اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص افراد از روی عنبیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص افراد از روی عنبیه

سلام به بچه های eca
    کسی میتونه مقاله ای در مورد تشخیص افراد از روی عنبیه چشم در اختیار من بذاره من 1 سری ترجمه انجام دادم ولی برای برنامه نویسی دیتا بیسی ندارم اگه کسی برنامه یا دیتابیسی داره در این زمینه در اختیار من بذاره ممنون میشم

پاسخ : تشخیص افراد از روی عنبیه

نوشته اصلی توسط b.mz
    سلام به بچه های eca
    کسی میتونه مقاله ای در مورد تشخیص افراد از روی عنبیه چشم در اختیار من بذاره من 1 سری ترجمه انجام دادم ولی برای برنامه نویسی دیتا بیسی ندارم اگه کسی برنامه یا دیتابیسی داره در این زمینه در اختیار من بذاره ممنون میشم
    سلام ...............

امیدورام لینک های زیر بتونه کمکتون کنه ..

IRIS
    http://www.advancedsourcecode.com/iris.asp

http://www.cl.cam.ac.uk/~jgd1000/irisrecog.pdf

IRIS Recognition Slide

Recent articles

IRIS scan

IRIS pattern recognition

IRIS Recognition Using Wavelet Features

توی سایت زیر IRIS رو سرچ کنید .. موفق باشید ..
    www.ostp.gov/cs/nstc
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام از راهنمایتون ممنونم فعلا 1کارایی دارم انجام میدم اگه به مشکلی بر خوردم ممنون میشم کمکم کنید :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b.mz
        سلام از راهنمایتون ممنونم فعلا 1کارایی دارم انجام میدم اگه به مشکلی بر خوردم ممنون میشم کمکم کنید :nice:
        سلام .................

کد زیر برای به دست آوردن محل IRIS در چشم هست .. متدش استفاده از Hough transform و پیاده کردن اون روی چشمه .. در واقع خیلی ساده اگه بگیم اومده Circle detection انجام داده .. بر خلاف اون چیزی که ما همیشه از Hough انتظار داشتیم (منظورم Line Detection توی یه تصویره..) .. این کد فکر کنم بتونه برای پیدا کردن محل IRIS کمکتون کنه چون تقریبا اولین کاریه که باید انجام بشه .. موفق باشید ..
        فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام بازم ممنون من به 1 مشکل برخوردم نمیدونم چطور database گیر بیارم در مقالات ازdatabase casia استفاده شده من درخواست دادم که برام بفرستن ولی جواب ندادن شما نمیتونید کمکم کنید؟
          :cry2: :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b.mz
            سلام بازم ممنون من به 1 مشکل برخوردم نمیدونم چطور database گیر بیارم در مقالات ازdatabase casia استفاده شده من درخواست دادم که برام بفرستن ولی جواب ندادن شما نمیتونید کمکم کنید؟
            :cry2: :cry:
            سلام .....................

CASIA دیتابیس خوبیه امــا تنها دیتابیس نیست .. بذارید من یه دور بزنم الان دقیقا اسم اون یکی یادم نیست .. چند لحظه ...

دیدگاه

من چندتا مقاله خوب پیداکردم چطور میتونم بذارم توی سایت که بقیه هم استفاده کنن؟
              مگه CASIA دیتابیس راحت نمیده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b.mz
                من چندتا مقاله خوب پیداکردم چطور میتونم بذارم توی سایت که بقیه هم استفاده کنن؟
                مگه CASIA دیتابیس راحت نمیده؟
                سلام ................

