اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش ولتاژ و جریان اداپتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کاهش ولتاژ و جریان اداپتور

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
    با سلام:
    زمانی که دو لامپ رشته وصل کردید و موتور را وصل کردید، ولتاژ موازی موتور با لامپ ها چند ولت شد.؟ و ولتاژبدون بار آداپتور چند ولت است.؟
    والا من تخصصی تو زمینه الکترونیک ندارم و نمیدونم چجوری ولتاژ رو اندازه بگیرم. چجوری میشه با حذف لامپ ها ولتاژ رو به ٢ولت رسوند. ببخشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aapars2007 نمایش پست ها
      والا من تخصصی تو زمینه الکترونیک ندارم و نمیدونم چجوری ولتاژ رو اندازه بگیرم. چجوری میشه با حذف لامپ ها ولتاژ رو به ٢ولت رسوند. ببخشید
      با سلام:
      چیزسختی نیست. اگر دوستان مولتی میتر دارند در زمانی که دو لامپ روشن و موتور به آن وصل است دو سر سیم ولت متر را به دو سرسیم برق موتور وصل کنید و عدد نشان دهنده ولت متر را بخوانید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

با سلام:
        زمانی که دو لامپ رشته وصل کردید و موتور را وصل کردید، ولتاژ موازی موتور با لامپ ها چند ولت شد.؟ و ولتاژبدون بار آداپتور چند ولت است.؟
        با سلام:
        چیزسختی نیست. اگر دوستان مولتی میتر دارند در زمانی که دو لامپ روشن و موتور به آن وصل است دو سر سیم ولت متر را به دو سرسیم برق موتور وصل کنید و عدد نشان دهنده ولت متر را بخوانید.
        ممنون از پاسخ سریعتون. اما الان دیگه نمیخوام از لامپ استفاده کنم و ولتاژ دقیق هم لازم نیست. فقط میخوام ولتاژ آداپتور از ٥ولت به ٢یا ١/٥ برسه تا دور موتور کم بشه. لامپ ها رو فقط برای همین منظور اضافه کرده بودم. مدار اصلی من فقط موتور هست و آداپتور

دیدگاه

ساده ترین راه کاهش جریان و به تبعیت از اون ولتاژ استفاده از مقاومته
          .

امیرحسین ضیا

دیدگاه

سلام ببخشید آداپتور های شما قادر ب افزایش وکاهش دادن ولتاژ برق هم هستن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X