اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داغ کردن سلف خروجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

داغ کردن سلف خروجی

سلام
    مدار سوئیچینگ توپولوژی نیم پل فرکانس حدودا 45کیلو هرتز
    مشکل اینجاست سلف به شدت در جریان حدودا 3 امپر داغ میشود من از 11 سیم به قطر 0/4 استفاده کردم و 11 دور پیچیدمش و به مانند عکس قرار دادم
    عکس:

یه چندین بار تست کردم یه بار با تزویج رو هم یه با بدون تزویج حتی جهت سلف رو هم عکس کردم باز هم نشد.

پاسخ : داغ کردن سلف خروجی

با درود . . .
    جنس هسته چی هست؟
    آیا سلف خروجی و قسمت فیلتر هستش؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Old_Man نمایش پست ها
      با درود . . .
      جنس هسته چی هست؟
      آیا سلف خروجی و قسمت فیلتر هستش؟
      سلام
      تروید فریت هست.بله سلف خروجی یکی لاین + یکی لاین منفی کاملا شبه به هم.هسته از پاور کامپیوتر برداشته شده مشخصات دقیق یادم نیست ولی فریت زرد است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط timegame نمایش پست ها
        سلام
        تروید فریت هست.بله سلف خروجی یکی لاین + یکی لاین منفی کاملا شبه به هم.هسته از پاور کامپیوتر برداشته شده مشخصات دقیق یادم نیست ولی فریت زرد است
        اگه تروید رو از پاور کامپیوتر برداشتید و زرد رنگ هم هست،جنسش آهنه،اگه یکم رنگش رو بردارید متوجه میشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M16A2 نمایش پست ها
          اگه تروید رو از پاور کامپیوتر برداشتید و زرد رنگ هم هست،جنسش آهنه،اگه یکم رنگش رو بردارید متوجه میشید.
          سعنی پودر اهن؟مشکل میتونه از همین باشه؟

دیدگاه

بله همونطور که دوستان گفتن هسته های زرد رنگ پودر آهن هستن و همچنین مناسب برای ساخت فیلتر طبقه آخر
            شاید در محاسبات اشتباه کرده باشید و مقدار فرق کرده باشه. چون معمولا زمانی سلف شروع به داغ کردن میکنه که به اشباع رفته باشه(عبور جریان بالا و عدم توانایی انتقال)

دیدگاه

سعنی پودر اهن؟مشکل میتونه از همین باشه؟
              بله پودر آهن.دوستان چشم بادومی عزیزمون تروید به این اندازه رو تو پاور کامپیوترهیچ وقت از جنس فریت نمیذارن!(البته برا فیلتر خروجی بقول دوستان همین هم کفایت میکنه)جنس این هسته برا فرکانس یک کیلو هم زیاد مناسب نیست چه برسه به 45 کیلو. باحتمال 90 درصد اشکال هم از همینه.

دیدگاه

بله پودر آهن.دوستان چشم بادومی عزیزمون تروید به این اندازه رو تو پاور کامپیوترهیچ وقت از جنس فریت نمیذارن!(البته برا فیلتر خروجی بقول دوستان همین هم کفایت میکنه)جنس این هسته برا فرکانس یک کیلو هم زیاد مناسب نیست چه برسه به 45 کیلو. باحتمال 90 درصد اشکال هم از همینه.
                ممنون
                الان یعنی هسته پودر اهن برای فرکانس 90 کیلو(بعد از پل شدن فرکانس 45 کیلو) کارایی ندارن؟چون من شنیده بودم برای سلف خروجی بیشتر از هسته پودر اهن استفاده میشه.

دیدگاه

ممنون
                  الان یعنی هسته پودر اهن برای فرکانس 90 کیلو(بعد از پل شدن فرکانس 45 کیلو) کارایی ندارن؟چون من شنیده بودم برای سلف خروجی بیشتر از هسته پودر اهن استفاده میشه.
                  سلام.برا بعد از پل که نه ،مشکلی نداره

دیدگاه

سلام.برا بعد از پل که نه ،مشکلی نداره
                    پس
                    مشکل میتونه از چی باشه؟

