اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر ولتاژ بالا - 20MHz

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتر ولتاژ بالا - 20MHz

سلام دوستان
    نیاز به یه اینروتر با خروخی ولتاژ بالا حداقل 2500 ولت با فرکانس 20مگاهرتز دارم.(جریان هرچقدر کمتر بهتر) لطفا راهنمایی کنید چطور باید ساخت یا اگه جایی هست که بشه آماده خرید معرفیی کنید.
    .
    یه ترانس نئون دارم که 8000 ولت AC - با فرکانس 35کیلوهرتز و 35میلی آمپر جریان خروجی میده . راهی هست که فرکانس همین را به 20 مگاهرتز افزایش بدم.؟
    ممنونن میشم دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن.

پاسخ : اینورتر ولتاژ بالا - 20MHz

نوشته اصلی توسط Ehsanhp نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نیاز به یه اینروتر با خروخی ولتاژ بالا حداقل 2500 ولت با فرکانس 20مگاهرتز دارم.(جریان هرچقدر کمتر بهتر) لطفا راهنمایی کنید چطور باید ساخت یا اگه جایی هست که بشه آماده خرید معرفیی کنید.
    .
    یه ترانس نئون دارم که 8000 ولت AC - با فرکانس 35کیلوهرتز و 35میلی آمپر جریان خروجی میده . راهی هست که فرکانس همین را به 20 مگاهرتز افزایش بدم.؟
    ممنونن میشم دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن.
    خیلی فرکانس بالایی هست
    میشه بفرمایید چه کاربردی داره
    به طور مثال بنده مینی تسلایی ساختم که تا فرکانس 20 مگ تقریبی کار می کرد و البته خودش رزونانس می کرد و این فرکانس دست ما نیست
    ولی ولتاژش به طور تقریبی 2 الی 3 کیلو ولت بودبه نظرم
    گفتم شاید به چینین روشی بتونید کارتون رو راه بندازید
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

پاسخ : اینورتر ولتاژ بالا - 20MHz

سلام
      اینکه میفرمایید جریان هرچه کمتر بهتر، چیز عجیبی است. بهرحال اگر واقعا جریانهای خیلی کم برای شما کفایت میکند خواسته شما راه حل های ساده ای دارد. یک مدار اسیلاتور ساده در فرکانس مورد نظر بسازید و بعد با استفاده ازیک مدار LC تشدید سری به ولتاژ مورد نظر برسید. رسیدن به یک Q در حد 60 و 80 در مدار LC سری در فرکانس مزبور چندان سخت نیست و لذا با منبع تغذیه در حدود 2500 تقسیم بر Q یعنی چیزی حدود 35 ولت میتوان خروجی اسیلاتور را با ان مدار تشدید به حدود ان ولتاژ رسانید حتی با ولتاژهای تغذیه خیلی کمتر با اندکی اضافه شدن پیچیدگی مدار میتوان بان خروجی رسید ولی شرطتان یادتان باشد که جریان (و لذا توان) برای شما اهمیت ندارد!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X