اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افت ولتاژ در مدارت مبدل DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : افت ولتاژ در مدارت مبدل DC

نوشته اصلی توسط mrh586 نمایش پست ها
    سلام مجدد
    من مدار رو با مقادیر مختلف پتانسیومتر و مقاومت تست کردم
    در حالت ماکزیمم توان هیچ افتی نداره(بر خلاف مدار قبلی)
    بازه تغییر رو هم هر کاری کردم نتونستم از 4 آمپر پایین تر بیارم
    در 4 آمپر ولتاژ به نزدیک 1 ولت میرسه
    تغذیه مدار رو هم با یک رگولاتور 5 ولت دادم
    و دیگه اینکه با لمس شفت ولوم آمپر پایین و بالا میشه

ممنون ممنون ممنون
    برای تغییر بازه تغییر به کمتر از ۴ آمپر، دو روش
    وجود داره.
    ۱. اینکه از شنت با مقاومت بالاتر استفاده کنید.
    ۲.اینکه از آپ آمپ های حساس تر مثل TL072 یا
    TL081 استفاده کنید.
    موفق باشید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام مجدد
    من مدار رو با مقادیر مختلف پتانسیومتر و مقاومت تست کردم
    در حالت ماکزیمم توان هیچ افتی نداره(بر خلاف مدار قبلی)
    بازه تغییر رو هم هر کاری کردم نتونستم از 4 آمپر پایین تر بیارم
    در 4 آمپر ولتاژ به نزدیک 1 ولت میرسه
    تغذیه مدار رو هم با یک رگولاتور 5 ولت دادم
    و دیگه اینکه با لمس شفت ولوم آمپر پایین و بالا میشه

ممنون ممنون ممنون
    وجود داره.
    TL081 استفاده کنید.
    موفق باشید.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
      وجود داره.
      TL081 استفاده کنید.
      موفق باشید.
      ممنون
      هر دو روش رو تست میکنم
      اینکه با لمس ولوم جریان کم و زیاد میشه فکر میکنید عیب از کجاست؟

پیکربندی TL072 هم ، مثل lm358 هست؟
      جدیدترین ویرایش توسط mrh586; ۱۲:۳۲ ۱۴۰۱/۰۹/۲۴.

دیدگاه

TL081 استفاده کنید.
        موفق باشید.
        سلام
        با هر دو روش که فرمودید تست شد،ترکیبشون هم کردم
        با مقاومت شنت بالاتر و TL072 ، مینیمم جریان همون 4 آمپر باقی موند
        ولی با همون شنت 0.01 و TL072 ،مینیمم تا 2 آمپر هم رسید
        البته با پتانسیومتر 100 کیلو و مقاومت 100 اهم به جای مقاومت 1 کیلویی
        با این تفاسیر یکم هم افت توان داشتم
        اگر راه دیگه ای نیست ، من همون مدار اول رو که با استفاده از پاور دیود بود ، کار کنم

یک زحمت دیگه:
        فست دیود مورد استفاده در خود مدار اصلی(بعد از سلف)الان D92-02 هست
        در جریان های بالای 10 آمپر حرارت زیادی ایجاد میکنه که به مرور زمان حتی با استفاده از هیتسینک هم ، ممکنه دچار مشکل بشه
        آیا صلاح میدونید یدونه دیگه باهاش موازی کنم یا اینکه دیود قدرتمندتری استفاده کنم؟
        در صورت امکان چند مدل دیود که توان و تحمل بیشتری داشته باشه معرفی بفرمایید

روزگارتون وفق مراد

دیدگاه

این مشکل بخاطر این ایجاد شده که « آپ امپهای rail to rail باید استفاده میکردید »

Lm358 حداقل از سمت ریل منفی مشکل ورودی خروجی نداره ( حتی ولتاژهای چند ده میلی ولت کمتر از ریل منفی رو قبول میکنه )

اپ امپهای معمولی ورودی ( بخش مهم فعلا اینجاست ) کامون مودشون نمیتونه باندازه ریل منفی یا مثبت باشه .

