اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش مقدماتی برنامه نویسی شبکه عصبی با متلب

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش مقدماتی برنامه نویسی شبکه عصبی با متلب

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=65368.msg378212#msg378212
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

سلام
      من کلا بلد نیستم چطور باید ماتریس ورودی،خروجی رو تعریف کنم بچه ها :sad:
      من 4 ویژگی دارم برای ورودی و 2 خروجی. تعداد نمونه ها هم 100 تا باید باشه. الان ماتریس ورودی رو 4*100 گرفتم و target رو 2*100 اما خطا میده که چرا ماتریس خروجی 4 ستون نداره؟! من ک 2 خروجی دارم! مگر نباید هر نمونه فقط 2 ستون داشته باشه برای خروجی؟ لطفا راهنمایی کنید کامل.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elnazeilbeigi
        سلام
        من کلا بلد نیستم چطور باید ماتریس ورودی،خروجی رو تعریف کنم بچه ها :sad:
        من 4 ویژگی دارم برای ورودی و 2 خروجی. تعداد نمونه ها هم 100 تا باید باشه. الان ماتریس ورودی رو 4*100 گرفتم و target رو 2*100 اما خطا میده که چرا ماتریس خروجی 4 ستون نداره؟! من ک 2 خروجی دارم! مگر نباید هر نمونه فقط 2 ستون داشته باشه برای خروجی؟ لطفا راهنمایی کنید کامل.
        هم ماتریس ورودی و هم خروجی رو transpose کن (با ' ) بعد بده به شبکه. حالت پیشفرض اینه که هر ستون رو یک نمونه میگیره ولی شما نمونه ها رو روی سطرها قرار دادی.
        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"

دیدگاه

سلام من تازه دارم با مطلب کار میکنم.. toolbox مطلب کجاست؟ به کجاش میگن تولباکس؟

من باید شبکه ی عصبیو پیاده کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط النازی جون

سلام. هر تولباکس قسمتی از نرم افزار متلبه که برای کار خاصی نوشته شده، مثلاً تولباکس پردازش تصویر، تولباکس آمار، تولباکس wavelet، تولباکس فازی و ... .
            پیشنهاد می کنم اول یکی از آموزش های متلب که به صورت فایل PDF در اینترنت هست بخونید تا با نرم افزار آشنا بشید بعد شروع کنید. در ضمن راهنمای برنامه متلب هم خیلی کامله و بعد از این که راه افتادید با استفاده از اون نیازی به منبع دیگه نیست.
            موفق باشید.

دیدگاه

سلام. ممنون به خاطرانجمن خوبتون.سوال من در مورد LeNet-5 Neural Network. من دارم رو یه مقاله تو زمینه تشخیص دستخط کار میکنم. ساختار این شبکه رو میدونم مشکلم اینه که نمیدونم تو لایه استخراج ویژگی که شامل(convolutional و sub sampling) دقیقا چه اتفاقی داره میافته. ورودی این شبکه عصبی یه تصویر 32*32هست تو لایه بعد که لایه convolutional ، شش تا(featur map 28*28 ) استخراج میشه.25ورودی برای هر نرون این لایه وجود داره که از قسمت های 5*5 که از لایه قبل(لایه ورودی) گرفته شده بدست می آید. من نمیدونم این قسمت های 5*5 از کجا گرفته میشوند، و چطور این بردار (featur map 28*28 ) بدست می آد. تو لایه sub sampling هم همین مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنید نیاز فوری دارم. مرسی

دیدگاه

سلام .
                دوستان من دستور [W1,b1]=initp(P,s1) که در صفحه اول نوشته رو میزنم ارور میده .
                متلب من دستور initp رو نمیشناسه .
                به جاش از چی استفاده کنم
                مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hooman
                  سلام .
                  دوستان من دستور [W1,b1]=initp(P,s1) که در صفحه اول نوشته رو میزنم ارور میده .
                  متلب من دستور initp رو نمیشناسه .
                  به جاش از چی استفاده کنم
                  مرسی
                  من هم متلب 2012 نصب کردم و همین مشکل را دارم/ چرا این دستور شناخته شده نیست؟
                  کسی هست جواب بده

دیدگاه

پاسخ : آموزش مقدماتی برنامه نویسی شبکه عصبی &

نوشته اصلی توسط النازی جون

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : آموزش مقدماتی برنامه نویسی شبکه عصبی &

با سلام و خسته نباشید
                      تشکر فراوان به خاطر آمووزش بسیار عالی
                      من رشته ارشد هوش مصنوعی میخونم اما خدایی از درس دادن استاد متوجه نشدم ولی این موارد خیلی به من کمک کرد
                      اما یه سوال خواهشا اگه میدونید راهنمایی کنید.چون مشکل بسیاری از افراد هست
                      منم از این دستور استفاده میکنم خطا میده
                      [W,b] = initp(P,T)
                      این خطا را میده
                      Undefined function 'initp' for input
                      arguments of type 'double'.
                      از استاد هم پرسیدم اما جواب سر بالا داد
                      با تشکر

دیدگاه

با سلام
                        در رابطه با کد نویسی برای شناسایی توابع با استفاده از شبکه بازگشتی جوردن به راهنمایی نیاز دارم.
                        کسی تا حالا در این رابطه کد نوشته؟

دیدگاه

با سلام
                          در رابطه با کد نویسی برای شناسایی توابع با استفاده از شبکه بازگشتی جوردن به راهنمایی نیاز دارم.
                          کسی تا حالا در این رابطه کد نوشته؟

دیدگاه

سلام
                            یک سوال دارم که می خواستم اگر می تونین کمکم کنین. تو مبجث تقریب توابع وقتی شبکه عصبی کاملا طراحی شد. ( یعنی نرمال سازی تا گرفتن خروجی ها انجام شد) حتما دیدین که در مقالات مرتبط بین پارامترهای ورودی و داده ی خروجی بک رابطه ریاضی هم میدهند می خواهم بدام ان رابطه اخر را چگونه به دست می آورند. ممنونم از کمکهای مفیدتون. با احترام نوذری

دیدگاه

سلام. من به سری داده دارم (داده مربوط به نوار قلبی) میخام یه شبکه عصبی طراحی کنم که این داده ها رو بگیره، train کنه و ادامه داده ها رو پیش بینی کنه و نمودار مربوط به نوار قلبی رو هم رسم کنه. برنامه نویسی متلب رو بلد نیستم و میخام تو تولباکس انجامش یدم. لطفا راهنمایی کنید(حداقل نوع شبکه رو بگید چون target ندارم و شبکه باید با همون ورودی train بشه!)

دیدگاه

سلام
                                دستور plotpv دقیقا چی کار می کنه؟
                                من ورودی هام دو تا هستند و هدفم یکی یه چیزی شبیه به اونی که اول از همه تعریف کردید اما داده هام خیلی زیادن و بعد از تعریف ورودی می خوانم از این دستور استفاده کنم اما خطا می بینم علتش رو متوجه نمی شم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X