اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل برق ماشین سنگین (کامیون ) به 12 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تبدیل برق ماشین سنگین (کامیون ) به 12 ولت

نوشته اصلی توسط amir_moayeri نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر

حتما بصورت گذرا پست بنده رو بازبینی فرمودید !
    در قسمتی از نوشته ام عرض کردم :

در هر کدام از آدرس های فوق ، یک مدار مبدل 24 به 12 طراحی و ساخته شده . برای ساخت یک مبدل 24 به 12 ترانزیستوری ، حد اقل باید 150 هزار تومان هزینه بفرمایید . (حال یا خودتان بسازید و یا سفارش ساخت بدهید ).
    البته با توجه به اینکه فرمودید فقط فروشنده هستید ، بعید میدونم امکان ساخت این مدار ها رو داشته باشید !

سیم رو برای ورودی مدار سویچ درایور زنون در نظر گرفته شده بود ، نه برای وصل مستقیم به چراغ !

با احترام
    98/9/20
    بازهم با تشکر از توضیحات شما
    من یک مدار طراحی کردم و از یکی از دوستان در تلگرام کمک گرفتم
    مدار های شما یکی 400 وات بود و دیگری سیم پیچ اش تو ایران پیدا نمیشد
    بازم تشکر میکنم از توضیحاتتون و اینکه میگید من فقط فروشنده هستم
    بله من فقط فروشنده قطعات و برد های الکریکی و الکترونیکی دستساز یا کارخونه ای هستم و خیلی از سفارشات مشتریانم رو خودم انجام میدم
    این یکی فقط مورد خاص بود که اینجا از شما راهنمایی خواستم
    فعلا که میدان جنگه
    من چیزی که مورد نیازمه رو میگم و شما راهنمایی های دیگه میکنید

این انجمن دیگه مثل سابق نیست
    زیر اسم هرکس بنویسن کاربر ویژه یا حرفه ای اون شخص فکر میکنه چکاره ای هست توی این سایت
    بخدا دوستان خیلی از مدارات ساخت خودشونو اینجا میگذارند و برنامه اش رو هم بصورت فایل برنامه ( نه فایل هگز ) میدهند و از هیچ کس چشم داشتی ندارند
    حیف افرادی که الکترونیک کار میکنند در زیر شاخه خودشون فقط مشغول کمک کردن نیستن و توی چیزایی که نمیدونند هم کمک میکنند
    این مشکل رو تجربه کردم
    یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
    بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

یک سوال
      مگه نمی خای فقط 2 تا لامپ زنون اضافه کنی
      مگه برق ماشین 24 ولت نیست
      یک کلید اضافه کردن و استفاده از یک باتری و فقط یک سیم چقدر درد سر داره که این همه خودت رو داری اذیت می کنی
      بابا خوبه نمی خاین آپولو هوا کنین

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

هرکسی که میگه فقط سیم اضافه کردن و رله هست
        لطف کنه خودش تشریف بیاره انزلی و این کار رو انجام بده
        یا به من دست خطی بدهند که تضمین میکنن این کار رو و درصورت سوختن اون قطعه ماشین خسارت 15 میلیونی رو خودشون پرداخت کنند
        ممنون
        این مشکل رو تجربه کردم
        یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
        بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
          هرکسی که میگه فقط سیم اضافه کردن و رله هست
          لطف کنه خودش تشریف بیاره انزلی و این کار رو انجام بده
          یا به من دست خطی بدهند که تضمین میکنن این کار رو و درصورت سوختن اون قطعه ماشین خسارت 15 میلیونی رو خودشون پرداخت کنند
          ممنون
          من میام
          نا قابله 5 م ت هم می گیرم
          15 م ت هم ضمانت می کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

لامپ هایی که می خای اضافه کنی به بقیه مدار چه ربطی داره
          این رو خودت می دونی

مثل این می مونه که من بگم از پریز برق خونه دارم کامپیوتر روشن می کنم و ممکنه به یخچال 15 میلونی اسیب برسه

