اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال کوتاه در مورد تعمیر پاور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چند سوال کوتاه در مورد تعمیر پاور

ب احتمال 18ولت باشه
    ایول دمت گرم زنری که سوخته بود یه c18 از اسمش پاک نشده بود کلی استرس داشتم عایا 18 ولته یا 180 یا اثن یه کد دیگس الان مطمئن شدم 18 ولته
    معمولا به همون تست دیود معمولی میشه اکتفا کرد ولی جهت اطمینان بعضی مواقع باید ولتاژ شکست هم تست بشه.
    واقعا دم همه بچه ها گرم امیدوارم منم بتونم جبران کنم
    چون دیگه جایی برای خطا نبود و اگه یه بار دیگه فیوز میترکوندم به درد نمیخورد /دیشب کل دیودها ترانزیستورها مافستها و ... رو تست کردم به غیر از همون زنر اولی که الان مطمئن شدم 18 ولته و تعویضش میکنم هیچی نسوخته بود . مقاومتها رو فقط تست نکردم به غیر از مناطق مشکوک . الان چند تا فیوز 1 امپر گرفتم (به جای لامپ تست گفتم شاید بهتر باشه و بعد یه فکر حسابی براش بکنم ) اصولا باید را ببیوفته اگه نشد از آی سیه دیگه :دی فقط امیدوارم اگه ای سی مشکل داشت به بقیه مناطق دوباره آسیب نزنه . اصلا ممکنه خرابی آی سی به جای دیگه هم سرایت کنه ؟!

دیدگاه

دوست عزیز فیوز جای لامپ تستر رو نمیگیره وقتی پاور یا هر وسیله ای جریان بکشه لامپ 100یا200روشن میشه و نمیزاره ولتاژ قطعات سالم و تعویض ی رو بسوزونه تست مقاومت هم در مدار انجام بده با اهم متر آنالوگ باشه ک خیلی بهتر هر کدوم از مقدار واقعی بیشتر نشون داد شک نکن ک سوخته الان شما قدم ب قدم پیش بری خیلی زود مشکل برطرف میشه حتماً حتماً لامپ سری در ورودی قرار بده اگر فیوز می سوزونی اتصال در طبقه اول مدار هست پل دیود ترانزیستور های قدرت و امثال اینها لامپ هم باید رشته ای باشه و ن کم مصرف چون بعضی دوستان از لامپ کم مصرف ب اشتباه استفاده میکنن یک روش دیگه میتونی فیوز رو در بیاری و ب وسیله سیم لامپ رو ب جای فیوز قرار بدی
      سپاس
      جدیدترین ویرایش توسط Pooryamm; ۱۵:۵۶ ۱۳۹۷/۰۷/۰۹.
      زرد است ک لبریز حقایق شده تلخ است که با درد موافق شده
      عاشق نشدی وگرنه می فهمیدی پاییز بهاری است ک عاشق شده

دیدگاه

عاغا واقعا خوشهالم این دومین پاوریه که تعمیر کردم واقعا بدون اساتید گل اینجا نمیشد دمتون گرم ایشالله بتونم جبران کنم
        خلاصه اینکه پاور گود شد
        فقط ولتاژ سیم بنفش که قبل از استارت خوردن وجود داره حدود 8 ولته عادیه ؟! این چند ولت اضافه مشکل داره یعنی یا نه ؟! آخه همه چیو تست کردم فک نکنم چیزی باقی گذاشته باشم :دی بازم ممنون
        جدیدترین ویرایش توسط Reza Azimy_RW; ۰۰:۱۷ ۱۳۹۷/۰۷/۱۰.

دیدگاه

خیلی خوشحالم دوست عزیز حالا مشکل از چی بود و چطوری برطرف شد در مورد ولتاژ svbهم باید پنج ولت باشه اون هم با تعویض خازن تغذیه svbحل میشه ک نزدیک سیم بنفش یا مابین هیت هیت سینگ ها و یا اطراف بستگی ب طراحی اکتفا ب خازن سنج هم نکن در تست خازن erc متر داری میشه دقیقا ب سالمی خازن پی برد
          سپاس
          جدیدترین ویرایش توسط Pooryamm; ۰۱:۲۶ ۱۳۹۷/۰۷/۱۰.

دیدگاه

ایول داداش مدمت گرم این راهنمایی هم خوب بود میرم ببینم چی میشه
            راستش یادم رفت ایرادشو بگم :دی ایرادش همون زنر 18 ولت بود که کاملا سوخته بود و از دو طرف هم راه میداد

دیدگاه

عاغا خازنای کنار سیم بنفش و دو تا عدسی پشت هیت سینک دوم رو تعویض کردم همون 8 ولته دقیقا"
              میم میشه به فال نیک بگیری (:دی) یعنی مشکلی پیش میاره 3 ولت بیشتر واسه راه اندازی ؟ بقیه ولتاژا کاملا دقیقن . با این اوصاف که 5 ولت بنفشش 2 آمپره میگم ولتاژو یکم بالاتر گرفتن کم نیاره شاید مدلشه ؟! چون دقیقا 8 ولته کل پاورو هم تست کردم نباید جایی مشکلی باشه
              حتی ولتاژ پاور گود هم 5 ولته دقیقا

دیدگاه

بعید میدونم 8ولت باشه باید 5ولت باشه من کی گفتم خازن عدسی تعویض کن گفتم خازن استندبای حال یا کنار سیم بنف یا وسط سینک ها ولتاژ سیم سبز رو اعلام کن بدون اتصال ب سیاه
                خازن رو با نوع مرغوب تعویض کردی یا دست دوم ولتاژ بالای svb با تعویض خازن درست میشه نگران نباش اگر دقت کنی ب راحتی قابل حل کردن هست
                هرچند گفتی نمیتونی عکس بزاری ولی با گوشی هم مقدوره عکس بزاری حالا ی جوری ی عکس از پشت رو قرار بده هرچند از رو عکس بنده هیچ نظری نمیتونم بدم ولی شاید اساتید ک با برد پاور اشنایی کامل رو دارن بتونن تشخیص بدن سپاس
                سپاس
                جدیدترین ویرایش توسط Pooryamm; ۰۶:۱۲ ۱۳۹۷/۰۷/۱۰.

