اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با منبع تغذیه هاف بریج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل با منبع تغذیه هاف بریج

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
    اگر با 7294 هم تست کردید ، احتمالا مشکل از SVR آمپتون هست ، تغذیتون هم نویز داره حتما!
    خازن 330 پیکو رو با ورودی آمپت موازی کن ، خازن های 22 میکرو 160 ولت روی برد آمپت رو هم 100 میکرو کن ، اگه مشکل بهترشد که چه عالی ، اگر نشد لاین فیلتر بذار بعد تست بگیر ،
    اگر میتونی تغذیه رو بدون فیدبک تست بگیر ، چون تو چندتا آمپ حرفه ای که دیدم تغذیه بدون فیدبک میزارن ،
    در ضمن تو مدارات سویچینگ ESR و امپدانس خازن های خروجی خیلی مهمه ، بهتره از خازنای روبیکون سری ZL و یا ZLH و یا النا سری RJH یا نیچیکون PL استفاده کنی
    اون مشکلت هم با مولتی متر عادیه
    موفق باشی
    خب اینکه با ۷۲۹۴ مشکل کمرنگ میشه پس همونطور ک گفتید امپ الان یه ایرادی داره که البته اون ۳۳۰ پیکو رو موازی میکنم و اون ۲۲ هم تعویض میکنم.
    خازن low esr کجا گیر بیارم امجد که به خازن فروشا میگم انگار بهشون فحش دادم.از کی بگیرم؟

مورد دیگه اینکه منبع تغذیه الان داره با ماکزیمم دیوتی سایکل کار میکنه و همونطور که قبلا گفتم با تغییر زنر فیدبک ولتاژ از ۴۳ بالاتر نمیاد و داره با حداکثر ولتاژ(حداکثر دیوتی سایکل)کار میکنه.اما بازم اون 4n25 رو بر میدارم.(واسه حذف فیدبک همین کارو بکنم؟)

در مورد esr خب الان چندین تا خازن تو خروجی باهم موازی شدن و امپدانس تا حدی پایین اومده فایده ای نداره؟خازن lowesr هم گیر بیارم میزارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yoosefheidari نمایش پست ها
      خب اینکه با ۷۲۹۴ مشکل کمرنگ میشه پس همونطور ک گفتید امپ الان یه ایرادی داره که البته اون ۳۳۰ پیکو رو موازی میکنم و اون ۲۲ هم تعویض میکنم.
      خازن low esr کجا گیر بیارم امجد که به خازن فروشا میگم انگار بهشون فحش دادم.از کی بگیرم؟

مورد دیگه اینکه منبع تغذیه الان داره با ماکزیمم دیوتی سایکل کار میکنه و همونطور که قبلا گفتم با تغییر زنر فیدبک ولتاژ از ۴۳ بالاتر نمیاد و داره با حداکثر ولتاژ(حداکثر دیوتی سایکل)کار میکنه.اما بازم اون 4n25 رو بر میدارم.(واسه حذف فیدبک همین کارو بکنم؟)

در مورد esr خب الان چندین تا خازن تو خروجی باهم موازی شدن و امپدانس تا حدی پایین اومده فایده ای نداره؟خازن lowesr هم گیر بیارم میزارم.
      اول اون کارایی رو که گفتم انجام بده و نتیجه رو بگو ، بعدش میریم سراغ خازن low esr T
      اول از همه که اون 330 پیکو نویز های فرکانس بالا رو حذف میکنه ، حتی میتونی 1 نانو هم بزاری و تست کنی ،
      اکه منبع داره با نهایت دیوتی کار میکنه هیچ مشکلی نیست ، انگار که فیدبک نداره
      برای خازن هم میتونی بری زیر زمین امجد دست راست ، انتها ، ژاپن الکترونیک ، بگو خازن low esr میخوام ، ترجیحا ZL یا ZLH روبیکون ، البته تایوانی و چینی جنس خوب هم بگردی شاید بتونی low esr گیر بیاری ،
      خلاصه باید حواست جمع باشه ، وگرنه تا.... میزنن
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