دو تا دیتابیس دیگه براتون میذارم تا بتونید ازش استفاده کنید .. یکیش دیتابیس Phoenix هست و اون یکی هم که خیلی جالبه؛ دیتابیس UBIRIS هست .. اولی Free هست و دومی هم واسه دانلود اینطوریه .. امــا باید به یکی از نویسندگانشون باید ایمیل بزنید تا پسوورد فایل های Zip رو بهتون بدن ..

http://phoenix.inf.upol.cz/iris/

http://iris.di.ubi.pt/

لینک زیر هم برای فردیه که بنیانگذار این متد توی دنیاست .. کاراش خیلی معروفه .. میتونید پیجش رو ببینید ..

http://www.cl.cam.ac.uk/~jgd1000/

در ضمن ایمیل من همونی هست که توی پروفایلم نوشتم .. میتونید فایل هارو برام بفرستید تا بذارم توی این تاپیک .. موفق باشید ..

دیدگاه

سلام ...................

کد زیر یه Implementation خوب برای IRIS Recognition هست .. میتونید از اون استفاده کنید .. کد خوبیه .. فایل ضمیمه شده ی PDF هم منبعی هست که خودتون فرستاده بودید به ایملم .. موفق باشید ..
                  فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام

نمیدونستم این سوالو کجا بپرسم اما اینجا فکر کنم بی ارتباط نیست ... بحث تشخیص افراد از روی عنبیه در ایران چقدر کاربردی هست؟ منظورم اینه که اگه تحقیقی روی این زمینه میشه کاربردی و مفید باشه؟ اگه مفید هست ... کجا؟ در تشخیص هویت؟ یا در مورد بیماریهای چشمی هم کاربرد داره؟ میخوام کاربردای این موضوع رو بدونم ...
                    ممنون میشم راهنمایی کنید ...
                    [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ellisa
                      سلام

نمیدونستم این سوالو کجا بپرسم اما اینجا فکر کنم بی ارتباط نیست ... بحث تشخیص افراد از روی عنبیه در ایران چقدر کاربردی هست؟ منظورم اینه که اگه تحقیقی روی این زمینه میشه کاربردی و مفید باشه؟ اگه مفید هست ... کجا؟ در تشخیص هویت؟ یا در مورد بیماریهای چشمی هم کاربرد داره؟ میخوام کاربردای این موضوع رو بدونم ...
                      ممنون میشم راهنمایی کنید ...

این بحث توی Medical زیاد کاربرد نداره؛ ولی توی حوزه ی Identification خیلی استفاده میشه و شاید بشه گفت که یکی از اصلی ترین خصوصیات Biometric رو برای تشخیص هویت به خودش اختصاص میده .. توی دنیا الان یه تیم تحقیقاتی زیر نظر یه تیم Medical دارن روی این موضوع کار میکنن که تلفیقی پیدا کنن از چندتا فاکتور Biometric خوب برای Identification یا همون تشخیص هویت .. اثر انگشت؛ IRIS و انحناهای لاله ی گوش از پر اهمیت ترین مواردی هستن که الان توی دنیا داره روشون کار میشه .. درسته شاید هر کدوم از اینها به تنهایی تونسته بودن به Identification کمک کنن امــا تلفیق اینا باهم و اینکه این خصوصیات چقدر از یک نفر به نفر بعدی؛ مستقل میمونه سوالیه که هنوز براش جواب روشنی پیدا نشده و همین عامل باعث باز بودن این بحث توی حوزه ی Biometric هست .. موفق باشید ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین

