اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با منبع تغذیه متغیر(آزمایشگاهی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل با منبع تغذیه متغیر(آزمایشگاهی)

نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک نمایش پست ها
    سلام خوبی دوست عزیز چرا بیچاره؟
    سلام دوست عزیز ممنون بابت همدردی من منبع تغذیه های زیادی ساختم و کار نکرد حالا هم رو یکی دارم تحقیق میکنم که هر دقیقه یه بازی در میاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pourya msh نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز ممنون بابت همدردی من منبع تغذیه های زیادی ساختم و کار نکرد حالا هم رو یکی دارم تحقیق میکنم که هر دقیقه یه بازی در میاره
      من خودم بعد از کلی تست بی سرانجام یدونه منبع خراب dazheng ps-305d گرفتم و تعمیر کردم به قیمت 250 تومن قطعه هم یه سگمنت و 4 تا ولوم و سر ولوم گرفتم براش بنظرم یه منبع خراب یا دست دو بگیر تعمیر کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pourya-84 نمایش پست ها
        من خودم بعد از کلی تست بی سرانجام یدونه منبع خراب dazheng ps-305d گرفتم و تعمیر کردم به قیمت 250 تومن قطعه هم یه سگمنت و 4 تا ولوم و سر ولوم گرفتم براش بنظرم یه منبع خراب یا دست دو بگیر تعمیر کن
        لعنت ب بی پولی

دیدگاه

سلام منبع تغذیه منم بعد از اتصالی دیگه کلید های آمپرش کار نمیکنه یعنی ممکنه از مقاومت شنت .1 اهم باشه
          جدیدترین ویرایش توسط غلامحسین1; ۰۰:۲۹ ۱۳۹۹/۱۰/۰۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط غلامحسین1 نمایش پست ها
            سلام منبع تغذیه منم بعد از اتصالی دیگه کلید های آمپرش کار نمیکنه یعنی ممکنه از مقاومت شنت .1 اهم باشه
            سلام،لطفا از برد و بیرون منبع تغذیه عکس بذارین یا حداقل
            مدل منبع تغذیه رو بفرمایید.
            در ضمن منظورتون از کلید های آمپر چی هست؟؟؟
            موفق باشید.
            مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
            https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pourya msh نمایش پست ها
              لعنت ب بی پولی
              سلام.شما میتونی بری پیش یه تعمیرکار کار کنی دو خاصیت داره یکی میفهمی دیگران چیکار کردند تو هم همون کارا کنی دوم پول در بیاری من اینکارا کردم تجربه های خوبی دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                سلام،لطفا از برد و بیرون منبع تغذیه عکس بذارین یا حداقل
                مدل منبع تغذیه رو بفرمایید.
                در ضمن منظورتون از کلید های آمپر چی هست؟؟؟
                موفق باشید.
                سلام ممنون مدل منبع تغذیه من dazhang-ps3030 است بعد از اینکه یه باطری باهاش شارژکردم این مشگل براش پیش اومد فکرکنم زیاد آمپر ازش کشیدم
                کلا خاموش شد اما بعد قطعاتش را چک کردم دیدم ،یه دیود in5400 سوخته عددآخریش چاپش پاک شده بود منم یک in5408 انداختم روشن شد
                اما الان ولوم های کنترل آمپرش کار نمی کنه
                یه سیم سیاه از این دوتاولوم میاد که بعد از مقاومت به پایه های ای سی ha17741 وصل میشه
                The HA17741/PS is an internal phase compensation high-performance operational amplifier, that isappropriate for use in a wide range of applications in the test and control fields
                اما انگار این قطعه تو بازار نیست میخواستم عوض کنم ببینم مشگلش حل میشه یا نه ضمنا سایت فعلا اجازه نداده عکس پیوست کنم
                جدیدترین ویرایش توسط غلامحسین1; ۰۰:۵۲ ۱۳۹۹/۱۰/۰۸.

