اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پردازش تصویر در ایران

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پردازش تصویر در ایران

سلام ببخشید که وارد بحثتون میشم فقط در حد اطلاع
    من لیسانس الکترونیک دارم و فوق هوش. که 6 واحد درسیم تو فوق، پردازش تصویر و بینایی ماشین بوده که فکر میکنم تو فوق الکترونیک 3 واحده (اگه اشتباه میکنم بفرمائید) از طرفی فکر میکنم چون بچه های الکترونیک در گرایش خودشون مطلب زیادی برای ارائه تز اونهم برای استفاده در کشورمون نداره ناگزیر به انتخاب مباحث پردازش تصویر هستند!
    در ضمن با اینکه تو دوره دبیرستان و لیسانس فکر میکردم رشته فقط الکترونیک حالا دقیقا برعکسش رو فکر میکنم
    رشته فقط دلالی! بقالی! :nice:

دیدگاه

نه دوست عزیز
      دوستان الکترونیکی بیشتر بحثها کاربردی و پیاده سازی بینائی ماشین و پردازش تصویر رو پیاده میکنن واین کار دقیقا کار بچه های الکترونیک هست.

حالا مثلا شما که هوش میخونین درسته یکی از آمار یا ریاضی بیاد و همین حرف رو راجع به pattern recognition بهتون بزنه؟ یا بینائی ماشین؟
      یا مثلا تشخیص لبخند رو در نظر بگیرین:
      شما به بحثهای پردازش سیگنالی، آماری، ریاضی نیاز دارین که اصولا لبخند رو توضیح بدین (حالا segmentation جای خود)
      بعد به بحثهای هوش مصنوعی نیاز دارین عمدتا واسه تصمیم گیری
      بعد به یه کار الکترونیکی (بخصوص الکترونیک سیستم) واسه پیاده سازیش

هوش مصنوعی در اصل بحثش باید روی موضوعات اساسی هوش مصنوعی باشه.
      حالا شما بیاین یه دعوا راه بندازین با کنترلی هائی که optimization میخونن دوست عزیز اصولا این طرز نگاه درست نیست

اصولا اینجور نگاه کردن به علم درست نیست اول اینکه پردازش تصویر یه شاخه ی بین رشته ای هست. دوم اینکه برق و کامپیوتر رو در همه دانشگاه ها و سیستمهای درست و حسابی دنیا توی یه دپارتمان و بعضا زیر یه مدرک میذاره سوم هم اینکه علم مرز بندی نداره

در مورد تصویر هم به نظر من بیشتر یه benchmark هست....

دیدگاه

ی مطلب دیگه به عنوان سند برین IEEE مثلا مجله Pattern Analysis بعد مقاله های تصویری رو در بیارین و به محققینش توجه کنید....چی میبینین؟
        به نظر من 60 درصد برق، 40 درصد کامپیوتری و 10 درصد ریاضی و متفرقه....

من حتی دیدم دکترای مکانیک روی بحثهای اصول پردازش تصویر مقاله داده.... کسی رو هم که بخواد رو این زمینه کار کنه و اگر بیشتر گرایشش به سمت تئوریه باید تا حد لزوم به مخابرات سیستم و هوش مصنوعی و ریاضی و آمار مسلط باشه تا بتونه با فکر بازتری کارای تحقیقاتی و ایده های جدید بده واسه همین هست که خارجیها قوی ترن چون اغلب تسطلشون به این حوزه ها بیشتر از دانشجوهای تک بعدی ماست و اگر نگاه کنین کارای اصولی و پایه های تصویر رو اینا انجام میدن...

دیدگاه

سلام دوستان من لیسانس مخابرات دارم و باید بگم که پردازش تصویر یکی از دروس اختیاری لیسانس مخابراته و توی ارشد تو گرایش سیستم هم جزو دروس قرار داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X