اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث پیرامون پیشرفت های هوش مصنوعی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بحث پیرامون پیشرفت های هوش مصنوعی

درسته یه همچین چیزی هیچ جایی مطرح نشده و خیلی هم دور از ذهن است.

ولی من نگفتم روبات باید مثل انسان ها نابغه باشه. اون فقط کافی یه چیزی داشته باشه که ما انسان ها بهش می گیم هوش یا هوشمندی.(البته هوشمندی به معنای واقعیش نه اینکه بعضیا برای تبلیغات می گند)

یه جورایی فکر کنم هوش و قدرت انتخاب یکی باشند . نظرتون چیه.

البته شما این رو هم در نظر بگیرید که ما انسان ها حتی از 5% مغزمون هم استفاده نمی کنیم وگرنه که غوغا می شد.

من می گم اگه روبات فقط قدرت انتخاب داشته باشه ، با یه ذره هوش ، می تونه برای انسان ها خطر ساز بزرگی بشه. برا همین می گم باید مراقب باشیم.
    تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

این مشکل در 2 حالت ممکنه بوجود بیاد :

1-انسانی که داره روبات رو هوشمند می کنه ، یا سوتی بده یا عمدا روبات رو طوری طراحی کنه ، که روبات بتونه برای اطرافیانش مشکل ساز و خطرناک باشه.

2-ربات انقدر با هوش باشه که بتونه چیز هایی که نباید یاد بگیره(انسان دوست نداره یاد بگیره) رو یاد بگیره ، که این اون حالتیه که گفتم : "هوش مصنوعی به اندازه ای پیشرفت کنه که بتونه چیزی ارایه بده که 100% یا بیشتر از 100% مغز انسان کارایی داشته باشه."

نوشته اصلی توسط neo2100
      ولی می دونید مشکل من کجاست، اونجایی که اون آدم نخواد ولی مشکل ایجاد بشه.
      این یعنی شما میگی مورد اول مد نظر تون نیست.

نوشته اصلی توسط neo2100

ولی من نگفتم روبات باید مثل انسان ها نابغه باشه. اون فقط کافی یه چیزی داشته باشه که ما انسان ها بهش می گیم هوش یا هوشمندی

من می گم اگه روبات فقط قدرت انتخاب داشته باشه ، با یه ذره هوش ، می تونه برای انسان ها خطر ساز بزرگی بشه. برا همین می گم باید مراقب باشیم.
      روبات با یه ذره هوش ، نمی تونه برای انسان ها خطر ساز بشه! برای حالت دوم روبات باید هوشی داشته باشه که بهش اجازه بده از مرز چیزایی که براش ممنوع شده ، رد بشه! پس یه جورایی باید در حد هوش یه انسان نابغه باید با هوش باشه.

یه راه حل ساده وجود داره برای رهایی از این مشکل :
      اگه روبات بی تربیت شد ، پریزش رو از برق بکشیم :biggrin: :agree: :nice: :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dash_mahmoud

این یعنی شما میگی مورد اول مد نظر تون نیست.
        اگر یه ذره مورد اولتون رو اصلاح کنید اونوقت دقیقا مورد اول مد نظر منه.

روبات با یه ذره هوش ، نمی تونه برای انسان ها خطر ساز بشه! برای حالت دوم روبات باید هوشی داشته باشه که بهش اجازه بده از مرز چیزایی که براش ممنوع شده ، رد بشه! پس یه جورایی باید در حد هوش یه انسان نابغه باید با هوش باشه.
        من فکر کنم شما دقیق دقیق منظور من رو نفهمیدید.
        لازم نیست روبات مورد نظر از اون چیزی که ما براش ممنوع کردیم رد بشه. فقط کافی اون چیزایی که ما براش ممنوع کردیم نقص داشته باشه. مشکل من اینجاست.

اگه روبات بی تربیت شد ، پریزش رو از برق بکشیم
        اگر دسترسی شما رو برای قطع کردن برقش ازتون گرفت چی!!!؟ (البته این برای زمانی هست که به روبات اختیارات زیادی داده بشه مثلا بتونه یه ساختمون رو کنترل کنه).
        تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط neo2100
          لازم نیست روبات مورد نظر از اون چیزی که ما براش ممنوع کردیم رد بشه. فقط کافی اون چیزایی که ما براش ممنوع کردیم نقص داشته باشه. مشکل من اینجاست.