دیدگاه

سلام ممنون مدل منبع تغذیه من dazhang-ps3030 است بعد از اینکه یه باطری باهاش شارژکردم این مشگل براش پیش اومد فکرکنم زیاد آمپر ازش کشیدم
                  کلا خاموش شد اما بعد قطعاتش را چک کردم دیدم ،یه دیود in5400 سوخته عددآخریش چاپش پاک شده بود منم یک in5408 انداختم روشن شد
                  یه سیم سیاه از این دوتاولوم میاد که بعد از مقاومت به پایه های ای سی ha17741 وصل میشه
                  The HA17741/PS is an internal phase compensation high-performance operational amplifier, that isappropriate for use in a wide range of applications in the test and control fields
                  اما انگار این قطعه تو بازار نیست میخواستم عوض کنم ببینم مشگلش حل میشه یا نه ضمنا سایت فعلا اجازه نداده عکس پیوست کنم
                  سلام،به احتمال زیاد معادل اون آیسی ،
                  UA741یاlm741 هست که به احتمال ۹۵ درصد این آیسی هایی که
                  معرفی کردم جایگزین آیسی ha17741شود.
                  البته معلوم نیست که با تعویض آیسی مشکل حل شود.
                  ولی ارزش امتحان را دارد.
                  موفق باشید.

دیدگاه

سلام ،فروشنده ای که ازش خرید می کنم فقط ic 081 داشت منم گرفتم و ای سی را عوض کردم باهاش با یه لامپ ماشین تو ولتاژ 12الی 13 ولت تست کردم و ولوم تنظیم آمپر را روی کمتریم مقدار گذاشتم اما وقتی اتصال با لامپ برقرار میشه در حد چند ثانیه چراغ cc روشن میشه ویکی از رله ها عمل میکنه اما بعدش دوباره ولتاژ را وصل میکنه واین خوب نیست چون در صورت داشتن اتصالی در مدار باعث سوختن بردی که روش کار میکنیم میشه بنطر شما مشگل از ای سی هست یا جای دیگه مدار مشگل داره
                    فیش که سمت چپ پایین هست مربوط به کنترل ولتاژ وآمپر است سیاه برای آمپر و قرمز برای ولتاژ که از ولوم های روی صفحه اصلی میاد
                    آی سی سمت راست برای تنظیم آمپراست که عوض شده وسمت چپی برای ولتاژ
                    ضمنا دیود بزرگ بغل ای سی ها هم سوخته بود که عوض شده و بالای برد نصبش کردم

جدیدترین ویرایش توسط غلامحسین1; ۱۸:۳۹ ۱۳۹۹/۱۰/۰۹.

دیدگاه

سلام ،فروشنده ای که ازش خرید می کنم فقط ic 081 داشت منم گرفتم و ای سی را عوض کردم باهاش با یه لامپ ماشین تو ولتاژ 12الی 13 ولت تست کردم و ولوم تنظیم آمپر را روی کمتریم مقدار گذاشتم اما وقتی اتصال با لامپ برقرار میشه در حد چند ثانیه چراغ cc روشن میشه ویکی از رله ها عمل میکنه اما بعدش دوباره ولتاژ را وصل میکنه واین خوب نیست چون در صورت داشتن اتصالی در مدار باعث سوختن بردی که روش کار میکنیم میشه بنطر شما مشگل از ای سی هست یا جای دیگه مدار مشگل داره
                      فیش که سمت چپ پایین هست مربوط به کنترل ولتاژ وآمپر است سیاه برای آمپر و قرمز برای ولتاژ که از ولوم های روی صفحه اصلی میاد
                      آی سی سمت راست برای تنظیم آمپراست که عوض شده وسمت چپی برای ولتاژ
                      ضمنا دیود بزرگ بغل ای سی ها هم سوخته بود که عوض شده و بالای برد نصبش کردم

سلام مجدد،گین آپ امپ ها با هم متفاوت هست...
                      بهتر هست یه آیسی 741روی برد نصب کنید .
                      موفق باشید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

بهتر هست یدونه خازن ۵۰ ولت ۲۲۰۰ میکرو فاراد تو پایین برد که جاش
                      خالیه قرار بدین.
                      همینطور بهتره کل خازن های رو برد تست بشه.
                      موفق باشید.

دیدگاه

سلام اول که آن دو تا ای سی را عوض کردم با مدل un741 که با وقتی که081 انداختم زیاد فرق نکرد ، بعدشک من به ترانزیستور ها بود، که کل ترانزیستورها را باکل خازن کم ظرفیت تو برد را عوض کردم اما بازم ولوم های آمپر درست کار نمی کرد ، بعد شک من به مقاومت کچی روی برد رفت اونم خریدم عوض کردم فرقی نکرد
                        بعد به ولوم ها رفت ولوم ولتاژ را با آمپر عوض کردم بازم یک ثانیه هنگام پیچاندن ولوم خوب بود دوباره خراب میشد
                        یه مقاومت کم ظرفیت روی برد ولوم هاست با یک سوکت که دوتا سیم از ولوم های ولتاژ و آمپر میگیرد و به برد میبره که تو عکس ها تو قسمت وسط سمت چپ بود اون ها را هم عوض کردم ، درست شد
                        فکرکنم مشگل از این سوکت و این مقاومت 910 اهم بوده ((سفید قهوه ای سیاه طلایی) البته فکر کنم ای سی هم سوخته بود
                        نهایتا فکر کنم 100خرج وسیله هایی که عوض کردم شد خیلی قطعات تعویضی هنوز سالمه که نگه میدارم
                        فقط باید یه مقاومت 63ولت 4700 یا بالاتر بگیرم و تو جای که خالیه بزارم
                        جدیدترین ویرایش توسط غلامحسین1; ۱۷:۳۸ ۱۳۹۹/۱۰/۱۶.

