اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 5 ولت به حدود 4 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تبدیل 5 ولت به حدود 4 ولت

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    با توجه به اختلاف ولتاژ ورودی و خروجی کمی که دارید پیشنهاد میکنم از رگولاتور های LDO استفاده کنید
    یعنی رگولاتور هایی که برای عمل رگولاسیون ولتاژ کمی رو بر میدارن
    به این صفحه و دیتاشیت موجود در اون دقت کنید

در صفحه اول دیتاشیت ts39302 ذکر شده

Aguaranteed maximum dropout voltage of 500mV over all operating conditions allows the TS39300/1/2/3 to provide2.5V from a supply as low as 3V, and 1.8V from a supply as low as 2.5V

که داره میگه این رگولاتور 3 آمپر ، برای عملیات رگولاسیون نهایتا 0.5 ولت برای خودش برمیداره یعنی شما اگه 5 ولت بهش بدید خیلی راحت میتونید خروجی رو تا 4.5 ولت تنظیم کنید .

اما در خصوص lm317 مواردی در خصوص افت ولتاژ این رگولاتور پیش اومده که به دلیل زیاد بودن مقاومت های تنظیم ولتاژ بوده
    شما مقدار مقاومت های تنظیم ولتاژ رو با رعایت نسبت کم کنید مثلا مقدارشون رو نصف کنید شاید مشکل حل بشه اما با توجه به اختلاف کم ولتاژ ورودی و خروجی بعید میدونم

نتیجه رو تو همین تاپیک گزارش بدید تا دوستان دیگه هم مطلع بشن

اما بهترین کار همونی هست که ابتدا عرض کردم که از رگولاتور های LDO استفاده کنید و دقت کنید که نهایت ولتاژی که بر میدارن چه مقدار هست
    برای کار شما همون ts339302 یک گزینه ایده آل هست .

موفق باشید
    سلام
    من از رگولاتور lm317 استفاده نکردم
    از رگولاتور LM2596 استفاده کردم که گفته شده تنها نیم ولت افت ولتاژ داره

رگولاتور مناسبی استفاده نکردم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط braveheart7 نمایش پست ها
      سلام
      من از رگولاتور lm317 استفاده نکردم
      از رگولاتور LM2596 استفاده کردم که گفته شده تنها نیم ولت افت ولتاژ داره

رگولاتور مناسبی استفاده نکردم؟
      این رگولاتور ها طبق گفته دیتاشیت حداقل 2 ولت باید بین ورودی و خروجی اختلاف باشه
      ضمن این که ریپل هایی خروجی هم میتونه به قطعات حساس آسیب وارد کنه
      کلا این رگولاتور رو برای این کار بیخیال بشید

همون کاری انجام بدید که تو پست قبلی خدمت شما عرض کردم
      صد در صد جواب میگیرید .
      موفق باشید
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

صد در صد جواب میگیرید .
        موفق باشید
        خب میشه یک کاهنده بر اساس این رگولاتور که فرمودید معرفی کنید که بنده تهیه نمایم؟

دیدگاه

صد در صد جواب میگیرید .
          موفق باشید
          اگه ورودی 12 ولت 2 آمپر بدهم
          بازم این رگولاتور LM2596 جواب نمیده؟

دیدگاه

اگه ورودی 12 ولت 2 آمپر بدهم
            بازم این رگولاتور LM2596 جواب نمیده؟
            سلام
            حتی اگه ورودی 12 ولت 1 آمپر واقعی رو هم بدید بازم میتونه تقریبا تا 2 آمپر تو خروجی تو ولتاژ 4 ولت به شما بده اما دقت کنید که خروجی منابع تغذیه سویچینگ با ریپل های زیادی همراه هست
            پیشنهاد میکنم حتما از یک فیلتر LC مناسب در خروجی مدار استفاده کنید تا ولتاژ صاف تر بشه

دیدگاه

سلام
              حتی اگه ورودی 12 ولت 1 آمپر واقعی رو هم بدید بازم میتونه تقریبا تا 2 آمپر تو خروجی تو ولتاژ 4 ولت به شما بده اما دقت کنید که خروجی منابع تغذیه سویچینگ با ریپل های زیادی همراه هست
              پیشنهاد میکنم حتما از یک فیلتر LC مناسب در خروجی مدار استفاده کنید تا ولتاژ صاف تر بشه
              سلام
              میشه یک فیلتر LC مناسب بهم معرفی کنید؟

دیدگاه

سلام
                میشه یک فیلتر LC مناسب بهم معرفی کنید؟
                سلام به شما