اگر دسترسی شما رو برای قطع کردن برقش ازتون گرفت چی!!!؟ (البته این برای زمانی هست که به روبات اختیارات زیادی داده بشه مثلا بتونه یه ساختمون رو کنترل کنه).
          در هر صورت این مشکل شما قابل حل نیست ! چون یا طراح روبات غیر عمدی سوتی داده یا طراح عمدا برای رسیدن به اهداف شخصی (مثل ویروس) این اختیارات رو به روبات داده.
          در ضمن مطمئن باش اگه روباتی با چنین سطح اختیاراتی طراحی بشه ، مثلا اینجوری نیست که مثلا وقتی کد نویسیش تموم شد ، اونو رو سیستم واقعی تست کنن! اول شبیه سازی می کنن ، بعد از اینکه طرح جواب داد و کامل شد سنتز می کنن. سنتز یعنی تمام حالاتی که امکان داره پیش بیاد تست میشه! (کسایی که با نرم افزار های Modelsim و Leonardo که مخصوص زبان های توصیف سخت افزار مثل VHDL و Verilog و... هست کار کردن میدونن چی میگم.با Modelsim شبیه سازی میکنید ، اگه درست بود همه چی با Leonardo سنتز میکنید) عملیات سنتز یه عملیات فوق العاده وقت گیره! مثلا شما اگه بخوای با نرم افزار Leonardo یه پردازنده نسبتا متوسط رو سنتز کنی با سرعت کامپیوتر های معمولی شاید 2 روز طول بکشه(بستگی داره به تست بنچی که براش نوشته شده)
          یا فرضا فکر می کنید وقتی شرکت Intel یه CPU طراحی میکنه ، سریع میده بسازن و تولید میکنه!؟؟؟ قبلش 1000 تا تست روش انجام میشه.

پس اینجوریا هم نیست که یه روبات با سطح دسترسی بالا طراحی بشه و بدون گذروندن تست های خفن اجرایی بشه!
          اگه هم منظور شما چیزی شبیه اتفاقیه که تو فیلم "مرد 2 صد ساله" (بازیگرش : رابی ویلیامز) اتفاق افتاد و یه ربات خودبخود احساس پیدا کرد و .... باید بگم 5000 سال دیگه هم چنین اتفاقی نمی افته!

در مورد قسمت آخر ، خواستم شوخی کنم! فکر کردم متوجه میشید.

دیدگاه

البته من این فیلمی که می گید رو ندیدم. :cry2:قسمت نشده دیگه!! :cry2:

اینایی که می گید قبول ، ولی خوب چی کار کنم این دل ... آروم نمی گیره . می ترسم.

می ترسم آخرش اتفاقی بیافته که با یکم حواس جمعی و پیگیریه بیشتر می تونستم جلوش رو بگیرم.

البته اینم بگما که ممکنه یه سری چیزا تو این تست ها مشخص نشند و من در واقع از همون اول خواستار یه تست جامع کامل بودم.

راستی نگفتید، نظرتون درباره تغییر اسمه این گروه روبات ها و جدا کردن اون ها از بقیه چیه؟؟؟
            تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

با سلام به همه اعضای سایت
              من عضو تازه وارد هستم و هنوز کامل با سایت آشنایی ندارم
              من میخوام یه فیلتر وینر برای حذف آرتیفکت های فرکانس بالا از سیگنال ECG طراحی کنم و با فیلتر پایین گذر مقایسه ش کنم
              اگه بتونین کمکم کنید واقعا ممنون میشم
              فردا باید برنامه اش رو تحویل بدم.
              :sad: :sad: :sad:

دیدگاه

ای کاش این پیغام رو با یه تاپیک جدید تو این بخش می ذاشتید.

به هر حال خدا کنه هر چه زودتر بچه ها جوابتون رو بدن ، من که تو این زمینه ها تخصص ندارم.
                تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

امروز با یه فوق لیسانس هوش مصنوعی گفت گو داشتیم.

نظر اونم یکم شبیه نظر من بود.
                  می گفت حتما تا 40 سال دیگه ساختار مغزی انسان رو شبیه سازی می کنیم(منظوریم ما انسان هاست) و این گفته اش رو با سرعت بالای پیشرفت و تصاعدی بودنش ، پیشرفت هایی که نا کنون تو علم داشتیم و تحلیل ساختار و عملکرد لازم تا رسیدن به ساختار مغزی اثبات کرد.

اگه این جوری باشه که ایشون می گفت پس می شه نتیجه گرفت که حالت 2 ی شما هم خیلی دور از ذهن نیست و نگرانی های بیان شده از نظر هر دو حالتی که شما گفتید خیلی هم بی مورد نیستند.
                  تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X