دیدگاه

واقعا این ولتاژ استندبای دیوونم کرده از تعویض خازن 50 ولت 4.7 بخش گرم تا همه خازنها و+ چند مقاومت نزدیک بخش استند بای ولی هیچ کدوم مشکلو حل نکرد .
                  اساتید نمیدونید با دستگاهای تست پاور که تست میکنن ایراد میگیره یا نه ؟ مشکلی به وجود میاره ؟
                  به نظرتون با یه راح حل غیر اصولی (رگولاتور 5 ولت) ولتاژشو تثبیت کنم خوبه ؟! چون چاره ای نمیبینم + اینکه این خط جریان زیادی نمیخاد دیدم اکثر پاورا اصلا نیم امپره رگولاتور چند امپر تحمل میکنه بدون هیت سینک ؟

دیدگاه

سلام شما حتی نگاه ب پست اخر بنده ننداختی یا اینکه ب نظر شما تازه واردم ناشی مهم نیست ولتاژ سیم سبز رو ک اعلام نکردی حداقل ولتاژ دیود شاتکی نزدیک چاپر استندبای رو بگو کوپلر و 431رو تست کن شاید از اونا باشه

دیدگاه

من وقت واسه دوباره راهنمایی گرفتن نداشتم میگفتی دیگه واسه چی چک کنم باید چند باشه ؟ بعد از استارت یا قبل ؟
                      گفتم خازن استندبای حال یا کنار سیم بنف یا وسط سینک ها
                      دیشب سه تا خازن 4.2 میگرو و 10 میکرو وسط هیت سینکها و مقاومتای نزدیک کوپلر و همه رو تعویض کردم
                      وقتم کم بود یه رگولاتور گذاشتم سر راه و تحویل دادم ببینم چی میشه عکس هم واسه این نزاشتم که کارت گرافیکم نیم سوز بود بعضی نرم افزارا که گرافیک داشت اجرا نمیشد امروز تازه کارت گرافیکم رسید
                      جدیدترین ویرایش توسط Reza Azimy_RW; ۲۰:۱۵ ۱۳۹۷/۰۷/۱۱.

دیدگاه

راستی پوریا جان اشاره کردی به بعضی خازن تسترا نمیشه اعتماد کرد باید tms باشن این یعنی چی ؟ چه تقفاوتی بین کارکرد این دو هست ؟ مگه همه خازن تسترا بر اثاث فرکانسی که خازن ایجاد میکنه در مدار بررسی نمیشن ؟ خوب در اینجا هر ایرادی در خازن فرکانسها و کم و زیاد و تو نتیجه تاثیر میزاره منظورتون از ار ام اس همین بود ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                          پاور کامپیوتر از دو بخش تقریبا مستقل شامل بخش استند بای که شامل +5V STB و بخش 12و5و3.3و-5 و .. تشکیل شده. تا موقلی که استند بای رو دارید به معنی سالم بودن این بخش اول است
                          اگر خروجی های اصلی رو ندارید به سراغ آیسی اصلی که معمولا tl494 یا sg3525 هست برید و اون رو تست کنید. البته اگر سوئیچ های قدرت و دیود های خروجی سالم هستن. یه بخش دیگه خرابی زیادی داره درایور سوئیچ ها قدرت هست. شامل یک ترانس پالس(یکی از ترانس های کوچک روی برد معمولا ترانس وسطی ) و چند ترانزیستور و دیود در بخش cold و یکسری دیود و خازن در بخش خروجی ترانس پالس که به سوئیچ های قدرت متصل شدن.
                          اگر باقی بخش ها سالم هست قسمت ترانس پالس رو چک کنید
                          سلام دوستان
                          یه شماتیک پاور رو بلاک بندی کردم تا دیدمون به منبع تغذیه رایانه روشنتر بشه تصویر خودش گویا هست اما اگه توضیح بیشتری خواستید در خدمتم.
                          هیچ چیز واقعا خراب نیست! حتی ساعتی که از کار افتاده دوبار در روز´زمان را درست نشان می دهد و امید سرابی است که اگر ناپدید شود همه از تشنگی خواهیم سوخت.

دیدگاه

بابت نقشه واقعا تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dariush1 نمایش پست ها
                              سلام دوستان
                              یه شماتیک پاور رو بلاک بندی کردم تا دیدمون به منبع تغذیه رایانه روشنتر بشه تصویر خودش گویا هست اما اگه توضیح بیشتری خواستید در خدمتم.
                              سیم نارنجی 3.3 هست که به اشتباه 12 نوشته شده ./ با تشکر

دیدگاه

با سلام
                                لطفاً
                                فایل شماتیک پاور رو که بلاک بندی کردید نیاز دارم. با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X