بسته به اپ امپ ولتاژ مود مشترک باید بین ۱ تا ۳ ولت بالاتر از ریل منفی و همین حدودا کمتر از ریل مثبت باشه .

مقاومت شنت شما ولتاژ گرند تا کمتر از ۱ ولت تولید میکنه ... اپ امپ های معمولی اصلا این رنج رو نمیتونن قبول کنن ...

بخش خروجی اشون هم بماند ( اونطرف هم به ریل مثبت و منفی نمیرسن که فعلا موضوعیت نداره )
          جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۱۸:۰۳ ۱۴۰۱/۰۹/۲۴.

دیدگاه

دوستان لطفا یک راهنمایی دیگه هم بفرمایید

در این مدار اگر پتانسیومتر یک لحظه ارتباطش قطع بشه،حالا به هر دلیلی(که همونطور که مستحضر هستید در ولوم های مکانیکی این یک اتفاق غیر ممکن نیست)،ولتاژ خروجی میره روی 130 ولت و علاوه بر آسیب زدن به ماسفت و دیود
            باعث صدمات دیگه هم میشه
            برای جلوگیری از این مشکل چه راهکاری هست؟
            پتانسیومتر مورد استفاده الان مدار،50 کیلو هست

برای این منظور من R6وR11 رو به مدار اضافه کردم،اما ولتاژ خروجی به هم ریخته میشه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
            این مشکل بخاطر این ایجاد شده که « آپ امپهای rail to rail باید استفاده میکردید »
            ممنون،ببینم چی پیدا میشه

دیدگاه

دوست عزیز تا اونجایی که من گهگاهی این تاپیک رو مطالعه میکنم ... ( از اولش هم در جریان پروژه اتون بودم ) شما چند ماهه درگیر راه اندازی مدار هستید .

مدار مدار ساده ای هست کلی منبع و ماخذ و نمونه هم برای این رگولاتور موجوده که منطقا یکی دو روزه باید راه اندازی میشد ( با کلیه اصلاحیه هاش وگرنه مدار اصلی رو پیاده کردن مطابق دیتاشیت کار چند ساعته )

مشکل اینه با سعی و خطا نمیشه کار کرد یا باید کار رو اصولی انجام بدید یا چند باره هزینه مادی و معنوی و زمانی بکنید آخرش هم یا سیستم کار میکنه که متوجه نمیشید چطور راه افتاد یا کار نمیکنه که مجددا متوجه نمی شید ایراد از کجاست

در مورد پتانسیومتر یا ولوم و قطعی مکانیکی اش که حتما ممکنه اتفاق بیفته چند ماه پیش خصوصی خدمتتون توضیح مبسوط دادم باید چکار بکنید .

در مورد محدود کننده جریانی که بستید ( اینقدر تغییر کرده که نمیدونم ورزن نهایی بالاخره چه شکلیه ) اگر اینه که شماتیکش رو توی همین صفحه آخر گذاشتید اصلا اشتباه طراحی شده یعنی ایراد سخت افزاری داره .
              توصیه تکنیکال : مدارات آنالوگ مثل همین منبع تغذیه سوییچینگ حتی جایگذاری قطات روی برد و عدم رعایت شیلد و گرندینگ هم روی عملکردشون تاثیر مشهود داره .
              شما الان برداشتی یک اپ امپ گین بالا بدون فیلتر ورودی و فیلتر فیدبک رو به ولوم وصل کردی ... ولوم هم که اصلا شیلد نداره طبیعتا دستتون نزدیک این ولوم بره اپ امپ بجای عملکرد مورد انتظار نویز القایی بدن شما رو با دامنه بالا در خروجیش نشون میده .

علی ایحال اگر میخوای از شر این داستان آزمون و خطا راحت بشی شماتیک نهایی اونی که الان بستی رو قرار بده برات اصلاح شده سیستم که حداقل درست کاربکنه رو قرار بدیم ، روش اجرا روی برد هم خدمتتون بگیم طبق همون سیستم رو یکبار درست ببندید حداقل ارزش ابزاری پیدا کنه

در هر صورت امیدواریم موفق بشید
              جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۰۸:۱۳ ۱۴۰۱/۰۹/۲۵.

