اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همراهی برای اجرای مدار سوییچینگ 900 w با ای سی SG3525 + ir2110

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همراهی برای اجرای مدار سوییچینگ 900 w با ای سی SG3525 + ir2110

نوشته اصلی توسط abbasalifix نمایش پست ها
    نیاری نیست بسازی میشه با اندک تغییرات درقسمت ای سی کنترلر اون رو تا 30 ولت بالا بیاری و 6 امپر رو تولید کنی
    اخه متاسفانه نه خودم پاور دارم نه خیلی تمایلی دارم که از چیزی که امادست استفاده کنم
    دوس داشتم خودم بسازم خیلی هم بی تجربه نیستم
    به نظرتون اومن مدار که گذاشتم اصلا کار نمیده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
      کیفیتش داخل ایران چطوره؟ باید ورودیش رو مستقیم بدم به SG3525 ؟
      در این مورد بهتر هست به دیتا شیت ای سی مراجعه شود.
      گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
      همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
        در این مورد بهتر هست به دیتا شیت ای سی مراجعه شود.
        منظورم اینه که قطعات اضافی نداره؟

دیدگاه

هر ای سی قطعات اضافی مانند مقاومت و مخازن و... داره و این ای سی هم از بقیه مستثنی نیست. فقط ای سی های تقلبی تو بازار به سختی جواب می دند یا اصلا حواب نمیدند یا تا فرکانس بالا میره خراب میشه. اگه کار طراحی دارید می کنید قطعات را خرید خارج کنید و از هر کدوم هم حداقل 10 تا سفارش بدید
          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

دوست من برو یه مغازه کامپیوتری بگو پاور دست دوم میخوام یا اگه بلدی تعمیر کنی و مدارات سوییچینگ رو میشناسی یدونه پاور خراب بگیر ازشون (پاور های خراب رو میندازن دور) و با هزینه کم درستش کن و با اموزش هایی که توی نت انگلیسی پره میتونی متغیرش کنی و ازش استفاده کنی.
            اگه مدار برای امپیلیفایر میخوای که خوب باشه من این مدار رو بهت پیشنهاد میکنم:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
              هر ای سی قطعات اضافی مانند مقاومت و مخازن و... داره و این ای سی هم از بقیه مستثنی نیست. فقط ای سی های تقلبی تو بازار به سختی جواب می دند یا اصلا حواب نمیدند یا تا فرکانس بالا میره خراب میشه. اگه کار طراحی دارید می کنید قطعات را خرید خارج کنید و از هر کدوم هم حداقل 10 تا سفارش بدید
              من یه قسمت این مدار رو به صورت کارت طراحی کردم دقیقا قسمت sg3525 و ir2110 همین دو قسمت
              بعد این برد عمودی رو برد اصلی نصب میشه به نظرتون میتونم فقط این قسمت رو بسازم و خروجیش رو داخل اسیلوسکوپ ببینم؟ ایا امکان داره؟ یا حتما باید به ماسفت وصل بشه خروجیش؟
              اگه بخوام پالسش رو بگیرم با اسیلوسکوپ دو سر سیم هارو دقیقا باید به کجا و کجا وصل کنم؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط mahdi_7 نمایش پست ها
              دوست من برو یه مغازه کامپیوتری بگو پاور دست دوم میخوام یا اگه بلدی تعمیر کنی و مدارات سوییچینگ رو میشناسی یدونه پاور خراب بگیر ازشون (پاور های خراب رو میندازن دور) و با هزینه کم درستش کن و با اموزش هایی که توی نت انگلیسی پره میتونی متغیرش کنی و ازش استفاده کنی.
              اگه مدار برای امپیلیفایر میخوای که خوب باشه من این مدار رو بهت پیشنهاد میکنم:
              سلام و درود به نظرمدار کاملیه اما من دلم میخواد که مدار رو 0 تا 100 خودم ساخته باشم
              و مورد دیگه اینکه مدار خودمو از قبل پی سی بیشو داخل التیوم طراحی کردم

دیدگاه

به نظرتون میتونم فقط این قسمت رو بسازم و خروجیش رو داخل اسیلوسکوپ ببینم؟ ایا امکان داره؟ یا حتما باید به ماسفت وصل بشه خروجیش؟
                اگه بخوام پالسش رو بگیرم با اسیلوسکوپ دو سر سیم هارو دقیقا باید به کجا و کجا وصل کنم؟
                بله چرا نشه. اما شکل موج نهایی وقتیه که به ماسفت وصل شده باشه و مدار در حال کار باشه. درسته که گیت ماسفت های امپدانسه اما در فرکانس بالا نه ; پس ماسفت و عوامل دیگه مثل خازن پارازیتی میلر ماسفت روی شکل موج گیتش تاثیر میزارن. شما بدونه وصل کردن به ماسفت شکل خروجی بسیار تمیز و دقیقی از خروجی کنترلر میگیری اما الزاما وقتی به ماسفت ها وصل بشه ممکن هست اینطور نباشه. خروجی کنترلر پین های 11 و 14 هست و خروجی گیت درایور 7 و 1