قضیه این 15 م ت خسارت چیه ؟؟؟

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

شما تاحالا چراغ ماشین 206 رو عوض کردید ؟ وقتی چراغ ها رو عوض میکنید و بار لامپ ها تغییر میکنه (مخصوصا وقتی که کم میشه ) دیگه اون دسته از لامپ ها کار نمیکنند
            تا وقتی که ببرید پیش یک باتری ساز و Bsi ماشین رو دوباره تنظیم کنه
            هربار تنظیم کردن این قطعه ماشین اونو ضعیف تر میکنه و بعد چندین و چند بار تنظیم مجبور میشید که برید و یدونه نو اش رو بخرید
            من به مدت طولانی در مغازه اسپرت و نصب لامپ های ماشین های مختلف کار کردم و میدونم این دستگاه چقدر اذیت میکنه و چه دردسر هایی داره
            طبق گفته های اون شخص یکبار همین کار رو کرده و bsi ماشینش خراب شده و کلی پول بابتش داده
            دلیل سخت گیری من و راحت بینی شما اینه که من میدونم اگه بخوام bsi ماشین رو بسوزونم باید تاوان چند میلیونی بدم
            اون بنده خدایی که رابط کامپیوتر ماشین رو سوزونده کار سختی نکرده ماهواره که هوا نکرده دوتا سیم رو بلد نبوده درست جاگذاری کنه فقط همین
            شما در عمل قای مهندس یه جعبه میخوای بسازی در تیراژ بالا که هم خیلی ارزون باشه هم خیلی آسون دوتا فیش ورودی خروجی هم داشته باشه که برق چراغا رو بگیره ولتاژش رو کم بکنه
            خب این واقعا غیر اصولیه
            اگه واقعا هم همینو میخوای اصلا چرا دوتا رگولاتور نمیذاری خودتو راحت کنی مهندس الکترونیک
            رگولاتور 12 ولت پیدا کن اگه جریانش هم کافی نبود چندتاشو باهم سری کن و هیت سینک درست حسابی براش بذار با دوتا خازن
            برا 206 هم همینه شما تا وقتی که اضافه جریان ازش نکشید هیچ خطایی روی کامپیوتر ثبت نمیشه
            در واقع اون اضافه جریان قبل از اینکه بعنوان خطا ثبت بشه دقیقا به bsi ماشین آسیب میزنه
            شما رفتی لامپ صد وات وصل کردی به جای لامپ 50 وات استاندارد خب معلومه به قنا میره خطا میزنه سیمکشی ذوب میشه
            کامپیوتر کوانتومی که نیست الکتریکی
            یدونه رله برا تقویت قطعات پر مصرف جایگزین همیشه بهترین گزینه هستش
            برای همه کامیونای شهر میخوای اعلامیه بدی فقط و فقط راه و روش ابداعی تورو استفاده بکنن انحصاری بشه با قیمت غیرمعقول

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

شما تاحالا چراغ ماشین 206 رو عوض کردید ؟ وقتی چراغ ها رو عوض میکنید و بار لامپ ها تغییر میکنه (مخصوصا وقتی که کم میشه ) دیگه اون دسته از لامپ ها کار نمیکنند
            تا وقتی که ببرید پیش یک باتری ساز و Bsi ماشین رو دوباره تنظیم کنه
            هربار تنظیم کردن این قطعه ماشین اونو ضعیف تر میکنه و بعد چندین و چند بار تنظیم مجبور میشید که برید و یدونه نو اش رو بخرید
            من به مدت طولانی در مغازه اسپرت و نصب لامپ های ماشین های مختلف کار کردم و میدونم این دستگاه چقدر اذیت میکنه و چه دردسر هایی داره
            طبق گفته های اون شخص یکبار همین کار رو کرده و bsi ماشینش خراب شده و کلی پول بابتش داده
            دلیل سخت گیری من و راحت بینی شما اینه که من میدونم اگه بخوام bsi ماشین رو بسوزونم باید تاوان چند میلیونی بدم
            به همین خوبی گه بلدی حرف بزنی اگه بلد بودی انجام بدی گه الان سوال نمیپرسیدی
            بعدشم انتظار داری یه نقشه بگیری با پنج هزار تومن بسازی بکنیش توی جعبه به اسم ترانس لامپ بفروشیش دویست تومن به همه
            شما که بلدنیستی یدونه رله وصلبکنی گرا دست میزنی به چراغ ماشین
            206 هم همون داستانه دیگ رابط bsi رو شماها ازش سردرنمیارین چیه الکی میگین دردسره میسوزه فلانه
            دراصل مشکل اینکه شما بلد نیستی چجوری نصب بکنی
            لامپ صدوات جایگزین میکنی اضافه جریان میکشی ازش خب سیمکشی ذوب میشه بهض سیب میرسه خطا میندازه یا میسوزه
            رله دقیقا همین مشکل رو حل میکنه

