اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افت ولتاژ در مدارت مبدل DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : افت ولتاژ در مدارت مبدل DC

نوشته اصلی توسط mrh586 نمایش پست ها
    چشم
    ممنون
    چشم
    اشتباه نوشتم،drain and out
    ممنون
    بله فقط خواستم تنظیمات شمارو دست نزنم
    اون تنظیمات برای قبل بود هر بار خودتون بهترین حالت رو با قواعدی مثل سقف و کف و محل مناسب صفر محور عمودی برای هر کانال که ترجیحا درست کنار یکی از خطوط افقی صفحه باشه انتخاب کنید.
    بله متوجه شدم
    گرند رو از هر دو فاکتور گرفتم در نوشتن البته
    دقیقا پراب 1 به درین و پراب 2 به خروجی . تریگر روی کانال 1 بود
    بله ولی من بیشتر بخاطر مشکل چسبیدن به سقف خواستم دوباره این رو هم بذارید. در عکس آخر صفحه توضیح دادم.
    چشم
    راستی من با موبایل روی لینک ها کلیک کردم خیلی سریع رفت روی پخش آنلاین و راحت پخش کرد
    نمیدونم شاید برای پخش آنلاین در ویندوز یک تنظیماتی داره
    بله الان پخش میشه ولی اون موقع نمی شد.
    بفرمایید
    این دو سر دیود طوری که به سقف و کف برخورد نداشته باشه
    دوتا خط عمودی و دوتا خط افقی هم میتونه بندازه روی صفحه و مقادیر بینشون رو نشون میده
    الان دوتا خط افقی رو سعی کردم طوری تنظیم کنم که چسبیده به کف و سقف موج باشه به عنوان مرجع
    ممنون در ادامه روش بحث شد.
    این خیلی عالی و لازم بود
    دم شما گرم
    سلامت باشید.
    الان برا من توو ویندوز میره برا پخش آنلاین وقتی کلیک میکنم
    بله الان پخش میشه ولی اون موقع نمی شد.
    و اما نتیجه گیری از ولتاژ دیود:
    ببینینید این شکل برای قبل از اتصال باره و اونطور که اسکوپ نشون میده ولتاژهای ورودی و خروجی به ترتیب 30 و 14 ولت هستند:

اینم با بار:

اینم از ویدئوی قبلی که شامل ولتاژ خروجی بود:

بنابر این ولتاژ خروجی روی اسکوپ در حد 15 - 14 ولته و با بار هم با توجه به دو تا شکل اول افت نداره.
    البته اگه شما در اندازه گیری خروجی پراب رو از اول روی خازن خروجی می ذاشتید توفیق دیدن ولتاژ بی باری و تغییر ولتاژدر اثر بار رو هم می داشتیم که متاسفانه به خاطر روش اندازه گیری تون در ابتدای فیلم ولتاژ صفره بعد با اتصال بار میاد بالا.
    البته از ویدئوهایی که برای پین های 7 و 8 قبلا در پست292 گذاشته بودید مشخصه که اسکوپ یه مقدار جزئی ولتاژ ها رو زیاد نشون میده. چون این دو تا ولتاژ تقریبا دقیق باید به ترتیب 15 و 5 ولت باشند.
    الان ولتاژ ورودی سلف هم بین 28 تا 31 ولت نشون میده که از شکل آخر مشخصه این سه ولت تغییر به خاطر افزایش افت ولتاژ درین-سورس در لحظه روشن بودن ماسفته. یعنی ولتاژ تغذیه را همون 31 ولت نشون میده! شما با مولتی متر بگیرید ببینید منبع دقیقا چند ولته. اگه اینجور باشه یا اسکوپ زیاد نشون میده یا ولتمتر کم. یه مرجع خوب همون پین های 7 و 8 هستند که می تونید مولتی متر رو هم باهاشون تست کنید. (قبلا در پست292 با اسکوپ داریمشون)
    اون کاهش ولتاژ ورودی سلف هم با توجه به شکل آخر همین پست افزایش افت ولتاژ روی ماسفت در پایان لحظه های روشن بودنشه (به شیب دار بودن پایین پالس های زرد دقت کنید). علتش هم افزایش خطی جریان سلف در هنگام وصل سوییچ و خاصیت ذاتی مقاومتی کانال ماسفت است. این مشکل اگه با کاهش مقاومت R4 بهبود پیدا نکنه باید از ماسفت با R_ds کمتر استفاده بشه. شما ببینید اگه مشکل اعوجاج اسیلاتور بوسیله دیود شاتکی بین پین 6 و زمین برطرف میشه R4=22 یا 10 رو هم با اون دیود امتحان کنید. ببینید با بار اعوجاج پین 4 نداشته باشید و مشکل شیب زیاد پایین پالس های شکل آخر هم از بین بره. البته این شیب هیچ موقع با ماسفت صفر نمیشه ولی ممکنه بشه کمش کرد تا افت ولتاژ روی ماسفت در انتهای بازه روشن بودنش کمتر بشه.