سلام و درود به نظرمدار کاملیه اما من دلم میخواد که مدار رو 0 تا 100 خودم ساخته باشم
                و مورد دیگه اینکه مدار خودمو از قبل پی سی بیشو داخل التیوم طراحی کردم
                منظورتونو از 0 تا 100 خودتون ساخته باشین متوجه نمیشم!
                این مدار 2 تا برتری به مداری که شما گذاشتی داره. محافظ اتصال کوتاه و درایو کردن گیت ماسفت ها با ترانس پالس که همچنین برای خاموش کردن سریع ماسفت ها بهتر عمل کرده توسط اون BD136 ها. همچنین فیدبک نداره که برای استفاده به عنوان امپلیفایر بهتره. تغذیه کنترلر رو با استفاده از تغذیه خازنی تامین کرده که زیاد جالب نیست بنظرم بهتره از ترانس مثل مدار اولی و حتی از اون بهتر از یک سوییچینگ فلایبک توان پایین با ای سی های TNY تامین بشه. سلف خروجی هم چون مدار فیدبک نداره نیازی نیست حتما باشه. در کل مدار اول رو پیشنهاد نمیکنم بنظرم روی این مدار وقت بزارین. با همین قطعاتی که گفته تا 350 وات میشه توان ازش گرفت و به راحتی میشه برای توان بالاتر قطعات رو عوض کرد.
                جدیدترین ویرایش توسط mahdi_7; ۱۴:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲.

دیدگاه

بله چرا نشه. اما شکل موج نهایی وقتیه که به ماسفت وصل شده باشه و مدار در حال کار باشه. درسته که گیت ماسفت های امپدانسه اما در فرکانس بالا نه ; پس ماسفت و عوامل دیگه مثل خازن پارازیتی میلر ماسفت روی شکل موج گیتش تاثیر میزارن. شما بدونه وصل کردن به ماسفت شکل خروجی بسیار تمیز و دقیقی از خروجی کنترلر میگیری اما الزاما وقتی به ماسفت ها وصل بشه ممکن هست اینطور نباشه. خروجی کنترلر پین های 11 و 14 هست و خروجی گیت درایور 7 و 1

منظورتونو از 0 تا 100 خودتون ساخته باشین متوجه نمیشم!
                  این مدار 2 تا برتری به مداری که شما گذاشتی داره. محافظ اتصال کوتاه و درایو کردن گیت ماسفت ها با ترانس پالس که همچنین برای خاموش کردن سریع ماسفت ها بهتر عمل کرده توسط اون BD136 ها. همچنین فیدبک نداره که برای استفاده به عنوان امپلیفایر بهتره. تغذیه کنترلر رو با استفاده از تغذیه خازنی تامین کرده که زیاد جالب نیست بنظرم بهتره از ترانس مثل مدار اولی و حتی از اون بهتر از یک سوییچینگ فلایبک توان پایین با ای سی های TNY تامین بشه. سلف خروجی هم چون مدار فیدبک نداره نیازی نیست حتما باشه. در کل مدار اول رو پیشنهاد نمیکنم بنظرم روی این مدار وقت بزارین. با همین قطعاتی که گفته تا 350 وات میشه توان ازش گرفت و به راحتی میشه برای توان بالاتر قطعات رو عوض کرد.
                  خوب الان برد من دو تیکه است یه برد کنترلره که روی برد اصلی نصب میشه نظرتون چیه برد اصلی و کنترلر خودمو بزنم فوقش کار نداد بیام اون ترانس پالس و tl494 رو روی اون کارت طراحی کنم؟
                  موضوع اتصال کوتاه هم خیلی برام مهم نیس

دیدگاه

خوب الان برد من دو تیکه است یه برد کنترلره که روی برد اصلی نصب میشه نظرتون چیه برد اصلی و کنترلر خودمو بزنم فوقش کار نداد بیام اون ترانس پالس و tl494 رو روی اون کارت طراحی کنم؟
                    موضوع اتصال کوتاه هم خیلی برام مهم نیس
                    اینجوری هم میشه فایده طراحی کنترلر جدا همینه. ورودی و خروجی های اصلی رو در نظر بگیرین فقط
                    اتصال کوتاه بسیار مهمه اشتباه نکنید. مثل ترانس هسته اهنی نیست منابع سوییچینگ بدون محافظ اتصال کوتاه خطرناک هستن. ممکنه باعث اتش سوزی بشن

دیدگاه

اینجوری هم میشه فایده طراحی کنترلر جدا همینه. ورودی و خروجی های اصلی رو در نظر بگیرین فقط
                      اتصال کوتاه بسیار مهمه اشتباه نکنید. مثل ترانس هسته اهنی نیست منابع سوییچینگ بدون محافظ اتصال کوتاه خطرناک هستن. ممکنه باعث اتش سوزی بشن
                      با فیوز حل نمیشه؟