دیدگاه

مدار مدار ساده ای هست کلی منبع و ماخذ و نمونه هم برای این رگولاتور موجوده که منطقا یکی دو روزه باید راه اندازی میشد ( با کلیه اصلاحیه هاش وگرنه مدار اصلی رو پیاده کردن مطابق دیتاشیت کار چند ساعته )
                ممنون از راهنماییتون
                ولی در تئوری اینی هست که میفرمایید اما در عمل داستان فرق میکنه،من هم جذب همین سادگی و ویدئوهای مختلف از کارکردش(فقط با مولتی متر)شدم!!!
                مشکل اینه با سعی و خطا نمیشه کار کرد یا باید کار رو اصولی انجام بدید یا چند باره هزینه مادی و معنوی و زمانی بکنید آخرش هم یا سیستم کار میکنه که متوجه نمیشید چطور راه افتاد یا کار نمیکنه که مجددا متوجه نمی شید ایراد از کجاست
                وقتی شما طبق دیتاشیت پیش میری و جواب نمیگیری دیگه اینجا باید آزمون و خطا کرد
                علاوه بر اینکه بی انصافی هست این همه محاسبات و راهنمایی دوستان رو سعی و خطای محض در نظر بگیریم،اگر کامل مطالعه بفرمایید متوجه خواهید شد
                در مورد آزمون و خطا هم ان شاءالله وقتی مدار کامل شد ، حتما توضیح میدم،مثلا قبلا با شکل موج زیبای مستطیلی پایه گیت و مقدار کم ولتاژ و بار خروجی،ماسفت به شدت داغ میشد،اما الان با شکل موج نه چندان دلچسب و ولتاژ و جریان ده برابر بیشتر،ماسفت فقط گرم میشه
                در مورد پتانسیومتر یا ولوم و قطعی مکانیکی اش که حتما ممکنه اتفاق بیفته چند ماه پیش خصوصی خدمتتون توضیح مبسوط دادم باید چکار بکنید .
                بله لطف کردید اما بعد از......پاک کردید و در دسترس بنده نبود وگرنه دوباره مطرح نمیکردم
                در مورد محدود کننده جریانی که بستید ( اینقدر تغییر کرده که نمیدونم ورزن نهایی بالاخره چه شکلیه ) اگر اینه که شماتیکش رو توی همین صفحه آخر گذاشتید اصلا اشتباه طراحی شده یعنی ایراد سخت افزاری داره .
                محدود کننده جریان تغییری نکرده،دوتا مدار مختلف هست که پیشنهاد دوست گرامی بود
                شما الان برداشتی یک اپ امپ گین بالا بدون فیلتر ورودی و فیلتر فیدبک رو به ولوم وصل کردی ... ولوم هم که اصلا شیلد نداره طبیعتا دستتون نزدیک این ولوم بره اپ امپ بجای عملکرد مورد انتظار نویز القایی بدن شما رو با دامنه بالا در خروجیش نشون میده .
                من فقط به توصیه دوستمون و مدار پیشنهادیشون عمل کردم،شاید این مشکل به خاطر فیلتر ها باشه که فرمودید اما این مورد رو آیسی هم داره،اونقدر حساس هست که حتی اتصال پراب مولتی متر هم میتونه عملکرد رو به طرز غیرقابل باوری تغییر بده

فقط جسارتا یک سوال برام پیش اومده:
                شما که زحمت مطالعه رو کشیدید و عیوب رو به خوبی تشخیص میدید،چرا ساده و قابل فهم برای امثال بنده که مبتدی هستند ، رفع عیب نمیکنید؟!!!!
                و به جای اون سعی و تلاش رو به چالش میکشید که آزمون و خطا هست و این رو نگذاشتی و ....؟!!!
                مثلا شما که مشاهده کردید بنده چند روزه درخواست آموزش متغییر کردن جریان رو دارم،به جای اینکه راهنمایی بفرمایید بعد از چند روز زحمات بنده و دوستان رو زیر سوال بردید؟
                دم دوستانی که که علی رغم وقت کم و شغل و کندی اینترنت و ... ، خیلی ساده همیشه راهنمایی کردند