فیلم خروجی-زمین کانال1 و درین-زمین کانال 2 رو دو باره بذارید. با تنظیمات درست که عرض کردم. از اول فیلم هم پراب خروجی به خازن وصل باشه تا تغییر احتمالی ولتاژ در لحظه اتصال بار مشخص بشه. سقف و کف رو رعایت کنید و محل های مرجع صفر دقیقا روی خطوط افقی باشند. (پراب ها روی X10)
    جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۲۲:۵۲ ۱۴۰۱/۰۷/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط som1234 نمایش پست ها
      فیلم خروجی-زمین کانال1 و درین-زمین کانال 2 رو دو باره بذارید. با تنظیمات درست که عرض کردم. از اول فیلم هم پراب خروجی به خازن وصل باشه تا تغییر احتمالی ولتاژ در لحظه اتصال بار مشخص بشه. سقف و کف رو رعایت کنید و محل های مرجع صفر دقیقا روی خطوط افقی باشند. (پراب ها روی X10)
      چشم،با مواردی که فرمودید انجام میدم دوباره
      فقط الان پین 4 دوباره اوعجاج داره
      و با مقاومت 100 اهم گیت بدتر هم شد
      کمترینش با همون 47 اهم هست
      با دیود پین 6 هم کوچکترین تفاوتی نداشت
      تازه اگر جریان بیشتری از مدار بکشیم،هم افت ولتاژ زیاد داریم و اوعجاج بیشتر
      این عکس با بار لامپ هالوژنی هست و مقاومت گیت 47 اهم

بنابر این ولتاژ خروجی روی اسکوپ در حد 15 - 14 ولته و با بار هم با توجه به دو تا شکل اول افت نداره.
      کاملا درسته

الان ولتاژ ورودی سلف هم بین 28 تا 31 ولت نشون میده که از شکل آخر مشخصه این سه ولت تغییر به خاطر افزایش افت ولتاژ درین-سورس در لحظه روشن بودن ماسفته. یعنی ولتاژ تغذیه را همون 31 ولت نشون میده! شما با مولتی متر بگیرید ببینید منبع دقیقا چند ولته. اگه اینجور باشه یا اسکوپ زیاد نشون میده یا ولتمتر کم. یه مرجع خوب همون پین های 7 و 8 هستند که می تونید مولتی متر رو هم باهاشون تست کنید. (قبلا در پست292 با اسکوپ داریمشون)
      28 درسته،چون ولتمترها حدود 27.5 الی 27.9 نشون میدن،قبلا با سه چهارتا مختلف اندازه گیری کردم

راستی همیشه یکی از این ولت/آمپر مترهای پنلی به خروجی وصل هست و من بار و اسکوپ رو تا الان بعد از اون وصل میکردم
      البته تغذیش با باطری و جداگانه هست
      گفتم اینم عرض کنم