میتونید از یه سلف بشکه ای به همراه یک خازن با کیفیت استفاده کنید
                به شماتیک زیر دقت کنید
                اومده از یه سلف 20 میکرو هانری و یه خازن 100 میکرو فاراد برای فیلتر استفاده کرده
                دقت کنید که جنس خازن خیلی تاثیر گذار هست
                شما اگه خازن با کیفیت بسیار بالا استفاده کنید حتی شاید نیازی به قرار دادن فیلتر هم نباشه
                دقت کنید که جریان سلف رو بیشتر از ماکزیمم جریان عبوری در نظر بگیرید و بهتره که نوع سلف رو از نوع تروِئیدی انتخاب کنید .
                سعی کنید زمین تمام خازن ها و زمین آی سی سویچینگ و آنود دیود شاتکی به یک نقطه متصل باشه ( منظور اتصال ستاره ای هست )
                این مسئله تاثیر قابل توجهی در میزان ریپل خروجی داره
                در صورت تمایل میتونم یک فایل pcb مناسب از شماتیک زیر رو براتون قرار بدم که با آی سی smd کار شده .

دیدگاه

سلام به شما

میتونید از یه سلف بشکه ای به همراه یک خازن با کیفیت استفاده کنید
                  به شماتیک زیر دقت کنید
                  اومده از یه سلف 20 میکرو هانری و یه خازن 100 میکرو فاراد برای فیلتر استفاده کرده
                  دقت کنید که جنس خازن خیلی تاثیر گذار هست
                  شما اگه خازن با کیفیت بسیار بالا استفاده کنید حتی شاید نیازی به قرار دادن فیلتر هم نباشه
                  دقت کنید که جریان سلف رو بیشتر از ماکزیمم جریان عبوری در نظر بگیرید و بهتره که نوع سلف رو از نوع تروِئیدی انتخاب کنید .
                  سعی کنید زمین تمام خازن ها و زمین آی سی سویچینگ و آنود دیود شاتکی به یک نقطه متصل باشه ( منظور اتصال ستاره ای هست )
                  این مسئله تاثیر قابل توجهی در میزان ریپل خروجی داره
                  در صورت تمایل میتونم یک فایل pcb مناسب از شماتیک زیر رو براتون قرار بدم که با آی سی smd کار شده .
                  خیلی ممنون از راهنمایی تون
                  من تعمیرکار موبایلم یکم طراحی این کاری که فرمودید برام مشکله
                  میشه یک فیلتر آماده با کیفیت بهم معرفی کنید که بعد از ماژول lm2596 متصل کنم؟

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی تون
                    من تعمیرکار موبایلم یکم طراحی این کاری که فرمودید برام مشکله
                    میشه یک فیلتر آماده با کیفیت بهم معرفی کنید که بعد از ماژول lm2596 متصل کنم؟
                    خواهش میکنم

دوست عزیز این فیلتر ها تنها از دوقطعه تشکیل شدن و فکر نکنم به صورت آماده موجود باشه
                    بهتره از فروشگاه خرید کنید و خودتون مونتاژ کنید
                    توصیه میکنم از این ماژول های بی کیفیت اصلا استفاده نکنید .
                    همون طور که عرض کردم میتونم فایل pcb رو براتون ارسال کنم بنابراین شما تنها کاری که میخواید انجام بدید مونتاژ کردن هست
                    اگه قصد دارید یه نمونه خیلی خوب رو بسازید میتونم کمکتون کنم تا از 0 تا 100 کار رو انجام بدید
                    بازم توصیه میکنم از این ماژول های معمول تو بازار که خیلی کوچیک هم هستند اصلا برای موبایل استفاده نکنید که نتیجه تنها ضرر رسیدن به موبایل شما میشه
                    کافیه شکل موج جریان این ماژول رو در جریان مثلا 1.5 آمپر تو اسکپ ببینید تا متوجه بشید چه فاجعه ای هست .

