اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مداری برای شارژ خودکار باتری های کتابی 9 ولت سراغ دارید؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مداری برای شارژ خودکار باتری های کتابی 9 ولت سراغ دارید؟

ولی جدا یه سوالی به ذهنم رسیدبنظرتون با فاز 220 ولت ویه نول ضعیف مثل یه تیکه فلز میشه یه باتری رو شارژ کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط msm_a_b_e نمایش پست ها
      ولی جدا یه سوالی به ذهنم رسیدبنظرتون با فاز 220 ولت ویه نول ضعیف مثل یه تیکه فلز میشه یه باتری رو شارژ کرد؟
      خب یه خورده شارژ میشه ولی قبل اینکه خوب شارژ بشه احتمالا منفجر میشه یا هر اتفاق دیگه ای
      منظورت از نول ضعیف چیه ؟ یعنی از الکترون های اون فلز استفاده کنی ؟ خب چند دهم ثانیه اول الکترون ازادی اگه داشته باشه تموم میشه
      ولی اگه بشه جریان رو محدود کنی با مقاومت شاید بشه
      بهتره از تغذیه خازنی استفاده کنی و ولتاز و جریان کم کنی و زنر هم بزنی اره میشه بنظرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
        خب یه خورده شارژ میشه ولی قبل اینکه خوب شارژ بشه احتمالا منفجر میشه یا هر اتفاق دیگه ای
        منظورت از نول ضعیف چیه ؟ یعنی از الکترون های اون فلز استفاده کنی ؟ خب چند دهم ثانیه اول الکترون ازادی اگه داشته باشه تموم میشه
        ولی اگه بشه جریان رو محدود کنی با مقاومت شاید بشه
        بهتره از تغذیه خازنی استفاده کنی و ولتاز و جریان کم کنی و زنر هم بزنی اره میشه بنظرم
        نه بی شوخی گفتم منظورم از نول ضعیف همون یه تیکه فلزه واقعیه منفجرچرا؟؟؟؟الکترون آزاد تموم میشه؟فکر نکنما چون ولتاژ ac هست توی نیم سیکل از فلز الکترون میگیره و تو نیم سیکل بعدی دوباره بهش پس میده.اگه منظورتون اینه که کامل نمیتونه الکترون هارو توی نیم سیکل اول بگیره خب هدف منم دقیقا همینهکه نتونه و باعث ضعیف شدن قدرتش بشه که بشه مثلا باهاش یه باتری اسیدی رو شارژ کرد.

دیدگاه

نه بی شوخی گفتم منظورم از نول ضعیف همون یه تیکه فلزه واقعیه منفجرچرا؟؟؟؟الکترون آزاد تموم میشه؟فکر نکنما چون ولتاژ ac هست توی نیم سیکل از فلز الکترون میگیره و تو نیم سیکل بعدی دوباره بهش پس میده.اگه منظورتون اینه که کامل نمیتونه الکترون هارو توی نیم سیکل اول بگیره خب هدف منم دقیقا همینهکه نتونه و باعث ضعیف شدن قدرتش بشه که بشه مثلا باهاش یه باتری اسیدی رو شارژ کرد.
          خب مدار کامل نیست که یعنی حلقه جریان شکل نمیگیره
          نهایتش این یه هزارم شارژ میشه و دوباره همون شارژ پس میده
          و یه تکه فلز الکترون زیادی نداره

دیدگاه

خب مدار کامل نیست که یعنی حلقه جریان شکل نمیگیره
            نهایتش این یه هزارم شارژ میشه و دوباره همون شارژ پس میده
            و یه تکه فلز الکترون زیادی نداره
            نه دیگههه حالا من یچیزی گفتم شما واقعا پل یکسو کننده رو انداختین آشغالی
            و هدف هم دقیقا همینه که الکترون زیادی نداشته باشه تا قدرت برق زیاد نشه باتری رو منفجر کنه

