه
            در میکروکنترلر ولتاژ تغذیه را مستقیما از دو سر ابر خازن 0.22f گرفتیم.یعنی زمانیکه تغذیه اصلی وصل است هم این خازن از طریق یک مقاومت 50 اهمی در حال شارژ شدن است و هم میکرو را تغذیه میکنه.اما به محضی که تغذیه اصلی را قطع میکنیم .ابر خازن نیز سریع تخلیه میشه و عملا میکرو خاموش میشه .دلیلش چیه.نکنه باید تو مسیر خازن تا میکرو هم یک مقاومت سری کنیم
            اما جالب این هستش که همون مدار بالا وقتی خازن شارژ شده و بیرون میایریم و به یه بار مستقلی میدیم خازن به این سرعت تخلیه نمیشود
            دلیل استفاده از ابر خازن نیز به این دلیل بوده ، زمانیکه تغذیه میرو قطع میشود در حد چند ثانیه فرصت داشته باشیم تا بتوانیم دیتایی را توی حافظه E2prom خود میکرو ذخیره کنیم
            سلام و درود،
            اصولا ابر خازن های مد نظر شما ترجیحا باید با جریان کم در حد 1 میلی آمپر شارژ بشن تا حداکثر بازدهی رو داشته باشن.
            باید عامل اصلی جریان کشی رو پیدا کنید .
            مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
            https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

من یک خازن ۵ ولت با ظرفیت 0.22فارادی را مستقیما با یک مقاومت محدود کننده ۱ کیلو اهمی حدود چند ساعت به منبع تغذیه وصل کردم و با امپر متر هم جریان شارژ را اندازه گیری کردم در تمام این چند ساعت اصلا جریان شارژ بیشتر از ۲۰۰ میکرو امپر نبود همون ابتدای کار و با شارژ خازن جریان تا ۱ میکرو امپر هم کاهش پیدا کرد.اما بعد از چند ساعتی که زیر شارژ بود تغذیه را قطع کردم اما سریع ولتاژ خازن تا ۱ ولت افت کرد.و حتی زمانیکه یک مقاومت یک کیلو اهم هم بعنوان بار بعد از شارژ چندین ساعت دو سر خازن قرار دادم .ولتاژ عملا صفر شد.چرا این اتفاق می افته

دیدگاه

جالب اینجاست که حتی اگر مقاومت سری شده باخازن را هم کم انتخاب کنم اصلا خازن جریانش بالاتر از میکرو نمیره .چرا این جوریه این مدل از خازنها.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
                  جالب اینجاست که حتی اگر مقاومت سری شده باخازن را هم کم انتخاب کنم اصلا خازن جریانش بالاتر از میکرو نمیره .چرا این جوریه این مدل از خازنها.
                  خب اگر در حالت بی باری هم خازن تخلیه میشه یعنی ابر خازن دارای نشتی و مشکل هست، ضمن اینکه بعضی ابر خازن ها تقلبی هستن و ظرفیت بسیار کمتری نسبت به ظرفیت اسمی دارن‌‌.
                  البته حدس میزنم جریان کشی شما از ابر خازن هم بالا هست.
                  مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                  https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

من یک مقاومت یک کیلو اهم بعنوان بار ازش استفاده میکنم .یعنی با یک حساب سر انگشتی جریان مصرفی حدود ۵ میلی امپر میشه
                    خازن هم طبق گفته فروشنده اصلی و پاناسونیک میباشه.از فروشگاه اینترنتی موج خریداری کردم .نمیدونم والله چیکار کنم.حالا قرار است یک برند دیگه بگیرم ببینیم مشکل از خازن است یا مورد دیگر
                    یک نکته جالب دیگه هم اینکه در زمان شارژ .من منبع ولتاژ را کم کم افزایش میدم تا جریان شارژ هم از طریق امپر متر ببینم .حداکثر جریانی که تونستم واسه شارژ ببینم در حد ۱۰۰ میکرو امپر بود و یکدفعه جریان به صفر میرسه.باز که ولتاژ را کاهش میدم و مجدد شروع به افزایش دادن میکنم .جریان در حد ۱ میکرو امپر هم بالاتر نمیره( اصلا به میلی امپر نمیرسه فقط در تمامی حالتها در حدود ۴۰ میکرو یا زیر یک میکرو هستش)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X