دیدگاه

محافظ اتصال کوتاه با فیوز فرق میکنه. فیوز سنگر اخر محافظ جریان بیش از حد مدار هست و یکبار مصرف. یعنی انقدر گذاشتن محافظ مشکله که شما میخواین هردفعه فیوز سوخته تعویض کنی؟!
                        مقدار فیوز رو برای حداکثر مجاز جریان میزارن و وقتی اونقدر مدار جریان بکشه یعنی شرایط نرمال نیست و با سوختن مدار کار به خسارت های بیشتر نمیرسه
                        مدار رو بساز ببین چی جواب میگیری
                        موفق باشی

دیدگاه

محافظ اتصال کوتاه با فیوز فرق میکنه. فیوز سنگر اخر محافظ جریان بیش از حد مدار هست و یکبار مصرف. یعنی انقدر گذاشتن محافظ مشکله که شما میخواین هردفعه فیوز سوخته تعویض کنی؟!
                          مقدار فیوز رو برای حداکثر مجاز جریان میزارن و وقتی اونقدر مدار جریان بکشه یعنی شرایط نرمال نیست و با سوختن مدار کار به خسارت های بیشتر نمیرسه
                          مدار رو بساز ببین چی جواب میگیری
                          موفق باشی
                          تا جایی که میدونم sg3525 یه اپ امپ داره که اونم برای فیدبک ولتاژ در نظر گرفتیم اگر بخوام یه فیدبک دیگه برای جریانش اضافه کنم خوب یکم دردسر میشه... مجبورم کل طرح رو عوض کنم
                          اها اکی مرسی من شروع میکنم ساختن تا ببینم چی میشه فعلا

دیدگاه

محافظ اتصال کوتاهو باید با آپ آمپ بدی به پایه شات دان. اگه برای امپلی فایره از 3526 استفاده کنی راحت تری .درسته از 494 گرونتره ولی در عوض خودش سافت استارت داره. دیگه به مدار مجزا نیاز نداره. موقع روشن کردنم بلندگوهات به قول بچه هاصدای پلوپ نمیده.

دیدگاه

تا جایی که میدونم sg3525 یه اپ امپ داره که اونم برای فیدبک ولتاژ در نظر گرفتیم اگر بخوام یه فیدبک دیگه برای جریانش اضافه کنم خوب یکم دردسر میشه... مجبورم کل طرح رو عوض کنم
                              تفاوت کنترلر های مطرح منابع سوییچینگ هارد سوییچ مثل 494 و 3525 همیناس دیگه. یه چیزی این داره که اون نداره و بلعکس. مثلا 494 2 تا اپ امپ داره که برای اتصال کوتاه کارو راحت تر کرده. 3525 هم قابلیت های دیگه داره اما برای هر 2 با اضافه کردن مدارات جانبی میشه گسترش داد قابلیت هاشون رو. شما برد کنترلر رو جدا طراحی کنی بعد میتونی راحت عوض کنی بین ای سی های مختلف

درضمن یه نگاهی به شماتیک زیر که برای منبع تغذیه های صنعتی موجود در بازار هست بکن. خیلی نکته و درس های زیاد و مفیدی داره که میتونه کمک کننده باشه. مثلا برای سافت استارت و محافظ اتصال کوتاه و... فقط از قسمت درایو سوییچ هاش الگو نگیر! اون برای درایو ترانزیستور های BJT قدرت 13009 هست برای ماسفت مقدار متفاوته

جدیدترین ویرایش توسط mahdi_7; ۱۵:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۴.

دیدگاه

تفاوت کنترلر های مطرح منابع سوییچینگ هارد سوییچ مثل 494 و 3525 همیناس دیگه. یه چیزی این داره که اون نداره و بلعکس. مثلا 494 2 تا اپ امپ داره که برای اتصال کوتاه کارو راحت تر کرده. 3525 هم قابلیت های دیگه داره اما برای هر 2 با اضافه کردن مدارات جانبی میشه گسترش داد قابلیت هاشون رو. شما برد کنترلر رو جدا طراحی کنی بعد میتونی راحت عوض کنی بین ای سی های مختلف

درضمن یه نگاهی به شماتیک زیر که برای منبع تغذیه های صنعتی موجود در بازار هست بکن. خیلی نکته و درس های زیاد و مفیدی داره که میتونه کمک کننده باشه. مثلا برای سافت استارت و محافظ اتصال کوتاه و... فقط از قسمت درایو سوییچ هاش الگو نگیر! اون برای درایو ترانزیستور های BJT قدرت 13009 هست برای ماسفت مقدار متفاوته

http://imajeenyus.com/electronics/20...-12_supply.pdf
                                اقا مرسی دمت گرم واقعا مدار خوبیه راسی چرا این ترانس پالسش اینجوریه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X