دیدگاه

نه دیگههه حالا من یچیزی گفتم شما واقعا پل یکسو کننده رو انداختین آشغالی
              کدوم پل ؟ اون که عصر گفتم ؟ ترسیدم انجام بدم یه خورده اب انگور خورده بودم اعتماد بنفسم رفته بود بالا
              فکرشو کردم دیدم قابلمه بذارم احتراق و احتباس ایجاد شده امکان داره قابلمه رو هم منبسط کنه بعد من بمونم با صندلی چرخ دار
              بری بیمارستان یه بخیه بزنی باید وام بگیری ..
              ولی خب مد نظرمه با احتیاط انجامش بدم یه جای مناسب
              توام اگه باتری قابل شارز کهنه داری با تغذیه خازنی شارژش کن ببین چی میشه

دیدگاه

کدوم پل ؟ اون که عصر گفتم ؟ ترسیدم انجام بدم یه خورده اب انگور خورده بودم اعتماد بنفسم رفته بود بالا
                فکرشو کردم دیدم قابلمه بذارم احتراق و احتباس ایجاد شده امکان داره قابلمه رو هم منبسط کنه بعد من بمونم با صندلی چرخ دار
                بری بیمارستان یه بخیه بزنی باید وام بگیری ..
                ولی خب مد نظرمه با احتیاط انجامش بدم یه جای مناسب
                توام اگه باتری قابل شارز کهنه داری با تغذیه خازنی شارژش کن ببین چی میشه
                ایده تغذیه خازنی به ذهنم رسیده ولی دیدم جریانش بدرد نمیخوره درضمن باتریم نونو هست باتری اسیدی ماشین یه هفته نیست خریدم

دیدگاه

ایده تغذیه خازنی به ذهنم رسیده ولی دیدم جریانش بدرد نمیخوره درضمن باتریم نونو هست باتری اسیدی ماشین یه هفته نیست خریدم
                  اسیدی یا سیلد اسیدی ؟ چند و چند امپر ؟ چه مارکی

دیدگاه

اسیدی یا سیلد اسیدی ؟ چند و چند امپر ؟ چه مارکی
                    سیلد اسید سربیه البته هدف اصلا مارک و اینا نیست فقط میخوام بگم که خیلی مصمم هستم انجام بدمش

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته نگران نباشید اول رو یه باتری کوچیکتر امتحانش میکنم

دیدگاه

سیلد اسید سربیه البته هدف اصلا مارک و اینا نیست فقط میخوام بگم که خیلی مصمم هستم انجام بدمش
                      خب چی رو انجام بدی ؟ شارژ کردنش ؟ باتری قلابی زیاده

میخوای با این باتری نو این شارز 220 تست کنی ؟ نه
                      با یه باتری کهنه حتی قلمی قابل شارز
                      هدف این ببینی چی میشه ولی خطرناکم هست
                      میتونی یه تاپیک در موردش بزنی

دیدگاه

خب چی رو انجام بدی ؟ شارژ کردنش ؟ باتری قلابی زیاده

میخوای با این باتری نو این شارز 220 تست کنی ؟ نه
                        با یه باتری کهنه حتی قلمی قابل شارز
                        هدف این ببینی چی میشه ولی خطرناکم هست
                        میتونی یه تاپیک در موردش بزنی
                        چی بگم والا معلومه که خطرناکه اگه نبود که انجامش میدادم وا نمیستادم که(ایدش یه ماهه تو ذهنم میچرخه ولی تاحالا جایی نگفتم)نه باتری نو هدف آخرم هست درصورت موفقیت اگه بخوام انجامش بدم مرحله اول یه باتری کهنه نیکل کادمیم هست.