ببینینید این شکل برای قبل از اتصال باره و اونطور که اسکوپ نشون میده ولتاژهای ورودی و خروجی به ترتیب 30 و 14 ولت هستند:
      ولتاژ ورودی رو طوری که شما علامت گذاشتین و هست داره همون حدود 28 نشون میده
      یا من اشتباه فهمیدم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

یه مرجع خوب همون پین های 7 و 8 هستند که می تونید مولتی متر رو هم باهاشون تست کنید. (قبلا در پست292 با اسکوپ داریمشون)
      در این پست ، اسکوپ داره ولتاژ پین 7 رو دقیقا 15 ولت نشون میده
      نه کم و نه زیاد

دیدگاه

چشم،با مواردی که فرمودید انجام میدم دوباره
        فقط الان پین 4 دوباره اوعجاج داره
        و با مقاومت 100 اهم گیت بدتر هم شد
        کمترینش با همون 47 اهم هست
        با دیود پین 6 هم کوچکترین تفاوتی نداشت
        تازه اگر جریان بیشتری از مدار بکشیم،هم افت ولتاژ زیاد داریم و اوعجاج بیشتر
        این عکس با بار لامپ هالوژنی هست و مقاومت گیت 47 اهم
        اگه دیود شاتکی با ولتاژ فوروارد کمتر دارین بذارین.
        با RT=5.6K CT=7-8n هم امتحان کنید.

کاملا درسته
        ولی شما فرموده بودیدبا اتصال بار افت ولتاژدارید!
        28 درسته،چون ولتمترها حدود 27.5 الی 27.9 نشون میدن،قبلا با سه چهارتا مختلف اندازه گیری کردم
        با پراب X10اسکوپ ببینید منبع رو چند نشون میده (با اسکوپ فاصله تا مرجع صفر را ملاک قرار بدید نه اون عدد پایین صفحه را). و مولتی متر چند
        راستی همیشه یکی از این ولت/آمپر مترهای پنلی به خروجی وصل هست و من بار و اسکوپ رو تا الان بعد از اون وصل میکردم
        البته تغذیش با باطری و جداگانه هست
        گفتم اینم عرض کنم
        مشکلی نیست. آمپرمترش رو با شنت وصل کردید؟ روی شنت که افت ولتاژندارید؟ در ضمن مقادیر رو تست کردید که درست نشون میده؟ چون اینها خیلی بهشون اعتمادی نیست که درست نشون بدند بخصوص جریان رو. بهتره از مولتی متر استفاده کنید.
        ولتاژ ورودی رو طوری که شما علامت گذاشتین و هست داره همون حدود 28 نشون میده
        یا من اشتباه فهمیدم
        منظورتون متوجه نشدم. واضحتر بفرمایید. اگه اسکوپ می گید فاصله تا مرجع صفر را ملاک قرار بدید نه اون عدد پایین صفحه را
        در این پست ، اسکوپ داره ولتاژ پین 7 رو دقیقا 15 ولت نشون میده
        نه کم و نه زیاد
        اگه اون عدد پایین صفحه رو می گید بله. ولی اگه تعداد شبکه های افقی را با ولت دیویژن 5 در نظر بگیرید از محل مرجع صفر کانال 1 تا خط موج حدود 16 ولته و من هم روی شکل موج ها هر توضیحی دادم بر همین مبنا بوده نه بر مبنای عددای پایین صفحه. حالا نمی دونم چرا اونجا زده 15 ولت. نشانگر مرجع صفر یه ذره به نظز بالای خط وسط صفحه است ولی خط موج اختلافش با خط افقی زیر خودش بیشتر از این مقداره. ظاهرا اسکوپ خودش هم با مقادیر خودش سازگار نیست. البته در حد حد اکثر 1 ولت. ولی من نمی دونم چرا تغذیه رو در حد 30-31 ولت نشون میده؟ هم با اسکوپ و هم با مولتی متر تغذیه را بگیرید ببینید چنده. با اسکوپ فاصله تا مرجع صفر را ملاک قرار بدید. یه مرجع خوب همون پین های 7 و 8 هستند که می تونید مولتی متر رو هم باهاشون تست کنید.
        قرار دادن خطوط باند افقی (خط چین های سبز) و قرائت عدد بالای صفحه سمت چپ هم به نظر ملاک خوبیه.
        جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۰۰:۱۷ ۱۴۰۱/۰۷/۲۸.