ببینید بنده رشتم الکترونیک نیست و طبیعتا متوجه کلی گویی ها و خیلی مسائل دیتاشیت ها نمیشم ولی دارم سعی میکنم به هر دلیلی یک کاری رو انجام بدم
                در رشته خود بنده(عمران) ، معتقد نیستم هر کس خواست دیواری رو لکه گیری کنه باید حتما مقاومت مصالح و آنالیز بتن بدونه و سعیم این هست به ساده ترین شکل ممکن راهنمایی کنم

به هر حال متشکرم و اون مقسم مقاومتی رو هم اگر دوباره قرار بدید هم بنده و هم دوستان دعاگو خواهیم بود

برقرار باشید
                جدیدترین ویرایش توسط mrh586; ۱۲:۳۸ ۱۴۰۱/۰۹/۲۵.

دیدگاه

وقتی شما طبق دیتاشیت پیش میری ( یا فکر میکنی طبق دیتاشیت داشتی پیش میرفتی ) و جواب نگرفتی فقط یک معنی داره : شما نه تنها طبق دیتاشیت پیش نرفتی که حتی اصول اولیه اجرای مدارات الکترونیک رو هم رعایت نکردی . دنیای فیزیک کاری با شخص من و شما و چی فکر میکنیم و رشته امون چیه نداره ، با همه امون یکسان برخورد میکنه

مدار آنالوگی مثل تغذیه سوییچینگ رو روی برد برد یا پروجکت برد میبندن ، یک خط از بخش جایگذاری و طرز اجرای پی سی بی ( مندرج در دیتاشیت ) رو حتی تیتروار مطالعه نکردن ، اجرا پیش کش ... بعد نتیجه میگیرن دیتاشیت و اطلاعات سازنده و میلیون تجربه بقیه مشکل داره . ما با سعی و خطا به جوابهای متفاوت خواهیم رسید ! اونم در دنیای مهندسی و ریاضیات !
                  راجع به این موضوع ده بار برای شما توضیح داده شده و مجددا برای توجیه اشتباه در اجرای مدار میفرمایید این مدار اینقدر حساسه که دست و پراب بهش نزدیک میشه عملکردش بهم میریزه ( خوب معلومه بهم میریزه ، مدار شما اجراش ایراد اساسی داره که اینقدر ساده نویز القایی داره روش اثر میگذاره )

مثال معماری میزنم که براتون ملموس تر باشه .

طرف نیت میکنه برج بسازه ، این ساختمون اصلا فوندانسیون و اسکلت بندی نداره بعد که شروع به ساخت میکنه و ساختمون هنوز بالا نرفته نشست میکنه نتیجه میگیره مشکل از مصالحه ! یا تعداد واحدها در هر طبقه باید کم و زیاد بشه حالت بهینه اش بدست بیاد ...
                  و در این مملکت این مدل کارها اصلا غیر عادی و عجیب نیست یک فرهنگ مسموم عمومی هست که امثریت قریب به اتفاق دوارش هستن ... چند ماه قبل دو تا مجتمع عریض و طویل با کلی ادعا و تبلیغات در آبادان داشتیم هنوز افتتاح نشده بودن که اومدن پایین .

بعد از گذشت ۶ ماه فکر میکردم وقتی رفتید و عملی تست کردید حداقل به نتیجه گیری بدیهیات میرسید بعد هزینه کردن دید منطقی صحیح پیدا میکنید که جوابهای امروزتون کاملا نشون میده توی همون نقطه ۶ ماه قبل قرار دارید .

اینه که ۶ ماه دیگه هم با همون نسخه ادامه بدید ، هرچند بسیار بعید بنظر میرسه ولی شاید به موفقیت در حد ابزاری برسید .

از مدار و اجراش که بگذریم ( اینا اول و آخرش ابزارن ارزشی هم بیشتر از ابزار ندارن ... اونی که مهمه علم و تکنولوژی پشت قضیه است که خوب ظاهرا برای شما طبق توضیحات و مثالهاتون اصلا تعریف نشده )

من فکر میکنم مطالبی که بقیه مینویسن رو حداقل درست بخونیم بعد گارد بگیریم و طلبکار بشیم .

