اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمـوزش پـردازش تـصـویـر

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمـوزش پـردازش تـصـویـر

با تشکر از شما
    من توی فایل learn4 مشکل دارم :

تو برنامه نوشته برای بررسی همسایگی 8تایی از دستورات حلقه استفاده کرده،خوب من نمیفهمم چرا نوشته:
    b(i,j)=b(ii,jj);
    break;
    چرا iوj رو برابرiiو jj کرده؟
    و چرا از break استفاده کرده؟اون وقت که دیگه بقیه همسایگی رو بررسی نمیکنه!!!
    و اصلا معنی رفرش کردن چیه؟منظورم تو متلب هست،یعنی چه جوری رفرش میکنه؟

دیدگاه

سلام خسته نباشید
      ببخشید شما درمورده ردیابی اجسام متحرک به وسیلهopencvمیتونید کمکم کنید؟ :sad:

دیدگاه

مطالب این تاپیک عالی بود ممنون.
        دوستی که درباره تبدیل هاف پرسیده بود :از سایت اقای peter kovvesi میتونید کدش رو دانلود کنید.
        اما یه سوال دارم خودم ، اینکه میخوام یه سری از تصاویر indexed از نوع gray رو به ویدیو تبدیل کنم دستورش چیه ؟
        خودم فکر میکنم اول باید با دستور im2frame(x,mapبه فریم تبدیل بشن و بعد با movie تبدیل به ویدیو بشه. اما درکی از map ندارم ونمی دونم چی باید بزارم جاش.
        دوستان لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

دیدگاه

سلام دوستان وقت بخیر
          استاد چند تمرین داده که شامل چندین قسمت زیر هست..اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
          تصویر baby.tif را در متلب بخوانید
          1.با استفاده از روش contrast stretching و انتخاب مقادیر (r1.s1)
          ,( r2.s2)
          سعی کنید کنتراست تصویر را بهبود
          دهید. تصویر اولیه و بهبود یافته را به همراه هیستوگرام آنها ترسیم نمایید.
          2.با استفاده از روش intensity level slicing سعی کنید تصویر بخش روپوش را از بقیه تصویر مشخص کنید.
          3.با استفاده از یک آستانه دلخواه تصویر را به تصویر سیاه و سفید تبدیل نمایید.
          4.قسمت 1 را با استفاده از روش هیستوگرام اکوالایزیشن دوباره تکرار کنید.
          5.هیستوگرام تصویر را با روش Histogram Matching با هیستوگرام تصویر cameraman.tif مطابقت دهید و تصویر نهایی و هیستوگرام آن را با تصویر اولیه و تصویر cameraman مقایسه کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X