دیدگاه

یه مرجع خوب همون پین های 7 و 8 هستند که می تونید مولتی متر رو هم باهاشون تست کنید
          دوباره تست کردم
          پین 7 رو دقیقا 15 و پین 8 رو 8.39 ولت نشون داد
          این مشکل اگه با کاهش مقاومت R4 بهبود پیدا نکنه باید از ماسفت با R_ds کمتر استفاده بشه. شما ببینید اگه مشکل اعوجاج اسیلاتور بوسیله دیود شاتکی بین پین 6 و زمین برطرف میشه R4=22 یا 10 رو هم با اون دیود امتحان کنید
          همونطور که عرض کردم دیود هیچ تفاوتی ایجاد نکرد و کمترین اوعجاج رو هم روی R4=47 داریم
          همه سعیم رو کردم که تمام موارد رو رعایت کنم،اگر قصوری داشتم بزرگواری بفرمایید و گوشزد کنید تا درستش کنم
          نمیدونم این فیلم چرا اینقدر با قبلی متفاوت هست
          شاید آخر شب هست و من دیگه مغزم نمیکشه

این فیلم خروجی-زمین کانال1 و درین-زمین کانال 2 هست،تریگر روی کانال 2 و سعی کردم تنظیمات طوری باشند که سطح و کف رعایت شده و فلش های سمت چپ دقیقا روی یکی از خطوط افقی باشند و تریگر کمی مانده به ماکزیمم .
          پراب 1 مستقیم به خازن های خروجی و فارق از بار ، به مدار وصل هست

شبتون خوش

دیدگاه

دوباره تست کردم
            پین 7 رو دقیقا 15 و پین 8 رو 8.39 ولت نشون داد
            پین 8 براش8.39 ولت خیلی زیاده. طبق دیتاشیت حد اکثر 5.1 ولت باید باشه. روی اسکوپ که انقدر نبود تازه با اینکه اسکوپ ظاهرا یکمم بیشتر از ولتمتر نشون میده.
            همونطور که عرض کردم دیود هیچ تفاوتی ایجاد نکرد و کمترین اوعجاج رو هم روی R4=47 داریم
            دیود شاتکی تون مستقیم چسبیده به پین 6 و پین 5 باشه. با فاصله تا جای ممکن کم.
            شما که همه کار کردید این را هم یه تست کنید:
            از مدار سمت چپ شکل زیر بین پین 6 و مقاومت R4 استفاده کنید.
            دقت کنید کلکتور ها باید با سیم های جدا گانه مستقیم وصل بشن به خود رگولاتور و از سیم های مسیر تغذیه آی سی مثل شکل سمت راست استفاده نشه. ترانزیستور ها بهتره همین ها باشند (S8050 و S8550). رگولاتور همون رگولاتور خود مداره شما فقط باید 2 تا ترانزیستورداخل کادر قرمز را به مدار اضافه کنید.
            همه سعیم رو کردم که تمام موارد رو رعایت کنم،اگر قصوری داشتم بزرگواری بفرمایید و گوشزد کنید تا درستش کنم
            نمیدونم این فیلم چرا اینقدر با قبلی متفاوت هست
            شاید آخر شب هست و من دیگه مغزم نمیکشه
            این فیلم خروجی-زمین کانال1 و درین-زمین کانال 2 هست،تریگر روی کانال 2 و سعی کردم تنظیمات طوری باشند که سطح و کف رعایت شده و فلش های سمت چپ دقیقا روی یکی از خطوط افقی باشند و تریگر کمی مانده به ماکزیمم .
            پراب 1 مستقیم به خازن های خروجی و فارق از بار ، به مدار وصل هست
            همه تنظیماتش خوبه تفاوتی هم نیست. جزاینکه حالا ولتاژ درین شکلش اومده پایین صفحه و به درستی نشون داده می شه.
            اون طور که من در فیلم دیدم اتصال بار سطح خروجی رو تغییر نمیده. فقط یه لحظه هنگام وصل کردن بار میاد پایین و دوباره برمیگرده سر جاش. تعجب می کنم شما قبلا فرمودید با بارکم میشه!
            الان فقط تنها مشکل اینه که با بار ماسفت بعد از خاموشی یه لحظه دوباره روشن میشه و درین رو میکشه پایین بعد دیگه قطع می مونه تا سیکل بعدی. فکر کنم این همون لحظه اعوجاج اسیلاتور باشه.