در کامنت قبلی من پاراگراف آخر یک موضوع خیلی ساده مطرح شده بود که مشخصا مثل دیتاشیت خوندنتون و مراجعه به توضیحات بقیه از اینم بدون خوندن گذشتید .

اگر فرصت داشتید یا روزی به این نتیجه رسیدید که علم میان بر نداره وقت بگذارید مطالبی که قبلا براتون توضیح داده شده رو درست مطالعه کنید ...( منجمله اونایی که مدعی هستید من پاک کردم ... کسی چیزی رو پاک نکرده مطالب ۶ ماه قبل کامل و جامع و مانع هم عمومی هاش در اینجا هم خصوصی هاش در اونجا سرجاشه )

واقعا موفق باشید
                  جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۰۰:۵۸ ۱۴۰۱/۰۹/۲۶.

دیدگاه

وقتی شما طبق دیتاشیت پیش میری ( یا فکر میکنی طبق دیتاشیت داشتی پیش میرفتی ) و جواب نگرفتی فقط یک معنی داره : شما نه تنها طبق دیتاشیت پیش نرفتی که حتی اصول اولیه اجرای مدارات الکترونیک رو هم رعایت نکردی . دنیای فیزیک کاری با شخص من و شما و چی فکر میکنیم و رشته امون چیه نداره ، با همه امون یکسان برخورد میکنه

مدار آنالوگی مثل تغذیه سوییچینگ رو روی برد برد یا پروجکت برد میبندن ، یک خط از بخش جایگذاری و طرز اجرای پی سی بی ( مندرج در دیتاشیت ) رو حتی تیتروار مطالعه نکردن ، اجرا پیش کش ... بعد نتیجه میگیرن دیتاشیت و اطلاعات سازنده و میلیون تجربه بقیه مشکل داره . ما با سعی و خطا به جوابهای متفاوت خواهیم رسید ! اونم در دنیای مهندسی و ریاضیات !
                    راجع به این موضوع ده بار برای شما توضیح داده شده و مجددا برای توجیه اشتباه در اجرای مدار میفرمایید این مدار اینقدر حساسه که دست و پراب بهش نزدیک میشه عملکردش بهم میریزه ( خوب معلومه بهم میریزه ، مدار شما اجراش ایراد اساسی داره که اینقدر ساده نویز القایی داره روش اثر میگذاره )

مثال معماری میزنم که براتون ملموس تر باشه .

طرف نیت میکنه برج بسازه ، این ساختمون اصلا فوندانسیون و اسکلت بندی نداره بعد که شروع به ساخت میکنه و ساختمون هنوز بالا نرفته نشست میکنه نتیجه میگیره مشکل از مصالحه ! یا تعداد واحدها در هر طبقه باید کم و زیاد بشه حالت بهینه اش بدست بیاد ...
                    و در این مملکت این مدل کارها اصلا غیر عادی و عجیب نیست یک فرهنگ مسموم عمومی هست که امثریت قریب به اتفاق دوارش هستن ... چند ماه قبل دو تا مجتمع عریض و طویل با کلی ادعا و تبلیغات در آبادان داشتیم هنوز افتتاح نشده بودن که اومدن پایین .

بعد از گذشت ۶ ماه فکر میکردم وقتی رفتید و عملی تست کردید حداقل به نتیجه گیری بدیهیات میرسید بعد هزینه کردن دید منطقی صحیح پیدا میکنید که جوابهای امروزتون کاملا نشون میده توی همون نقطه ۶ ماه قبل قرار دارید .

اینه که ۶ ماه دیگه هم با همون نسخه ادامه بدید ، هرچند بسیار بعید بنظر میرسه ولی شاید به موفقیت در حد ابزاری برسید .

از مدار و اجراش که بگذریم ( اینا اول و آخرش ابزارن ارزشی هم بیشتر از ابزار ندارن ... اونی که مهمه علم و تکنولوژی پشت قضیه است که خوب ظاهرا برای شما طبق توضیحات و مثالهاتون اصلا تعریف نشده )

من فکر میکنم مطالبی که بقیه مینویسن رو حداقل درست بخونیم بعد گارد بگیریم و طلبکار بشیم .