این بحث توی Medical زیاد کاربرد نداره؛ ولی توی حوزه ی Identification خیلی استفاده میشه و شاید بشه گفت که یکی از اصلی ترین خصوصیات Biometric رو برای تشخیص هویت به خودش اختصاص میده .. توی دنیا الان یه تیم تحقیقاتی زیر نظر یه تیم Medical دارن روی این موضوع کار میکنن که تلفیقی پیدا کنن از چندتا فاکتور Biometric خوب برای Identification یا همون تشخیص هویت .. اثر انگشت؛ IRIS و انحناهای لاله ی گوش از پر اهمیت ترین مواردی هستن که الان توی دنیا داره روشون کار میشه .. درسته شاید هر کدوم از اینها به تنهایی تونسته بودن به Identification کمک کنن امــا تلفیق اینا باهم و اینکه این خصوصیات چقدر از یک نفر به نفر بعدی؛ مستقل میمونه سوالیه که هنوز براش جواب روشنی پیدا نشده و همین عامل باعث باز بودن این بحث توی حوزه ی Biometric هست .. موفق باشید ..
                        سلام
                        ممنون از راهنمای هاتون ...
                        اما من چند تا سوال دارم ... من تا حدی مقالاتی رو که معرفی کرده بودید رو خوندم اما هنورز هم یه جاهایی واسم قابل درک نیست ...
                        میتونم خواهش کنم که یه توضیحی هر چند کوتاه :redface: راجع به این مسئله تشخیص افراد از روی عنبیه بدین ... برای آماتورای مثل من ... :redface: که اصلا بدونیم چیه این مسئله و باید از کجا شروع کرد .. البته من تشخیص اثر انگشت کار کردم اما این مورد یه خرده بنظرم پیچیده است .. ممنون میشم راهنمایی کنید ....
                        راستی فایلایی که به حالت زیپ شده هستند باز نمیشه ... :sad:
                        [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

سلام ..................

کلیت کار اینطوریه که اول میان و ناحیه ی IRIS رو پیدا میکنن .. این قسمت منحصر به فرد نیست و ایده های متنوعی براش وجود داره .. یکیش همون استفاده از Hough Transform هست .. اون چیکار میکنه؟ میاد و انحناها رو پیدا میکنه و در حقیقت به نحوی حلقه ی عنبیه رو توی تصویر ورودی مشخص میکنه .. مرحله ی بعدی Segmentation این ناحیه هست .. معمولا با لاپلاس یا Canny این کار رو انجام میدن .. مرحله ی اصلی هم تعریف ویژگی خوب برای IRIS هست .. توی متدهای معروف از 2D Gabor فیلتر ها استفاده میکنن .. این فیلترها یه خوبی خیلی مهمی که دارن اینه که میتونن روی Texture یا همون بافت متمرکز بشن .. البته مدل معمولی اونا توی این زمینه استفاده نمیشه چون تنوع اطلاعات پیکسلی زیاد نیست و نمیشه اطلاعات رو بر فرکانس سوار کرد .. مسان چیکار میکنن؟ اطلاعات رو روی فاز سوار میکنن .. این ایده کمک میکنه تا یه مجموعه ای تشکیل بشه که در ادبیات IRIS بهش میگن IRIS Code .. با این کار اتفاقی که افتاده اینه که از هر IRIS یه بیان گرافیکی پیدا کردیم و میتونیم توی مقایسه ازش استفاده کنیم .. برای مقایسه هم متدهای زیادی استفاده میشه .. از Hamming Distance گرفته تا LPC .. هر کدوم هم بدی و خوبی های خاص خودش رو داره .. توی فایل زیر در مورد IRIS Recognition یه مقدار دقیقتر صحبت شده .. امیدوارم مورد استفاده باشه .. راستی؛ دوتا فایل ZIP آخری اون پست رو دانلود کنید؛ بعد یکیشون رو باز کنید .. اونا یه فایله که چون حجمش زیاد بود، دو تیکه اش کردم .. موفق باشید ..
                          فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام، من روی پروژه شناسایی از طریق عنبیه چشم کار می کنم یا دقیقتر روی ایده شناسایی از طریق عنبیه بدون به کار گیری فاز نرمال سازی. متاسفانه به مشکلی بر خوردم. با فرض اینکه دیگر فاز نرمال سازی نداریم در هر صورت بعد از segmentation می بایست در همه تصاویر جداسازی شده - که به شکل دیسک است - به ابعاد ثابتی برسم که بتوانم در مرحله بعد تبدیل ویولت را روی آن ها اجرا کنم. اگر از دوستان روی این موضوع کار کردند می خواستم بپرسم چه راهکاری پیشنهاد می کنند؟

دیدگاه

سلام
                              آقای حسام الدین منظور شما از «اینکه اطلاعات رو روی فاز سوار میکنن» چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X