شبتون خوش
            وقت شما هم بخیر .
            جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۰۲:۲۰ ۱۴۰۱/۰۷/۲۸.

دیدگاه

اگه دیود شاتکی با ولتاژ فوروارد کمتر دارین بذارین.
              با RT=5.6K CT=7-8n هم امتحان کنید.
              چشم
              ولی شما فرموده بودیدبا اتصال بار افت ولتاژدارید!
              با لامپ هالوژنی حدود 6 ولت و با لامپ های سری(1.2 آمپر جریان)حدود 0.5 ولت
              یه مدت با لامپ هالوژنی تست میکردیم اگر خاطرتون باشه،خیلی افت داره با اون
              با پراب X10اسکوپ ببینید منبع رو چند نشون میده (با اسکوپ فاصله تا مرجع صفر را ملاک قرار بدید نه اون عدد پایین صفحه را). و مولتی متر چند
              عدد که 28 نشون میداد ولی چشم با شکل موج میسنجم
              مشکلی نیست. آمپرمترش رو با شنت وصل کردید؟ روی شنت که افت ولتاژندارید؟ در ضمن مقادیر رو تست کردید که درست نشون میده؟ چون اینها خیلی بهشون اعتمادی نیست که درست نشون بدند بخصوص جریان رو. بهتره از مولتی متر استفاده کنید.
              نه با شنت خارجی نیست،همون شنت کوچولوی داخلش هست
              بیشتر برای مشخص شدن روشن یا خاموش بودن و حدود ولتاژ خروجی ازش استفاده میکنم،البته سوختن ماسفت رو هم زود مشخص میکنه
              والا من دو سه تا مولتی متر و ولتمتر و آمپر متر دارم،هر کدوم یه چیزی نشون میدن تازه اسکوپ هم بهش اضافه شد
              منظورتون متوجه نشدم. واضحتر بفرمایید. اگه اسکوپ می گید فاصله تا مرجع صفر را ملاک قرار بدید نه اون عدد پایین صفحه را
              من اشتباه دیدم،معذرت میخوام
              پین 8 براش8.39 ولت خیلی زیاده. طبق دیتاشیت حد اکثر 5.1 ولت باید باشه. روی اسکوپ که انقدر نبود تازه با اینکه اسکوپ ظاهرا یکمم بیشتر از ولتمتر نشون میده.
              اشتباه تایپی بود،5.39 ولت منظورمه
              دیود شاتکی تون مستقیم چسبیده به پین 6 و پین 5 باشه. با فاصله تا جای ممکن کم.
              فاصله فقط پایه های خود دیود هست
              از مدار سمت چپ شکل زیر بین پین 6 و مقاومت R4 استفاده کنید.
              دقت کنید کلکتور ها باید با سیم های جدا گانه مستقیم وصل بشن به خود رگولاتور و از سیم های مسیر تغذیه آی سی مثل شکل سمت راست استفاده نشه. ترانزیستور ها بهتره همین ها باشند (S8050 و S8550). رگولاتور همون رگولاتور خود مداره شما فقط باید 2 تا ترانزیستورداخل کادر قرمز را به مدار اضافه کنید.
              یک رگولاتور جداگانه برای این مدار گذاشتم
              این هم فیلم خروجی-زمین کانال1 و درین-زمین کانال 2 هست،تریگر روی کانال 2 با مداری که فرمودید