در کامنت قبلی من پاراگراف آخر یک موضوع خیلی ساده مطرح شده بود که مشخصا مثل دیتاشیت خوندنتون و مراجعه به توضیحات بقیه از اینم بدون خوندن گذشتید .

اگر فرصت داشتید یا روزی به این نتیجه رسیدید که علم میان بر نداره وقت بگذارید مطالبی که قبلا براتون توضیح داده شده رو درست مطالعه کنید ...( منجمله اونایی که مدعی هستید من پاک کردم ... کسی چیزی رو پاک نکرده مطالب ۶ ماه قبل کامل و جامع و مانع هم عمومی هاش در اینجا هم خصوصی هاش در اونجا سرجاشه )

واقعا موفق باشید
                    بحث بیهوده هست و مثال هاتون برای خودتون قابل احترامن
                    فقط خوشحالم از اینکه در نقطه به قول شما شش ماه پیش نیستم
                    فایل های تلگرام رو هم پاک فرمودید ولی اگر احیانا احیانا بنده اشتباه کردم ، میتونستید برای حسن نیت هم که شده به جای عیب و ایراد گرفتن ، یکبار دیگه همینجا بگذارید
                    سلامت باشید

میگن یه بنده خدایی افتاد داخل گودال
                    یکی اومد گفت کفشش خوب نبوده
                    یک گفت چشماش ضعیف بوده
                    یکی .... کی این گودالو کنده
                    یکی....حواسش پرت بوده
                    یکی .... مست بوده
                    یکی هم دست بنده خدارو گرفت و از گودال آوردش بیرون

واقعا این داستان گویاست

از همه دوستانی که این مدت بنده مبتدی رو خیلی ساده راهنمایی کردن و نه تنها پروژه که خود بنده رو پیش بردن صمیمانه متشکرم

دارم روی مدار میکنم

دیدگاه

سلام
                      با هر دو روش که فرمودید تست شد،ترکیبشون هم کردم
                      با مقاومت شنت بالاتر و TL072 ، مینیمم جریان همون 4 آمپر باقی موند
                      ولی با همون شنت 0.01 و TL072 ،مینیمم تا 2 آمپر هم رسید
                      البته با پتانسیومتر 100 کیلو و مقاومت 100 اهم به جای مقاومت 1 کیلویی
                      با این تفاسیر یکم هم افت توان داشتم
                      اگر راه دیگه ای نیست ، من همون مدار اول رو که با استفاده از پاور دیود بود ، کار کنم

یک زحمت دیگه:
                      فست دیود مورد استفاده در خود مدار اصلی(بعد از سلف)الان D92-02 هست
                      در جریان های بالای 10 آمپر حرارت زیادی ایجاد میکنه که به مرور زمان حتی با استفاده از هیتسینک هم ، ممکنه دچار مشکل بشه
                      آیا صلاح میدونید یدونه دیگه باهاش موازی کنم یا اینکه دیود قدرتمندتری استفاده کنم؟
                      در صورت امکان چند مدل دیود که توان و تحمل بیشتری داشته باشه معرفی بفرمایید

روزگارتون وفق مراد
                      درود،
                      برای حذف نویز راه حل نوشتم اما ظاهراً پاک شد.
                      راه حل ساده اینه که بدنه آهنی ولوم به GND وصل
                      بشه.
                      برای اینکه بتونید این مدار رو بهینه کنید، میتونید
                      از LM741 استفاده کنین، ولی یکسری مشکلات
                      صفر کردن و کالیبره کردن پیش میاد، مدار
                      خوب ولی پر دردسری میشه.
                      در مورد دیود یکسو ساز خروجی، در جریان های
                      بالاتر از 2 آمپر استفاده از دیود فست معقول نیست و
                      از دیود های شاتکی مثل MBR20100 استفاده میشه.
                      آرزوی موفقیت دارم.

