اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار اینورتر 12 به 220 ولت 2 تا 5 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درخواست مدار اینورتر 12 به 220 ولت 2 تا 5 وات

نوشته اصلی توسط rahim17 نمایش پست ها
    دوستان تحلیل این مدار چیه و ترانزیستور چطوری عمل قطع و وصل را انجام میدهد؟ایا دو سیم پیچ 6 ولت ایزوله هستند؟
    با سلام دوستان ببخشید کمی گرفتار هستم حالا جواب سوالها دو ترانس از هم ایزوله نیستند چون مدار فلای بکه ولی اولیه ها ایزوله هستند تحلیل مدار:مدار از نوع فلای بک هستش که بالایی (اولیه بالاییprimary)و اولیه دومی در ترانس feedback ولتاژها هم که معلومه ( با توجه به ترانس) و در اخر اینکه جریان فید بک با شارژ و دشارژ خازن قطع و وصل می شه دوستمون هم که می گفت ترانزیستور بدجوره باirfz44عوضش کردم فقط یک مقاومت ۲۲۰اهمی برا گیت ماسفت می خواد شکل مدار اصلاح شده رو هم اوردم و در اخر نحوه ی بستن ترانس اول هسته رو تهیه می کنید بعد سیم اولیه رو روی ان می پیچیید و تا بالای هسته ادامه می دهید دقت کنید که تعداد دور سیم پیچ رو یادداشت کنید سپس عدد بدست امده برای تعداد دور سیم پیچ اولیه رو بر ۳۶.۶ تقسیم می کنید سپس با چسب برق سیم پیچ اولیه که الان پیچاندید رو دو الی سه دور با چسب ایزوله کنیدسپس عدد بدست امده تعداد دور دو سیم پیچ روی اولیه است که بالا و پایین هسته می پیچانید البته این روش در نبود ترانس مذکور در بازار می باشد انشا الله که با این مدار درست بشه من تا جایی که در توانم بود کمک کردم
    جدیدترین ویرایش توسط mohamad hg; ۲۰:۱۷ ۱۳۹۷/۰۳/۰۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad hg نمایش پست ها
      با سلام دوستان ببخشید کمی گرفتار هستم حالا جواب سوالها دو ترانس از هم ایزوله نیستند چون مدار فلای بکه ولی اولیه ها ایزوله هستند تحلیل مدار:مدار از نوع فلای بک هستش که بالایی (اولیه بالاییprimary)و اولیه دومی در ترانس feedback ولتاژها هم که معلومه ( با توجه به ترانس) و در اخر اینکه جریان فید بک با شارژ و دشارژ خازن قطع و وصل می شه دوستمون هم که می گفت ترانزیستور بدجوره باirfz44عوضش کردم فقط یک مقاومت ۲۲۰اهمی برا گیت ماسفت می خواد شکل مدار اصلاح شده رو هم اوردم و در اخر نحوه ی بستن ترانس اول هسته رو تهیه می کنید بعد سیم اولیه رو روی ان می پیچیید و تا بالای هسته ادامه می دهید دقت کنید که تعداد دور سیم پیچ رو یادداشت کنید سپس عدد بدست امده برای تعداد دور سیم پیچ اولیه رو بر ۳۶.۶ تقسیم می کنید سپس با چسب برق سیم پیچ اولیه که الان پیچاندید رو دو الی سه دور با چسب ایزوله کنیدسپس عدد بدست امده تعداد دور دو سیم پیچ روی اولیه است که بالا و پایین هسته می پیچانید البته این روش در نبود ترانس مذکور در بازار می باشد انشا الله که با این مدار درست بشه من تا جایی که در توانم بود کمک کردم
      دست گلت درد نکنه. من روم نشد دوباره بپرسم منظورتون چی بود.رفتم تازه ببینم گیت چیه و اونا که گفتید یعنی چی ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam18 نمایش پست ها
        دست گلت درد نکنه. من روم نشد دوباره بپرسم منظورتون چی بود.رفتم تازه ببینم گیت چیه و اونا که گفتید یعنی چی ...
        کاری نکردیم داداش چیزایی که بلد بودیم رو بکار بردیم حالا انشا الله که کار کنه البته درمورد ترانس سیم پیچ داخلی دومیه است که همینجا اصلاح می کنم که در زیر دو سیم پیچ رویی ایزوله با چسب قرار می گیره البته اگه اماده برا وات پایین گیرت اومد خیلی بهتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad hg نمایش پست ها
          کاری نکردیم داداش چیزایی که بلد بودیم رو بکار بردیم حالا انشا الله که کار کنه البته درمورد ترانس سیم پیچ داخلی دومیه است که همینجا اصلاح می کنم که در زیر دو سیم پیچ رویی ایزوله با چسب قرار می گیره البته اگه اماده برا وات پایین گیرت اومد خیلی بهتره
          آره اول میرم دنبال آمادش چون از این قسمت حرفهاتون هم چیزی نمی فهمم ( در خودم هم نمیبینم بتونم سیم پیچ بپیجم )