راستی یک سوال:
              این پرش های مداوم موج ها برای چیه؟چه معنی میده؟

دیدگاه

,
                یک رگولاتور جداگانه برای این مدار گذاشتم
                این هم فیلم خروجی-زمین کانال1 و درین-زمین کانال 2 هست،تریگر روی کانال 2 با مداری که فرمودید
                بدون رگولاتور جداگانه چه مشکلی داشت؟ از روش اتصال مدار سمت چپ استفاده کردید؟
                الان که ظاهرا مشکل اعوجاج حل شده.
                برای اطمینان از رفع اعوجاج پین4-زمین را با پراب X1 در کانل 1 و درین- زمین را با پراب X10 در کانل 2 بگیرید.
                سطح تریگر را روی 7-10 ولت در کانال 2 قرار بدید. طوری که شکل موج پرش نداشته باشه. یا در کانال 1 نزدیک نوک بالایی سیگنال.
                جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۱۱:۳۲ ۱۴۰۱/۰۷/۲۸.

دیدگاه

نه منظورم این بود یکم پرش های پین 4 با R4=22 کمتر شده نسبت به قبل که 10 اهم بود و ولوم روی مینیمم

یه چیز جالب
                  به طور تصادفی متوجه شدم شکل موج پین 4 با بار 0.5 آمپر با شکل موج همین پین 4 با بار 1.5 آمپر متفاوت هست(هر دو بار لامپ)

لینک اول بار 0.5 آمپر
                  VID_20221018_221101.mp4 - یو آپلود - آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلودسنتر عکس و فایل یوآپلود

لینک دوم بار 1.5 آمپر
                  VID_20221018_221502.mp4 - یو آپلود - آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلودسنتر عکس و فایل یوآپلود

سلامت باشین،ممنونم
                  ان شاءالله
                  خدا خیر به شما و دوستان بده که اینقدر وقت میگذارید برای امثال بنده

مدار که کلا از اول روی PCB بود ولی از بس که نیاز به تغییر قطعات و مقادیر اون ها بود تصمیم گرفتم بخش کنترل رو به برد بورد انتقال بدم
                  الان ماسفت،سلف،مقاومت شنت،دیودخروجی و خازن های ورودی و خروجی و سلف روی برد هستند و محکم و ضخیم لحیم شدن
                  و سه تا سیم فقط از روی برد بورد به گیت و سورس و فیدبک(خروجی ولتاژ) وصل هستند
                  ورودی هر دو هم مشترک از منبع تغذیه

پلیگانی نشنیدم تا حالا

آها متوجه شدم پلیگان چیه
                  خوندم در موردش
                  اسمشو نمیدونستم ولی به کارش بردم
                  اگر درست یادم بیاد شما روی فیبر سوراخ دار بسته
                  بودید؟
                  متاسفانه خاطره خوبی از بستن مدارات سویچینگ روی
                  برد بورد ندارم.
                  ظرفیت خازنی بین ریل های برد بورد و اندوکتانس
                  سلفی ریل های برد بورد، باعث اختلال میشه.
                  ولی خب وقتی نیاز به تغییرات مداوم هست، راه
                  دیگری وجود ندارد...
                  خوشحال میشم به سوالاتتون جواب بدم.
                  موفق باشید.
                  مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                  https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

بدون رگولاتور جداگانه چه مشکلی داشت؟ از روش اتصال مدار سمت چپ استفاده کردید؟
                    الان که ظاهرا مشکل اعوجاج حل شده.
                    مشکلی نداشت فقط من دیگه جا نداشتم از رگولاتور قبلی سیم بگیرم
                    کلی خازن و .... دور وبرش بود
                    برای اطمینان از رفع اعوجاج پین4-زمین را با پراب X1 در کانل 1 و درین- زمین را با پراب X10 در کانل 2 بگیرید.
                    سطح تریگر را روی 7-10 ولت در کانال 2 قرار بدید. طوری که شکل موج پرش نداشته باشه. یا در کانال 1 نزدیک نوک بالایی سیگنال.
                    به روی چشم