دیدگاه

آرزوی موفقیت دارم.
                        دم شما گرم
                        پست که میزارید واقعا خستگیم یادم میره
                        فقط یک مسئله:
                        MBR30100 گذاشتم بیشتر داغ شد،خیلی بیشتر
                        ولی یکسری مشکلات
                        صفر کردن و کالیبره کردن پیش میاد، مدار
                        خوب ولی پر دردسری میشه.
                        باهاش سر و کله میزنم ، بالاخره یا با همون دیود کار رو حل میکنم یا همین مدار
                        اون مدار پاور دیود واقعا عالی بود،فقط حیف یکم توان رو کاهش میداد

روزگارتون خوش و خرم

دیدگاه

دم شما گرم
                          پست که میزارید واقعا خستگیم یادم میره
                          فقط یک مسئله:
                          MBR30100 گذاشتم بیشتر داغ شد،خیلی بیشتر

باهاش سر و کله میزنم ، بالاخره یا با همون دیود کار رو حل میکنم یا همین مدار
                          اون مدار پاور دیود واقعا عالی بود،فقط حیف یکم توان رو کاهش میداد

روزگارتون خوش و خرم
                          احتمال زیاد MBR30100 غیر اصل بوده، این دیود
                          باید 30 آمپر تحمل کنه.
                          و اینکه تعجب میکنم چرا به ذهنم استفاده از تقویت
                          کننده ۲ طبقه نرسید که همه مشکلات رو حل میکرد.
                          یه مدار در اولین فرصت آزمایش میکنم و اگر کار کرد،
                          اینجا قرار میدم.

دیدگاه

احتمال زیاد MBR30100 غیر اصل بوده، این دیود
                            باید 30 آمپر تحمل کنه.
                            و اینکه تعجب میکنم چرا به ذهنم استفاده از تقویت
                            کننده ۲ طبقه نرسید که همه مشکلات رو حل میکرد.
                            یه مدار در اولین فرصت آزمایش میکنم و اگر کار کرد،
                            اینجا قرار میدم.
                            ممنون
                            شایدم به قول شما غیر اصل بوده
                            دم شما گرم،زحمت میکشید

دیدگاه

مدار پیشنهادی بنده:

این مدار در خروجی برد شما قرار میگیره،
                              دیود مدار یه دیود پر قدرت سیلیکونی معمولی
                              هست که 0.7 ولتی باشه( مثل 1N4007 )**ولی
                              حداقل ۲۰ آمپر تحمل کنه،
                              در مورد پایانه های C , E سه تا روش پیکربندی
                              در آیسی UC384Xوجود داره:
                              1-C به پایه ۱ آیسی و E به پایه ۵ آیسی یا گراند.
                              2- C به پایه ۸ آیسی و E به پایه ۳ آیسی
                              3-C به پایه ۸ آیسی و E به پایه ۲ آیسی.
                              سوالی بود در خدمتم.
                              موفق و پیروز باشید.
                              سلام
                              امیدوارم حالتون خوب باشه
                              یک سوال دارم
                              آیا میشه از مدار پیشنهادیتون در این پست،برای آیسی هایی که Vref(پایه 8 آیسی)ندارند،استفاده کرد؟
                              مثلا مدار رو برای آیسی رگولاتور 4016 استفاده کنم
                              وقت خوش

نمیدونم چرا پاک میشه پست
                              جدیدترین ویرایش توسط mrh586; ۲۰:۴۴ ۱۴۰۱/۱۰/۰۸.

دیدگاه

سلام
                                امیدوارم حالتون خوب باشه
                                یک سوال دارم
                                آیا میشه از مدار پیشنهادیتون در این پست،برای آیسی هایی که Vref(پایه 8 آیسی)ندارند،استفاده کرد؟
                                مثلا مدار رو برای آیسی رگولاتور 4016 استفاده کنم
                                وقت خوش

نمیدونم چرا پاک میشه پست
                                سلام
                                این آیسی برای مدارهای باک(کاهنده) هست. ماسفت این آیسی داخل خودش هست.کلا یه مدار آماده هست که با تعداد کمی قطعات دیگه مدار کاهنده تشکیل میده،مناسب مدار این تاپیک نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X