دیدگاه

درود
            دوستان بنده یک مدار برای روشن کردن 4 عدد لامپ سیگنال نئون 220 ولت ( 220v/1.9ma/0.4w) با برق 12دی سی نیاز دارم.
            مدار اینورتر خیلی زیاد هست ولی اولا در این حد توان پایین که من نیاز دارم پیدا نکردم و دوما بنده از طراحی مدار و الکترونیک سر رشته ای ندارم تا بتونم همون مدار ها رو ویرایش کنم برای کار خودم.
            چیزی که خیلی برام مهم است اندازه مدار و قطعات هست. تا جایی که میشه میخوام مدار کوچیک باشه و قطعات smd باشن و هیت سینک و ترانس بزرگ و ... توش نباشه.
            خیلی ممنون میشم اگر دوستان بتونن کمکم کنن.
            با سپاس
            با سلام:
            دوست عزیز، اگر هدفتان فقط روشن کردن 4 عدد لامپ نئون 220 ولت است، نیازی به استفاده از مدار اینورتر نیست.!!! چون لامپ های نئون هم با ولتاژ دی سی و هم با ولتاژ متناوب کار می کنند. !!! اگر مقاومت داخلی سری با این لامپ ها را کم کنید، می توانید بجای استفاده از ولتاژ 220 ولت A.C یا D.C فقط از حدود بین 80 الی 90 ولت D.C استفاده کنید.
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
              با سلام:
              دوست عزیز، اگر هدفتان فقط روشن کردن 4 عدد لامپ نئون 220 ولت است، نیازی به استفاده از مدار اینورتر نیست.!!! چون لامپ های نئون هم با ولتاژ دی سی و هم با ولتاژ متناوب کار می کنند. !!! اگر مقاومت داخلی سری با این لامپ ها را کم کنید، می توانید بجای استفاده از ولتاژ 220 ولت A.C یا D.C فقط از حدود بین 80 الی 90 ولت D.C استفاده کنید.
              درود بر شما
              جناب تحریری حق با شما ست، بسیار جاابه! الان خروجی اینورتری که داشتم رو dc کردم و لامپ ها روشن شدن! ولی مدل روشن بودن آنها با حالتی که به ac میزدم فرق داره،و نورش هم بیشتره ( با اینکه چیزی حدود 160 ولت dc بهش وصله) . تو این حلت برای لامپ ها مشکلی نداره ؟ ( احساس میکنم یگم گرم میشن با dc )
              تولید این مقدار ولتاژ dc راحتتر از حالت اینورتر هست؟ و میشه در ابعاد کوچیک درستش کرد؟ ( کوچیک منظورم 2-3 سانت هست ).
              ***** ممنون از نکته جالبی که یادم دادین

دیدگاه

ممنون از راهنماییت دوست عزیز
                *کلا جریان خروجی که نیاز دارم زیر 10 میلی آمپر هست ( 4 تا 2 میلی آمپر)
                **لینکی که دادی رو دیدم،این رو میگی به درد نمی خوره؟. یه مدل 4 وات تو بازار هست که افتزاحه، 12000 تومنه ولی تو مغازه تست کردم فقط تا 160 ولت میرفت ( با ورودی 12)
                ***بله فقط برا لامپ نون لازم دارم. یه قسمت از مدارم این لامپ ها هست ولی تغذیه مدار با 12 ولته.
                لامپ نئون با 170 ولت کار میکنه
                تو فازمتر و تابلو برق ها یه مقاومت هم سری با لامپ نئون میبینی بخاطر همونه

اینم مدار تغذیه لامپ نئون با 555
                این مشکل رو تجربه کردم
                یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
                بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

درود بر شما
                  جناب تحریری حق با شما ست، بسیار جاابه! الان خروجی اینورتری که داشتم رو dc کردم و لامپ ها روشن شدن! ولی مدل روشن بودن آنها با حالتی که به ac میزدم فرق داره،و نورش هم بیشتره ( با اینکه چیزی حدود 160 ولت dc بهش وصله) . تو این حلت برای لامپ ها مشکلی نداره ؟ ( احساس میکنم یگم گرم میشن با dc )
                  تولید این مقدار ولتاژ dc راحتتر از حالت اینورتر هست؟ و میشه در ابعاد کوچیک درستش کرد؟ ( کوچیک منظورم 2-3 سانت هست ).
                  ***** ممنون از نکته جالبی که یادم دادین
                  باسلام:
                  ولتاژ لامپ نئون بدون مقاومت سری بین 80 الی 90 ولت D.C روشن می شود. اگر در جایی دیدید لامپ خیلی پر نو است یا گرم می کند، از مقاومت سری استفاده کنید تا حدی که نور متناسب شما باشد و گرم نکند. بله تولیدولتاژ D.C از متناوب راحت تر است.
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام دوباره
                    آقا من اومدم یدونه از اینا درست کنم (البته برای شوکر) و آداپتورم رو باز کردم و وقتی وصل کردم به مدار دیدم ولتاژ میده اما همین که بار گذاشتم روش (لامپ 12 وات) دیگه ولتاژ نداد
                    گفتم چرا نمیده نگاه کردم دیدم همه چیز اوکی و حتی مغناطیسی ترانس هم اوکی هست
                    چشمم به جعبه خالی آداپتور افتاد دیدم فیوز نداره شک کردم گفتم چجوری بدون فیوز کار میکنه ؟ با تست اتصال سیم پیچ 220 ولت رو گرفتم دیدم باز نشون میده با کاتر افتادم به جونش دیدم یه فیوز کوچولو تو خود سیم پیچی کار گذاشتن اما کار از کار گذشته بود سیم پیچ کاملا باز شده بود(پاره پاره) عزیزان اینو هم توجه کنین تا مشکلی پیش نیاد
                    این مشکل رو تجربه کردم
                    یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
                    بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X