دیدگاه

سلام اول که آن دو تا ای سی را عوض کردم با مدل un741 که با وقتی که081 انداختم زیاد فرق نکرد ، بعدشک من به ترانزیستور ها بود، که کل ترانزیستورها را باکل خازن کم ظرفیت تو برد را عوض کردم اما بازم ولوم های آمپر درست کار نمی کرد ، بعد شک من به مقاومت کچی روی برد رفت اونم خریدم عوض کردم فرقی نکرد
                          بعد به ولوم ها رفت ولوم ولتاژ را با آمپر عوض کردم بازم یک ثانیه هنگام پیچاندن ولوم خوب بود دوباره خراب میشد
                          یه مقاومت کم ظرفیت روی برد ولوم هاست با یک سوکت که دوتا سیم از ولوم های ولتاژ و آمپر میگیرد و به برد میبره که تو عکس ها تو قسمت وسط سمت چپ بود اون ها را هم عوض کردم ، درست شد
                          فکرکنم مشگل از این سوکت و این مقاومت 910 اهم بوده ((سفید قهوه ای سیاه طلایی) البته فکر کنم ای سی هم سوخته بود
                          نهایتا فکر کنم 100خرج وسیله هایی که عوض کردم شد خیلی قطعات تعویضی هنوز سالمه که نگه میدارم
                          فقط باید یه مقاومت 63ولت 4700 یا بالاتر بگیرم و تو جای که خالیه بزارم
                          سلام مجدد،به شما خیلی تبریک میگم که منبع تغذیتون بالاخره درست
                          شد .
                          در ضمن اون خازنی که میفرمایین ۵۰ ولت ۲۲۰۰ میکرو فاراد باشه هم کافیه .
                          موفق باشید.

دیدگاه

سلام ببخشید با منبع تغذیه چه باطری را شارژ کردید؟؟؟ امپر باطری بالا بود؟؟؟اخه منیع تغذیه برای شارژ کردن کامل باطری نیست !!!!مگر اینکه یک مدار برای قطع جریان برق هنگامی که باطری کامل شارژ میشه قرار دهید در غیر اینصورت باطری شارژ بیش از حد میشه (خراب میشه )و جریان و ولتاژ باطری از منبع بیشتر میشه و وارد منبع میشه و باعث خرابی منبع تغذیه میشه .
                            هر شکست مقدمه یک پیروزیست

دیدگاه

سلام این منبع های جدید ، همگی چینی هستند و سعی کنید با جریان بالا به مدت زیاد کارنکنید چون باعث صدمه دیدن مدار میشود
                              من باهاش یه باطری 12 ولت را با آمپر بالا میخواستم شارژ کنم که بعداز یه مدت اینجور شد قضیه خیلی وقت پیش است ،درست به خاطر ندارم کلا ولتاژم قطع شد
                              که اولین چیزی که عوض کردم تامنبع دوباره راه افتاد اون دیود وسط برد بود که 5408 انداختم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام ممنون که راهنمایی کردید
                              امااون ولتاژپایه های خالی روی برد را گرفتم بیش از 50 ولت بود در حد 60 بود و ممکن است خازن 50 ولت منفجر بشه

دیدگاه

سلام
                                با این ماژول ( کد کالا :3011015109 )
                                و دو ولوم 100 کیلو و یک ولت متر آمپرمتر رو پنلی
                                و یک سوئیچینگ 24ولت 10 آمپر
                                راحت میتونید یه منبع تغذیه 20 آمپری ارزون و قوی بسازید
                                من ساختم خیلی راضیم معادل این دستگاه تو بازار الان 3 میلیون تومنه با نهایت 400 هزار تومن جمع میشه
                                فقط دنبال یه مدار محافظ برای اتصال کوتاه هستم که کامل بشه
                                اگر کسی بلده لطفا راهنمایی کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X