اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت محافظ اتصال کوتاه برای منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت محافظ اتصال کوتاه برای منبع تغذیه

...با
    سلام به دوستان ...
    این هم نقشه فیوز الکترونیک ....
    امیدوارم در ساختش موفق باشید ....جریان خروجی
    کمتر از یک امپر است..
    جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۱۳:۵۰ ۱۴۰۰/۰۶/۰۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MiladSdgh نمایش پست ها
      سوییچینگ که نمیخوام استفاده کنم.این ای سی ای هم که شما گفتید هم سرچ کردم ولی فقط مدار 5 ولتش بود. یک نمونه مدار با دارلینگتون رو میتونید بفرستید؟ممنون
      سلام دوست عزیز چرا نمیخواید از سوئیچینگ استفاده کنید؟! استفاده از منابع تغذیه خطی هم گرون تر میشه و هم تلفات دارن . شما می توانید با استفاده از LM2576 یک منبع تغذیه متغیر یا ثابت بسازید و برای محافظت از اتصال کوتاه در این مدار از آپ امپ استفاده کنید ، در انجمن این مدار رو آقای جباری قرار دادن اگر نبود بگید تا بذارم و در موردش توضیح بدم براتون
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

سلام.من یک منبع تغذیه با ترانس میخواستم بسازم.حالا به فکرم رسیده که یک محافظ دربرابر اتصال کوتاه یا جا به جا وصل کردن پلاریته ها بزارم.داخل اینترنت که گشتم چه سایت های خارجی چه داخلی مورد های زیاد جالبی نگفته بودن(مثل رله یا ...).من میخوام مثل منبع تغذیه های ازمایشگاهی زمانی که اتصال کوتاه میشه خروجی قطع بشه تا زمانی که اتصال کوتاه رفع نشده باشه و یک led هم که نشانگرش باشه.از دوستان اگر کسی مدارش رو داره قرار بده و توضیح بده که ایا نیاز هست که در ورودی این مدار یعنی بعد از یکسو سازی باید قرار داد یا در خروجی مدار؟با تشکر
        (این هم عکس مدار خودم)

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

....با سلام*به شما دوست عزیز و محترم .....
        این مدار منبع تغذیه با LM317 و مدار محافظ در مقابل اتصال کوتاه که خود ساخته ام و بسیار محافظت خوبی
        دارد..و به هیچ وجه بعد از اتصال کوتاه قطعات* نمی سوزند ....البته جریان خروجی به ..120 . ....میلی آمپر
        محدود شده است ..ولی ولتاژخروجی با ورودی ترانس ۱۸ ولت ..AC ... حداکثر به 24 ولت می رسد
        ابن مدار بعد پل دیود و خازن صافی قرار می گیرد ....
        ه

دیدگاه

سلام.من یک منبع تغذیه با ترانس میخواستم بسازم.حالا به فکرم رسیده که یک محافظ دربرابر اتصال کوتاه یا جا به جا وصل کردن پلاریته ها بزارم.داخل اینترنت که گشتم چه سایت های خارجی چه داخلی مورد های زیاد جالبی نگفته بودن(مثل رله یا ...).من میخوام مثل منبع تغذیه های ازمایشگاهی زمانی که اتصال کوتاه میشه خروجی قطع بشه تا زمانی که اتصال کوتاه رفع نشده باشه و یک led هم که نشانگرش باشه.از دوستان اگر کسی مدارش رو داره قرار بده و توضیح بده که ایا نیاز هست که در ورودی این مدار یعنی بعد از یکسو سازی باید قرار داد یا در خروجی مدار؟با تشکر
          (این هم عکس مدار خودم)

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با سلام دوباره...
          میتوانید مدار فوق را به آسانی در خروجی( به دوسر ولتاژ خروجی) اضافه کنید .و هر وقت که در
          خروجی ولتاژ بود LED روشن می شود...و اگر نور LEDزیاد بود .
          یک مقاومت 1Kبا آن سری کنید....ترانزیستور به شما ره
          BF256است
          جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۲۳:۱۸ ۱۴۰۰/۰۶/۰۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X