اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوربین یا سنسورهای رنگ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : دوربین یا سنسورهای رنگ؟

سلام
    1) آقای حسام الدین برای من مهم تشخیص پراکندگی یکنواخت دانه ها روی رنگ سفید می باشد حالا روش زیاد مهم نیست. تشخیص بازتابش یه راهی بود که به ذهنم رسید ولی چون بک گراند هم سفید هست به این روش زیاد مطمئن نیستم برای همین هر راهی را که شما پیشنهاد بدید بنده استقبال خواهم کرد.اون روشی رو که با مطلب انجام داده بودید اگر با این شرایط (بک گراند سفید) جواب بده خیلی عالیه.
    2)بله برق 220 موجود هست ولی چون تجهیزات رنگ روی یه ماشین سوار هست مسولین دوست دارن ترجیحا از باطری 12 ولت ماشین استفاده کنن ولی تصمیم گیری با ما خواهد بود.این مساله نمی تونه تعیین کننده باشه.علت اینکه منهم این مساله رو مطرح کردم می خواستم اول پروژه سبک سنگین کنیم و اگر مقدور بود روش فکر کنیم ولی با توضیحات شما مشخص شد که PC بهتره.

بنده ازتون خواهش دارم روی موضوع 1 نظراتتون رو بفرمایید.ممنون

دیدگاه

سلام ................

ببینید یک بحثی مطرحه که من روی اون خیلی تاکید دارم .. شما از چه طریقی میخواید متوجه بشید که پراکندگی رنگیتون به چه ترتیبی یکنواخت میشه یا نمیشه؟ با چشم منظورم هست .. بذارید واضحتر بگم: شما خودتون چطور متوجه میشید که پراکندگی دانه هاتون روی بک گراند سفید (که میفته داخل شابلون ..) به چه ترتیبه .. این نکته خیلی مهمه .. این رو شما تعیین کنید بحث رو دنبال میکنیم .. در مورد PC هم خیالتون راحت باشه .. یک بار هزینه برای یک عمر استفاده .. موفق باشید ..
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام.
        ببنید جناب آقای حسام الدین واقعیت اینه که این شرکت تازه تاسیسه ومیخواد با یه شرکت قدیمی که در این زمینه فعالییت داره رقابت کنه.شرکت قدیمی یک محصول خارجی داره که بعد از پمپ دانه ها قرار داره که پس از مراحل رنگ کاری این مجموعه نتیجه پراکندگی دانه ها روقراعت کرده و به صورت عدد روی نمایشگر مخصوص خود نمایش میدهد به عنوان مثال شما تصور کنید که حالت ایده آل عددی مانند 50 هست (بصورت تجربی) در نتیجه در هر قسمت این شابلون اگر نتیجه عددی کمتر از 50 باشد پمپ دانه ها توسط اپراتور بازتر شده در نتیجه دانه های براق کننده به آن قسمت اضافه می شود و دوباره عدد 50 را روی نمایشگر ملاحظه میکنیم به همین ترتیب الی آخر. خوب طبیعتاً ما هر چقدر هم تلاش کنیم چون مجموعه با سرعتی تقریبا برابر با 10km/h در حال حرکته نخواهیم توانست که در تمامی این نقاط انتظار عدد 50 رو داشته باشیم اما سعی ما بر آن هست که حدالمقدور از کم و زیاد شدن بی رویه این عدد (50) جلوگیری کنیم و بعبارت دیگر چون مجموعه در حال حرکته به مرور زمان پمپ دانه ها باز و بسته میشه و شاید عدد در بازه (45 – 55) تغییر کنه و هدف ما جلوگیری از این فرایند هست.اما مساله اینه که من نمیدونم این محصول خارجی بر چه اساسی کار میکنه؟و جالب اینجاست که یک سیستم الکترونیکی و بدون استفاده از PC کار میکنه.برای همین مزاحم شما شدم چون خودم راهکاری ندارم.

دیدگاه

سلام ..................

متوجه شدم .. ممکنه یه نمونه از Result های تصاویرتون رو بذارید تا روی اون قضاوت کنیم (یه نمونه ی رنگ نشده و یه نمونه ی رنگ شده ..) ممنون ..

دیدگاه

سلام
            دوست عزیز من از هر دو حالت عکس گرفتم ولی نتونستم اینجا بذارم.لطفا بفرمائید که چگونه می تونم عکس اضافه کنم.ممنون.

دیدگاه

سلام .....................

شما هم میتونید از مطالب مطرح شده در لینک زیر استفاده کنید ..
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=10924.0
              هم میتونید عکسهاتون رو بری من میل کنید تا بذارم توی همین تاپیک ..
              hess6582@yahoo.com .. موفق باشید ..

دیدگاه

سلام
                آقای حسام الدین من عکسها رو براتون E-MAIL زدم.

دیدگاه

سلام ...............

تصویر اول ..
                  http://i42.tinypic.com/2r62ull.jpg

تصویر دوم ..
                  http://i43.tinypic.com/2s8sbj9.jpg

تصویر سوم ..
                  http://i42.tinypic.com/rbzj3o.jpg

تصویر چهارم ..
                  http://i41.tinypic.com/ame34g.jpg

دیدگاه

سلام ....................

من یه الگوریتم رو روی تصاویر شما پیاده سازی کردم.. نتیجه ی که به عنوان خروجی گرفتم به فرم زیر شد ..

تصویر اصلی ..

تصویر خروجی ..

روی تصویر خروجی هم میشه یه تحلیل مختصر انجام داد که بشه از هم جداشون کرد .. اما مساله ای که توی IP وجود داره اینه که تصاویر باید از یک سنخ باشن .. در نتیجه ازتون میخوام که دو تصویر با یک سایز و یک زوم بذارین تا اونهارو هم تست کنم .. ممنون و موفق باشید ..

دیدگاه

سلام.
                      ممنون از لطفتون که هنوز منو تحمل می کنید.
                      تصویر خروجی رو نتونستم بیبینم(باز نشد).
                      من حتما سعی می کنم تصاویر بهتری تهیه کنم.اما با توجه به عکسهای قبلی وبا توجه به اینکه دوربین ما با سرعت حداقل 10km/h در حال حرکت خواهد بود به نظرتون آیا قادر به اجرای این پروژه خواهیم بود؟

دیدگاه

سلام ...............

شما تصاویر رو بذارید .. من تلاشم رو میکنم .. اگر هم نشد که به ناچار اعلام میکنم .. موفق باشید ..

دیدگاه

سلام
                          من دو تا تصویر دیگه براتون میل کردم امیدوارم به درد بخور باشه.

دیدگاه

سلام
                            آقای حسام الدین مثل اینکه عکسها بدردتون نخورده ؟
                            اگر ممکنه یه دوربین که وضوح بالایی داشته باشه و به این کار جواب بده معرفی کنید (مشخصات و قیمت) که من شروع کنم و دیگه کمتر مزاحم شما بشم.

دیدگاه

سلام ..............

حقیقتش فرصت نکردم تستشون کنم .. امشب هرطور شده تست میکنم فردا اعلام نتیجه میکنم .. شرمنده ..

دیدگاه

سلام ................

نتیجه ی تصاویر ارسالی شما ..

مقایسه کنید نتایج رو با هم .. تصمیم با شما .. موفق باشید ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X