دیدگاه

خواهش میکنم

دوست عزیز این فیلتر ها تنها از دوقطعه تشکیل شدن و فکر نکنم به صورت آماده موجود باشه
                      بهتره از فروشگاه خرید کنید و خودتون مونتاژ کنید
                      توصیه میکنم از این ماژول های بی کیفیت اصلا استفاده نکنید .
                      همون طور که عرض کردم میتونم فایل pcb رو براتون ارسال کنم بنابراین شما تنها کاری که میخواید انجام بدید مونتاژ کردن هست
                      اگه قصد دارید یه نمونه خیلی خوب رو بسازید میتونم کمکتون کنم تا از 0 تا 100 کار رو انجام بدید
                      بازم توصیه میکنم از این ماژول های معمول تو بازار که خیلی کوچیک هم هستند اصلا برای موبایل استفاده نکنید که نتیجه تنها ضرر رسیدن به موبایل شما میشه
                      کافیه شکل موج جریان این ماژول رو در جریان مثلا 1.5 آمپر تو اسکپ ببینید تا متوجه بشید چه فاجعه ای هست .
                      سلام ممنون از لطفتون
                      با یک فیلتر خوب بعد از ماژول lm2596 نمیشه جریانی صاف گرفت؟
                      زحمتی نیست براتون برام نحوه اتصال این سلف و خازن و نوع مرغوب سلف و خازن برای درست کردن فیلتر را بگویید؟

دیدگاه

سلام ممنون از لطفتون
                        با یک فیلتر خوب بعد از ماژول lm2596 نمیشه جریانی صاف گرفت؟
                        زحمتی نیست براتون برام نحوه اتصال این سلف و خازن و نوع مرغوب سلف و خازن برای درست کردن فیلتر را بگویید؟
                        سلام خدمت شما
                        اگه یه فیلتر خوب بعد از ماژول بزارید ولتاژ صافتری خواهید داشت اما بازم مورد داره
                        اگه خازن نوع مرغوب میخواید به سایت silmic یه سر بزنید
                        دقت کنید که ماژول های معمول تو بازار اصلا خروجی مناسبی رو ندارن و بهتره خودتون دست به کار بشید یا سفارش بدید براتون درست کنند .
                        نحوه اتصال سلف و خازن رو هم که براتون تو پست های قبلی گفتم و شکل هم گذاشتم . . .
                        دیگه چه سوالی وجود داره ؟!!!

دیدگاه

سلام خدمت شما
                          اگه یه فیلتر خوب بعد از ماژول بزارید ولتاژ صافتری خواهید داشت اما بازم مورد داره
                          اگه خازن نوع مرغوب میخواید به سایت silmic یه سر بزنید
                          دقت کنید که ماژول های معمول تو بازار اصلا خروجی مناسبی رو ندارن و بهتره خودتون دست به کار بشید یا سفارش بدید براتون درست کنند .
                          نحوه اتصال سلف و خازن رو هم که براتون تو پست های قبلی گفتم و شکل هم گذاشتم . . .
                          دیگه چه سوالی وجود داره ؟!!!
                          سلام
                          من بیخیال ورودی 5 ولت شدم چون جواب نگرفتم
                          یک.پاور قدرتمند 19 ولت 3 آمپر دارم (مال لپ تاپ) میخوام.ورودی را آن کنم و خروجی هم ولتاژ ثابت 4.2 و البته ماژول امپر متر و. ولت متر
                          میشه بهم کاهنده های بسیار با کیفیت معرفی کنید که تهیه کنم برای این امر؟
                          و فیلتر lc با کیفیت
                          ممنون

دیدگاه

سلام
                            من بیخیال ورودی 5 ولت شدم چون جواب نگرفتم
                            یک.پاور قدرتمند 19 ولت 3 آمپر دارم (مال لپ تاپ) میخوام.ورودی را آن کنم و خروجی هم ولتاژ ثابت 4.2 و البته ماژول امپر متر و. ولت متر
                            میشه بهم کاهنده های بسیار با کیفیت معرفی کنید که تهیه کنم برای این امر؟
                            و فیلتر lc با کیفیت
                            ممنون
                            سلام به شما

دوست عزیز متاسفانه کاهنده مناسب برای کار شما به راحتی پیدا نمیشه .
                            اگه کاهنده شما براساس رگولاتور lm2576 یا lm2596 باشه معمولا مدل های موجود ریپل های قابل توجهی دارن و برای کار با موبایل مناسب نیستند .
                            و تولید کننده هم مشخصاتی از خروجی مدار قرار نداده که بشه فهمید وضعیت خروجی مدار به چه صورت هست .
                            بهترین کار استفاده از رگولاتور های خطی هست که خروجی مناسب و با کیفیتی دارن اما در ولتاژی که شما میخواید بهش بدید توان زیادی بهش اعمال میشه
                            مثلا اگه ورودی ولتاژ شما 19 ولت و خروجی 4.2 ولت و جریان به فرض 1 آمپر باشه توان وارده به رگولاتور حدود 15 وات میشه که بسیار بسیار زیاد هست
                            اما اگه ورودی 5 ولت بدید با اون رگولاتوری که بهتون معرفی کردم گفتم LDO هست دقیقا کارتون راه میوفته .

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X