من میسازم اونی که میخوای کل ecu ماشین رو تضمین میکنم در عوض هزینه ساخت هم به عهده خودت در عوض هم اگه هیچ مشکلی پیش نیومد دوبرابر اون پونزده ملیون ازت میگیرم
            راهنمایی میخوای بشین گوش بده یه چیزی یاد بگیری با تهدید و ادعا چیزی بدست نمیاری آقای زوری فن حریف

دیدگاه

با سلام
              لطغا لینک های زیر را ببینید :
              http://www.reuk.co.uk/wordpress/storage/24v-12v-dc-dc-converter/
              http://www.seekic.com/circuit_diagram/Power_Supply_Circuit/24v_to_12v_converter.html
              24V to 12V 20A 400W DC to DC Inverter. Does little to change my PV system 12v 24v me the problem arose of what to do with investors who already had 12V. I was looking for a pattern online and found several schemes with linear regulators 20A, this solution although quite simple, due to the huge losses they have is not advisable. Ideally, a converter switched, high-performance. At the end I found nothing I liked and decided to design my own. Circuit characteristics: Output current: 20A at 12V (15A continuous and 30A Momentary), Input voltage: 18 to 30V DC, Output voltage: 5 to 20V, Operating Frequency: 70kHz, Effectiveness: 95%, 400W maximum power, Protections: Above current (30A) in the F1 circuit, D1 and F1 polarity in the circuit.

بجای LM317t میتوانید از LM317K استفاده نمایید همچنین بجای ترانزیستور دارلینگتون میتوانید از تعداد مناسبی 2N3055 که بتواند جریان 6 آمپر را تامین کندبطور موازی استفاده نمایید همچنین میتوانید بجای استفاده از LM317 از LM2596 استفاده کنید . به هرحال با استفاده از یک ولتاژ رگولاتور و تعداد مناسبی ترانزیستور قدرت میتوانید مدار کانورتر را بسازید در نت جستجو کنید مدارات زیاد دیگری در این زمینه ارائه شده .
              جدیدترین ویرایش توسط nimdar; ۰۹:۵۶ ۱۳۹۸/۰۹/۲۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Edrissna نمایش پست ها
                رگولاتور 12 ولت پیدا کن اگه جریانش هم کافی نبود چندتاشو باهم سری کن و هیت سینک درست حسابی براش بذار با دوتا خازن
                منم خواستم بعنوان راهکار ساده و ارزان همین را عرض کنم که با موازی بستن خروجی های چند رگولااتور کاهنده و ساده و ارزان که در فروشگاه eca هم به فراوانی پیدا می شود به منظورتان خواهید رسید
                طبغا چون قرار است لامپهای زنون را جایگزین لامپهای اصلی و استاندارد کنید و جریان مصرفی هم تحت نظارت پردازنده است امکان میانبر زدن و گرفتن برق از یک باتری 12 ولتی امکان پذیر نیست

دیدگاه

سلام دوستان
                  من پست هارو خوندم
                  یه نظر هم من میدم
                  واسه تبدیل 24 تا 30 به 12 ولت دوتا راه هست
                  یک این که یه ماژول کاهنده بگیرید(اسون ترین راه)
                  دو این که با رگولاتور ولتاژ رو کم کنید و با ترانزیستور جریان رو افزایش بدید
                  من با رگولاتور 317 منبع متغییر ساختم و با ترانزیستور tip2955 و مقاومت بیس 1 اهم 5 وات به راحتی ازش حدود 4 تا 5 امپر کشیدم "با کمترین افت ولتاژ حدود یکی دو دهم ولت" بسته به مقاومت بیسش تا 8 امپر رو بدون مشکل میشه گرفت ولی خوب طبیعتا دماش میره بالا
                  شما هم با همین 317 یا 7812 میتونی این کارو انجام بدی فقط تنها بدی که این مدار داره با یه اتصال کوتاه . . . .کل مدار پر پر میشه
                  امیدوارم نظرم مفید واقع شده باشه
                  موفق باشید
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X