دیدگاه

مشکل اینجاست سلف به شدت در جریان حدودا 3 امپر داغ میشود من از 11 سیم به قطر 0/4 استفاده کردم و 11 دور پیچیدمش و به مانند عکس قرار دادم
                      در یک پاور 30 آمپر 12 ولت دیدم که برای سلف خروجی از هسته ی زرد - آبی استفاده کرد...
                      مشابه این:https://www.surplussales.com/Images/...t106-52_lg.jpg
                      و بهتره در مورد فرکانس وپرمابیلیته هسته ها هم اینو مطالعه کنید:
                      جدیدترین ویرایش توسط hoseyni emeni; ۱۸:۱۷ ۱۳۹۶/۰۱/۲۷.
                      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                      الکترونیک قدرت
                      الکترونیک آنالوگ
                      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                      ---------------------BMCELEC@-------------------
                      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                      ---------------www.bmc-elec.com--------------
                      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
                        در یک پاور 30 آمپر 12 ولت دیدم که برای سلف خروجی از هسته ی زرد - آبی استفاده کرد...
                        مشابه این:https://www.surplussales.com/Images/...t106-52_lg.jpg
                        و بهتره در مورد فرکانس وپرمابیلیته هسته ها هم اینو مطالعه کنید:
                        http://www.qrz.lt/ly1gp/amidon.html
                        ,
                        زده هسته زرد سفید برای لاین فیلتر یا فیلتر دی سی استفاده میشود.بعد از پل دیودی احساس میکنم چون deadtime وجود داره فرکانس به وجود میاد(فک میکنم deadtime از بین نرفته و بین پالس ها فاضله deadtime دیده میشه)و چون فرکانس هم بالاس هسته داغ میکنه وگرنه هم قطر سیم مناسب است و هم تعداد دور آن کم.

دیدگاه

هسته شما کوچیکه باید از هسته بزرگ تر با هین جنس یا فریت استفاده کنید اکیدا بهتره ترویید باشه تا شکست میدان نداشته باشید
                          منم همین مشکلو داشتم حتی هسته سونی ژاپن اصل هم داغ میکرد چون هسته به اشباع میرفت
                          راه دومش اینه که یکی دو دور سیم پیچو کم تر کنید

دیدگاه

با سلام به دوستان.
                            دوست عزیز مشکل شما با هسته ها MPP حل میشه. رنگ این هسته ها خاکستری هست و جون میده برای سلف خروجی مبدلهای نیم و تمام پل و فوروارد. بنده برای شارژر 225 واتم که جریان خروجی 5 آمپر بود از این هسته استفاده کردم و به مدت 3 ساعت تمام تحت بار کامل قرار داشت که دماش بین 50 الی 60درجه ثابت بود و این بازه دمایی برای سلف خروجی کاملا ایده آل و معقوله. حالا این هسته ها رو از کجا میشه تهیه کرد و به چه شکلی هستند رو بنده در لینک زیر یه توضیح مختصری دادم که 100 درصد براتون مفید خواهد بود

میتونم ازفریت دور لامپ تصویر استاده کنمربرای افزایش ولتاژ dc dc دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم لطفا جواب بدین.سپاسگذارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidjabbari نمایش پست ها
                              با سلام به دوستان.
                              دوست عزیز مشکل شما با هسته ها MPP حل میشه. رنگ این هسته ها خاکستری هست و جون میده برای سلف خروجی مبدلهای نیم و تمام پل و فوروارد. بنده برای شارژر 225 واتم که جریان خروجی 5 آمپر بود از این هسته استفاده کردم و به مدت 3 ساعت تمام تحت بار کامل قرار داشت که دماش بین 50 الی 60درجه ثابت بود و این بازه دمایی برای سلف خروجی کاملا ایده آل و معقوله. حالا این هسته ها رو از کجا میشه تهیه کرد و به چه شکلی هستند رو بنده در لینک زیر یه توضیح مختصری دادم که 100 درصد براتون مفید خواهد بود

میتونم ازفریت دور لامپ تصویر استاده کنمربرای افزایش ولتاژ dc dc دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم لطفا جواب بدین.سپاسگذارم

ممنون
                              این مدل هسته ها رو دیدم استفاده میکنن الان تهرانم میخواستم چند مدل خریداری کنم از همین مدل هسته ها که دیدم شما هم به همین مدل هسته اشاره کردین ممنون.انشاالله برگشتم شهرستان تست میکنم نتیجه رو قرار میدم بازم تشکر از شما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X