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                    اگر درست یادم بیاد شما روی فیبر سوراخ دار بسته
                    بودید؟
                    متاسفانه خاطره خوبی از بستن مدارات سویچینگ روی
                    برد بورد ندارم.
                    ظرفیت خازنی بین ریل های برد بورد و اندوکتانس
                    سلفی ریل های برد بورد، باعث اختلال میشه.
                    ولی خب وقتی نیاز به تغییرات مداوم هست، راه
                    دیگری وجود ندارد...
                    بله همونطور که عرض کردم کل مدار روی برد مسی سوراخ دار بود(به اشتباه نوشتمPCB )
                    ولی به علت تعمییرات بسیار مداوم فقط بخش کنترل رو بردم روی برد بورد
                    اگر اینکار رو نکرده بودم تا الان برد سوراخ دار تیکه تیکه شده بود
                    نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                    خوشحال میشم به سوالاتتون جواب بدم.
                    موفق باشید.
                    لطف شماست
                    استفاده میکنم
                    پیروز باشید

دیدگاه

بفرمایید

دیدگاه

پابلیک اکسس کنید
                        جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۱۶:۳۲ ۱۴۰۱/۰۷/۲۸.

دیدگاه

پابلیک اکسس کنید
                          امان از این اینترنت،پابلیک زدم ظاهرا قطع بوده اینترنت
                          شرمنده،بفرمایید

آقا تعرف نداریم که
                          اگر لینک ها اذیت میکنن بفرمایید تا فکری براشون بکنم
                          جدیدترین ویرایش توسط mrh586; ۱۷:۴۳ ۱۴۰۱/۰۷/۲۸.

دیدگاه

این هم دققیا همون شرایط فیلم قبل فقط با با RT=5.7K CT=8.2n

فقط این فیلم با بار 1.2 آمپر هست
                            با لامپ هالوژنی حدود 9 ولت ،افت داره

دیدگاه

آقا تعرف نداریم که
                              اگر لینک ها اذیت میکنن بفرمایید تا فکری براشون بکنم
                              مشکلی نیست. فقط پابلیک باشه.
                              این هم دققیا همون شرایط فیلم قبل فقط با با RT=5.7K CT=8.2n
                              فقط این فیلم با بار 1.2 آمپر هست
                              با لامپ هالوژنی حدود 9 ولت ،افت داره
                              همون مقادیر قبلی باشه. اعوجاج در هر دو قابل صرفنظره و اسیلاتور ریست نمیشه.
                              با خروجی 15 در این فر کانس، ولتاژ و جریان ورودی و این سلف، حد اکثر 7 امپر می تونید بار بدید.
                              اگه 1.2 آمپر برای 4 لامپ سری است، دو تا دو تا سری کنید بعد این دو مجموعه را موازی کنید اگه افت نداشته باشید جریان 4 برابر میشه. اگه افت داشتید همین فیلم رو با این بار بگیرید. با 5us/div
                              مراقب داغی ماسفت باشید
                              جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۲۰:۰۲ ۱۴۰۱/۰۷/۲۸.

دیدگاه

همون مقادیر قبلی باشه. اعوجاج در هر دو قابل صرفنظره و اسیلاتور ریست نمیشه.
                                با خروجی 15 در این فر کانس، ولتاژ و جریان ورودی و این سلف، حد اکثر 7 امپر می تونید بار بدید.
                                اگه 1.2 آمپر برای 4 لامپ سری است، دو تا دو تا سری کنید بعد این دو مجموعه را موازی کنید اگه افت نداشته باشید جریان 4 برابر میشه. اگه افت داشتید همین فیلم رو با این بار بگیرید. با 5us/div
                                مراقب داغی ماسفت باشید
                                آقا انجام شد
                                الان با این مقادیر خروجی 15.2 ولت هست
                                وقتی این بار بهش وصل میشه میشه 3 ولت و 4.44 آمپر جریان میکشه
                                این هم فیلم خدمتتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X