اول اون کارایی رو که گفتم انجام بده و نتیجه رو بگو ، بعدش میریم سراغ خازن low esr T
        اول از همه که اون 330 پیکو نویز های فرکانس بالا رو حذف میکنه ، حتی میتونی 1 نانو هم بزاری و تست کنی ،
        اکه منبع داره با نهایت دیوتی کار میکنه هیچ مشکلی نیست ، انگار که فیدبک نداره
        برای خازن هم میتونی بری زیر زمین امجد دست راست ، انتها ، ژاپن الکترونیک ، بگو خازن low esr میخوام ، ترجیحا ZL یا ZLH روبیکون ، البته تایوانی و چینی جنس خوب هم بگردی شاید بتونی low esr گیر بیاری ،
        خلاصه باید حواست جمع باشه ، وگرنه تا.... میزنن
        خب اون خازن رو موازی کردم با مقدار ۴۷۰ پیکو و باز هم تغییری حاصل نشد.
        منبع رو هم عوض کردم و از یه ترانس سه سر سامسونگ با کیفیت استفاده کردم و نه تنها هوا کم نشد بلکه نویز هم بیشتر شد و اینجا فهمیدم چه منبع خوبیه این منبع سوییچینگه
        خلاصه احساس میکنم خود امپلی فایر مشکل داره نه؟
        چون مثلا به تلویزیون که وصلش میکنم دیگه هوا واویلا میشه و باید خیلی ولوم بدیم تا صدای هوا گم بشه و بازم با موبایل قابل تحمل تره هوا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yoosefheidari نمایش پست ها
          خب اون خازن رو موازی کردم با مقدار ۴۷۰ پیکو و باز هم تغییری حاصل نشد.
          منبع رو هم عوض کردم و از یه ترانس سه سر سامسونگ با کیفیت استفاده کردم و نه تنها هوا کم نشد بلکه نویز هم بیشتر شد و اینجا فهمیدم چه منبع خوبیه این منبع سوییچینگه
          خلاصه احساس میکنم خود امپلی فایر مشکل داره نه؟
          چون مثلا به تلویزیون که وصلش میکنم دیگه هوا واویلا میشه و باید خیلی ولوم بدیم تا صدای هوا گم بشه و بازم با موبایل قابل تحمل تره هوا
          خب حتما مشکل از آمپ هست ، اما اینکه کجای آمپ؟!!
          اون خازنای 22 میکرو 160 ولت روی برد آمپ رو به 100 میکرو تغییر دادی؟!
          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

خب حتما مشکل از آمپ هست ، اما اینکه کجای آمپ؟!!
            اون خازنای 22 میکرو 160 ولت روی برد آمپ رو به 100 میکرو تغییر دادی؟!
            هنوز نه این کار ما هم معلوم نیست کی میتونم برم خونه کی نمیتونم.
            به محض اینکه برم خازن میخرم تعویضشون میکنم.
            راستی رفتم ژاپن الکترونیک خازن ۶۳ ولت low esr بیشتر از ۱۸۰ میکروفاراد نداشت که همونم دونه ای ۵ تومن میداد!!
            نمیدونم طراحی این امپ مشکل داره؟هرچند فکر نمیکنم طراخی بدی باشه SOCL و حداقل در حد همون طراحی c2229 و a733 باشه
            حالا برم اونارو هم عوض کنم ولی چشمم اب نمیخوره.چون همون ۲۲ میکرو فاراد هم elna هست و ففط ممکنه از مقدارش باشه

دیدگاه

دوستان من یه دستی به سرو روی این منبع هاف بریج کشیدم.
              یه مشکلی هست و اون اینکه مدارو زیر یه بار 300 واتی میزارم (المنت حرارتی)بعد از 10 دقیقه کار مولتی متر vc88 ویکتور ولتاژ خروجی رو چرت نشون میده.اما در همون حالت جریانو که اندازه میگیرم ثابت رو 7 امپره و تغییر نمیکنه بر خلاف ولتاژ که نشون میده در عمل سالم داره کار میکنه.اما مولتی متر ولتاژ رو بین -20 !! تا 40 متغییر نشون میده و هر لحظه تغییر میکنه.
              کسی به این طور مشکلی بر خورده؟باتریش هم عوض کردم فرقی نکرد.به نظرتون چشه مولتی متر که بعد از 10 دقیقه کارکرد اینطوری میشه؟(دمای دیود خروجی 95 و سلف 70)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X