دیدگاه

چی بگم والا معلومه که خطرناکه اگه نبود که انجامش میدادم وا نمیستادم که(ایدش یه ماهه تو ذهنم میچرخه ولی تاحالا جایی نگفتم)نه باتری نو هدف آخرم هست درصورت موفقیت اگه بخوام انجامش بدم مرحله اول یه باتری کهنه نیکل کادمیم هست.
                          چی بگم وولا
                          هیچی بعید نیست
                          ولی سعی کن این باتری نو خراب نکنی
                          از المینیوم یا روی استفاده کن
                          یه پیشنهاد برات دارم .. سعی کن پراکنده نشی و متمرکز روی برخی مباحث کار کنی و تجربه و علمتو در همون موارد محدود کنی
                          جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۲:۰۱ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها

با سلام به شما دوستان......
                            این نقشه عملی شارژ باتری های ۹ ولتی pp3...و قلمیAA..و
                            نیم قلمی AAA می باشد...اما خودکار نیست و بعد مدت زمان
                            معین باید قطع گردد ....اما اگر جریان را کم در نظر بگیریم
                            می تواند به مدت زیادی تحت شارژ بماند و باتری آسیب
                            نمی بیند ....البته مقاومت*ها را محاسبه کرد ....
                            موفق باشید ....

باعرض،سلام*مجدد به شما .......
                            با مقدار مقاومت ۶۸ اهم ...جریان شارژ تقریبی ۲۰ میلی آمپر میشود . و یک وات لازم است تا داغ نشود.
                            سلام...ممنونم از شما...اما عکسها اپلود نشدن انگار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza18feb نمایش پست ها
                              سلام...ممنونم از شما...اما عکسها اپلود نشدن انگار
                              با درود
                              عکس ها هستن و من دارم مشاهده میکنم
                              کمی صبر کنید تا کامل لود بشن چون حجم عکس کمی بالاست

دیدگاه

با درود
                                عکس ها هستن و من دارم مشاهده میکنم
                                کمی صبر کنید تا کامل لود بشن چون حجم عکس کمی بالاست
                                آها متوجه شدم علتش این بود که فیل-تر-شکنم روشن بود

سلام همونطور گه گفتم با lm317 میشه یه مدار ساده طراحی کرد اینم مدار:

با توجه به اطلاعات باتری شما مقدار مقاومت هارو مشخص کردم با اون پتانسیومتر یا ولوم میتونید جریان شارژ باتری خودتون رو از رنج 10 الی 60 میلی آمپر تغییر بدیدکه هرچی کمتر باشه برا سلامت باتری بهتره منتها مدار قطع کن خودکار نداره و شما باید ولتاژ باتری رو با ولت متر اندازه بگیرید و وقتی که 10.3 ولت رسید شارژ رو قطع کنید.درغیر این صورت باتری اور شارژ میشه.سوالی بود در خدمتم
                                اقا خیلی ممنون لطف کردین...یه سوال...جریان با اون پتانسیومتر قابل تنظیمه درسته؟ چطور میتونم جریان رو با مولتیمتر اندازه بگیرم...و اینکه الان lm317 پتانسیومتر نداره...چطوری ولتاژ رو تنظیم میکنه؟

سلام همونطور گه گفتم با lm317 میشه یه مدار ساده طراحی کرد اینم مدار:

با توجه به اطلاعات باتری شما مقدار مقاومت هارو مشخص کردم با اون پتانسیومتر یا ولوم میتونید جریان شارژ باتری خودتون رو از رنج 10 الی 60 میلی آمپر تغییر بدیدکه هرچی کمتر باشه برا سلامت باتری بهتره منتها مدار قطع کن خودکار نداره و شما باید ولتاژ باتری رو با ولت متر اندازه بگیرید و وقتی که 10.3 ولت رسید شارژ رو قطع کنید.درغیر این صورت باتری اور شارژ میشه.سوالی بود در خدمتم
                                اقا خیلی ممنون لطف کردین...یه سوال...جریان با اون پتانسیومتر قابل تنظیمه درسته؟ چطور میتونم جریان رو با مولتیمتر اندازه بگیرم...و اینکه الان lm317 پتانسیومتر نداره...چطوری ولتاژ رو تنظیم میکنه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X